فصل

ساخت وبلاگ

cryptocurrency (یا رمزنگاری) نوعی پول نقد دیجیتال است که افراد را قادر می سازد تا ارزش را در یک محیط دیجیتال منتقل کنند.

ممکن است تعجب کنید که چگونه این نوع سیستم با PayPal یا برنامه بانکی دیجیتالی که از طریق تلفن خود دارید متفاوت است. آنها مطمئناً به نظر می رسد که همان موارد استفاده را روی سطح ارائه می دهند - پرداخت دوستان ، خرید از وب سایت مورد علاقه شما - اما در زیر کاپوت ، آنها نمی توانند متفاوت تر باشند.

چه چیزی cryptocurrency را منحصر به فرد می کند؟

cryptocurrency به دلایل زیادی بی نظیر است. عملکرد اصلی آن ، این است که به عنوان یک سیستم نقدی الکترونیکی که متعلق به هیچ یک از طرفین نیست ، خدمت کند.

یک رمزنگاری خوب غیر متمرکز خواهد شد. یک بانک مرکزی یا زیرمجموعه کاربران وجود ندارد که می تواند بدون رسیدن به اجماع قوانین را تغییر دهد. شرکت کنندگان شبکه (گره ها) نرم افزاری را اجرا می کنند که آنها را به سایر شرکت کنندگان متصل می کند تا بتوانند اطلاعات بین خود را به اشتراک بگذارند.

centralized-vs-decentralized-networks

متمرکز در مقابل شبکه های غیر متمرکز.

در سمت چپ همان چیزی است که انتظار دارید چیزی مانند یک بانک از آن استفاده کند. کاربران باید از طریق سرور مرکزی ارتباط برقرار کنند. در سمت راست ، هیچ سلسله مراتبی وجود ندارد: گره ها به هم پیوسته و اطلاعات رله بین خودشان هستند.

عدم تمرکز شبکه های cryptocurrency باعث می شود که آنها در برابر خاموش یا سانسور بسیار مقاوم باشند. در مقابل ، برای فلج کردن یک شبکه متمرکز ، فقط باید سرور اصلی را مختل کنید. اگر یک بانک بانک اطلاعاتی خود را از بین ببرد و هیچ نسخه پشتیبان تهیه نشده باشد ، تعیین مانده کاربران بسیار دشوار خواهد بود.

در Cryptocurrency ، گره ها یک نسخه از پایگاه داده را نگه می دارند. همه به طور مؤثر به عنوان سرور خود عمل می کنند. گره های جداگانه می توانند آفلاین شوند ، اما همسالان آنها هنوز هم می توانند اطلاعاتی را از گره های دیگر دریافت کنند.

ارزهای رمزپایه از این رو 24 ساعت شبانه روز ، 365 روز در سال کاربردی هستند. آنها امکان انتقال ارزش را در هر نقطه در سراسر جهان بدون مداخله واسطه ها فراهم می کنند. به همین دلیل است که ما اغلب از آنها به عنوان بدون مجوز یاد می کنیم: هر کسی که اتصال به اینترنت دارد می تواند بودجه را منتقل کند.

چرا به آن cryptocurrency گفته می شود؟

اصطلاح "cryptocurrency" یک بندر رمزنگاری و ارز است. این فقط به این دلیل است که cryptocurrency از تکنیک های رمزنگاری برای تأمین معاملات بین کاربران استفاده گسترده ای می کند.

رمزنگاری کلید عمومی چیست؟

رمزنگاری کلید عمومی زیربنای شبکه های رمزنگاری است. این همان چیزی است که کاربران برای ارسال و دریافت بودجه به آن اعتماد می کنند.

در یک طرح رمزنگاری کلید عمومی ، شما یک کلید عمومی و یک کلید خصوصی دارید. یک کلید خصوصی در اصل یک تعداد عظیم است که حدس زدن برای هر کسی غیرممکن است. پیچیدن سر خود در اطراف این تعداد بسیار دشوار است.

برای بیت کوین ، حدس زدن یک کلید خصوصی تقریباً به همان اندازه که به درستی حدس می زند نتیجه 256 سکه سکه را حدس می زند. با رایانه های فعلی ، شما حتی نمی توانید کلید کسی را قبل از مرگ گرما جهان بکشید.

به هر حال ، همانطور که از نام ممکن است پیدا کند ، باید کلید خصوصی خود را مخفی نگه دارید. اما از این کلید ، می توانید یک بخش عمومی ایجاد کنید. عموم مردم با خیال راحت می توانند به هر کسی واگذار شوند. برای آنها غیرممکن است که مهندس عمومی را برای دریافت خصوصی خود به دست آورند.

همچنین می توانید با امضای داده ها با کلید خصوصی خود ، امضاهای دیجیتالی ایجاد کنید. این شبیه به امضای یک سند در دنیای واقعی است. تفاوت اصلی این است که هرکسی با اطمینان می تواند بگوید که آیا یک امضا با مقایسه آن با کلید عمومی مطابقت دارد یا خیر. به این ترتیب ، کاربر نیازی به فاش کردن کلید خصوصی خود ندارد ، اما هنوز هم می تواند مالکیت خود را در مورد آن اثبات کند.

