مهمترین دلایل اینکه معاملات بیت کوین شما هنوز تأیید نشده است

ساخت وبلاگ

هربار که کسی بیت کوین را می گذراند ، برای اولین بار به آنچه که استخر حافظه یا "Mempool" گفته می شود ، ارسال می شود ، جایی که معاملات منتظر تأیید معدنچیان قبل از اینکه بتوانند به بخشی رسمی از دفترچه دیجیتال معروف به blockchain تبدیل شوند.

افزایش تقاضا توسط کاربران همراه با افزایش عرضه باعث ازدحام در این فضا می شود و منجر به سرعت معاملات می شود.

اگر تا به حال بیت کوین - یا هر رمزنگاری دیگری - معامله کرده اید ، احتمالاً در تأیید معاملات خود تأخیر را تجربه کرده اید. معاملات گاهی اوقات می توانند در چند دقیقه انجام شود در حالی که بیش از 24 ساعت در موارد دیگر تأیید نشده است.

تجربه تأخیر در تأیید معامله بیت کوین می تواند باعث اضطراب شود ، اما این یک چیز عادی است که انتظار دارید در یک شبکه blockchain انتظار داشته باشید.

در این مقاله ، ما برخی از دلایل اصلی عدم تأیید معامله بیت کوین شما را پوشش می دهیم.

در معامله بیت کوین چه اتفاقی می افتد؟

بیایید با اصول معامله بیت کوین شروع کنیم. این برای درک کل فرآیند تبادل بیت کوین و اینکه چرا می تواند برای تأیید یک معامله زمان لازم باشد ، مفید خواهد بود.

شبکه بیت کوین

یک معامله بیت کوین شامل انتقال Cryptocurrency بیت کوین (BTC) از طریق شبکه بیت کوین است که یک سری از چندین رایانه است که از طریق اینترنت به هم وصل می شوند. هر رایانه به عنوان "گره" عمل می کند ، که در آن سوابق معامله در یک پایگاه داده ذخیره شده در "بلوک ها" ثبت می شود.

یک گره ممکن است مقادیر مختلفی از بلوک ها داشته باشد و بنابراین تعداد متفاوتی از اطلاعات معامله ای که در درون آن ذخیره می شوند. از آنجا که این بانک اطلاعاتی در بسیاری از رایانه ها توزیع می شود ، گفته می شود که غیر متمرکز است.

احراز هویت از طریق معدنچیان

هنگامی که یک کاربر سعی می کند BTC را از طریق شبکه بیت کوین به گیرنده دیگری ارسال کند ، این اطلاعات برای مجوز به کلیه گره های شبکه پخش می شود. فرایند مجوز به معدنچیان نیاز دارد تا هر معامله را از طریق اثبات اجماع POW کار تأیید کنند. این بدان معناست که این بدان معناست که تمام گره های موجود در شبکه برای تأیید آن باید با جزئیات معامله موافقت کنند.

این جزئیات شامل موارد زیر است:

  • کلیدهای خصوصی و عمومی احزاب معامله گر
  • تعداد ارزهای رمزنگاری شده
  • هزینه معامله

معدنچیان باید با حل معماهای رمزنگاری ، کلیدهای خصوصی و عمومی را تأیید کنند. این فرایند نیاز به تلاش محاسباتی دارد و هزینه ای به آن دارد.

پس از اتمام کار محاسباتی و تأیید جزئیات کاربر ، معامله توسط گره تأیید می شود و اطلاعات مربوطه به یک بلوک در گره اضافه می شود.

مملو

اطلاعات معامله وارد یک گره به طور خودکار به یک blockchain اضافه نمی شود. در عوض ، ابتدا به یک واحد مجازی ارسال می شود که اطلاعات را در کلیه معاملات تأیید نشده ذخیره می کند.

این واحد Mempool نامیده می شود. هر گره بسته به پیکربندی سخت افزار و نرم افزار خود ، Mempool خاص خود را دارد. تعداد معاملات ذخیره شده در Mempool در نتیجه در گره های مختلف متفاوت است.

هنگامی که معاملات بسیار زیادی در یک شبکه وجود دارد ، بیشتر آنها در نهایت در یک Mempool یک گره ذخیره می شوند و در نتیجه معاملات عقب مانده است. یک گره سعی در تأیید معاملات در اسرع وقت خواهد داشت ، اما ازدحام شبکه بالا به این معنی است که این روند می تواند زمان ببرد.

از آنجا که شبکه بیت کوین برای اتوماسیون فرایند مجوز طراحی شده است ، یک گره سعی در اولویت بندی معاملات دارد که هزینه بالاتری در ارتباط با آن دارند. به عبارت دیگر ، هزینه معامله بالاتر برای یک معدنچی (یا پیشنهاد از طرف کاربر) منجر به تأیید سریع تر معامله خواهد شد. یک معامله تأیید شده از Mempool گره ها حذف می شود.

