نصب پیپ: بسته های پایتون را نصب و حذف کنید

ساخت وبلاگ

PIP Install دستور شما برای نصب بسته های پایتون با مدیر PIP Package استفاده می کنید. اگر نمی دانید پیپ چیست ، نام پیپ یک مخفف بازگشتی برای بسته های نصب Pip است. "دو روش برای نصب بسته های پایتون با PIP وجود دارد:

 1. نصب دستی
 2. با استفاده از یک فایل مورد نیاز. txt که بسته های مورد نیاز و شماره نسخه آنها را تعریف می کند.

اما قبل از شروع ، اطمینان حاصل کنیم که خود پیپ نصب شده است!

فهرست مطالب

پایتون: پیپ را نصب کنید

First things first: we need to install pip itself. The good news is that Pip is probably already present on your system. Most Python installers also install Pip. Python’s pip is already installed if you are using Python 2>=2.7.9 or Python 3>= 3. 4 بارگیری از python.org. اگر در یک محیط مجازی کار می کنید ، پیپ نیز برای شما نصب می شود.

بنابراین قبل از اینکه سعی کنید PIP را نصب کنید ، اطمینان حاصل کنید که در حال حاضر در سیستم شما وجود ندارد. یک ترمینال (لینوکس/مکوس) یا پوسته ویندوز را باز کنید و دستور زیر را تایپ کنید:

اگر دستور PIP خطایی وارد می کند ، به جای آن PIP3 را امتحان کنید. پایتون 2 و 3 را می توان در کنار یکدیگر در برخی از سیستم ها نصب کرد. در این سیستم ها ، PIP اغلب با نام PIP3 نصب می شود:

اگر این کار هم انجام نشود ، می توانید ماژول PIP را که در اکثر نصب های مدرن پایتون ساخته شده است ، امتحان کنید:

اگر این کار نیز شکست خورد ، باید خودتان آن را نصب کنید ، بنابراین بیایید نگاهی بیندازیم که چگونه می توانید آن را به صورت دستی نصب کنید. شما باید این کار را فقط به عنوان آخرین راه حل انجام دهید ، و من اکیداً به شما پیشنهاد می کنم ابتدا بررسی کنید که آیا ابتدا نصب پایتون شما خوب پیش رفته است یا خیر.

پیپ را روی ویندوز و مک نصب کنید

در ویندوز و مک ، می توانید یک اسکریپت پایتون را برای نصب پیپ به نام get-pip. py بارگیری کنید. فایل را بارگیری کنید و آن را با پایتون از یک پنجره فرمان یا پنجره ترمینال اجرا کنید:

اطمینان حاصل کنید که در دایرکتوری قرار دارید که اسکریپت بارگیری شده است.

PIP را روی لینوکس نصب کنید (اوبونتو ، دبیان ، Redhat)

می توانید PIP را با مدیر بسته APT در Debian ، Ubuntu ، Linux Mint و سایر مشتقات دبیان نصب کنید. این روش توصیه شده است و تضمین می کند که سیستم شما در حالت سازگار باقی خواهد ماند.

اگر سیستم شما از مدیر بسته YUM استفاده می کند ، می توانید موارد زیر را امتحان کنید:

PIP بخشی از EPEL (بسته های اضافی برای شرکت Linux) است ، بنابراین ممکن است ابتدا آن را فعال کنید.

در صورت عدم موفقیت این روش ها ، می توانید یک اسکریپت پایتون را که PIP را برای شما نصب می کند ، با دستورات زیر نیز بارگیری کنید:

PIP بسته های پایتون را نصب کنید

من نمی توانم به اندازه کافی استرس داشته باشم: ترجیحاً بسته های داخل یک محیط مجازی را نصب می کنید. و خبر خوب: PIP به طور پیش فرض در محیط مجازی شما حضور دارد. از آنجا که همه چیز در VENV ما به صورت محلی نصب شده است ، نیازی نیست که با SUDO یا SU به یک سوپر مصرف کننده تبدیل شوید و درگیری نسخه بسته را به خطر نمی اندازید.