در Cryptocurrencies ، شما فقط می توانید بودجه خود را هزینه کنید اگر کلید خصوصی مربوطه را بدست آورید. وقتی معامله می کنید ، به شبکه اعلام می کنید که می خواهید ارز خود را جابجا کنید. این در یک پیام (یعنی معامله) اعلام شده است ، که امضا شده و به پایگاه داده Cryptocurrency (blockchain) اضافه شده است. همانطور که گفته شد ، برای ایجاد امضای دیجیتال به کلید خصوصی خود نیاز دارید. و از آنجا که هرکسی می تواند پایگاه داده را ببیند ، می تواند با چک کردن امضا ، معامله شما را معتبر کند.

چه کسی cryptocurrency را اختراع کرده است؟

در طی این سالها تعداد معدود تلاش هایی در طرح های نقدی دیجیتال انجام شده است ، اما اولین مورد ارزهای رمزنگاری بیت کوین بود که در سال 2009 منتشر شد. این توسط شخص یا گروهی از افراد با استفاده از نام مستعار Satoshi Nakamoto ایجاد شده است. تا به امروز ، هویت واقعی آنها ناشناخته است.

بیت کوین تعداد زیادی از ارزهای رمزپایه بعدی را ایجاد کرد - برخی با هدف رقابت ، و برخی دیگر که به دنبال ادغام ویژگی هایی هستند که در بیت کوین موجود نیستند. امروزه ، بسیاری از blockchains فقط به کاربران اجازه ارسال و دریافت وجوه نمی دهند بلکه برنامه های غیر متمرکز را با استفاده از قراردادهای هوشمند اجرا می کنند. Ethereum شاید محبوب ترین نمونه چنین blockchain باشد.

تفاوت بین ارزهای رمزنگاری و نشانه ها چیست؟

در نگاه اول ، ارزهای رمزپایه و نشانه ها یکسان به نظر می رسند. هر دو در مبادلات معامله می شوند و می توانند بین آدرس های blockchain ارسال شوند.

ارزهای رمزپایه منحصراً به معنای خدمت به عنوان پول هستند ، خواه به عنوان یک واسطه مبادله ، فروشگاه ارزش یا هر دو. هر واحد از نظر عملکردی قارچ است ، به این معنی که یک سکه به اندازه دیگری ارزش دارد.

بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه اولیه به عنوان ارز طراحی شده اند ، اما بعداً بلاکچین ها به دنبال انجام کارهای بیشتری بودند. به عنوان مثال ، اتریوم فقط عملکرد ارز را ارائه نمی دهد. این امکان را به توسعه دهندگان می دهد تا کد (قراردادهای هوشمند) را در یک شبکه توزیع شده اجرا کنند و برای انواع برنامه های غیر متمرکز نشانه هایی ایجاد کنند.

از نشانه ها می توان مانند ارزهای رمزنگاری شده استفاده کرد ، اما انعطاف پذیرتر هستند. شما می توانید میلیون ها مورد یکسان را نعناع کنید ، یا چند مورد با خصوصیات منحصر به فرد انتخاب کنید. آنها می توانند به عنوان هر چیزی از رسیدهای دیجیتالی که نمایانگر سهم در یک شرکت به امتیازات وفاداری است ، خدمت کنند.

در یک پروتکل با قابلیت پیمانکاری هوشمند ، ارز پایه (که برای پرداخت معاملات یا برنامه ها استفاده می شود) جدا از نشانه های آن است. به عنوان مثال ، در اتریوم ، ارز بومی اتر (ETH) است و باید از آن برای ایجاد و انتقال نشانه ها در شبکه اتریوم استفاده شود. این نشانه ها مطابق با استانداردهایی مانند ERC-20 یا ERC-721 اجرا می شوند.

کیف پول رمزنگاری چیست؟

در اصل ، یک کیف پول cryptocurrency چیزی است که کلیدهای خصوصی شما را نگه می دارد. این می تواند یک دستگاه ساخته شده (یک کیف پول سخت افزار) ، برنامه ای در رایانه شخصی یا تلفن هوشمند شما یا حتی یک کاغذ باشد.

کیف پول رابط کاربری است که بیشتر کاربران برای تعامل با یک شبکه cryptocurrency به آنها اعتماد خواهند کرد. انواع مختلف انواع مختلفی از قابلیت ها را ارائه می دهد - بدیهی است که یک کیف پول کاغذ نمی تواند معاملات را امضا کند یا قیمت های فعلی را به ارز فیات نشان دهد.

برای راحتی ، کیف پول های نرم افزاری (به عنوان مثال Trust Wallet) برای پرداخت های روزانه برتر هستند. برای امنیت ، کیف پول های سخت افزاری تقریباً در توانایی خود برای دور نگه داشتن کلیدهای خصوصی از چشمان کنجکاو بی نظیر هستند. کاربران Cryptocurrency تمایل دارند که در هر دو نوع کیف پول وجوه خود را حفظ کنند.

فصل 2 - blockchain چگونه کار می کند؟

فهرست

blockchain چیست؟

blockchain یک نوع خاص از پایگاه داده است که در آن داده ها فقط می توانند اضافه شوند (و حذف نشده یا تغییر نکرده اند). معاملات به صورت دوره ای به یک blockchain در داخل بلوک های ما (که از اطلاعات معاملات و سایر ابرداده های مهم ساخته شده است) اضافه می شوند.

