[سطح 1] مفاهیم اساسی تجارت رمزنگاری

ساخت وبلاگ

[Level 1] Basic Concepts of Crypto Trading

کتاب سفارش لیستی از سفارشاتی است که یک مبادله برای ثبت علاقه خریداران و فروشندگان برای یک بازار مالی خاص استفاده می کند. یک موتور تطبیق از کتاب برای تعیین اینکه کدام سفارشات به طور کامل یا جزئی اجرا می شوند استفاده می کند

نمونه ای از کتاب سفارش در Ascendex که در آن قیمت های قرمز نشان می دهد سفارشات فروش و قیمت های آبی را نشان می دهد سفارشات خرید را نشان می دهد.

قوت

وقتی مقدار زیادی سفارش در هر خرید و فروش کتاب سفارش ذخیره می شود ، کتاب سفارش بسیار مایع است. در چنین شرایطی ، یک سفارش بازار فقط تعدیل قیمت کمی ایجاد می کند. در مقابل ، اگر کتاب سفارش مایع نباشد ، فقط چند سفارش در سمت خرید و فروش وجود دارد و بین سفارشات مجاور فاصله متوسط بسیار زیادی وجود دارد. در این حالت ، حتی یک سفارش بازار با حجم کمی می تواند نوسانات چشمگیر قیمت چندین کنه را ایجاد کند. بازارها وقتی مایع تر هستند عملکرد بهتری دارند.

محدودیت و سفارشات بازار

سفارشات را محدود کنید

سفارش محدود نظمی است که شما در کتاب سفارش با قیمت محدود خاص قرار می دهید. قیمت حد توسط شما تعیین می شود. تجارت فقط در صورتی انجام می شود که قیمت بازار به قیمت محدودیت شما (یا بهتر) برسد. بنابراین ، شما ممکن است از سفارشات محدود برای خرید با قیمت پایین تر یا فروش با قیمت بالاتر از قیمت فعلی بازار استفاده کنید.

سفارشات بازار

یک سفارش بازار به شما امکان می دهد یک دارایی مالی را فوراً با بهترین قیمت در حال حاضر خریداری یا بفروشید. سفارشات بازار قیمت را از سفارشات محدود در کتاب سفارش می گیرد. این بدان معناست که شما نمی توانید 100 ٪ از قیمتی که می گیرید مطمئن باشید. اگر قیمت متفاوت از آنچه انتظار داشتید ، لغزش می تواند رخ دهد.

افزایش پیشنهاد

mid-market-price

نمودار عمق سفارشات خرید (سبز) و فروش (قرمز)

گسترش پیشنهادات تفاوت بین بالاترین قیمتی است که یک خریدار مایل به پرداخت دارایی است و کمترین قیمتی که یک فروشنده مایل به پذیرش آن است. این قیمت ها به عنوان پیشنهادات منعکس می شوند و از یک کتاب سفارش می پرسند ، که توسط سازندگان بازار به عنوان سفارشات محدود قرار می گیرد.

متقاضیان قیمت سفارشات بازار را برای خرید یا فروش دارایی قرار می دهند و با این کار بهترین پیشنهاد را می پذیرند یا به بهترین وجهی که توسط سازنده بازار تعیین شده است.

در Hummingbot ، BID_SPREAD ٪ از قیمت متوسط شما می خواهید سفارشات خرید خود را قرار دهید. در حالی که ask_spread برای سفارشات فروش شماست.

قیمت متوسط قیمتی نیست که در وسط دفترچه سفارش مشاهده می کنید - این آخرین قیمت تجارت است.

قیمت متوسط قیمت متوسط بهترین پیشنهاد است و از آن بپرسید. که به معنی:

قیمت سفارش شما به شرح زیر محاسبه می شود:

و معادله گسترش:

کجا | x |نشانه ارزش abosulte است.

لغزش

لغزش ضرر مالی در طول تجارت در نتیجه ناکارآمدی بازار و نقص در بازار است. لغزش هنگامی اتفاق می افتد که یک بازار غیرقانونی یک تغییر ناگهانی و بزرگ در تقاضا یا عرضه را تجربه می کند و در نتیجه ضرر و زیان برای خریدار یا فروشنده ایجاد می شود.

