گزارش ESG سازگار جهانی

ساخت وبلاگ

اطلاعات زیست محیطی، اجتماعی و حکومتی (ESG) می تواند شامل طیف گسترده ای از مسائل باشد، به عنوان مثال: انتشار گازهای گلخانه ای، انرژی، آب و مدیریت/بازیافت زباله، تنوع زیستی (محیط زیست)، سلامت و ایمنی، تنوع و شمول، حقوق بشر، داده هاامنیت، شیوه های فروش، ایمنی محصول (اجتماعی) و اخلاق تجاری و فرهنگ (حکومت).

استانداردها و چارچوب‌های گزارش‌دهی پایداری برای کمک به شرکت‌ها برای افزایش شفافیت و انتقال اطلاعات پایداری ایجاد شده‌اند. اینها به اهداف مختلف استفاده کنندگان از این اطلاعات غیر مالی می پردازند که می توان به صورت زیر خلاصه کرد:

 • ریسک ها و تأثیرات شرکت مربوط به ارزش شرکت، برای به دست آوردن بینشی در مورد پایداری مدل های کسب و کار و زنجیره تأمین شرکت ها. این اطلاعات شامل بسیاری از تأثیرات شرکت ها بر مردم، سیاره زمین و اقتصاد است (به عنوان مثال، برای استفاده توسط سرمایه گذاران)
 • نقش شرکت‌ها در توسعه پایدار، برای درک تأثیرات گسترده‌تر شرکت‌ها بر مردم، اقتصاد و کره زمین، و مشارکت گسترده‌تر آنها در راستای اهداف توسعه پایدار سازمان ملل متحد (SDGs)

چرا به استانداردهای جهانی گزارش پایداری هماهنگ نیاز داریم؟

امروز، ما فرصتی منحصر به فرد برای هماهنگ کردن استانداردهای گزارش پایداری جهانی داریم. اطلاعات پایداری قابل اعتماد، سازگار و قابل مقایسه برای کمک به موارد زیر ضروری است:

 • سرمایه را به سمت شرکت های پایدار هدایت کنید و بازارهای سرمایه جهانی را انعطاف پذیر و کارآمد کنید
 • به مسائل فوری جهان-تغییر آب و هوا و SDGs رسیدگی کنید

در زمان‌های اخیر، استانداردها، چارچوب‌ها و ابتکارات گزارش‌دهی داوطلبانه پایداری افزایش یافته است. با این حال:

 • ثابت شده است که آنها برای ترویج اطلاعات عملکرد ESG سازگار و قابل مقایسه کافی نیستند
 • فقدان اطلاعات منسجم و قابل مقایسه (از جمله دوره به دوره، شرکت به شرکت، در بخش‌ها) وجود دارد.
 • کیفیت ناسازگاری در حاکمیت و کنترل‌های اطلاعات، از جمله نوع و میزان اطمینان شخص ثالث ارائه شده بر آن اطلاعات وجود دارد.
 • آنها می توانند منجر به گزارش گیری انتخابی شوند که با اطلاعات مالی مرتبط نیست، که می تواند منجر به شستشوی سبز شود

اگرچه 92 ٪ از شرکت های S& P تا پایان سال 2020 معیارهای ESG را گزارش می دادند ، طبق یک بررسی BlackRock در سال 2020 ، 53 ٪ از پاسخ دهندگان جهانی "کیفیت پایین یا در دسترس بودن داده های ESG و تجزیه و تحلیل" را ذکر کردند و 33 ٪ دیگر "کیفیت پایین را ذکر کردندگزارش سرمایه گذاری پایداری "به عنوان دو بزرگترین موانع برای پذیرش سرمایه گذاری پایدار.

یک رویکرد استاندارد جهانی مبتنی بر اصول مشروعیت ، استقلال ، شفافیت ، پاسخگویی عمومی و نظارت و روند کامل ، توسعه استانداردهای گزارش پایداری با کیفیت بالا را امکان پذیر می کند. این منجر به اطلاعات سازگار ، جامع و قابل مقایسه می شود.