ما ساختار را زنجیره ای می نامیم زیرا ابرداده هر بلوک شامل بخشی از اطلاعات است که آن را به بخش قبلی پیوند می دهد. به طور خاص ، این شامل هش از بلوک قبلی است که می توانید مانند یک اثر انگشت دیجیتالی منحصر به فرد فکر کنید.

احتمال دو قطعه داده که به شما همان خروجی از یک عملکرد هش داده می شود ، از نظر بی نهایت کم است. به همین دلیل ، اگر کسی سعی در تغییر یک بلوک قدیمی تر داشته باشد ، هش آن متفاوت خواهد بود ، به این معنی که هش بلوک بعدی نیز متفاوت خواهد بود و غیره. بنابراین بدیهی است که اگر یک بلوک تغییر کرده باشد ، زیرا تمام بلوک هایی که پس از آن نیاز به تغییر دارند نیز وجود دارد.

هش هر بلوک در بلوک بعدی گنجانده شده است. این زنجیره بلوک ها یا blockchain را تشکیل می دهد.

blockchain به طور کامل توسط شرکت کنندگان در شبکه بارگیری می شود. به یاد داشته باشید که چگونه گفتیم که هر کسی می تواند معاملات و امضاها را با رمزنگاری کلید عمومی اعتبار دهد؟هنگامی که یک گره یک بلوک دریافت می کند ، تعدادی چک را انجام می دهد. اگر چیزی نامعتبر باشد ، بلوک رد می شود.

هنگامی که یک گره یک بلوک معتبر دریافت می کند ، نسخه خود را از آن می سازد و سپس آن بلوک را به گره های دیگر پخش می کند. آنها سپس همین کار را انجام می دهند تا زمانی که بلوک در کل شبکه گسترش یابد. این روند همچنین برای معاملات تأیید نشده انجام می شود - یعنی معاملات پخش شده ، اما هنوز در blockchain گنجانده نشده است.

چگونه بلوک ها به یک blockchain اضافه می شوند؟

در صورت ثبت اطلاعات مالی کاذب ، یکپارچگی یک blockchain تضعیف می شود. در عین حال ، هیچ مدیر یا رهبری در سیستم توزیع شده وجود ندارد که دفترچه را حفظ کند - بنابراین چگونه می توانیم اطمینان حاصل کنیم که شرکت کنندگان صادقانه عمل می کنند؟

Satoshi اثبات سیستم کاری را پیشنهاد کرد ، که به هر کسی اجازه می داد بلوک را پیشنهاد کند تا به blockchain اضافه کند. برای ارائه یک بلوک ، کاربران باید قدرت محاسباتی را فدا کنند تا در یک چالش تعیین شده توسط پروتکل حدس بزنند.

اثبات کار محاکمه ترین و آزمایش شده ترین طرح برای دستیابی به اجماع در بین کاربران است ، اما به هیچ وجه تنها نیست. گزینه های دیگری مانند اثبات سهام به طور فزاینده ای مورد بررسی قرار می گیرند ، اگرچه هنوز شاهد اجرای صحیح به شکل واقعی خود نبوده اند (اگرچه مکانیسم های اجماع ترکیبی مدتی است).

معدن رمزنگاری چگونه کار می کند؟

Heatmap of retailers

فرایندی که در بالا به آن اشاره شد به معدن معروف است. اگر معدنچی راه حلی پیدا کند ، بلوکی که ساخته شده است ، زنجیره را گسترش می دهد. در نتیجه ، آنها پاداش را در ارز بومی blockchain دریافت می کنند.

معدنچیان پازل رمزنگاری باید حل کنند تا به طور مکرر داده ها را هشدار دهند تا عددی را تولید کنند که زیر یک مقدار خاص قرار می گیرد. هش با یک تابع یک طرفه به این معنی است که با توجه به خروجی ، حدس زدن ورودی تقریباً غیرممکن است. اما با توجه به ورودی ، تأیید خروجی بسیار مهم است. به این ترتیب ، هر شرکت کننده می تواند تأیید کند که معدنچی یک بلوک "صحیح" تولید کرده است و مواردی را که نامعتبر هستند رد می کند. در این حالت ، معدنکار هیچ پاداش دریافت نمی کند و با تلاش برای ایجاد یک بلوک نامعتبر ، منابع را هدر داده است.

این منجر به برخی از تئوری های جالب بازی می شود که باعث می شود یک بازیگر برای تقلب تلاش کند ، اما برای آنها سودمند است که صادقانه عمل کنند. هیچ نهاد مخرب منابع لازم برای حمله نامحدود به یک شبکه قوی را ندارد. بنابراین ، ما انتظار داریم کسانی که دارای منابع هستند ، با شرکت صحیح ، سرمایه گذاری خود را بازگردانند.

آیا ارزهای رمزپایه می توانند مقیاس شوند؟

همانطور که احتمالاً می توانید بگویید ، شبکه های توزیع شده بسیار کارآمد نیستند. متأسفانه ، اگر همه گره ها بتوانند یک نسخه از blockchain را همگام سازی کنند ، ارزهای رمزنگاری شده فقط می توانند ایمن و مقاوم در برابر سانسور باشند. هرچه شرایط لازم برای سرعت بخشیدن کمتر باشد ، پیوستن به افراد آسان تر خواهد بود.

