وجوه متقابل که به طور مداوم بازار را شکست می دهند؟یکی از 2،132 نیست.

ساخت وبلاگ

هیچ یک از صندوق های سهام یا اوراق قرضه که به طور فعال مدیریت نشده اند ، در طی پنج سال گذشته از بازار به طور قانع کننده و منظم فراتر نمی روند. صندوق های فهرست به طور کلی بهتر بوده اند.

برای هر دوست یک داستان ارسال کنید

به عنوان یک مشترک ، شما 10 مقاله هدیه برای ارائه هر ماه دارید. هرکسی می تواند آنچه را که به اشتراک می گذارید بخوانید.

به این مقاله بدهید این مقاله را ارائه دهید

Jeff Sommer

جف سامر نویسنده استراتژی ها است ، یک ستون هفتگی در بازارها ، امور مالی و اقتصاد.

ضرب و شتم سهام یا بازارهای اوراق قرضه با هرگونه منظم بسیار سخت است.

هر سال ، برخی از سرمایه گذاران موفق به انجام این کار هستند ، اما آیا می توانند این کار را به طور مداوم انجام دهند؟یک مطالعه جدید از بودجه متقابل فعال توسط شاخص های S& P Dow Jones از این سؤال پرسید و نتیجه ای شگفت آور به وجود آورد.

دریافت که نه یک صندوق متقابل - نه یک - نتوانست معیار خود را در سهام ایالات متحده یا بازارهای اوراق قرضه به طور مرتب و قانع کننده در طی پنج سال گذشته ضرب و شتم کند. این نتایج حتی از سال 2014 و 2015 نیز بدتر است ، که آخرین بار این موضوع را از نزدیک بررسی کردم.

تیم ادواردز ، رئیس جهانی استراتژی سرمایه گذاری شاخص در شاخص های S& P Dow Jones ، در مصاحبه ای گفت: "اگر می خواهید ماجراجویانه باشید و سهام را انتخاب کنید یا به طور فعال بودجه مدیریت کنید ، البته پیش بروید.""اما خطرات مورد نظر خود را درک کنید."

این یافته ها از توصیه های عملی که برای ده ها سال اجماع دانشگاهی بوده است ، پشتیبانی می کنند. فراموش کردن تلاش برای ضرب و شتم شانس و پیشی از همه افراد. درعوض ، از صندوق های سهام کم هزینه و اوراق قرضه استفاده کنید که بازار کلی را آینه می کند و آنها را برای ده ها سال نگه می دارد. با فدستان یا زمان بندی بازار فانتزی زحمت نکشید.

در حالی که می توان بودجه شاخص را شکست داد ، انجام این کار در طولانی مدت کار ساده ای نیست ، و همانطور که پل ساموئلسون ، اولین آمریکایی که برنده نوبل در اقتصاد شد ، در دهه 1970 گفت ، برای اکثر ما ارزشمند نیست.

با این حال ، به خصوص در یک سال مانند این - هنگامی که هر دو بازار و اوراق بهادار ضررهای وحشتناکی داشته اند - وسوسه انگیز است که به دنبال راهی بهتر باشید. چرا با صندوق های شاخص ، که صرفاً با بازار مطابقت دارد ، و اطمینان حاصل کنید که شما هر شخص عاقلانه نتایج وحشتناکی را در نظر گرفته اید ، اطمینان حاصل کنید؟

انتخاب سهام و اوراق قرضه به تنهایی - یا گرفتن یک حرفه ای برای انجام این کار - ممکن است راهی بهتر برای پیشبرد به نظر برسد. اما قبل از اینکه آن مسیر را طی کنید ، آخرین شواهد را بررسی کنید. این نشان می دهد که به همان اندازه که صندوق های شاخص بد بوده اند ، بودجه های فعال به طور فعال بدتر شده اند.

امتیازات

به مدت 20 سال ، شاخص های S& P Dow Jones "کارت امتیازی" را ارائه می دهند که عملکرد مدیران صندوق های متقابل فعال را با یک سری معیارها یا شاخص ها مقایسه می کند که بازار گسترده و بازارهای اوراق قرضه یا بخش های گسسته ای از آنها را ضبط می کند. بسیاری از صندوق های متقابل و صندوق های مبادله ای از این شاخص ها آینه دارند و یک سؤال اساسی برای هر استراتژی سرمایه گذاری این است: آیا این شاخص را ضرب می کند؟شاخص های S& P Dow Jones همچنین جدول بندی می کند که چه تعداد بودجه این شاخص ها را به طور مداوم ، سال و سال خارج می کند.

