بهترین سهام رشد برای سرمایه گذاری در سال 2023 - چگونه بهترین انتخاب خود را انتخاب کنید

ساخت وبلاگ

Cestrian Capital Research profile picture

سلب مسئولیت: این یادداشت فقط برای گیرندگان ایالات متحده در نظر گرفته شده است و به ویژه برای هیچ یک از گیرندگان بریتانیایی مورد اعتماد قرار نمی گیرد. هر گونه اطلاعات یا تجزیه و تحلیل در این یادداشت، پیشنهادی برای فروش یا درخواست پیشنهاد برای خرید اوراق بهادار نیست. هیچ چیز در این یادداشت به عنوان توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته نشده است و همچنین نباید برای تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری به آن اعتماد کرد. Cestrian Capital Research, Inc.، کارمندان، نمایندگان یا شرکت‌های وابسته آن، از جمله نویسنده این یادداشت، یا افراد مرتبط، ممکن است در هر سهام، اوراق بهادار یا ابزار مالی اشاره‌شده در این یادداشت، موقعیت داشته باشند. هر گونه نظر، تحلیل یا احتمال بیان شده در این یادداشت از تاریخ انتشار یادداشت متعلق به نویسنده است و ممکن است بدون اطلاع قبلی تغییر کند. شرکت‌های مورد اشاره در این یادداشت یا کارمندان یا شرکت‌های وابسته آنها ممکن است مشتریان Cestrian Capital Research, Inc. باشند. تحقیقات یا انتشارات آن

GARP، نسخه 2023 - رشد با سودآوری معقول

سهام رشد الهام بخش همه نوع احساسات است، که واقعا احمقانه است. شما فقط باید با دستی که به شما داده می شود بازی کنید. اگر بازار به شما پول می دهد تا قلعه هایی را که روی شن و ماسه ساخته شده اند بخرید، تا زمانی که آنها را زود بفروشید، چه کسی باید بحث کند؟و اگر بازار به شما پول می دهد تا صاحب شرکت هایی باشید که ارزش را از ماسه های نفتی استخراج می کنند، خوب، در عوض مالک آن شرکت ها باشید.

سال 2022 حتی برای بهترین نام‌های رشد بی‌رحمانه بوده است - و منظور ما از "بهترین" سهام‌هایی مانند CrowdStrike (CRWD) یا Veeva Systems (VEEV) است که از نرخ‌های بالای رشد درآمدی برخوردار هستند، جریان نقدی بسیار مثبتی دارند، ترازنامه‌هایی مانند قلعه دارند.، و یک سال یا بیشتر از درآمد ثبت شده و در دفترچه سفارشات ثبت شده است. با وجود این، اگر آنها را با Dow مقایسه کنید - شرکتی که میانگین آن از نظر فاندامنتال بسیار کمتر تاثیرگذار است - در اینجا آمده است که چگونه سال 2022 بهترین رفتار را داشته است.

VEEV vs CRWD vs DIA

VEEV vs CRWD vs DIA (YCharts.com)

بله، مردم، بدون اینکه خیلی ها بدانند، داو اکنون فقط چند نقطه پایین تر از بالاترین رکورد خود است. yike-cat آن افزایش یافته و از پایین ترین سطح اکتبر خارج شده است. ما در ژوئن پرسیدیم - آیا پاپا داو می تواند شما را از رکود اقتصادی آینده نجات دهد؟

Cestrian Dow Analysis, June 2022

تجزیه و تحلیل سسترین داو، ژوئن 2022 (به دنبال آلفا)

و به نظر می رسد که جواب مثبت بود. از آن زمان 14 ٪ در بازده کل (از جمله سود سهام) افزایش یافته است ، نزدیک به دو برابر آنچه S& P به شما پرداخت می کرد.

سهام رشد ستاره راک در سال 30،40،50 ٪ کاهش می یابد و دوباره ، این فقط خوب است!

دلیل این امر البته فشرده سازی چندگانه است - بازار برای یک دلار درآمد یا درصد درآمد امروز نسبت به سال گذشته پرداخت می کند. و این به این دلیل است که پول گران تر است و کمتر از آن وجود دارد. هزینه کمتری برای شما بیشتر به این معنی است که همه اینها را با نام رشد دیوانه وار نکنید ، در عوض ، آن را با پدربزرگ نزدیک به خانه نگه دارید.