ساخت بازار چیست؟

سازندگان بازار و جمع کننده های بازار

سازندگان بازار با قرار دادن سفارشات محدود یا سفارشات خرید یا فروش با قیمتی خاص که بلافاصله پر نشده است ، نقدینگی را به کتاب سفارش مبادله اضافه می کنند. سازندگان دستوراتی را که بلافاصله با یک دستور موجود مطابقت ندارند ، قرار می دهند. بدون سفارشات محدود بر روی یک کتاب سفارش ، نقدینگی کمی برای یک جفت معین وجود خواهد داشت زیرا یک مبادله سعی می کند همانطور که قرار داده می شود ، سفارشات بازار را با سفارشات خرید و فروش مطابقت دهد. این سازندگان بازار برای حفظ ثبات قیمت بسیار مهم هستند ، زیرا آنها یک کتاب سفارش را با سفارشات محدود در سطوح مختلف پر می کنند. سازندگان به طور معمول برای تأمین نقدینگی به بازار در قالب سفارشات محدودیت خرید/فروش ، با هزینه های کمتری پاداش می گیرند.

متقاضیان بازار نقدینگی را می گیرند ، همانطور که در آنها سفارشات بازار را برای خرید بلافاصله خریداری یا فروش می کند. سفارشات بازار سفارشاتی برای گرفتن بهترین قیمت موجود در بازار فعلی است. گیرنده ها قیمت مورد نظر خود را می گیرند و با این کار ، آنها "حجم" از یک کتاب سفارش را "می گیرند. آنها سفارشاتی را که بلافاصله با خرید یا فروش سفارشاتی که قبلاً روی کتاب ها نشسته اند ، پر می کنند. سفارشات بازار Taker به گونه ای طراحی شده است که هرگز در کتاب سفارش مبادله قرار نگیرند ، زیرا آنها توسط موتور تطبیق مبادله پر می شوند. بنابراین ، هزینه های Taker به طور معمول بالاتر است زیرا سفارشات آنها بلافاصله پر می شود.

می توان فرض کرد که سفارش بازار هر متصدی با دستور محدود یک سازنده پر می شود اما این همیشه اینگونه نیست. شما می توانید یک دستور محدود برای "عبور" و سفارش از کتاب سفارش قرار دهید تا به یک گیرنده تبدیل شود.

Untitled

مثلا :

در این کتاب سفارش ، بهترین پیشنهاد 405. 49 و 405. 54 بهترین قیمت است.

قرار دادن یک سفارش محدود به طور معمول سفارشات شما را در کتاب قرار می دهد و منتظر می ماند تا کسی آن سفارش را پر کند.

اما اگر یک سفارش خرید محدود را با قیمت 405. 54 قرار دهید ، زیرا دارای سفارش فروش تطبیق یافته است ، بلافاصله آن را می گیرد.

برای دیدن آن می توانید این کار را به تنهایی انجام دهید

سازنده بازار هر شخصی است که پیشنهاد خرید یا فروش را در کتاب سفارش ارسال می کند و نقدینگی را به آن بازار خاص ارائه می دهد.

یک بازاریابی در حال پذیرش قیمت های ارائه شده در کتاب سفارش است که به عنوان یک بازاریاب نامیده می شود.

ساخت بازار در مقابل داوری

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تفاوت بین بازار و داوری:

