توضیح داده شده |چگونه یک افزایش نرخ فدرال فدرال می تواند بر هند تأثیر بگذارد؟

ساخت وبلاگ

افزایش نرخ بیش از حد فدرال فدرال می تواند سرعت خروجی های خارجی از هند را سریعتر کند ، به مشکلات روپیه اضافه کند و ماکروهای داخلی را تضعیف کند

Federal Reserve Chairman Jerome Powell (File image)

رئیس فدرال رزرو جروم پاول (تصویر پرونده)

با وجود افزایش نرخ بهره فدرال رزرو و تلاش برای کاهش مازاد نقدینگی دوران همه گیر ، فشارهای قیمت در ایالات متحده تسریع می شود. آخرین چاپ تورم شوکر بود. تورم در ایالات متحده نسبت به سال گذشته در ژوئن به 41 سال 9. 1 درصد افزایش یافت-بالاتر از تخمین ها و راه بالاتر از هدف 2 درصد فدرال رزرو.

حال این شانس این است که فدرال رزرو می تواند نبرد خود را برای افزایش انتظارات تورم تقویت کند و ممکن است برای افزایش 100 امتیاز پایه (BPS) در این ماه ، از انتظارات قبلی از افزایش 75 bps حرکت کند. براساس ابزار CME FedWatch ، شانس افزایش 100 BPS در جلسه ژوئیه یک روز قبل از داده های تورم به تقریباً 50 درصد از 7. 6 درصد افزایش یافته است. جلسه سیاست گذاری فدرال رزرو برای 26 تا 27 ژوئیه برگزار می شود.

یک افزایش نرخ بزرگ برای فدرال رزرو می تواند موج هایی را در بازارهای جهانی ارسال کند و بیشتر نگرانی های مربوط به رکود اقتصادی در ایالات متحده را برجسته می کند. به طور خاص برای هند ، می تواند سرعت خروجی های خارجی را افزایش دهد ، به مشکلات روپیه اضافه کند و ماکروهای داخلی را تضعیف کند.

در اینجا پنج روش وجود دارد که افزایش نرخ افزایش نرخ فدرال فدرال می تواند بر هند تأثیر بگذارد.

دوری از ریسک افزایش یافته

داستانهای مرتبط

اگر افزایش سرعت فدرال رزرو به طرز تهاجمی باشد ، می تواند انتظارات را تقویت کند که اقتصاد ایالات متحده به رکود اقتصادی برسد. منحنی بازده اوراق بهادار ایالات متحده پس از داده های تورم معکوس شد. این بدان معنی است که بازده اوراق قرضه دولت کوتاه مدت بازده بالاتری نسبت به نمونه های بلند مدت دارد. وارونگی از منحنی عملکرد ، شاخص اصلی رکود اقتصادی است.

اگر نگرانی های رکود اقتصادی عمیق تر شود ، سرمایه گذاران در حال چسبیدن به دارایی های ایمن تر مانند طلا و دارایی های خطرناک تر هستند. سرمایه گذاران خارجی قبلاً در سال 2022 بیش از 30 میلیارد دلار از بازارهای اوراق قرضه و سهام هندوستان جمع آوری کرده اند. در صورت عدم تمایل به ریسک و سرمایه گذاران خارجی در هند ، این سرعت می تواند سرعت بگیرد.

آدیتی گوپتا ، اقتصاددان بانک بارودا گفت: "نرخ بهره بالاتر در ایالات متحده ، همراه با احساسات جهانی ریسک ، دارایی های نوظهور را برای سرمایه گذاران خارجی جذاب تر می کند.""سرمایه گذاران پرتفوی خارجی از ماه اکتبر فروشندگان خالص در بازار هند باقی مانده اند و افزایش نرخ تهاجمی فقط به این مشکلات می افزاید."

باریک کردن افتراقی نرخ بهره

در طول COVID ، نرخ بهره در ایالات متحده تقریباً سطح صفر بود ، به همین دلیل کلاس های دارایی در حال ظهور ، مانند هند ، برای سرمایه گذاران خارجی پرسود بودند. حال ، اگر افزایش نرخ فدرال فدرال سریعتر از کمیته سیاست پولی بانک مرکزی هند (RBI) (MPC) باشد ، می تواند دیفرانسیل نرخ بهره بین دو کشور را کاهش داده و جریان دلار را از بدهی و عدالت هند تسریع کند. بازارها

در حال حاضر ، اقتصاددانان انتظار دارند که MPC در سیاست اوت ، پایین تر از آنچه از فدرال رزرو انتظار می رود ، نرخ repo را با 35-50 bps افزایش دهد.