با افزایش تورم و ترس از رکود اقتصادی (هنوز هیچ رشد منفی تولید ناخالص داخلی هنوز گفته نشده است) ، احتمال اینکه فدرال رزرو سهولت در این مجازات کاهش یابد ، افزایش می یابد. با این کار ، منظور ما این نیست که یک حجم ناگهان به پول رایگان برگردد. اما ما به معنای کاهش سرعت افزایش نرخ و کند شدن رواناب ترازنامه است. با هم ، این احتمالاً یک عادی جدید ایجاد می کند که پول به جای هیچ چیز هزینه ای داشته باشد ، اما نه به اندازه مردم که در حال حاضر می ترسند هزینه آن باشد. و هنگامی که این حالت عادی جدید برقرار شد ، حدس ما این است که سهام یک بار دیگر در سراسر هیئت مدیره افزایش می یابد.

شاخص ها همه از پایین ترین سطح سال است و در حال حاضر هیچ نشانه ای از تجدید نظر در آنها نشان نمی دهد. همه منتظر هستند که اپل (AAPL) از ارواح دست بکشد و Nasdaq را با آن بگیرد ، اما هنوز در عمل اتفاق نمی افتد.

آیا سهام رشد در کنار هم خواهد بود؟و اگر چنین است ، کدام یک؟

ما یک پاسخ منظم داریم: آن دسته از سهام رشد که خود را از "فناوری غیر سودآور" به "فناوری سودآور" در نگاه بازار تبدیل می کنند ، مواردی هستند که می توانند اول و سریع از Doldrums پاره شوند. شواهد ما برای این ادعا دو نام اخیراً ویران شده ، Docusign (NASDAQ: DOCU) و MONGODB (NASDAQ: MDB) است. هر دو درآمد Q3 خود را در این هفته گزارش دادند ، برای سالهای مالی منتهی به 31 ژانویه 2023در سال 2020 یا 2021 این دستور العمل برای سهام به دهانه خواهد بود ، زیرا نام های دیگر رشد می توانستند بیشتر سوزانده شوند. با این حال ، در سال 2022 ، این سهام هر دو به طور قابل توجهی در چاپ درآمد حرکت کردند. واکنش فوری 20 ٪ (MDB) و +15 ٪ (DOCU) بود. چرا؟خوب ، البته به هر دلیل دلایل ، اما عامل مشترک بین این دو گزارش این است که آنها سودآوری را در پیش رو نشان می دهند.

در اینجا شماره MDB وجود دارد.

MDB Fundamentals

اصول MDB (پرونده های شرکت SEC ، ycharts.com)

همانطور که می بینید ، هیچ چیز قابل توجهی در مورد این سه ماهه نیست. TTM EBITDA مثبت شد ، اما از آنجا که حاشیه های Cashflow همان باقی مانده است ، این یک چیز بسیار است.

آنچه بازار را از MDB هیجان زده کرد ، یک پیاده روی نسبتاً متوسط در راهنمایی بود. در نسخه Q2 ، MDB راهنمای FY1/2023 خود را به نقطه میانی درآمد 1. 2 میلیارد دلاری برای سال تنظیم کرد. این به تازگی به میانی 1258 دلار/1259 دلار رسیده است که کمتر از 5 ٪ افزایش است ، اما این بدبختی در حال حاضر که 5 ٪ اهمیت داشته است ، چنین است. و آنچه که احتمالاً بیشتر اهمیت داشت ، افزایش از EPS منفی GAAP به EPS مثبت GAAP برای سال کامل FY/23 بود. بنابراین MDB از فناوری غیر سودآور به فناوری سودآور منتقل می شود ، حداقل توسط EPS اندازه گیری می شود.

DOCU Fundamentals

اصول Docu (Filings SEC شرکت ، ycharts.com)

توجه داشته باشید ، اگرچه درآمد عملیاتی منفی بود - به طور خاص منهای 27 میلیون دلار - که خالص 28 میلیون دلار از هزینه های بازسازی یک بار است. این بدان معناست که این امر برای بازسازی نبود ، Docu می توانست به اولین درآمد سه ماهه مثبت خود برسد. که به نظر می رسد "Woot!"از سهامداران

در اینجا نحوه واکنش MDB و Docu به چاپ های خود آورده شده است.