ساخت بازار در مقابل استخراج بیت کوین در مقابل استخر نقدینگی

چگونه بازار با استخرهای معدن بیت کوین و نقدینگی متفاوت است؟

 • استخراج بیت کوین سنتی ترین حس آن است. شما از انرژی محاسباتی برای تولید هش یا حل مشکلات ریاضی سخت استفاده می کنید. این هزینه انرژی به جهانیان ثابت می کند که یک معامله واقعی است.
 • ساخت بازار شبیه به استخراج نقدینگی است. ساخت بازار به طور سنتی توسط شرکتهای بزرگتر در صرافی های بزرگ انجام می شود. به طور سنتی ، تولیدکنندگان بازار با قرار دادن سفارشات محدود یا سفارش خرید یا فروش با قیمتی خاص که بلافاصله پر نمی شود ، نقدینگی را به کتاب سفارش مبادله اضافه می کنند. ساخت بازار در استخرهای نقدینگی بسیار متفاوت است (به تصویر زیر مراجعه کنید).
 • استخرهای نقدینگی فقط در صرافی های غیرمتمرکز یافت می شوند. Uniswap یک نمونه است. اینگونه است که مبادلات غیرمتمرکز مسئله ساخت بازار را حل می کند. نسل اول مبادلات غیر متمرکز هنوز دارای کتاب های سفارش است ، اما موارد جدیدتر مانند Uniswap از روشهای دیگری مانند ساخت خودکار بازار استفاده می کنند. سازندگان بازار در صرافی ها با کتاب های سفارش دائماً پیشنهاداتی را برای خرید یا فروش ارائه می دهند. با این حال ، از آنجا که هیچ کتاب سفارش در بسیاری از مبادلات غیر متمرکز مدرن با استخرهای نقدینگی وجود ندارد ، ارائه دهندگان نقدینگی به سادگی دارایی های خود را در استخر قرار می دهند و این امکان را برای افراد فراهم می کند که از آن استخر بخرند و بفروشند.
 • معدن نقدینگی پس از آن چیست؟
 • نقدینگی استخراج در اصل نقش سازنده بازار را انجام می دهد ، با این حال ، از یک رایانه برای تغییر مداوم سفارشات استفاده می کند. این جایی است که نام آن را از آن استفاده کرده است ، زیرا از قدرت محاسباتی مانند استخراج بیت کوین استفاده می کند - اما به مراتب کمتر از این بنابراین بیش از حد نگران لایحه قدرت خود نباشید! برخلاف استخرهای نقدینگی ، فعال تر است. برای اجرای دستورات به یک دستگاه نیاز دارید و سپس باید در مورد نحوه تنظیم سفارشات به آن دستورالعمل دهید. با این حال ، بازده نیز می تواند بیشتر باشد ، اگرچه خطرات بیشتری وجود دارد.

این جایی است که نرم افزار HummingBot وارد می شود. این نرم افزار به عنوان یک لایه عمل می کند تا به طور خودکار الگوریتمی را که برای تجارت تعیین کرده اید اجرا کنید. به نظر می رسد پیچیده است اما می تواند به آسانی "تنظیم سفارشات خرید با 1 ٪ پایین تر از قیمت فعلی و فروش سفارشات 1 ٪ بالاتر" باشد. گزینه های بسیار بیشتری وجود دارد ، اما این فقط JIST است.

اصطلاحات معاملاتی 101

جفت های تجاری

در Cryptocurrency ، اصطلاح "جفت معاملات" تجارت بین یک نوع رمزنگاری و دیگری را توصیف می کند. به عنوان مثال ، "جفت معاملات" ETH/BTC.

با ETH/BTC می توانید اتریوم را با بیت کوین بخرید یا اتریوم را به بیت کوین بفروشید.

دارایی های پایه و نقل قول

Untitled (1)

حداقل اندازه سفارش

حداقل اندازه سفارش، کوچکترین مقدار ارز دیجیتالی است که می توانید در صرافی بخرید یا بفروشید.

حداقل اندازه سفارش Hummingbot بر حسب دارایی پایه است. اگر یک صرافی خاص از دارایی مظنه در فهرست حداقل اندازه سفارش خود استفاده می کند، ممکن است این ماشین حساب مبدل کریپتو نیز برای شما مفید باشد.

تعیین حداقل اندازه سفارش با Postman

برخی از صرافی ها هیچ صفحه وب ندارند که بتوانید حداقل اندازه سفارش را در آن مشاهده کنید. به عنوان مثال در KuCoin، برای دریافت داده های REST API باید از اپلیکیشنی مانند Postman استفاده کنید. به سند زیر مراجعه کنید:

هزینه های معاملاتی

هر زمان که معاملاتی را انجام می دهید (دریافت سفارش یا زمانی که شخصی سفارشات شما را پر می کند) هزینه های مربوطه از کل مبلغ کسر می شود. هزینه ها از مبادلات متفاوت است.

سکه های پایدار، ارزهای فیات و توکن های ERC20

استیبل کوین ها

استیبل کوین ها ارزهای رمزپایه ای هستند که تلاش می کنند ارزش بازار خود را به برخی از مراجع خارجی مرتبط کنند. استیبل کوین ها ممکن است به ارزی مانند دلار آمریکا یا به قیمت کالایی مانند طلا متصل شوند.

