نحوه محاسبه حاشیه: راهنما

ساخت وبلاگ

بسیاری یا تمام محصولات موجود در اینجا از طرف شرکای ما هستند که به ما کمیسیون می پردازند. این نحوه کسب درآمد است. اما یکپارچگی سرمقاله ما تضمین می کند که نظرات کارشناسان ما تحت تأثیر جبران خسارت قرار نمی گیرند. شرایط ممکن است برای پیشنهادات ذکر شده در این صفحه اعمال شود.

A wallet full of money is locked up with a chain and a padlock.

منبع تصویر: گتی تصاویر

به عنوان یک صاحب مشاغل ، برای شما مهم است که چگونه می توانید حاشیه سود خود را محاسبه کنید. با این حال ، درک این نتایج به همان اندازه مهم است.

به عنوان یک صاحب مشاغل ، یکی از مهمترین کارهایی که می توانید انجام دهید توجه به معیارهای تجاری است. یکی از مهمترین معیارها حاشیه سود است.

این که آیا شما یک عمل یک نفره هستید ، یا صدها نفر را به کار می برید ، دانستن چگونگی محاسبه و درک حاشیه سود ، مسیری طولانی را به سمت رشد کسب و کار خود می برد ، مهم نیست که در چه مرحله ای کسب و کار شما باشد.

ما توضیح خواهیم داد که حاشیه سود چیست ، چگونه می توان حاشیه را محاسبه کرد و نتایج برای تجارت شما به چه معناست.

نمای کلی: حاشیه سود چیست؟

قبل از شروع محاسبه حاشیه سود ، درک سود مفید است.

به زبان ساده ، سود مبلغ پولی است که یک شرکت پس از تفریق پول صرف شده برای اداره تجارت ، بدست می آورد. سود شما همان چیزی است که پس از درآمدها باقی می ماند و سپس تمام هزینه های خود را برای یک بازه زمانی خاص کم می کند.

حاشیه سود درصدی است که براساس میزان درآمد باقی مانده پس از کسر هزینه های مربوط به تجارت یا تمام هزینه های مربوط به تجارت است. هرچه درصد بیشتر باشد ، تجارت شما سودآورتر خواهد بود.

حاشیه سود ناخالص در مقابل حاشیه سود خالص: تفاوت چیست؟

حاشیه سود ناخالص و حاشیه سود خالص دو نسبت حسابداری است که برای کمک به شما در اندازه گیری سود در برابر درآمد طراحی شده اند ، با این نتیجه نشان می دهد که با اندازه گیری درصد درآمد بیش از هزینه ها ، چقدر سودآور است.

این دو نسبت حاشیه سود شاخص خوبی از سلامت تجارت را ارائه می دهند ، با حاشیه سود ناخالص ، نمای کلی از سلامت و سودآوری کسب و کار را ارائه می دهد ، در حالی که حاشیه سود خالص برای اندازه گیری میزان درآمد خالص شرکت شما از درآمد طراحی شده است.

نحوه محاسبه حاشیه سود ناخالص

محاسبه حاشیه سود ناخالص هنگام استفاده از ماشین حساب حاشیه سود ساده است. در اینجا یک مثال آورده شده است:

شرکت A محصولات مراقبت از مو را به فروش می رساند. با شناخت درآمدها با استفاده از اصل تشخیص درآمد ، در حال حاضر درآمد 50،000 دلار را نشان می دهد. هزینه کالاهایی که می فروشد 29000 دلار است. اولین محاسبه ای که انجام می دهید تعیین سود ناخالص است:

50،000 دلار - 29،000 دلار = 21،000 دلار سود ناخالص

در مرحله بعد ، برای تعیین حاشیه سود ناخالص ، سود ناخالص را بر اساس درآمد تقسیم خواهید کرد:

21،000 $ ÷ 50،000 $ = 0. 42

سرانجام ، شما برای تعیین درصد حاشیه سود ناخالص خود ، سود ناخالص خود را 100 برابر خواهید کرد:

0. 42 x 100 = 42 ٪ حاشیه سود ناخالص

این بدان معنی است که شرکت A در حال حاضر حاشیه سود ناخالص 42 ٪ دارد.