با گفتن این موضوع ، می توانید بسته های خارج از یک Venv Python را نیز نصب کنید. این فقط برای بسته های عمومی تر که ممکن است در بسیاری از اسکریپت ها به آن نیاز داشته باشید توصیه می شود ، یا اینکه این بسته به عنوان ابزاری عمومی تر عمل می کند. برخی از کتابخانه های مثال که متناسب با این توضیحات هستند ، Numpy و Pandas هستند ، یک جایگزین جایگزین مانند IPython یا محیط های کاملی مانند Notebook Jupyter.

به صورت محلی نصب کنید (بدون ریشه یا فوق العاده کاربر)

خوشبختانه ، این روزها نصب پایتون در اکثر سیستم عامل ها سیستم شما را به گونه ای پیکربندی می کند که لازم نیست مدیر (یا ریشه روی یک سیستم یونیکس) شوید تا بسته های خارج از VENV را نصب کنید.

با این حال ، شما همیشه حقوق فوق العاده ای برای نصب بسته های گسترده سیستم ، به عنوان مثال نخواهید داشت. هنگام کار بر روی یک سیستم مشترک یا قفل شده در محل کار یا مدرسه.

در چنین مواردی ، می توانید با استفاده از گزین ه-USER ، بسته ها را به دایرکتوری نصب کاربر پایتون برای پلتفرم خود نصب کنید. این به طور معمول به معنای نصب بسته ها در جایی در:

 • ~/. Local/ در سیستم های مانند یونیکس.
 • ٪ AppData ٪ Local Programs Python در ویندوز

در حقیقت ، نصب بسته ها در دایرکتوری نصب محلی اغلب این روزها هنگام کار در خارج از یک محیط مجازی به طور پیش فرض است. بنابراین سعی می کنیم ابتدا نصب PIP در سطح حساب خود را ارتقا دهیم. اطمینان حاصل کنید که در حال حاضر در یک محیط مجازی نیستید و وارد شوید:

بسته به نصب پیتون که استفاده کرده اید و سیستمی که در آن قرار دارید ، PIP ممکن است سعی کند بسته های سیستم را در سراسر سیستم نصب کند. در نتیجه ، اگر از چیزی مانند sudo استفاده نمی کنید یا مدیر می شوید ، ممکن است خطاهای مجوز دریافت کنید. اگر خطاهای اجازه را دریافت کردید ، به این معنی است که PIP سعی در نصب آن در سطح سیستم دارد. در این حالت ، می توانید گزین ه-USER را اضافه کنید تا به جای آن ، آن را در حساب سیستم خود نصب کنید:

این دستورات از PIP خواسته اند PIP را در حساب کاربری شما نصب کنند و در صورت نصب آن ، آن را به روز کنند. در مورد سیستم من ، این پیام به من می دهد که این شرط از قبل راضی است ، به این معنی که PIP از قبل به روز است.

اکنون ، به عنوان یک تمرین ، می توانید IPython را نصب کنید. این یک جایگزین عالی برای استاندارد Python Repl است.

بسته های Python را در VENV نصب کنید

اکنون سعی می کنیم یک بسته را در یک محیط مجازی نصب کنیم. برای این مثال ، من SimpleJson را انتخاب کردم. ابتدا محیط مجازی خود را فعال کنید و سپس تایپ کنید:

شما فقط بسته ای از محیط مجازی خود را نصب کرده اید و به همین ترتیب فقط در صورت فعال کردن این Venv قابل دسترسی خواهد بود.

بسته های پایتون را در سراسر سیستم نصب کنید

بگذارید ابتدا تکرار کنم که من این را توصیه نمی کنم. اگر بدون خواندن بقیه موضوع به اینجا پریدید ، لطفاً بخش فوق را در مورد نصب بسته ها در حساب کاربری خود یا ابتدا در یک محیط مجازی بخوانید.

