سر و شانه های بالای بدن برای گاوها

ساخت وبلاگ

شاخص های اقتصادی به رکود اقتصادی اشاره می کنند ، و شاخص های اصلی ، مانند داو جونز ، در تلاشند تا بدترین شروع سالانه از سال 1932 را پایان دهند. از آنجا که سرمایه گذاران امیدوارند که بدترین وضعیت به پایان رسیده باشد ، نمودارهای قیمت اشاره می کنند که روند نزولی بیشتر استافق.

بر اساس اصول نمودار ساده ، هر شاخص اصلی در یک نقطه مهم نشسته است. در اوایل هفته ، راسل 2000 در سطح 740 زیر سطح پشتیبانی بحرانی قرار گرفت و اکنون داو جونز و S& P 500 درست در سطح پشتیبانی نسبی خود نشسته اند. یک الگوی نمودار ساده اما در عین حال قابل اعتماد به نام تشکیل سر و شانه ها از خطر احتمالی هشدار می دهد که بازار به این پایین نفوذ می کند و به سمت پایین ادامه می یابد.

الگوی سر و شانه ها یک الگوی نمودار است که توسط بسیاری از تحلیلگران فنی و اساسی در نظر گرفته می شود که یکی از مطمئن ترین الگوهای معکوس روند است. الگوهای معکوس روند ، همانطور که از نام آن پیداست ، به سرمایه گذاران هشدار می دهد که احتمالاً یک روند معکوس خواهد شد. به طور خاص ، الگوی سر و شانه ها هنگامی اتفاق می افتد که عملکرد قیمت ساز زیربنایی شکل خاصی به خود می گیرد که شبیه سر و دو شانه است.

پیشنهاد ویژه: سود از منظر متضاد. A. گری شیلینگ در سال 1999 از سهام فنی خارج شد و او در سال 2005 سازندگان خانه را کوتاه کرد. برای ایده های سرمایه گذاری شیلینگ برای سودآوری از سقوط املاک و مستغلات ، در دسترس است که با یک اشتراک آزمایشی بدون ریسک 30 روزه در دسترس است.

بدیهی است ، تجارت بر اساس الگوهای نمودار بسیار بصری تر از جستجوی اشکال در روند قیمت است. هنگامی که نمودار Diamonds Trust (NYSE: DIA) را در شکل 1 ، در زیر بررسی می کنید ، می بینید که روند صعودی چند ساله در این صندوق مبادله ای با مبادله ای که ممکن است سهام در میانگین صنعتی داو جونز را ردیابی کند ، ممکن است به پایان برسد.

شکل 1: یک الگوی معکوس سر و شانه در نمودار هفتگی DIA

این نمودار عملکرد هفتگی قیمت داو جونز را در سه سال گذشته نشان می دهد. همانطور که توجه خواهید کرد ، داو روند بیشتری داشته است. از اواخر ، الگوی قله ها و فرورفتگی های بالاتر به آرامی تغییر می کند. از آنجا که DOW در بالای بالقوه این روند به سمت بالا قرار دارد ، الگوی سر و شانه ها شکل گرفته و تقریباً آماده تأیید پتانسیل نزولی بیشتر است. برای درک وزنی که این الگوی حمل می کند ، بیایید مشخصات الگوی را اجرا کنیم.

برای بارگیری "12 ضرب و شتم رکود اقتصادی برای سال 2008" اینجا را کلیک کنید-یک گزارش ویژه جدید ، عاری از خبرنامه های Forbes.

الگوی سر و شانه ها از چهار مؤلفه مهم تشکیل شده است: یک سر ، دو شانه و یک گردنبند (شکل 2 را ببینید).

شکل 2: آناتومی یک الگوی سر و شانه ها

مرحله 1: شانه اول برقرار شده است.

این حرکت در روند سهام برجسته خواهد شد. در حقیقت ، این عمل قیمت هیچ علامتی را نشان نمی دهد که وارونگی در حال آمدن است. این یک پیشرفت معمولی در روند سهام است و به دنبال آن یک اصلاح مجدد انجام می شود. نقطه پایین این اصلاح ، تولد گردنبند خواهد بود.

مرحله 2: سر شکل گرفته است. این حرکت خاص به طور معمول یک حرکت اساسی برای سهام یا شاخص است. شکل 2 نشان می دهد که چگونه این حرکت قیمت در مقایسه با هر دو شانه به نظر می رسد. باید در بالای قله های دیگر در الگوی بایستد.

در این مرحله از شکل گیری ، سرمایه گذاران به طور معمول شاهد افزایش قابل ملاحظه ای هستند ، اما با حجم ضعیف تر. این اولین نشانه هشدار دهنده این روند است.

نشانه بعدی ضعف ، اصلاحات است که از سر پیروی می کند. این کاهش به طور معمول در حجم سنگین تر از آنچه در رالی قبلی حاصل شده بود برای تشکیل سر رخ می دهد. این ردیابی پایین نهایی برای لنگر انداختن گردن الگوی خواهد بود.

پیشنهاد ویژه: طلا در حال رکورد جدید است. آیا وقت آن رسیده است که از فلز پول بدست آورید؟اینجا را کلیک کنید تا اکنون با یک آزمایش رایگان 30 روزه سرویس زمان بندی حرفه ای ، کارگران معدن و ETF را خریداری کنند.

مرحله 3: شانه دوم و آخر ایجاد می شود.