نحوه محاسبه حاشیه سود خالص

فرمول برای محاسبه حاشیه سود خالص نیاز به اقدامات بیشتری دارد ، زیرا باید هزینه های عملیاتی و سایر هزینه ها و همچنین هزینه کالاهای فروخته شده را نیز کم کنید. به یاد داشته باشید ، شرکت A به مبلغ 50،000 دلار درآمد دارد ، با هزینه کالاهای فروخته شده 29000 دلار. اما شرکت A همچنین هزینه های کل 6000 دلار دارد. محاسبه اول به این شکل است:

50،000 دلار - (29،000 دلار + 6000 دلار) = 15،000 دلار سود خالص

محاسبه بعدی تقسیم سود خالص بر اساس کل درآمد خواهد بود:

15،000 دلار ÷ 50،000 دلار = 0. 3

مرحله نهایی برای محاسبه حاشیه سود خالص شما ، سود خالص 100 است:

0. 3 x 100 = 30 ٪ حاشیه سود خالص

اگر در حال حاضر مخلوط فروش دارید ، به این معنی که چندین محصول را می فروشید ، می توان برای محاسبه ترکیب حاشیه برای همه محصولات خود به صورت جداگانه مفید بود. این محاسبه حاشیه می تواند به شما در تعیین اینکه کدام محصولات سودآورترین هستند کمک کند.

حاشیه سود در مورد تجارت شما چه می گوید؟

این که آیا شما برای تکمیل پیش بینی های مالی یا ایجاد بودجه تجاری ، حاشیه سود خود را محاسبه می کنید ، همچنین باید درک کنید که این نتایج چیست. در اینجا فقط چند مورد وجود دارد که حاشیه سود ناخالص یا حاشیه سود خالص شما می تواند در مورد تجارت شما به شما بگوید.

1. چقدر سود در هر فروش حاصل می شود

شرکت A حاشیه سود ناخالص 42 ٪ داشت. این بدان معناست که برای هر دلار که یک شرکت در درآمد ایجاد کرده است ، قبل از کم شدن هزینه های دیگر ، 0. 42 دلار سود کسب کرده است. پس از کم شدن هزینه های عملیاتی و سایر هزینه ها ، شرکت A 0. 30 دلار برای هر دلار به دست آورد.

به همین دلیل محاسبه حاشیه سود خود به طور جداگانه برای هر محصولی که می فروشید ، مفید است و این به شما امکان می دهد ببینید که هر محصول چقدر خوب یا چقدر ضعیف است.

این که آیا تجارت با موفقیت درآمد را به سود تبدیل می کند

اگرچه مهم است بدانید که کسب و کار شما چقدر درآمد کسب می کند ، حتی مهمتر از این است که بدانید در واقع چه مقدار از درآمد به سود تبدیل می شود.

به عنوان مثال ، در حالی که درآمد 1 میلیون دلار درآمد عالی است ، اگر هزینه کالاهای فروخته شده 1. 1 میلیون دلار باشد ، شما پول خود را از دست می دهید. به همین ترتیب ، اگر پس از هزینه ها ، به حاشیه سود 1 ٪ برسید ، هرگونه تغییر در بازار ، کاهش فروش یا رکود اقتصادی می تواند به شدت بر تجارت شما تأثیر بگذارد.

موفقیت کلی تجارت شما

قبل از سرمایه گذاری در یک تجارت ، بیشتر سرمایه گذاران می خواهند حاشیه سود شما را بررسی کنند ، به ویژه از آنجا که حاشیه سود پایین می تواند موضوعاتی از قبیل فروش راکد ، تصمیم گیری ضعیف در تجارت و هزینه های بالاتر از متوسط مرتبط با فروش محصولات شما را نشان دهد.؛همه اینها پرچم های قرمز زیادی را برای سرمایه گذاران و مؤسسات وام دهی ایجاد می کند.

  • حاشیه سود چه چیزی می تواند در مورد ترکیب فروش من به من بگوید؟

محاسبه حاشیه سود خود برای هر یک از محصولات خود به شما امکان می دهد تا در مورد موفقیت کلی ترکیب فروش خود بینش کسب کنید. اگر فقط یک یا دو محصول را می فروشید ، این اطلاعات ممکن است غیر ضروری باشد ، اما برای شرکت هایی که چندین محصول را می فروشند ، دانستن نحوه عملکرد هر محصول برای موفقیت کلی تجارت شما بسیار مهم است.

عدد بیشتر بهتر است. به یاد داشته باشید که هنگام محاسبه حاشیه سود ، کل حاشیه نهایی براساس میزان درآمد در واقع به سود است. بنابراین اگر حاشیه سود شما کمتر از 10 ٪ است ، این بدان معنی است که شما برای هر دلار درآمد که به دست آورده اید کمتر از 0. 10 دلار تبدیل می کنید ، و شما را در برابر تغییرات بازار یا افت برنامه ریزی نشده در معرض آسیب قرار می دهد.

صنعت گسترده ، حاشیه سود 10 ٪ متوسط در نظر گرفته می شود ، در حالی که حاشیه سود خوب 20 ٪ یا بالاتر است.