در لینوکس ، می توانید با انجام این کار به عنوان کاربر ریشه ، یک بسته بندی در سطح سیستم نصب کنید. من اکیداً به شما پیشنهاد می کنم که این کار را نکنید ، اما نحوه انجام آن با استفاده از سودو آورده شده است:

پرونده های نصب pip. txt

در یک محیط مجازی ، نصب نسخه های خاص از بسته ها عادت خوبی است. این تضمین می کند که در وهله اول از مزایای کامل استفاده از محیط های مجازی استفاده کنید. از این گذشته ، ما این کار را انجام می دهیم تا اطمینان حاصل کنیم که نرم افزار ما همیشه مطابق با پین کردن نسخه های وابستگی خاص کار می کند.

یک پرونده مورد نیاز. txt شامل یک لیست ساده از وابستگی ها ، یک در هر خط است. در ساده ترین شکل آن ، می تواند به این شکل باشد:

اما آنچه ما واقعاً می خواهیم این است که نسخه ها را بچسبانیم. این هم سخت نیست:

You can also relax these constraints a little, by using>= و

You can use any of these specifiers: == ,> ,>= , <,

چه محدوده ای برای انتخاب

از کجا می دانید از چه دامنه ای استفاده کنید؟این موضوعی است که به نظر می رسد بیشتر آموزش ها و دوره ها از آن جلوگیری می کنند. متأسفانه ، هیچ قانون سختی در این مورد وجود ندارد. شما باید یادداشت های نسخه و مواردی را از بسته (های) مورد نظر بخوانید.

به عنوان مثال ، فرض کنیم شما از دو بسته استفاده می کنید ، A و B. شاید می دانید که یک ویژگی خاص در بسته A ، نسخه 3. 1. 0 در دسترس است ، بنابراین حداقل به آن نسخه نیاز دارید. اما از اخبار ، شما آموخته اید که نویسنده در حال برنامه ریزی اساسی برای تعمیرات اساسی API بسته A در نسخه 4. 0. 0 است. علاوه بر این ، بسته B کمی قدیمی و ضعیف است. برای سنین 0. 6. 2 در نسخه 0. 6. 2 گیر کرده است و به نسخه 3. 1. 6 یا پایین تر نیاز دارد (در حالی که A در حال حاضر در 3. 5. 0 است). شما می توانید محدودیت های زیر را تعریف کنید تا اطمینان حاصل کنید که همه چیز به خوبی با هم کار می کند:

می بینید ، گاهی اوقات به برخی از دستگیره ها نیاز دارد تا محدودیت های نسخه را به درستی تعریف کند. به همین دلیل بسیاری از توسعه دهندگان از جایگزین PIP استفاده می کنند ، مانند شعر یا PIPENV. این ابزارها مدیریت وابستگی پیشرفته را ارائه می دهند و در صورت امکان تمام وابستگی ها را به صورت خودکار برطرف می کنند. ما در این دوره نگاهی دقیق به مدیران بسته می اندازیم. در حال حاضر ، ما مطمئن هستیم که اصول اولیه را درک کرده اید. به این ترتیب ، مدیران بسته جادویی کمتری به نظر می رسند ، و شما بهتر می فهمید که آنها برای شما چه کاری انجام می دهند. این چیزهای سرگرم کننده نیست وقتی صحبت می شود

یخ زدن

ایجاد پرونده مورد نیاز خود با استفاده از گزینه Freeze Pip می تواند زندگی شما را کمی ساده تر کند. ابتدا نرم افزار خود را بنویسید و تمام نیازهای مورد نیاز خود را در هنگام رفتن نصب کنید. پس از اتمام کار و به نظر می رسد همه چیز خوب کار می کند ، از دستور زیر استفاده کنید:

PIP یک فایل مورد نیاز را با تمام وابستگی های نصب شده در حال حاضر ، از جمله شماره نسخه ایجاد کرد. شسته و رفتهشما ممکن است انتخاب کنید که نسخه ها را کمی آرامش دهید ، به عنوان مثالبرای به روزرسانی های جزئی (رفع اشکال ، رفع امنیت) به یک بسته. اما به یاد داشته باشید که این یک خطر نیز است: همیشه فرصتی برای پایان دادن به یک پروژه وجود دارد که به عنوان در نظر گرفته نمی شود زیرا یکی از الزامات رفتار API یا چیزی را تغییر داده است.