پس از کاهش قیمت ها و ایجاد یک گردنبند ، قیمت سهام آخرین تجمع را تجربه خواهد کرد. این اوج سومین و نهایی الگوی است و شانه نهایی را تشکیل می دهد. در حالی که قیمت ها تجمع می کنند ، حجم به طور معمول قرارداد می کند. در حقیقت ، سرمایه گذاران باید توجه داشته باشند که حجم در مراحل نهایی این الگوی بسیار مهم است. قیمت ها تقریباً به همان سطحی که در شانه اول به دست می آید افزایش می یابد ، اما باید از سطح قیمت بدست آمده در ایجاد سر الگوی کم شود.

با تشکیل شانه نهایی ، قیمت ها به سمت پایین می چرخند و به سمت گردنبند باز می گردند و میزان حجم آن تسریع می شود. در حقیقت ، با اتمام الگوی ، حجم باید در بالاترین سطح خود باشد.

در تصاویر: بازی های کالا برای سال 2008

مرحله 4: این الگوی تأیید شده است.

نقطه تأیید این الگوی قیمت ، گردنبند است که به عنوان یک سطح پشتیبانی مهم برای این الگوی عمل می کند. پس از بسته شدن قیمت در زیر گردنبند ، الگوی تأیید می شود و الگوی معکوس در حال پخش است.

هنگامی که این اتفاق می افتد، دانستن اینکه بازار تایید می کند که یک معکوس شدن آن را تایید می کند، جزئیات کافی برای ارزشمند کردن این الگو نیست. ارزش پیش بینی یک الگوی قیمت با ارزش ترین جنبه است. با تجزیه و تحلیل این الگوی نمودار، متوجه خواهید شد که چگونه می توانید یک هدف قیمتی معقول و چارچوب زمانی برای تکمیل این الگو به دست آورید.

پیشنهاد ویژه: آیا رکود در راه است؟آیا کاهش دیگری از سوی فدرال رزرو مهم است؟برای یک دوره آزمایشی رایگان 30 روزه InvesTech Research، با پنج سرمایه گذاری دفاعی برای کمک به سبد سهام شما برای شکست دادن خرس، اینجا را کلیک کنید.

هنگام اندازه‌گیری الگوی قیمت، دو مرحله وجود دارد: ارتفاع و عرض این الگو را اندازه‌گیری کنید. اندازه گیری ارتفاع الگو به شما امکان می دهد تا یک هدف قیمت را تعیین کنید.

شکل 3: نگاهی دقیق تر به الگوی سر و شانه DIA

برای اندازه گیری دقیق قد الگو، از خط گردن شروع کنید و فاصله تا بالاترین قله الگو را اندازه بگیرید. در شکل 3 فاصله بین سر و خط گردن 12 نقطه است.

با استفاده از قیمت های بسته شدن، خط گردن در 129 قرار می گیرد و سر در 140 (140 - 129 = 119) قرار می گیرد. این بدان معنی است که پس از تأیید، DIA باید روند صعودی خود را معکوس کند و به میزان 11 نقطه پایین تر حرکت کند. برای ایجاد یک قیمت هدف، حرکت 11 نقطه ای را انجام داده و آن را از خط گردن به سمت پایین پرتاب می کنید.

شکل 4: اندازه گیری قیمت هدف

در شکل 4 می توانید نحوه پیش بینی قیمت هدف را مشاهده کنید. در نمودار DIA، این بدان معنی است که قیمت هدف ما 118 خواهد بود، که اتفاقاً پایین ترین سطح وحشت ماه فوریه بود.

با گزینه های موجود در بازارهای گاو نر و خرس درآمد کسب کنید. برای همه معاملاتی که در حال حاضر توسط لری مک میلان در خبرنامه Option Strategist توصیه شده است، اینجا را کلیک کنید.

گام بعدی تعیین یک بازه زمانی معقول است که در آن قیمت ها می توانند به طور منطقی به این هدف قیمت دست یابند. رسیدن به یک چارچوب زمانی می‌تواند به سرمایه‌گذاران کمک کند تا یک معامله را بسیار بهتر مدیریت کنند، یا بدانند چه زمانی از معامله‌ای که ممکن است محقق نشود، خارج شوند. برای اندازه گیری یک بازه زمانی، خود الگوی قیمت را اندازه بگیرید، اما این بار به صورت افقی (شکل 5 را ببینید).

شکل 5: اندازه گیری بازه زمانی

از آنجا که تکمیل این الگو هفت ماه طول کشید، همین چارچوب زمانی باید به عنوان حداکثر بازه زمانی برای رسیدن قیمت ها به قیمت هدف عمل کند.

اگرچه این الگو به عنوان یکی از قابل اعتمادترین الگوهای نمودار شناخته می شود، مانند هر نشانگر فنی دیگری، در 100٪ مواقع درست نیست. الگوی سر و شانه را می توان در هر سهام، شاخص، قرارداد آتی یا جفت ارز، یا هر چیزی که دارای نمودار قیمت باشد، یافت. درک این الگو و احتمالات موجود به شما کمک می کند تا معاملات را به شکلی بسیار بهتر برنامه ریزی، اجرا و مدیریت کنید.

استراتژی‌های اسکالپ...
ما را در سایت استراتژی‌های اسکالپ دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ناصر تقوایی بازدید : 30 تاريخ : جمعه 5 خرداد 1402 ساعت: 22:20