اعتماد بیت کوین خاکستری چیست؟

ساخت وبلاگ

robertstevens

رابرت گزارش داده است که انواع نشریات بین المللی از جمله آسوشیتدپرس ، گاردین ، معاون و رمزگشایی را گزارش کرده است. زمینه های فعلی مورد علاقه شامل اقتصاد سیاسی فناوری ، ارزهای رمزنگاری شده و حریم خصوصی است. رابرت دارای لیسانس علوم از UCL و مدرک کارشناسی ارشد از موسسه اینترنتی دانشگاه آکسفورد است.

محتوای ما توسط مشتریانی که خدمات مالی هوشمند ما را پرداخت می کنند امکان پذیر است. درباره ما بیشتر بدانید در اینجا.

Bitcoin Trust Grayscale یک اعتماد بسته است که به سرمایه گذاران ما اجازه می دهد تا رمزنگاری را در بازار سهام تجارت کند. این یکی از تنها راه هایی است که معامله گران می توانند این کار را انجام دهند. این برای سرمایه گذاران نهادی بسیار جذاب است ، به علاوه کسانی که می خواهند از حساب های تراشیده شده با مالیات تجارت کنند.

به طور خلاصه ، Trust ، که به GBTC نیز شناخته می شود ، استخر بزرگی از پول سرمایه گذاران است که به طور انحصاری و به طور کامل برای خرید بیت کوین استفاده می شود. از ماه مه 2021 ، اعتماد 36 میلیارد دلار پول سرمایه گذاران را مدیریت می کند.

برای سرمایه گذاری در Trust ، سرمایه گذاران معتبر (ثروتمند) می توانند دلار آمریکا یا بیت کوین را سیم بکشند. Grayscale سهام سرمایه گذاران را در GBTC بازگرداند و آنها می توانند این سهام را در بورس سهام ، دقیقاً مانند سهام تسلا ، آمازون یا Google ، تجارت کنند.

Trust که در سپتامبر 2013 راه اندازی شد و توسط مدیر عامل شرکت مایکل سوننشین اداره می شود ، با یک میز بدون نسخه تحت عنوان GBTC Ticker معامله می کند. قیمت این سهام ، کم و بیش ، قیمت بیت کوین را از طریق شاخص قیمت بیت کوین Coindesk (XBX) ردیابی می کند. از ماه مه 2021 ، تقریباً 700 میلیون سهم وجود دارد و هر سهم دقیقاً 0. 000943275 بیت کوین را نشان می دهد.

Grayscale مستقر در نیویورک یکی از شرکتهای تابعه گروه ارز دیجیتال ، صندوق سرمایه گذاری رمزنگاری نیویورک است که توسط باری سیلبرت اداره می شود. DCG در مجموعه گسترده ای از شرکت های رمزنگاری ، مانند Crypto Exchange Coinbase ، رسانه های رسانه ای Coindesk و Dapper Labs ، خالق Cryptokitties سرمایه گذاری کرده است.

Grayscale همچنین برای بسیاری از ارزهای رمزنگاری شده ، از جمله آنها اتریوم ، زنجیره ای و ستاره ای نیز اعتماد دارد. بیت کوین بخش عمده ای از کل Aum Grayscale 51 میلیارد دلار را تشکیل می دهد. بزرگترین اعتماد بعدی ، ارشاد خاکستری Ethereum Trust است که حدود 13 میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت دارد.

برای چشم انداز همه چیز ، اعتماد بیت کوین خاکستری به تنهایی 3. 12 ٪ از کل بیت کوین را در عرضه در گردش کنترل می کند. این امر باعث می شود تا بزرگترین سینه گنج بیت کوین که توسط یک شرکت تنظیم شده نگهداری می شود. از طریق مقایسه ، تسلا ، شرکت اتومبیل الون مسک که در ماه فوریه میلیاردها دلار ارزش خرید بیت کوین را فاش کرد ، فقط 0. 229 ٪ از کل بیت کوین را در گردش دارد.