PIP از یک پرونده مورد نیاز. txt نصب کنید

سرانجام ، برای نصب تمام وابستگی های ذکر شده در این پرونده ، از:

این دستورالعمل است که شما اغلب هنگام خواندن دستورالعمل های نصب برای پروژه های پایتون مشاهده خواهید کرد ، و اکنون می دانید که دقیقاً چه کاری انجام می دهد و چگونه کار می کند!

مخزن سفارشی با نصب پی پ-i

مخزن پیش فرض PYPI در https://pypi.org/simple واقع شده است. هرچند می توانید از یک مخزن جایگزین نیز استفاده کنید. به عنوان مثال ، اگر شرکت شما فقط به زیر مجموعه ای از بسته های تأیید شده از یک آینه داخلی اجازه می دهد. یا شاید شرکت شما دارای یک آینه خصوصی با بسته خود باشد. این مخزن را می توان در یک URL HTTP (S) یا در محل سیستم فایل قرار داد.

برای مشخص کردن یک مخزن سفارشی ، از گزین ه-i یا inde x-url استفاده کنید ، مانند این:

URL باید به یک مخزن سازگار با PEP 503 (API مخزن ساده) یا یک دایرکتوری محلی که در همان قالب ارائه شده است اشاره کند.

نصب قابل ویرایش با نصب PI P-e

PIP این گزینه را دارد که یک نصب قابل ویرایش را انجام دهد ، به این معنی که می توانید یک بسته را از یک منبع محلی نصب کنید. اما به جای کپی کردن پرونده های بسته در برخی از مکان های موجود در سیستم خود ، PIP Symlinks را به پایه کد مورد نظر خود از آن ایجاد می کند. به این ترتیب ، شما می توانید روی پروژه کار کرده و تغییراتی ایجاد کنید و بتوانید بدون نصب مداوم نسخه های جدید بسته ، آن تغییرات را مستقیماً آزمایش کنید.

دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است به این گزینه نیاز داشته باشید:

 • وقتی بسته خود را ایجاد می کنید
 • اگر می خواهید بسته شخص دیگری را تعمیر کنید
 • اگر می خواهید یک نسخه به اصطلاح خونریزی یک بسته را نصب کنید ، درست از مخزن منبع آن

گزینه نصب قابل ویرایش با گزین ه-e یا گزین ه-قابل استفاده نامیده می شود. بیایید ببینیم PIP در مورد این گزینه چه می گوید:

به طور معمول، شما روی یک پروژه با استفاده از یک سیستم کنترل نسخه مانند git کار خواهید کرد. هنگامی که در ریشه مخزن هستید، پروژه را با موارد زیر نصب خواهید کرد:

اگر در ریشه پروژه نیستید، می توانید به جای استفاده از نقطه، به سادگی مسیر کد منبع بسته را ارائه دهید.

حذف نصب پیپ

برای حذف یک بسته با پیپ، می‌توانیم از دستور فرعی «حذف نصب» استفاده کنیم، به عنوان مثال. برای حذف simplejson:

در راستای دستور نصب pip با استفاده از فایل نیازمندی‌ها، می‌توانید از چنین فایلی برای حذف بسته‌ها نیز استفاده کنید:

دستورات پیپ بیشتر

همچنین می‌توانیم از pip برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد یک بسته یا بسته‌های نصب شده در حال حاضر استفاده کنیم. Pip همچنین یک عملکرد جستجو را ارائه می دهد. بیایید این دستورات اضافی را بررسی کنیم.

لیست پیپ: لیست بسته های نصب شده

برای لیست کردن تمام بسته های نصب شده در حال حاضر با استفاده از pip، از دستور زیر استفاده کنید:

هر دو نام بسته و نسخه را نشان می دهد. هنگامی که دستور را در یک محیط مجازی اجرا می کنید، فقط بسته های venv نشان داده می شوند. اگر آن را خارج از venv اجرا کنید، همه بسته‌های کل حساب یا کل سیستم فهرست می‌شوند.