می بینید که چرا یک blockchain که فقط هر ده دقیقه یک بلوک کوچک را اضافه می کند ، از این نظر به یکی از مواردی که هر پنج دقیقه یک بلوک عظیم اضافه می کند ، ارجح است. دومی به گره ها نیاز دارد تا رایانه های با قدرت بالا را برای ماندن در همگام سازی اجرا کنند و با قدرت پایین فشار بیاورند تا آفلاین شوند. این امر منجر به تمرکز بیشتر می شود ، زیرا کمتر همسالان در شبکه وجود دارند.

اما با بلوک های کوچکتر ، ما نمی توانیم در هر ثانیه به معاملات زیادی برسیم (TPS). این همچنین بدان معنی است که ، در دوره های شلوغ ، معاملات می تواند مدتی طول بکشد تا به blockchain اضافه شود. اگر می خواهید سریع پرداخت کنید ، ناخوشایند است ، اما این قیمتی است که باید برای عدم تمرکز پرداخت شود.

ما این مسئله را یک معضل مقیاس پذیری می نامیم. سیستمی که به خوبی مقیاس می یابد ، مسیری است که می تواند به راحتی با افزایش توان با حداقل خرابی سازگار شود. blockchains به خوبی مقیاس نمی یابد - همانطور که توضیح دادیم ، به سادگی بالا بردن توان با بلوک های بزرگتر ، کل هدف شبکه توزیع شده را تضعیف می کند.

برای افزایش TPS به روشی که به عدم تمرکز شبکه آسیب نرساند ، به نظر می رسد مقیاس بندی خارج از زنجیره یک رویکرد مناسب است. این شامل طیف گسترده ای از راه حل ها - متمرکز و غیرمتمرکز - است که اجازه می دهد معاملات بدون ورود به آنها به blockchain انجام شود.

در مورد برخی از نمونه های مقیاس پذیری خارج از زنجیره اطلاعات بیشتری کسب کنید: مقیاس پذیری blockchain: کانال های Sidechains و پرداخت.

چه کسی برای نرم افزار cryptocurrency تصمیم می گیرد؟

شبکه های cryptocurrency از انتخاب خارج می شوند. هیچ کس شما را مجبور به اجرای نرم افزاری نمی کند که نمی خواهید. در یک پروتکل خوب ، این کد کاملاً با منبع باز خواهد بود تا کاربران بتوانند از انصاف و امنیت سیستم اطمینان داشته باشند.

به طور کلی ، ارزهای رمزپایه هر کسی را قادر می سازد در پیشرفت خود شرکت کند. ویژگی ها یا ویرایش های جدید به کد قبل از توافق و انتشار توسط جامعه ای از توسعه دهندگان مورد بررسی قرار می گیرد. از آنجا ، کاربران می توانند کد را خود مرور کرده و تصمیم بگیرند که آن را اجرا کنند یا نه.

برخی از به روزرسانی ها سازگار با عقب هستند ، به این معنی که گره های به روز شده هنوز با موارد قدیمی تر ارتباط برقرار می کنند. برخی دیگر سازگار با عقب نخواهند بود-گره های قدیمی تر شبکه را "خاموش می کنند" مگر اینکه به روز شوند. برای توضیح این موضوع ، چنگال های سخت و چنگال های نرم را بررسی کنید.

فصل 3 - چگونه می توانم در cryptocurrency سرمایه گذاری کنم؟

فهرست

چه cryptocurrency باید بخرم؟

این انتخابی است که فقط می توانید انجام دهید - باید تحقیقات خود (DYOR) را انجام دهید و بر اساس تحلیل خود تصمیم بگیرید. با این گفته ، ابزارهای زیادی در آنجا وجود دارد که می تواند به شما در تصمیم گیری بهتر کمک کند. به عنوان مثال ، Binance Research به همراه گزارش های جامع در مورد پروژه های فردی ، بخش های بینش و تجزیه و تحلیل بسیار خوبی را در بازار ارائه می دهد.

اگر دوست دارید بتوانید ارزیابی کنید که چه چیزی برای خرید Cryptocurrency برای خرید وجود دارد ، برای شما کاملاً ضروری است که ابتدا بیت کوین را بفهمید. خبر خوب ، دقیقاً به همین دلیل ما بیت کوین را ایجاد کردیم؟راهنما!

قبل از سرمایه گذاری در ارزهای رمزپایه چه چیزی باید یاد بگیرم؟

حتی از کجا شروع می کنیم؟روشهای زیادی برای تجزیه و تحلیل بازارهای مالی وجود دارد و به طور کلی ، بیشتر سرمایه گذاران حرفه ای از استراتژی های بسیار متفاوتی استفاده می کنند. با این حال ، در سطح بالایی ، دو مدرسه اصلی فکر برای ارزیابی یک سرمایه گذاری وجود دارد: تجزیه و تحلیل اساسی (FA) و تجزیه و تحلیل فنی (TA).