سرمایه ضریب هوشی سه سرمایه گذار برتر در GBTC را به عنوان Blockfi ، یک شرکت وام دهی رمزنگاری ، و صندوق های رمزنگاری رمزنگاری سه Arrows Capital و Horizon Sinetics لیست می کند. شرکت سرمایه گذاری روچیلد و Sandhill از جمله سرمایه گذاران اصلی هستند.

داوری نظارتی

Trust Bitcoin Trust برای سرمایه گذارانی که از استفاده از مبادلات رمزنگاری نشده و بدون بیمه رمزنگاری نشده یا برای سرمایه گذاران اجازه نمی دهند که به طور مستقیم Roth IRA خود را در بیت کوین سرمایه گذاری کنند ، ارزشمند است. آنها می توانند به جای آن بازنشستگی خود را در صندوق رمزنگاری Grayscale سرمایه گذاری کنند و از معافیت های مالیاتی که چنین حسابهایی به آنها می پردازند ، به دست آورند.

بیش از این ، سرمایه گذاری در Trust Bitcoin Trust بسیار آسان است. به عنوان مثال ، اگر می خواستید مستقیماً در بیت کوین سرمایه گذاری کنید و قبلاً هرگز چنین کاری نکرده اید ، باید یک زبان کاملاً جدید از کیف پول های رمزنگاری ، کلیدهای خصوصی و دفترچه غیر متمرکز را یاد بگیرید و بدانید که مبادلات رمزنگاری ارزش این خطر را داردبشراین بسیار پیچیده است ، و برای برخی از سرمایه گذاران ، که فقط ممکن است بیت کوین را به عنوان بخش کوچکی از نمونه کارها خود نگه دارند ، به مراتب بیشتر از آنچه ارزشش را دارد ، مشکل دارد. در مقابل ، سرمایه گذاری در اعتماد Grayscale هیچ تفاوتی با سرمایه گذاری در هر صندوق بسته دیگر ندارد.

چند اعتماد مشابه وجود دارد که با اعتماد بیت کوین خاکستری در ایالات متحده رقابت می کنند. Trust Osprey Bitcoin Trust وجود دارد که هزینه های آن فقط 0. 49 ٪ است. سپس گروه Wisdomtree و ETC وجود دارد. تمام رقبای آن بسیار کوچکتر از GBTC هستند.

در ETF ما اعتماد داریم

یک دلیل بزرگتر وجود دارد که اعتماد Grayscale بسیار محبوب است - و یکی از مواردی که سزاوار توجه ویژه ای است. به سادگی ، بیت کوین اعتماد Grayscale یک طاقچه نظارتی عجیب و غریب را برآورده می کند که ممکن است روزی دیگر وجود نداشته باشد. بیشتر اوقات ، این امر از نسخه های کمیسیون اوراق بهادار و بورس اوراق بهادار ایالات متحده ، تنظیم کننده برتر اوراق بهادار ایالات متحده استفاده می کند.

SEC نسبت به Crypto بسیار محتاط است و انواع وسایل نقلیه سرمایه گذاری رمزنگاری را که می توانند در بورس اوراق بهادار ذکر کنند ، به شدت محدود کرده است. با این وجود ، SEC به Grayscale اجازه داده است تا اعتماد بیت کوین خود را انجام دهد. با توجه به اینکه فقط چند شرکت دارای چنین مجوزهایی هستند ، Grayscale موفق شد بسیار بزرگ شود. همچنین برای Grayscale بسیار سودآور است ، که هزینه مدیریت 2 ٪ را نیز دارد.

اما ارتباط اعتماد بیت کوین خاکستری می تواند در ضربان قلب تغییر کند. اگر SEC درخواست ETF را تصویب کند ، که احتمالاً بسیار ارزان تر خواهد بود و با دقت بیشتری قیمت بیت کوین را نسبت به اعتماد Grayscale ردیابی می کند ، غاز طلایی Grayscale می تواند به یک اردک لنگ تبدیل شود.