شایان ذکر است که داده های معامله ناپدید نمی شوند. در blockchain ذخیره می شود ، که در تمام گره های شبکه به اشتراک گذاشته می شود. اگر به راه حل های ذخیره سازی داده های غیرمتمرکز نیاز دارید ، نیازی به ذخیره داده های خام خود در blockchain ندارید. در عوض می توانید با Originstamp.com کار کنید تا داده های خود را به یک blockchain متناسب با عملیات خود اختصاص دهید.

هزینه معامله

هزینه های معامله ، معدنچیان را برای اولویت بندی کاربرانی که مایل به پاداش آنها برای کار خود هستند ، تشویق می کند (تلاش محاسباتی لازم برای حل معماهای رمزنگاری در هنگام تأیید معامله). معدنچیان نیز با BTC تازه مینت شده پاداش می گیرند.

نرخ هزینه به صورت پویا تحت تأثیر احتقان کاربران در شبکه است. بار معامله ای بالاتر در شبکه باعث افزایش هزینه معاملات برای اولویت بندی معامله بیت کوین می شود. در مقابل ، ترافیک پایین منجر به کاهش خالص در هزینه های معامله می شود.

هزینه معاملات نیز با تعداد بایت های مورد استفاده در معامله تعیین می شود. به طور معمول ، به هر بایت نرخ در Satoshis (کوچکترین فرقه BTC برابر با 100 میلیون مین بیت کوین) تعیین می شود. به عنوان مثال ، نرخ 2 SAT/در هر بایت باید به کاربر اجازه دهد تا طی چند روز معامله خود را تأیید کند. اگر معامله نیاز به ایجاد بلوک دیگری داشته باشد ، ممکن است هزینه بالاتری داشته باشد.

اگر از خدمات مبادله بیت کوین استفاده می کنید ، ممکن است ساختار هزینه با موارد فوق متفاوت باشد. مبادلات بیت کوین سیستم عامل های شخص ثالث است که به خریداران و فروشندگان کمک می کند تا ارزهای رمزپایه را تجارت کنند. صرافی ها می توانند هزینه ثابت یا هزینه مبتنی بر درصد را برای معاملات با حجم بالا شارژ کنند. این نرخ ها در مبادلات مختلف متفاوت است و توصیه می کنیم قبل از امتحان کردن خدمات آنها این نرخ ها را بررسی کنید.

اکنون که فهمیدید که در معامله بیت کوین چه اتفاقی می افتد ، می توانیم توضیح دهیم که چرا آنها تأیید نشده اند.

چرا معامله بیت کوین شما تأیید نشده است؟

دلایل مختلفی وجود دارد که معاملات شما می تواند برای مدتی در انتظار باشد. ما می توانیم آنها را به دو دسته اساسی گروه بندی کنیم.

پردازش معاملات

معاملات پردازش معاملات ناقص در شبکه بیت کوین است که هنوز در حال پردازش هستند. در این مرحله ، معاملات تأیید نشده اند ، و چند دلیل برای این امر وجود دارد.

حجم زیاد ترافیک: تعداد زیادی از معاملات سرعت پردازش را کاهش می دهد و به دلیل عقب ماندگی معاملات در انتظار ، زمان انتظار را افزایش می دهد. می توانید تعداد معاملات را در یک ردیاب blockchain مانند blockchain.com مشاهده کنید. نگاهی سریع در زمان تأیید اخیر در ماه مه 2022 نشان می دهد که میانگین زمان تأیید روزانه برای معامله BTC بین 6 تا 15 دقیقه است.

هزینه پایین معامله: از آنجا که گره های معدن برای اولویت بندی معاملات که هزینه بالاتری را ارائه می دهند ، برنامه ریزی شده اند ، احتمال این وجود دارد که هزینه کمی پرداخت کرده باشید. این بدان معنی است که معامله شما برای مدت طولانی تر در یک صف باقی می ماند. با پرداخت هزینه های اضافی یا شروع معامله دیگر می توانید هزینه کم را جبران کنید. ما در این مورد بیشتر توضیح می دهیم.

پروتکل های قدیمی: اگرچه این یک مورد خاص است ، اما ممکن است از یک شبکه یا کیف پول بیت کوین با معماری قدیمی تر (با اندازه بلوک کلاسیک 1 مگابایت) استفاده کنید و هیچ پروتکل SEGWIT وجود ندارد که به طور معمول به کاربران امکان سرعت بخشیدن به معاملات را می دهد. با این حال ، بسیاری از برنامه ها آخرین پروتکل ها را اتخاذ می کنند ، و این معمولاً یک مسئله نیست. برای بررسی اینکه آیا معامله شما با پروتکل SEGWIT سازگار است ، باید اطمینان حاصل کنید که شاهد آن به آن متصل است یا خیر ، و اینکه پنجم بایت (برای شمارش ورودی) مقدار 0x00 را نشان می دهد.

معاملات ناموفق یا ناقص

در این حالت ، معاملات ناقص هستند زیرا چیزی پیش آمد. برای مرتب کردن این موارد باید بتوانید عیب یابی اساسی را انجام دهید.