DOCU and MDB vs Indices this week

شاخص های DOCU و MDB در مقابل این هفته (ycharts.com)

Sayonara ، Grandpa Dow! در حال حاضر ، حداقل

Both names are valued reasonably on fundamentals, even after the pop. DOCU, at 4x TTM revenue for a likely>سال رشد 18 ٪ در سال 2022 ، بر اساس راهنمای مدیریت.

DOCU Valuation Analysis

تجزیه و تحلیل ارزیابی Docu (Filings SEC شرکت ، ycharts.com ، تجزیه و تحلیل Cestrian)

و MDB در 11 برابر درآمد TTM برای آنچه حداقل باید سال رشد 44 ٪ در سال 2022 باشد (بر اساس راهنمای مدیریت Q4). رشد بیشتر ، چند برابر بزرگتر ، ساده.

MDB Valuation Analysis

تجزیه و تحلیل ارزیابی MDB (Filings SEC شرکت ، ycharts.com ، تجزیه و تحلیل Cestrian)

نمودارهای هر دو نام یک آشفتگی است. بهترین چیزی که می توانید در مورد DOCU بگویید این است که پایین ترین زمان آن به عنوان پشتیبانی نگه داشته شده است.(نمودار صفحه کامل ، اینجا).

DOCU Chart

نمودار Docu (Trendspider ، تجزیه و تحلیل Cestrian)

و اگر می توانید در نمودار MDB خوشبختی پیدا کنید ، این است که بیش از 78. 6 ٪ اصلاح فیبوناچی از اوج تمام وقت به صفر مفهومی بازگردد.(بله ، این یک چیز است). نمودار صفحه کامل ، اینجا.

MDB Chart

نمودار MDB (Trendspider ، تجزیه و تحلیل Cestrian)

بنابراین اگر می خواهید دو مورد رشد سهام در حال سقوط برای سال 2023 ، ما MDB و Docu را در حساب های شخصی کارمندان داشته باشیم و معتقدیم که آنها در طول سال آینده از اینجا به طور قابل توجهی بالا می روند. بیشتر دنبال خواهد شداگر می خواهید ، "تحقیقات خود را انجام دهید" در مورد این موضوع ، فقط جستجو کنید که کدام یک از گرگهای پولی منفی سابق EPS به راهنمایی می گویند - با برخی از شواهد - که آنها در سال 2023 مثبت خواهند بود. نهجریان نقدی مثبت - این را فراموش کنید. به طور معمول این بیشتر از EPS است. اما در حال حاضر؟این نشانه مهم است ، نه واقعیت. EPS علامت است. اگر می بینید یک نوع MDB راهنمای خود را از EPS منفی تا EPS مثبت مشاهده می کنید؟این احتمالاً خرید است. و اگر یک نام نوع Docu را مشاهده می کنید که یک مدیرعامل New Broom یک چاقو را می گیرد تا هزینه ای داشته باشد تا EPS مثبت باشد؟همچنین ، احتمالاً خرید. در هر دو مثال ، شما هنوز هم به آنها نیاز دارید تا درآمد خود را در اواسط نوجوانی نسبت به سال به سال افزایش دهند. بنابراین این راهنمای برش و نگهداری شماست. نرخ رشد درآمد نوجوانان ، از EPS منفی به EPS مثبت ، خرید. ببینید که چگونه این کار در سال آینده انجام می شود!

Cestrian Capital Research ، Inc - 9 دسامبر 2022.

ما خوشحالیم که می بینیم سرویس سرمایه گذار PREALIUM Growth Pro ما سرویس شماره یک روند همه به دنبال آلفا است. ما از طریق این بازار دشوار به سرعت رشد کرده ایم. شما می توانید همه چیز را در اینجا بیاموزید.

اگر با این حال شما یکی از بسیاری از افرادی هستید که عاشق یادداشت های رایگان ما هستید و می خواهید اولین قدم را با ما - با قیمت پایین صخره ای - پیشنهاد کنیم به شما پیشنهاد می کنیم که فقط 99 دلار در سال به سرویس خبرنامه جدید ما در SA بپیوندید. اینجا بیشتر بدانید

استراتژی‌های اسکالپ...
ما را در سایت استراتژی‌های اسکالپ دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ناصر تقوایی بازدید : 24 تاريخ : جمعه 5 خرداد 1402 ساعت: 23:35