تا به امروز ، SEC بسیاری از برنامه های Bitcoin ETF را لغو کرده است ، و استدلال می کند که بازار کنترل نشده بیت کوین را می توان توسط بازیگران خارج از صلاحیت آن دستکاری کرد. و با دلیل خوب: هنگامی که شرکت Crypto Bitwise در سال 2019 یک بیت کوین ETF را به SEC وارد کرد ، ادعا کرد که 95 ٪ حیرت انگیز از داده های حجم معاملات ساخته شده است.

تجارت شستشو ، شیوه هایی که به موجب آن یک ارز مبادله ای در میان خود تجارت می کند تا اعداد را به هم بزند ، شایع است ، ادعا می شود. SEC بلافاصله درخواست Bitwise را برای ETF رد کرد ، حتی اگر Bitwise ادعا کند که داده های قیمت را از منابع دقیق تهیه کرده است. Bitive ، درست مانند سایر موارد ، (از جمله Grayscale ، که در هر دو سال 2016 و 2017 برای یک بیت کوین ETF رد شد) ، نتوانست ETF خود را از "تلاش برای دستکاری به روشی فراتر از محصولات موجود در اوراق بهادار موجود" عایق بندی کند کهتجارت در بازارهای بسیار تنظیم شده ، "SEC نتیجه گرفت.

Grayscale قصد دارد در اسرع وقت اعتماد خود را به ETF تبدیل کند. در واقع ، این برنامه در تمام طول برنامه بود ، و یکی در آوریل 2021 تأیید شد که گفت: "ما 100 ٪ متعهد هستیم که GBTC را به ETF تبدیل کنیم."همه اینها بستگی دارد که چه زمانی و اگر این یک بزرگ باشد ، اگر SEC تصمیم بگیرد ETF های بیت کوین را در ایالات متحده تأیید کند.

موسسات مالی امیدوارند که دولت بایدن برای ETF قابل تحمل تر باشد و چندین شرکت به این امید که صندلی جدید SEC ، گری گنسلر ، آنها را تأیید کند ، درخواست های ETF را بازپرداخت کرده اند.(ژنسلر یک بار دوره ای را در مورد بیت کوین در MIT تدریس می کرد ، که سرمایه گذاران پس از آنکه او نقش جدید خود را برای کار کردن در صورتی که او یک هوادار رمزنگاری بود ، مورد بررسی قرار داد. آنها چیز زیادی پیدا نکردند).

افزودن به حدس و گمان ، همسایه کانادا است ، که قبلاً چندین ETF بیت کوین (و اتریوم) را تأیید کرده است که هر یک از آنها موفقیت ناخوشایندی بوده است. اولین بیت کوین ETF ، که توسط هدف موسسه مالی کانادا راه اندازی شد ، در دو روز اول تجارت خود 421 میلیون دلار جمع آوری کرد و در روز اول محبوب ترین ETF در کشور بود.

اریک بالچوناس ، خبرنگار بلومبرگ گفت: "اگر این سرعت را حفظ کند ، بزرگترین ETF در کانادا در 20 روز خواهد بود."افسوس ، این کار را نکرد ، و تجارت خنک شد. Balchunas گفت: "موفقیت آن یک چیز را ثابت کرد:" [این] تأیید می کند که Bitcoin ETF چقدر قدرتمند خواهد بود. "

یک دلیل دیگر وجود دارد که سرمایه گذاران آرزوی تغییر را دارند: Trust Grayscale Bitcoin Trust ، برای بخش عمده سال 2021 ، با تخفیف به قیمت بیت کوین معامله می شود. از ماه مه 2021 ، خرید بیت کوین از طریق اعتماد Grayscale متناسب با قیمت بیت کوین در هر سهم ، 20 ٪ ارزان تر از خرید بیت کوین از طریق ، مثلاً Binance یا Coinbase است.

این ، در سطح چیزها ، به نظر می رسد یک چیز عالی است ، و یک تغییر استقبال از سالهایی که در طی آن اعتماد به حق بیمه بیت کوین معامله می شود - یعنی خرید بیت کوین از طریق اعتماد بیشتر از آنچه در هنگام خرید آن بوددر یک مبادله رمزنگاری منظم (و این قبل از حساب هزینه 2 ٪ سنگین Grayscale است).