یک رویکرد جهانی برای استانداردهای گزارشگری پایداری ضروری است زیرا:

 • تغییرات آب و هوایی و SDG ها به یک رویکرد جهانی نیاز دارند
 • مشاغل دارای زنجیره های ارزش جهانی ، با خطرات جهانی و دسترسی به سرمایه از طرف سرمایه گذاران جهانی هستند
 • سرمایه گذاران ، شرکت ها و سایر ذینفعان از یک زبان مشترک برای استانداردهای گزارش پایداری بهره مند می شوند و مقایسه ها را تسهیل می کنند

از نظر تاریخی ، اطلاعات مالی در گزارش های شرکت ها و اطلاعات پایداری در گزارش های پایداری جداگانه منتشر شده است. با این حال ، از آنجا که مشخص شده است که چگونه مسائل پایداری می تواند بر توانایی شرکت ها در ایجاد ارزش سازمانی با گذشت زمان تأثیر بگذارد ، کاربران به طور فزاینده انتظار دارند که اطلاعات ESG را که مربوط به ایجاد ارزش سازمانی در گزارش های اصلی شرکت ها است ، مشاهده کنند.

اتصال با اطلاعات مالی نقش مهمی ایفا می کند. ملاحظات ESG ممکن است در مورد الزامات گزارشگری مالی موجود اعمال شود. مطالب آموزشی منتشر شده توسط IASB و FASB یادآوری کننده هایی را که بسیاری از استانداردهای حسابداری جاری در حال حاضر به یک نهاد نیاز دارند تا مسائل ESG را در نظر بگیرند در صورت تأثیر مادی در صورتهای مالی ، به ویژه در مواردی که قضاوت ها و تخمین ها لازم است ، به عنوان مثال در ارزیابی اختلال طولانی مدتدارایی های زندگی. نیمی از گزارش های سالانه جلو و عقب باید به طور ذاتی مرتبط باشد.

امروز چه عواملی افزایش تقاضا برای اطلاعات ESG است؟
 • تغییرات آب و هوایی موضوعی فوری وجودی است که در همه بخش ها و در همه حوزه های قضایی مربوط به شرکت ها است. اطلاعات مداوم و قابل مقایسه برای سرمایه گذاران و سایر ذینفعان ، از جمله نحوه مدیریت شرکت ها انتقال به اقتصاد کم کربن بسیار حیاتی است.
 • بخش عمده ای از ارزش یک تجارت امروز غیر مالی است که توسط فناوری ، سرمایه فکری ، سرمایه انسانی و مجوز اجتماعی برای فعالیت نشان داده شده است. سرمایه گذاران و دیگران برای درک چگونگی ایجاد و پایداری ارزش شرکت به این عوامل نیاز به بینش دارند
 • سرمایه گذاران و سایر کاربران اطلاعات شرکت ها به طور فزاینده ای خواستار اطلاعات قابل مقایسه و قابل اعتماد هستند زیرا بازده بلند مدت تحت تأثیر رشد اقتصادی جهانی و مسائل گسترده تر اجتماعی و زیست محیطی است که تأثیرات مستقیمی بر عملکرد و چشم انداز شرکت ها دارند
 • شرکت های امروز خود را به عنوان پایان خدمت می دانند که فراتر از موفقیت مالی است و بسیاری از آنها رویکرد هدفمند را اتخاذ می کنند. این مهم است که شرکت ها نتایج تلاش های خود را برای تحقق هدفی که برای شرکت خود تعریف می کنند ، اندازه گیری و گزارش دهند. این باعث افزایش یکپارچگی و اصالت اهداف استراتژیک زیست محیطی و اجتماعی شرکتها می شود

چشم انداز چیست؟چه کسانی تنظیم کننده های استاندارد برای افشای ESG هستند؟

در COP26 در نوامبر 2021 ، یک پیشرفت بزرگ وجود داشت که منجر به تغییر چشمگیر در گزارش های شرکت ها خواهد شد. بنیاد بین المللی استانداردهای گزارشگری مالی (IFRSF) از ایجاد ISSB (هیئت استاندارد بین المللی استانداردهای پایداری) برای توسعه-به نفع عمومی-یک مبنای جامع جهانی از استانداردهای افشای پایداری با کیفیت بالا برای پاسخگویی به نیازهای اطلاعاتی سرمایه گذاران خبر داد.