تجزیه و تحلیل اساسی روشی برای ارزیابی ارزش دارایی است که عمدتاً بر اساس عوامل اقتصادی و مالی است. تحلیلگرانی که از این روش استفاده می کنند ، به عوامل کلان اقتصادی و خرد اقتصادی ، شرایط صنعت یا مشاغل اساسی دارایی (در صورت وجود) نگاه می کنند. در مورد ارزهای رمزپایه ، آنها همچنین ممکن است به داده های عمومی blockchain نگاه کنند ، که بعضاً به آنها معیارهای زنجیره ای گفته می شود.

این می تواند شامل نگاه به تعداد معاملات ، آدرس ها ، دارندگان برتر ، نرخ هش شبکه و اطلاعات بی شماری دیگر باشد. هدف از این تجزیه و تحلیل ، ارزیابی دارایی و مقایسه آن با ارزیابی فعلی آن است. در پایان ، این رویکرد با هدف تعیین اینکه آیا دارایی در حال حاضر کم ارزش است یا بیش از حد ارزش گذاری شده است.

با تمام آنچه گفته شد ، مهم است که به یاد داشته باشید که ارزهای رمزنگاری یک کلاس دارایی جدید و شکوفا هستند. تجزیه و تحلیل اساسی در هنگام تعیین ارزیابی آنها ، فضای کمی برای درخشش دارد. به عبارت ساده ، هیچ چارچوبی استاندارد برای تعیین ارزیابی ارزهای رمزنگاری وجود ندارد ، و بیشتر مدل های موجود را نمی توان به درجه بالایی اعتماد کرد. موفقیت یا عدم موفقیت یک پروژه cryptocurrency ممکن است به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد ، که هیچ چارچوبی فعلی نمی تواند به حساب آورد.

تحلیلگران فنی رویکرد متفاوتی دارند. بر خلاف تحلیلگران بنیادی ، تحلیلگران فنی سعی نمی کنند ارزش ذاتی یک دارایی را تعیین کنند. در عوض ، آنها فرصت های تجارت و سرمایه گذاری را بر اساس فعالیت تجاری تاریخی ارزیابی می کنند. آنها این کار را با تمرکز بر حرکات قیمت ، الگوهای نمودار ، شاخص ها و ابزارهای مختلف نمودار دیگر برای ارزیابی قدرت یا ضعف بازار انجام می دهند. در اصل ، تحلیلگران فنی بر این باورند که حرکات قبلی قیمت دارایی می تواند برای پیش بینی حرکات قیمت آینده خود با ارزش باشد.

از آنجا که می توان از تجزیه و تحلیل فنی برای هر بازاری با داده های تاریخی استفاده کرد ، از آن توسط معامله گران Cryptocurrency استفاده می شود.

بنابراین کدام یک را باید یاد بگیرید؟خوب ، چرا هر دو؟بیشتر ابزارهای تجزیه و تحلیل بازار در ترکیب با سایر ابزارها بهترین کار را می کنند. در هر صورت ، درک ریسک مالی و مدیریت ریسک کاملاً حیاتی است و هرگز سرمایه گذاری بیشتری از آنچه از دست می دهید سرمایه گذاری نکنید.

از کجا می توان ارزهای رمزنگاری کرد

روش های مختلفی برای خرید ارزهای رمزنگاری وجود دارد. اولین کاری که شما باید انجام دهید ، تبدیل ارز فیات خود به cryptocurrency است. سپس ، می توانید HODL را انتخاب کنید ، آن را با سایر ارزهای رمزپایه تجارت کنید ، یا به آن قرض داده و سود کسب کنید. بیایید نگاهی به انواع مختلف مبادلات رمزنگاری بیندازیم.

مبادلات متمرکز (CEX)

شما ممکن است مفهوم مبادله متمرکز را کمی گیج کننده پیدا کنید زیرا ارزهای رمزنگاری شده اغلب به عنوان غیر متمرکز گفته می شود. به طور خلاصه ، مبادلات متمرکز سیستم عامل های آنلاین هستند که با اتصال خریداران و فروشندگان ، معاملات را تسهیل می کنند.

روشی که این کار می کند این است که کاربران پول فیات یا رمزنگاری خود را به مبادله و تجارت در سیستم های داخلی خود واریز می کنند. اگر با نحوه عملکرد کیف های cryptocurrency آشنا هستید ، می دانید که در این حالت ، رمزنگاری شما توسط مبادله حضانت است. اما اگر می خواهید بودجه خود را پس بگیرید و می توانید بودجه خود را پس بگیرید و آنها را در کیف پول خود نگه دارید.

برخی ممکن است ترجیح می دهند وجوه خود را در بورس نگه دارند ، یا به طور مرتب تجارت می کنند یا برای راحتی. با این حال ، اگر مبادله هک شود ، وجوه کاربر ممکن است در معرض خطر باشد.

مبادلات غیر متمرکز (DEX)

مبادلات غیر متمرکز متفاوت است. وقتی از DEX استفاده می کنید ، هیچ متولی درگیر نیست. در حقیقت ، یک روش دقیق تر برای مراجعه به این نوع مبادله می تواند مبادله غیر حضوری باشد.

در اینجا اتفاق می افتد که هنگام تجارت در یک DEX اتفاق می افتد. به جای واریز وجوه خود به کیف پول بورس ، مستقیماً از کیف پول خود تجارت می کنید. هنگامی که تجارت انجام می شود ، وجوه با استفاده از جادوی قراردادهای هوشمند به طور مستقیم روی blockchain منتقل می شوند.