به طور خلاصه ، این کارتهای گزارش هرگز به ویژه برای بودجه های فعال مدیریت شده مناسب نبوده اند. این مطالعات نشان داده اند که سرمایه گذاری های متقابل با فعال ترین مدیریت از شاخص معیار خود ، چه در طولانی مدت و چه در اکثریت قریب به اتفاق سالهای تقویم ، در ایالات متحده و جاهای دیگر جهان ، بدتر از شاخص معیار خود هستند. به عنوان مثال ، آخرین باری که میانگین صندوق سهام فعال ایالات متحده برای یک سال تقویم کامل شاخص سهام S& P 500 را شکست داد در سال 2009 بود. و طی یک دوره کامل 20 ساله منتهی به دسامبر گذشته ، کمتر از 10 درصد صندوق های سهام فعال ایالات متحده موفق بهمعیارهای آنها را بزنید.

با این وجود ، هر سال ، برخی از وجوه با مدیریت فعال از شاخص ها بهتر عمل می کنند. اگر صاحب شخصی هستید که این کار را انجام دهید ، ممکن است به همه دیگران که در انجام این کار ناکام هستند ، اهمیتی ندهید.

اما پس از آن مسئله این است که آیا این عملکرد بهتر است؟راه دیگر برای مطرح کردن این سؤال این است: آیا این وجوه به دلیل خوش شانس بودن بازار ، به دلیل خوش شانس بودن یا به این دلیل که برخی از سرمایه گذاران مهارت بیشتری نسبت به سایرین دارند؟

هیچ پاسخی کاملاً صحیح و قابل اندازه گیری برای این سؤالات وجود ندارد. برخی از سرمایه گذاران بدون شک از سایرین آگاه هستند و تصمیمات بهتری می گیرند. اما آیا آنها به اندازه کافی خوب هستند که سال به سال از بازار بمانند ، به خصوص هنگامی که هزینه ها و هزینه ها شامل می شود؟

جدیدترین شواهد دلگرم کننده نیست.

ممکن است فکر کنید که وقتی سهام و اوراق قرضه ارزش خود را کاهش می دهد ، می توانید بازار را ضرب و شتم کنید. همانطور که معلوم است ، اینگونه نیست.

عدم پایداری

در طی پنج سال گذشته ، هیچ صندوق متقابل واحد به طور مرتب بازار را مورد ضرب و شتم قرار نداده است ، با استفاده از این تعریف که شاخص های S& P Dow Jones برای دو دهه به کار رفته است.

تیم S& P Dow Jones به همه 2،132 صندوق های متقابل سهام داخلی که به طور فعال مدیریت شده اند ، حداقل 12 ماه از ژوئن سال 2018 کار می کردند. برای بزرگنمایی بازده آنها.)

این تیم 25 درصد از بودجه را با بهترین عملکرد در طی 12 ماه تا ژوئن 2018 انتخاب کرد. سپس تحلیلگران پرسیدند که چه تعداد از این صندوق ها برای چهار دوره موفق 12 ماهه تا ژوئن 2022 در سه ماهه برتر باقی مانده است.

جواب هیچ کدام نبود.

هیچ یک از 2،132 صندوق اولیه موفق به دستیابی به عملکرد برتر برای این پنج سال پیاپی نبود. این برای بودجه سهام از سال 2011 اتفاق نیفتاده است. این بار ، شاخص های S& P Dow Jones همان اندازه گیری ها را برای بودجه با درآمد ثابت انجام دادند و با همان نتیجه به دست آمدند: صفر. نه یک صندوق اوراق قرضه برای هر دوره 12 ماهه در سه ماهه برتر باقی نماند.