 • تتر USD / USDT
 • USD/TUSD واقعی
 • Paxos Standard / PAX
 • سکه USD / USDC

بایننس USD / BUSD

ارزهای فیات

ارز فیات یک پول ملی است که با قیمت کالایی مانند طلا یا نقره مرتبط نیست. ارزش پول فیات عمدتاً مبتنی بر ایمان عمومی به صادرکننده ارز است که معمولاً دولت یا بانک مرکزی آن کشور است.

 • دلار آمریکا / USD
 • دلار استرالیا / AUD
 • یورو / یورو
 • پوند استرلینگ / پوند
 • قلوه سنگ روسیه / RUB
 • لیر ترکیه / TRY

توکن های ERC20

Untitled (2)

نحوه تجارت کریپتو: مقدمه

اکنون می‌توانیم به عنوان مقدمه به چند نکته عملی در مورد تجارت کریپتو بپردازیم. مقاله زیر توسط تاجر Hummingbot تسالکاپونه نقطه شروع خوبی است. در این مقاله با نکات عملی برای موارد زیر آشنا خواهید شد:

 • ایجاد یک حساب کاربری در یک صرافی رمزنگاری
 • روش معاملاتی خود را مشخص کنید
 • حساب خود را تامین مالی کنید
 • یک نشانه برای سرمایه گذاری انتخاب کنید
 • روندها و شاخص های بازار را تجزیه و تحلیل کنید
 • استراتژی خود را انتخاب کنید

وظایف مفید

در اینجا چند کار مفید برای شما آورده شده است تا اصول تجارت کریپتو را درک کنید. اگر آن را مفید می‌دانید، با خیال راحت به انجام این وظایف بپردازید.

 • برای یک حساب Binance، Ascendex، KuCoin یا Gateio ثبت نام کنید
 • با استفاده از USDT یک سفارش خرید LIMIT یک ارز دیجیتال (مثلا ETH) ایجاد کنید و توجه کنید که سفارشات شما در کتاب سفارش در کجا قرار می گیرند.
 • یک سفارش خرید LIMIT با بهترین قیمت در دفترچه سفارش ایجاد کنید و اجازه دهید سفارش تکمیل شود
 • اجرای سفارش فروش بازار یک cryptocurrency (به عنوان مثال ETH) برای USDT
 • یک دستور محدود برای "عبور" از دفترچه سفارش و گرفتن سفارشات موجود ایجاد کنید

بعدی را بخوانید

Systematic approach to Liquidity Mining - ROI based analytics and simple experiments

رویکرد سیستماتیک به استخراج نقدینگی - تجزیه و تحلیل مبتنی بر ROI و آزمایش های ساده

توسط Diego C چگونه می توان 10 ٪ درآمد منفعل ماهانه را از رویکرد سیستماتیک Crypto خود به معدن نقدینگی تبدیل کرد - Analytics مبتنی بر ROI مقدمه (اگر شما یک طرفدار هستید و به جمع آوری داده ها و استراتژی های زیر بروید): هدف نهایی استراتژی های استخراج نقدینگیضرب و شتم سنتی خواهد بود

How To Get Good At Market Making On Hummingbot Miner Platform

چگونه می توان در ساخت بازار در سیستم عامل Miner Hummingbot خوب شد

توسط là minh hoàng سلام بچه ها ، wojak اینجا! امیدوارم بچه ها روز خوبی داشته باشید! امروز بیایید به این موضوع بپردازیم که چگونه می توان در بازار ساخت و ساز در پلت فرم Miner Hummingbot خوب شد. بنابراین کمی معرفی اول! من Wojak ، عضو فعال Hummingbot هستم

Capital Deployment for Hummingbot

استقرار سرمایه برای Hummingbot

توسط Dalskie من از این فرصت خوشحالم که بینش خود را به اشتراک بگذارم که ما را قادر می سازد صندوق خود را رشد دهیم ، ضمن اینکه یک جریان درآمد ماهانه مداوم را برای خانواده های خود فراهم می کنیم. قدردانی صمیمانه من به بنیاد Hummingbot و Coinalpha می رود! یک داستان مقدماتی شخصی و پشتی شخصی ممکن است فقط 3 مناسب باشد

استراتژی‌های اسکالپ...
ما را در سایت استراتژی‌های اسکالپ دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ناصر تقوایی بازدید : 3 تاريخ : جمعه 5 خرداد 1402 ساعت: 18:25