اما برای سرمایه گذاران بزرگی که سهام خود را در Trust Grayscale با حق بیمه خریداری کرده اند ، بسیار سودمند نیست ، فقط برای دیدن آنها متناسب با قیمت بیت کوین. بسیاری از سرمایه گذاران نیز وام های عظیمی را برای خرید سهام در اعتماد به دست می دادند به این امید که حق بیمه حتی بیشتر افزایش یابد. از آنجا که این اتفاق نیفتاده است ، آنها اکنون در آب گرم هستند و ممکن است حفظ مواضع خود یا بازپرداخت آن وام های عظیم دشوار باشد.

مایک نوووگراتز ، مدیرعامل Galaxy Digital ، رقیب مقیاس خاکستری که قصد دارد بیت کوین ETF خود را راه اندازی کند ، گفت که SEC نتوانسته است از مصرف کنندگان محافظت کند. وی به مجله نیویورک در اجلاس Crypto Convention Ethereal Summit در ماه مه گفت: "اگر شما خاکستری بودید ، یک تجارت عالی بود. اما اگر مصرف کننده هستید ، در حال خرید بیت کوین با حق بیمه 20-30 ٪ است که توسط صندوق های تامینی به یک صندوق بسته بسته می شود-جایی که ETF می توانست یک راه حل بسیار زیبا تر باشد. وقتی به SEC نگاه می کنم ، به آنها درجه کم می دهم. "

و مارلتون ، یک شرکت سرمایه گذاری برای افراد فوق العاده با ارزش و دارای ارزش و ارزش زیادی که سهم زیادی در Trust دارند ، تخفیف را "غیرقانونی" نامیدند. جیمز البائور ، که این شرکت را اداره می کند ، در نامه ای به هیئت مدیره Grayscale در ماه آوریل گفت که فکر می کند این تخفیف 3. 1 میلیارد دلار سهامداران را برای سهامداران هزینه کرده است. هنگامی که مایکل سوننشین ، مدیرعامل Grayscale به Coindesk گفت که این یک مسئله غیر مسئله است ، الباور پاسخ داد: "ما همچنین معتقدیم که این توضیحات غیرمسئولانه و نشانگر بی اعتنایی به وظایف وفاداری یک مدیر مسئول است. حداکثر رساندن ارزش سهامدار باید تمرکز آقای Sonnenshein باشد. "

در صورت راه اندازی ETF که به قیمت بیت کوین (معروف به نزدیک به NAV یا ارزش دارایی خالص) معروف است ، ممکن است اعتماد بیت کوین Grayscale Bitcoin Trust به تاریخ ارسال شود. در حال حاضر ، همانطور که مارلتون خاطرنشان کرد ، Grayscale "به سادگی دو برابر می شود و استراتژی" صبر کنید و ببینید ".< SPAN> و مارلتون ، یک شرکت سرمایه گذاری برای افراد فوق العاده با ارزش و نه با ارزش و دارای سهم زیادی در Trust ، تخفیف "Abysmal" نامیده می شود. جیمز البائور ، که این شرکت را اداره می کند ، در نامه ای به هیئت مدیره Grayscale در ماه آوریل گفت که فکر می کند این تخفیف 3. 1 میلیارد دلار سهامداران را برای سهامداران هزینه کرده است. هنگامی که مایکل سوننشین ، مدیرعامل Grayscale به Coindesk گفت که این یک مسئله غیر مسئله است ، الباور پاسخ داد: "ما همچنین معتقدیم که این توضیحات غیرمسئولانه و نشانگر بی اعتنایی به وظایف وفاداری یک مدیر مسئول است. حداکثر رساندن ارزش سهامدار باید تمرکز آقای Sonnenshein باشد. "

استراتژی‌های اسکالپ...
ما را در سایت استراتژی‌های اسکالپ دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ناصر تقوایی بازدید : 66 تاريخ : جمعه 5 خرداد 1402 ساعت: 22:53