اگر احساس می کنید حاشیه سود شما خیلی کم است ، کارهای زیادی وجود دارد که می توانید انجام دهید ، اما در اینجا سه چیز وجود دارد که می تواند به افزایش حاشیه سود شما کمک کند:

  1. کاهش هزینه ها: با غوطه ور شدن در هزینه های خود ، می توانید مناطق مشکل را شناسایی و اصلاح کنید. به عنوان مثال ، اگر هزینه های اضافه کاری زیادی را متحمل می شوید ، راه هایی برای ساده سازی عملیات مانند خودکار کردن وظایف یا از بین بردن ناکارآمدی ها را اجرا کنید.
  2. افزایش قیمت: در حالی که افزایش قیمت همیشه بهترین راه حل نیست ، به قیمت گذاری رقیب خود نگاهی بیندازید تا ببینید آیا افزایش قیمت های شما ممکن است توجیه شود.
  3. کار در زمینه حفظ مشتری: همه ما خرده فروشان بزرگی را دیده ایم که وقت و هزینه زیادی را صرف ارائه قیمت های کاهش یافته و معاملات ویژه برای مشتریان جدید خود می کنند در حالی که مشتریان موجود آنها چیزی دریافت نمی کنند. چرا به جای صرف وقت ، تلاش و پول صرفاً برای جذب مشتریان جدید ، چرا تلاش قابل توجهی برای خوشحال کردن مشتریان فعلی خود انجام نمی دهید؟این کار می تواند به روش های مختلفی مانند فروش ویژه ، قیمت پایین تر و ارائه پاداش به مشتریان فعلی انجام شود.

گزینه های دیگر شامل جستجوی تأمین کنندگان جدید ، رها کردن مشتریانی که دیگر سودآور نیستند و به دنبال راه های دیگر برای ساده سازی خدمات هستند.

حاشیه سود در مورد سلامتی تجارت شما چیزهای زیادی می گوید

محاسبه حاشیه سود شما می تواند اطلاعات زیادی در مورد سلامت مالی تجارت شما در اختیار شما قرار دهد. حتماً حاشیه سود را مرتباً ردیابی کنید و از مقایسه حاشیه سود خود در برابر مشاغل موجود در صنعت شما خودداری کنید.

اگر به دنبال نرم افزار حسابداری هستید که می تواند به شما در پیگیری حاشیه سود ناخالص و حاشیه سود خالص کمک کند ، حتماً بررسی نرم افزار حسابداری Ascent را بررسی کنید.

هشدار: بالاترین کارت بازوی نقدی که اکنون دیده ایم 0 ٪ مقدمات تا سال 2024

اگر از کارت اعتباری اشتباه یا بدهی استفاده می کنید ، می تواند برای شما پول جدی هزینه کند. کارشناس ما عاشق این انتخاب برتر است که دارای 0 ٪ معرفی آوریل تا سال 2024 است ، نرخ بازپرداخت وجهی مجنون تا 5 ٪ و همه به نوعی بدون هزینه سالانه.

در واقع ، این کارت آنقدر خوب است که متخصص ما حتی از آن شخصاً استفاده می کند. اینجا را کلیک کنید تا بررسی کامل ما را به صورت رایگان بخوانید و فقط در 2 دقیقه درخواست کنید.

درباره نویسنده

Mary Girsch-Bock متخصص نرم افزار حسابداری و نرم افزار حقوق و دستمزد برای صعود است. او قبلاً به عنوان حسابدار کار می کرد.

ما در قانون طلایی مؤمن هستیم ، به همین دلیل نظرات سرمقاله تنها ماست و قبلاً مورد بررسی ، تأیید یا تأیید تبلیغ کنندگان قرار نگرفته است. صعود تمام پیشنهادات موجود در بازار را پوشش نمی دهد. محتوای سرمقاله از صعود جدا از محتوای سرمقاله Motley Fool است و توسط یک تیم تحلیلگر متفاوت ایجاد می شود.

بسیاری یا تمام محصولات موجود در اینجا از طرف شرکای ما هستند که به ما کمیسیون می پردازند. این نحوه کسب درآمد است. اما یکپارچگی سرمقاله ما تضمین می کند که نظرات کارشناسان ما تحت تأثیر جبران خسارت قرار نمی گیرند. شرایط ممکن است برای پیشنهادات ذکر شده در این صفحه اعمال شود.

Ascent یک سرویس احمقانه Motley است که محصولات ضروری را برای مسائل روزمره شما ارزیابی و بررسی می کند.

استراتژی‌های اسکالپ...
ما را در سایت استراتژی‌های اسکالپ دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ناصر تقوایی بازدید : 3 تاريخ : جمعه 5 خرداد 1402 ساعت: 18:32