از آنجا که هیچ موجودی به عنوان متولی عمل نمی کند ، برخی این انتخاب را انتخاب ایمن تر از CEX می دانند. صعود دیگر ممکن است این باشد که اکثر DEX ها به شما نیاز ندارند که اطلاعات شخصی غیر از آدرس کیف پول blockchain ارائه دهید. در عین حال ، حضانت وجوه خود به مقداری تخصص فنی نیاز دارد ، و شما کاملاً به عهده خود هستید.

مبادلات P2P

مبادله همتا به همتا (P2P) نیز مکانی است که خریداران و فروشندگان را به هم متصل می کند ، اما متفاوت از CEX و یک DEX است. در این حالت ، خود مبادله کاری غیر از اتصال خریداران و فروشندگان انجام نمی دهد ، و آنها می توانند معامله را به هر روشی که در مورد آن توافق کنند تسویه کنند. بنابراین ، روش سپرده و تسویه حساب توسط خریداران و فروشندگان برای هر معامله جداگانه قابل تصمیم گیری است.

نحوه خرید ارزهای رمزنگاری شده

نحوه خرید ارزهای رمزنگاری شده در Binance

اگر قبلاً حساب ندارید ، وارد Binance شوید یا ثبت نام کنید.

cryptocurrency را که می خواهید خریداری کنید ، و ارز که می خواهید با آن بپردازید را انتخاب کنید.

روش پرداخت خود را انتخاب کنید.

در صورت درخواست ، جزئیات کارت یا بانک خود را وارد کنید و تأیید هویت را کامل کنید.

شما تمام شد! cryptocurrency شما به حساب binance شما اعتبار می یابد.

نحوه خرید ارزهای رمزنگاری شده در Binance Dex

استفاده از DEX کمی پیچیده تر از سایر گزینه های موجود است.

آنچه شما قبل از شروع نیاز دارید در اینجا آمده است:

کیف پولی که می تواند به Binance Dex متصل شود (ما کیف پول اعتماد را توصیه می کنیم).

برخی از BNB برای پرداخت هزینه معاملات.

پس از دریافت آنها ، دستورالعمل ها را در راهنماهای تفصیلی Binance DEX دنبال کنید:

نحوه خرید ارزهای رمزنگاری شده در Binance P2P

اگر قبلاً حساب ندارید ، وارد Binance شوید یا ثبت نام کنید.

به پورتال Binance P2P بروید.

انتخاب کنید که آیا مایل به خرید یا فروش هستید.

با ارزی ، روش پرداخت یا سایر شرایط تجاری فیلتر کنید.

لیستی را انتخاب کنید که نیازهای شما را برآورده کند ، یا لیست خود را ارسال کنید.

فصل 4 - سوالات cryptocurrency که اغلب از آنها پرسیده می شود

فهرست

آیا cryptocurrency قانونی است؟

تعداد بسیار کمی از کشورها ممنوعیت خرید ، فروش و ذخیره cryptocurrency را در اختیار شما قرار می دهند. در اکثریت قریب به اتفاق جهان ، بیت کوین و سایر ارزهای مجازی کاملاً قانونی هستند. اما قبل از شروع کار با آنها ، باید بررسی کنید که آیا صلاحیت شما اجازه آن را می دهد یا خیر.

یادآوری این نکته حائز اهمیت است که هر کشور رویکرد متفاوتی برای تنظیم فعالیتهای رمزنگاری دارد. اطمینان حاصل کنید که شما هیچ گونه قوانین مربوط به مالیات یا انطباق را نقض نمی کنید.

آیا رمزنگاری مرده است؟

is crypto dead header image

رسانه ها در دهه گذشته صدها بار کشته شده Cryptocurrency را تلفظ کرده اند. و با این حال ، این کار دقیقاً همانطور که در سال 2009 انجام داد ، ادامه می یابد. این به معنای بی ثبات نیست - قیمت به طرز وحشیانه ای نوسان می کند. برای کسانی که فقط سعی در سودآوری دارند ، بازارهای خرس می توانند ناامید کننده باشند.

با این حال ، توصیف رمزنگاری به عنوان "مرده" اشتباه خواهد بود. این همچنان به جذب کاربران جدید ادامه می دهد و فناوری و زیرساخت ها فقط پیشرفته تر می شوند.

نوآوری های اصلی بیت کوین و اتریوم بدون شک نقش مهمی در تغییر شکل سیستم های پولی موجود ما دارند تا برای سن فعلی مناسب تر باشند. تغییر ناپذیری ، مقاومت در برابر سانسور ، بی اعتماد بودن یا معاملات نزدیک به فوری با استفاده از یک سیستم پولی عمومی می تواند مکانیک فعالیت های اقتصادی در اینترنت را به طور کامل بازسازی کند.

آیا cryptocurrency ایمن است؟

با Cryptocurrency یک درجه خطر وجود دارد. اگر رمز عبور را برای دسترسی به حساب بانکی خود فراموش کنید ، فقط می توانید از طریق پشتیبانی مشتری مجدداً تنظیم مجدد کنید. اما ، اگر کلیدهای خصوصی را که به رمزنگاری خود دسترسی پیدا می کند فراموش کرده یا از دست می دهید ، کسی نیست که بتواند به شما کمک کند. استفاده از مبادله معتبر می تواند گزینه بخشنده تر باشد - به اعتماد نیاز دارد ، اما شما در معرض خطر از دست دادن کلیدهای خصوصی خود نیستید.