خرابی اینترنت: این کار ساده است. اتصال به اینترنت معیوب به این معنی است که شما نتوانسته اید جزئیات معامله خود را به شبکه بیت کوین متصل یا پخش کنید. اگر اینترنت شما کار می کند ، بررسی کنید که آیا فایروال وجود دارد که برنامه بیت کوین را مسدود می کند یا خیر.

جزئیات معاملات نادرست: اگر اطلاعات را به آدرس اشتباه یا کیف پول ارسال کرده اید ، ممکن است شبکه نتواند آن را تأیید کند. قبل از شروع معامله ، تمام جزئیات را با دقت بررسی کنید. در بعضی موارد ، ممکن است برخی از بودجه BTC خود را از دست دهید.

معامله رد شدهاگر هزینه معامله شما خیلی کم باشد (یا اختصاص داده نشده است) ، برخی از معدنچیان آن را رد می کنند. بسیاری از رد در یک شبکه احتقان منجر به معامله ناموفق می شوند.

مسائل مربوط به کیف پول گیرنده: گاهی اوقات ، می توانید چندین گره را تأیید کنید که معاملات خود را تأیید می کنند ، اما معامله شما هنوز هم به عنوان تأیید نشده نشان می دهد. این معمولاً موضوعی است که وقتی کیف پول های خاص با شبکه blockchain هماهنگ نشوند ، اتفاق می افتد. یک گیرنده غیرفعال یا شخصی با کیف پول محدود ممکن است نتواند بلافاصله تمام اطلاعات موجود در شبکه را نمایش دهد.

چه کاری می توانم انجام دهم وقتی معامله من برای مدت طولانی تأیید نشده است؟

معاملات گاهی اوقات می توانند تا 48 ساعت برای تأیید طول بکشد. در چنین مواردی معمولاً نیازی به وحشت نیست. با این حال ، اگر از انتظار برای تأیید تأیید مطمئن نیستید ، دو گزینه دارید.

از پروتکل جایگزین هزینه (RBF) استفاده کنید

پروتکل RBF یکی از راه های لغو معامله تأیید نشده شما است. این پروتکل به شما امکان می دهد تا یک معامله بیت کوین را با هزینه معامله بالاتر متصل به آن ارسال کنید. اطلاعات معامله شما به کل شبکه بیت کوین پخش می شود.

گره های معدن ، هزینه بالاتر را در اولویت قرار داده و معامله را بر این اساس پردازش می کنند. معامله قبلی شما لغو می شود و وجوه مربوط به آن معامله به کیف پول شما بازگردانده می شود.

استفاده از پروتکل RBF به کیف پول شما نیاز دارد تا با آن سازگار باشد و معمولاً با کلیک بر روی کادر انتخاب قبل از پذیرش معامله فعال می شود.

از یک روش معمولی دوتایی استفاده کنید

در صورت عدم پشتیبانی از پروتکل RBF ، می توانید به سادگی معامله دوم را از کیف پول خود با مقدار مشابه آغاز کنید. در این مورد به طور معمول هزینه بالاتری اضافه می شود. معدنچیان معمولاً معامله جدید شما را انتخاب می کنند و عملیات را انجام می دهند.

بیشتر نرم افزارهای بیت کوین برای جلوگیری از از بین رفتن بیت کوین ، از هزینه های مضاعف محافظت می کنند. بنابراین ، ممکن است شما نیاز به استفاده از کیف پول دوم یا مشتری دیگر داشته باشید تا به خودتان اجازه دهید این کار را انجام دهید.

توصیه می کنیم هنگام فکر کردن در مورد تمایل به لغو معامله بیت کوین ، به استفاده از پروتکل RBF بپردازید.

خط پایین

انتظار برای معامله بیت کوین می تواند یک تجربه ناامید کننده باشد. با این حال ، این همه بخشی از روند تبادل ارزهای رمزپایه است.

درک نحوه عملکرد شبکه بیت کوین و گزینه های موجود در هنگام پاسخ به زمان انتظار طولانی می تواند ناامیدی شما را کاهش دهد.

آیا برای کسب و کار خود به فناوری blockchain علاقه دارید؟برای کسب اطلاعات در مورد راه حل های blockchain ما به Originstamp.com مراجعه کنید. ما راه حل های متناسب و مشاوره در مورد فناوری blockchain ، NFTS ، API های Timestamp و توسعه blockchain ارائه می دهیم.

محتوای سرمقاله Originstamp AG توصیه ای برای مشاوره سرمایه گذاری یا خرید نیست. در اصل ، یک سرمایه گذاری همچنین می تواند منجر به ضرر کامل شود. بنابراین ، لطفاً قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری ، به دنبال مشاوره باشید.

استراتژی‌های اسکالپ...
ما را در سایت استراتژی‌های اسکالپ دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ناصر تقوایی بازدید : 3 تاريخ : جمعه 5 خرداد 1402 ساعت: 18:13