در حالی که گلزنی در 25 درصد برتر سال به سال موانع نسبتاً بالایی است ، اما به عنوان یک معقول به من حمله می کند. اما شاخص های S& P Dow Jones نیز از یک آزمایش آسان تر استفاده می کنند. چه تعداد بودجه در 50 درصد برتر سال به سال بیش از پنج سال به پایان رسید؟برای این 2،132 صندوق سهام ، پاسخ فقط 1 درصد بود. این هنوز یک نتیجه ناخوشایند است

یک مدرسه دولتی بسیار بزرگ با بیش از 2100 دانش آموز در یک کلاس در نظر بگیرید. همه مجریان عالی همیشه در 25 درصد برتر کلاس خود نمره نخواهند گرفت ، اما من انتظار دارم که حداقل برخی از آنها هر سال بیش از پنج سال باشد. اگر یک شخص مجرد نتوانست این کار را انجام دهد ، نمی دانم چرا. اگر تنها 1 درصد-21 از 2100-هر سال بیش از پنج سال عملکرد بهتری داشته باشد ، فکر می کنم چیزی در مدرسه یا نمرات اشتباه بوده است.

پیامدها

چرا همه وجوه مدیریت شده فعال در تست های S& P Dow Jones بسیار بد عمل کردند؟در مصاحبه ای ، آقای ادواردز گفت دو چیز در جریان است.

وی گفت: "اول ، همیشه ضرب و شتم به طور مداوم بازار سخت است.""ما دو دهه داریم که این را نشان می دهد. تعداد بسیار کمی از افراد می توانند در بهترین زمان این کار را انجام دهند.

وی ادامه داد: "چیز ظریف تر این واقعیت است که اخیراً هیچ کس نتوانسته است این کار را انجام دهد.""و آنچه نشان می دهد این است که هر آنچه برای سرمایه گذاران خوب کار می کند ، مثلاً 2017 تا 2021 فقط در سال 2022 کار نکرد ، وقتی بازارها تبدیل شدند."به عبارت دیگر ، بازارها به اندازه کافی کارآمد هستند که بهتر از حد متوسط برای مدت طولانی دشوار است و وقتی روندها به شدت تغییر می کنند همانطور که امسال انجام دادند ، تقریباً همه افراد اشتباه دارند.

این یک دلیل کلاسیک برای تکیه بیشتر به صندوق های شاخص است - اساساً ، پذیرش بازده کلی بازار ، بهتر و بدتر نیست. توجه داشته باشید که به مدت 20 سال تا ژوئن ، S& P 500 سالانه به طور متوسط بیش از 9 درصد بازگردد - این بدان معنی است که سرمایه گذاری شما هر 8 سال به ارزش دو برابر می شود. این تقریباً کاری است که یک صندوق شاخص برای شما انجام می داد - و این بهتر از این است که اکثریت قریب به اتفاق وجوه فعال و فعال قادر به انجام آن بودند.

از طرف دیگر ، با توجه به ضررهای امسال در هر دو سهام و اوراق قرضه ، همچنین مشخص است که سرمایه گذاری در صندوق های شاخص گسترده و متنوع ، هیچ پاناسه ای نیست. این صندوق ها هنگام سقوط بازار از شما محافظت نمی کنند. و آنها مشکلات اساسی دیگری دارند ، که من در ستون های دیگر به آنها باز می گردم: آنها به شما اجازه نمی دهند مستقیماً به سیاست های شرکت های انفرادی رأی دهید ، و آنها شرکت هایی را در خود جای می دهند که ممکن است شما دوست نداشته باشید یا حتی از آن بیزار باشید.

برخی از بودجه های فعال شده به طور فعال در طی 15 یا 20 سال گذشته بهتر از کل بازار عمل کردند. اگرچه آنها سال به سال نتوانستند این کار را به طور مداوم انجام دهند ، اما این دوره ها به اندازه کافی قوی بودند که آنها را از کل دوره بهتر جلوه دهند. چنین وجوهی ممکن است ارزش داشتن آن را داشته باشد.

آقای ادواردز گفت: "کسانی که موفق به انجام این کار شده اند چشمگیر هستند.""اما کدام بودجه در طی 20 سال آینده قادر به انجام آن خواهد بود؟"متأسفانه ، ما نمی دانیم.

به همین دلیل صندوق های ارزان قیمت و گسترده به عنوان سرمایه گذاری های اصلی برای مسافت طولانی ، حتی در یک سال مانند این ، وقتی بازارها در حال سقوط هستند ، معقول هستند.

استراتژی‌های اسکالپ...
ما را در سایت استراتژی‌های اسکالپ دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ناصر تقوایی بازدید : 29 تاريخ : جمعه 5 خرداد 1402 ساعت: 22:50