رمزنگاری کلید عمومی هنوز شکسته نشده است. با اقدامات امنیتی خوب ، احتمالاً احتمالاً سایر حساب های آنلاین خود را هک کرده اید تا اینکه بودجه خود را به سرقت برده باشید. بهترین شیوه ها شامل آگاهی از کلاهبرداری های مشترک (مهندسی اجتماعی ، فیشینگ و غیره) ، نگه داشتن کلیدهای خصوصی خود در همه زمان ها و پشتیبان گیری از آنها در یک مکان امن است.

آیا cryptocurrency ناشناس است؟

نام شما به آدرسهای cryptocurrency شما وصل نشده است - آنها مانند رشته های تصادفی از اعداد و حروف موجود در blockchain به نظر می رسند. مراقب باشید وقتی فرض کنید که این شما را ناشناس می کند. شما نام مستعار هستید-شما هنوز هم نوعی هویت زنجیره ای دارید ، این فقط کسی نیست که در زندگی واقعی استفاده می کنید.

روشهای خاصی وجود دارد که ممکن است به افراد اجازه دهد آدرس های IP را با فعالیت های شما پیوند دهند. در این جبهه از مواردی مانند حملات گرد و غبار و سایر تکنیک های تجزیه و تحلیل می توان برای استفاده از شما استفاده کرد. به یاد داشته باشید که blockchains اساساً پایگاه داده های عمومی گسترده است. اگر نگران حریم خصوصی خود هستید ، باید سعی کنید تا حد ممکن برای دیگران دشوار باشد که معاملات خود را به نام خود پیوند دهند. ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین به طور پیش فرض خصوصی نیستند ، اما روش هایی مانند مخلوط کردن سکه و coinjoins می توانند اکتشافی را غیرقابل اعتماد کنند.

یک زیر مجموعه کوچک از ارزهای رمزنگاری شده (معروف به سکه های حریم خصوصی) با استفاده از روش هایی مانند معاملات محرمانه قادر به ایجاد منبع ، مقصد و میزان وجوه در معاملات هستند. آنها به طور پیش فرض از حریم خصوصی قوی تری برخوردار هستند اما در برابر نامگذاری شدن کاملاً مقاوم نیستند.

آیا cryptocurrency ارزشمند است؟

در سیستم های مالی ، ارزش یک باور مشترک است. دقیقاً مانند هر چیز ارزشمند ، ارزش ذاتی برای خود رمزنگاری نیست - این توسط مردم اختصاص داده شده است. به عبارت دیگر ، اگر مردم اعتقاد داشته باشند ، چیزی ارزش دارد. این درست است اگر هدف از ارزش یک فلز گرانبها ، یک تکه کاغذ یا برخی از بیت ها در یک پایگاه داده باشد.

با تمام آنچه گفته شد ، برخی ارزهای رمزپایه و بیت کوین را در نظر می گیرند ، چیزی شبیه به یک کالای دیجیتالی کمیاب است. برخی معتقدند که بیت کوین ممکن است در آینده به عنوان فروشگاهی از ارزش عمل کند ، مشابه طلا ، به دلیل نرخ صدور قابل پیش بینی و سیاست پولی ، در آینده عمل کند. از آنجا که بیت کوین فقط برای کمی بیش از یک دهه وجود داشته است ، هنوز مشخص نشده است که آیا در این زمینه آزمایش زمان را تحمل خواهد کرد.

آیا همه ارزهای دیجیتال ارزهای رمزنگاری شده است؟

نه. ممکن است شنیده باشید که بسیاری از دولت ها و بانک های مرکزی در حال کار بر روی ایجاد نسخه های ارز دیجیتال خود هستند. با این حال، اینها فقط همین هستند - ارزهای دیجیتال. در واقع، آنها اغلب به عنوان ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) نامیده می شوند. اینها اساساً نسخه‌های دیجیتالی پول فیات هستند و از بیشتر مزایای ارزهای دیجیتال بهره نمی‌برند. آنها توسط یک دولت مرکزی صادر و به عنوان مناقصه قانونی اعلام می شوند و معمولاً از دفتر کل توزیع شده، مانند بلاک چین، برای نگهداری سابقه تراکنش ها استفاده نمی کنند.

همچنین ممکن است درباره فیسبوک لیبرا، نوع دیگری از ارز دیجیتال، شنیده باشید. از طرف دیگر، برنامه ریزی شده است که بر روی یک سیستم بلاک چین منبع باز ساخته شود. با این حال، مانند بیت کوین یا اتریوم بدون مجوز نخواهد بود، به این معنی که شرکت کنندگان برای استفاده از آن به چیزی بیش از یک اتصال اینترنتی ساده نیاز دارند. علاوه بر این، پروژه و فعالیت روی آن توسط انجمنی متشکل از چند عضو منتخب اداره و مدیریت می شود.