اعلام ISSB جدید همچنین شامل تعهد پیشرو در پیشبرد استانداردهای بین المللی پایداری برای ادغام در IFRSF بود. هیئت مدیره استانداردهای افشای آب و هوا (CDSB) قبلاً در IFRSF ادغام شده است و بنیاد گزارش ارزش (VRF) تا ژوئن سال 2022 موافقت کرده است که این کار را انجام دهد. این تعهد سیگنال روشنی را به بازار ارسال می کند که ISSB به عنوان استاندارد جهانی پایداری در حال ظهور است-STERاین امر به کاهش تکه تکه شدن و سردرگمی در منظره تنظیم استاندارد پایداری کمک می کند.

در مارس 2022 ، IFRSF و ابتکار گزارش جهانی (GRI) توافق نامه همکاری را اعلام کردند که براساس آن تابلوهای استاندارد تنظیم استاندارد ، ISSB و هیئت استاندارد جهانی پایداری (GSSB) ، به دنبال هماهنگی برنامه های کاری خود و تنظیم استاندارد خواهند بود. فعالیت هایی برای افزایش قابلیت همکاری بین گزارش از ارزش شرکت برای تأمین نیازهای بازارهای سرمایه و گزارش از تأثیرات به ذینفعان به طور گسترده تر.

در 31 مارس 2022 ، ISSB پیش نویس های قرار گرفتن در معرض (EDS) را منتشر کرد که دو استاندارد اول خود را ارائه می دهد:

 • IFRS S1 الزامات عمومی برای افشای اطلاعات مالی مربوط به پایداری
 • افشای مربوط به آب و هوا IFRS S2

EDS بر اساس دو نمونه اولیه منتشر شده توسط IFRSF در نوامبر 2021 (به عنوان مثال ، الزامات عمومی برای افشای نمونه اولیه اطلاعات مربوط به پایداری و نمونه اولیه افشای صومعه) است. این نمونه های اولیه توسط کارگروه فنی آمادگی فنی (TRWG) ساخته شده است که در مارس 2021 توسط IFRSF ایجاد شده است. سازمان هایی که در TRWG شرکت کرده اند به پاسخگویی به نیازهای اطلاعاتی سرمایه گذاران و سایر شرکت کنندگان در بازارهای سرمایه جهانی اختصاص داده شده اند: CDSB، IASB ، کارگروه در مورد افشای مالی مربوط به آب و هوا (TCFD) ، VRF و مجمع جهانی اقتصاد (WEF) شورای تجارت بین المللی (IBC) که ابتکار عمل سرمایه داری ذینفعان را اندازه گیری می کند. Deloitte نماینده WEF در برنامه فنی TRWG بود. IBC WEF در تفکر خود در مورد معیارهای سرمایه داری ذینفعان که شامل معیارهای اصلی ESG است ، که از استانداردها و معیارهای موجود بهره می برد ، کمک کرد.

نمونه های اولیه مبتنی بر کار "گروه 5" پیشرو تنظیم کننده های استاندارد و ارائه دهندگان چارچوب (CDP ، CDSB ، GRI ، IIRC و SASB-قبل از ادغام برای تشکیل VRF). در پایان سال 2020 ، این گروه چشم انداز یک سیستم جامع گزارشگری شرکت ها را ارائه داد و تعهد کرد که برای دستیابی به این هدف با هم و با IFRSF همکاری کند. آنها متعاقباً یک استاندارد افشای مالی مربوط به آب و هوا را منتشر کردند تا نشان دهند که چگونه چارچوب ها و استانداردهای مختلف آنها ، به همراه TCFD ، می توانند اساس یک استاندارد جهانی را تشکیل دهند . 3

سازمان بین المللی کمیسیون های اوراق بهادار (IOSCO) در استانداردهای گزارشگری پایداری جهانی هماهنگ سازی است. این اظهار داشت که آماده است تا همان نقشی را که 20 سال پیش برای استانداردهای گزارشگری مالی انجام داد ، ایفا کند. هیئت IOSCO متعهد شده است تا با IFRSF همکاری کند تا یک معماری سیستم مؤثر برای تعیین استانداردهای گزارش پایداری تحت ISSB جدید ایجاد کند. استانداردهای گزارشگری پایداری جهانی می تواند به عنوان "پایه ای برای رویکردهای مداوم و قابل مقایسه برای افشای اجباری مربوط به پایداری در سراسر حوزه های قضایی" باشد.

استراتژی‌های اسکالپ...
ما را در سایت استراتژی‌های اسکالپ دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ناصر تقوایی بازدید : 46 تاريخ : جمعه 5 خرداد 1402 ساعت: 18:20