ساکشی گوپتا ، یک اقتصاددان در بانک HDFC گفت: "محرک اصلی MPC احتمالاً تورم داخلی و روند رشد خواهد بود.""تورم داخلی علائم اولیه را نشان می دهد که ممکن است در ماه ژوئیه کمتر از 7 درصد کاهش یابد و می تواند جایی را برای MPC فراهم کند تا به اندازه فدرال رزرو تهاجمی نباشد."

روپیه ضعیف

نتیجه دیفرانسیل نرخ بهره باریک توسط روپیه به وجود خواهد آمد. روپیه در یک مارپیچ رو به پایین در برابر دلار ، اواخر ، در اواخر ، در حالی که ارز هند به رکورد کم ، تقریباً هر روز رسیده است. براساس داده های بلومبرگ ، روپیه در 15 ژوئیه به پایین 79. 96 به دلار رسید.

اگر اختلاف علاقه بین هند و ایالات متحده کاهش یابد ، منجر به افت نقاط رو به جلو خواهد شد و انگیزه برای انجام معاملات حمل کم خواهد بود. نه تنها این ، کمبود جهانی دلار ، افزایش جریان خروجی نمونه کارها خارجی و گسترش کسری تجارت بیشتر به ارز هند فشار می آورد.

آنیندیا بانرجی ، معاون رئیس جمهور - مشتقات ارزی و مشتقات نرخ بهره ، در اوراق بهادار Kotak گفت: "جریان های FPI می توانند منفی باقی بمانند تا اینکه چالش های دوقلوی یک ریسک تهاجمی و رکود اقتصادی سال آینده برطرف نشود."بانرجی انتظار دارد روپیه در نهایت از 80. 50 تا 81. 00 در برابر دلار استهلاک کند.

به گفته آمیت پاباری ، مدیر عامل CR Forex ، اگر RBI در آزادسازی سیاست های FPI ها و روش های صاف برای سرمایه گذاری در هند ، جریان های خروجی را متوقف کند.

گسترش کسری تجارت

یک روپیه تضعیف کننده تهدید می کند که کسری تجاری هند را بیشتر می کند - تفاوت بین کل صادرات و واردات. روپیه ضعیف تر به واردات گران قیمت تر تبدیل می شود. در حال حاضر ، کسری تجارت کالا هند در ماه ژوئن به رکورد 26. 1 میلیارد دلار افزایش یافت ، از 20. 4 میلیارد دلار در ماه آوریل و 23. 3 میلیارد دلار در ماه مه. در نتیجه این می تواند کسری حساب جاری را بیشتر گسترش دهد.

به گفته Upasna Bhardwaj ، اقتصاددان ارشد بانک Kotak Mahindra ، کسری حساب جاری احتمالاً در 3 درصد از تولید ناخالص داخلی برای FY23 "معقول" بالا خواهد ماند.

فشار به سمت بالا بر بازده باند

بازده اوراق قرضه هند به طور معمول نسبت به نوسانات وحشی در بازار اوراق قرضه ایالات متحده و قیمت جهانی نفت واکنش نشان می دهد. اگر افزایش سرعت فدرال تهاجمی تر باشد ، می تواند عملکرد 10 ساله ایالات متحده را بیشتر کند. در نتیجه ، عملکرد اوراق قرضه 10 ساله هند نیز در پس زمینه تأمین بدهی سنگین و روپیه تضعیف کننده ، فشار رو به بالا را مشاهده خواهد کرد. این بدان معنی است که هزینه های استقراض دولت افزایش یافته است.

وی گفت: "برای بازار اوراق قرضه نظارت بر استهلاک روپیه ، افزایش نرخ های فدرال رزرو و حرکات عملکرد خزانه داری ایالات متحده و قیمت نفت بسیار مهم است. بازده اوراق قرضه 10 ساله هند به همه این عوامل واکنش نشان خواهد داد. "

وی گفت: "ما اکنون انتظار داریم که بازار در محدوده 7. 30-7. 60 تا سپتامبر و بین 7. 50 و 7. 75 تا دسامبر تجارت کند. این ممکن است با توجه به نگرانی های تأمین و نرخ سیاست های پیاده روی MPC ، بر اساس افزایش نرخ های فدرال ، بیشتر پیش برود. "بازده اوراق قرضه 10 ساله در حال حاضر با 7. 41 درصد معامله می شود.

استراتژی‌های اسکالپ...
ما را در سایت استراتژی‌های اسکالپ دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ناصر تقوایی بازدید : 27 تاريخ : جمعه 5 خرداد 1402 ساعت: 23:02