بنابراین، با وجود CBDC ها و سایر اشکال پول دیجیتالی که از بلاک چین یا رمزنگاری استفاده می کنند، کاملاً با ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین متفاوت هستند.

ارزش بازار ارز دیجیتال چقدر است؟

وقتی به قیمت یک ارز دیجیتال نگاه می کنید، فقط بخشی از تصویر را می بینید. یک معیار به همان اندازه مهم این است که چه تعداد واحد از آن ارز دیجیتال وجود دارد، یعنی عرضه.

به طور خاص، برای ارزیابی ارزش گذاری یک شبکه ارز دیجیتال، باید بدانید که در حال حاضر چند واحد مجزا وجود دارد. این منبع در گردش نامیده می شود. ارزهای دیجیتال مختلف ممکن است برنامه‌های صدور متفاوتی را اتخاذ کنند، بنابراین مهم است که بدانیم نحوه صدور با هر شبکه چگونه کار می‌کند.

ارزش بازار (یا ارزش بازار) قیمت یک واحد منفرد ضرب در عرضه در گردش است.

همانطور که ممکن است تصور کنید، ارزش بازار یک شبکه ارز دیجیتال نمایش دقیق تری از ارزش در شبکه نسبت به قیمت یک واحد جداگانه است. شبکه‌ای که سکه‌ای با قیمت پایین‌تر اما عرضه در گردش بالاتری دارد، ممکن است ارزش کل (بازار) بیشتری نسبت به شبکه‌ای با سکه با قیمت بالاتر اما عرضه در گردش پایین‌تر داشته باشد. و عکس آن نیز می تواند در موارد خاص صادق باشد.

با این وجود شایان ذکر است که سرمایه گذاری در بازار نشان نمی دهد که چقدر پول وارد یک بازار خاص شده است. به عنوان مثال ، این یک تصور غلط رایج در بین تازه واردان است که کلاه بازار بیت کوین نشان دهنده کل پول سرمایه گذاری شده در بیت کوین است. اما این معنی ندارد زیرا کلاه بازار به قیمت و عرضه بستگی دارد.

چرا من نیاز به پرداخت هزینه های معامله دارم؟

اگر یک بیت کوین را به آدرس دیگری ارسال کنید ، متوجه خواهید شد که آدرس کمی کمتر از آنچه ارسال کرده اید دریافت می کند. به این دلیل است که شما برای پاداش معدنچیان به دلیل اضافه کردن معامله خود به blockchain ، هزینه کمی پرداخت می کنید.

بسیاری از ارزهای رمزپایه از مکانیسم مشابه برای ایجاد انگیزه در کاربران برای تأمین امنیت شبکه استفاده می کنند. در اثبات سیستم های کاری ، هزینه های معاملات معمولاً با سکه های تازه تزئین شده (یارانه بلوک) همراه می شوند تا پاداش بلوک را تشکیل دهند.

بسته به فوریت معامله خود می توانید هزینه را تنظیم کنید. معدنچیان منطقی همیشه به دنبال کسب درآمد هرچه بیشتر هستند ، بنابراین آنها معاملات را با هزینه های بالاتر در اولویت قرار می دهند. می توانید به معاملات فعلی در انتظار نگاه کنید تا ایده ای از متوسط هزینه بدست آورید و مطابق آن خود را تنظیم کنید.

من کلید خود را گم کردمآیا می توانم بودجه خود را پس بگیرم؟

اگر مطمئن هستید که کلیدهای خود را از دست داده اید ، احتمالاً هرگز آنها را پس نمی گیرید. فواید بزرگ ارزهای رمزنگاری ، حذف متولیان و واسطه ها از مدیریت معاملات مالی است. با این حال ، نکته منفی این است که مسئولیت اکنون کاملاً در دست شماست. بنابراین شما باید بسیار مراقب باشید که کلیدهای خصوصی خود را از دست ندهید ، زیرا آنها به شما مالکیت بودجه خود را می دهند.

آینده cryptocurrency چیست؟

آنچه آینده cryptocurrency به نظر می رسد کاملاً به کسی است که از چه کسی می پرسید بستگی دارد. برخی بر این باورند که بیت کوین در عصر دیجیتال جایگزین طلا خواهد شد و سیستم مالی موجود را مختل می کند. برخی دیگر معتقدند که ارزهای رمزنگاری همیشه یک سیستم ثانویه خواهند بود ، که به عنوان یک بازار طاقچه وجود دارد. ما همچنین مواردی را داریم که معتقدند اتریوم به یک رایانه توزیع شده تبدیل می شود و به عنوان ستون فقرات یک اینترنت جدید خدمت می کند.

بدبینان پیش بینی می کنند که این صنعت سرانجام فروپاشیده می شود ، در حالی که علاقه مندان از رمزنگاری ارزهای سیستم پولی باقی مانده خوشحال هستند. نتایج احتمالی زیادی وجود دارد - خیلی زود است که با اطمینان بگوییم که حتی یک سال از هم اکنون چه اتفاقی خواهد افتاد. اما ما نمی توانیم انکار کنیم که پتانسیل عظیمی برای رشد وجود دارد.

استراتژی‌های اسکالپ...
ما را در سایت استراتژی‌های اسکالپ دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ناصر تقوایی بازدید : 42 تاريخ : جمعه 5 خرداد 1402 ساعت: 17:46