Pip show: جزئیات بسته را دریافت کنید

اکنون که می‌دانید کدام بسته‌ها نصب شده‌اند، ممکن است لازم باشد یکی از آنها را با جزئیات بیشتری بررسی کنید. برای این، ما دستور فرعی "show" را داریم:

این یک راه سریع برای جستجوی این است که یک بسته چیست و چه کاری انجام می دهد، و چه کسی آن را نویسنده کرده است.

جستجوی پیپ: بسته ها را پیدا کنید

قبلاً می‌توانستیم تمام بسته‌های مطابق با یک رشته خاص را با استفاده از پیپ پیدا کنیم. اگرچه راحت بود، اما بار زیادی روی سرورهای PyPI وارد کرد. متأسفانه، آنها تصمیم گرفته اند این ویژگی را غیرفعال کنند. خوشبختانه، ما هنوز موتورهای جستجو مانند DuckDuckGo، Google و Bing را برای یافتن مطالب داریم!

فهرست بسته پایتون

ما هنوز به طور گسترده در مورد نمایه بسته Python که در pypi.org قرار دارد صحبت نکرده ایم. این سایت چند مورد را به ما ارائه می دهد:

 • شما می توانید یک حساب کاربری ایجاد کنید که تنها زمانی به آن نیاز دارید که بخواهید بسته های خود را منتشر کنید
 • این یک عملکرد جستجو را ارائه می دهد (در ادامه در این مورد بیشتر)
 • به ما آمار استفاده را نشان می دهد، مانند تعداد کل بسته ها و کاربر
 • ما می توانیم بر اساس دسته بندی مرور کنیم

صادقانه بگویم، ایندکس بسته پایتون تا حدودی کم است و فکر نمی‌کنم افراد زیادی از خود سایت استفاده کنند.

تابع جستجوی PyPI

نمونه ای از اینکه چگونه عملکرد سایت ارزش زیادی ارائه نمی دهد، تابع جستجو است. اگر دقیقاً بدانید که به دنبال چه هستید، خوب است. به عنوان مثال. بیایید جستجوی بسته درخواست های بسیار محبوب را امتحان کنیم. ابتدا نمایش داده می شود و می توانیم به صفحه اطلاعات اینجا کلیک کنیم، جایی که می توانیم مواردی مانند:

 • توضیحات بسته
 • نام و آدرس ایمیل نویسنده
 • پیوندها به صفحه اصلی پروژه ، مستندات و کد منبع
 • لیستی از نسخه های تاریخی

تمام این اطلاعات توسط نویسندگان بسته ارائه شده است ، بنابراین این را در خاطر داشته باشید.

حال فرض کنید ما نمی توانیم درخواست های نام را به خاطر بسپاریم و به جای آن کلمه http را جستجو می کنیم:

PyPI search function

جستجوی pypi.org

در صورت تمایل می توانید خودتان را امتحان کنید و ببینید: بسته درخواست ها جایی پیدا نمی شود. بنابراین اگر برای انجام یک کار خاص نیاز به کشف یک کتابخانه دارید ، مانند انجام درخواست های HTTP ، من اکیداً پیشنهاد می کنم به جای آن از Google استفاده کنید.

یک جستجوی ساده گوگل به این نتیجه می رسد که پایتون دارای یک کتابخانه HTTP داخلی است که ممکن است به اندازه کافی خوب باشد. با این حال ، صفحه نتایج اول همچنین دارای چندین مورد از درخواست ها است که نشانگر قوی به ما نشان می دهد که این بسته توسط بسیاری نیز استفاده می شود.

دسته های PYPI

اگر تصمیم دارید در عوض دسته ها را مرور کنید ، می فهمید که آنها خیلی مفید نیستند. خوشبختانه ، جامعه پایتون قوی است و بسیاری از سایت ها (مانند Land Python!) شکاف ها را پر می کنند و توصیه های خوبی را در مورد بسته های استفاده می کنند.

به طور خلاصه: سایت PYPI برای کشف بسیار مفید نخواهد بود ، اما در ارائه اطلاعات بسته بندی و پیوندها به مستندات و مخازن منبع و مواردی از این دست ، بیش از حد کافی خواهد بود.

استراتژی‌های اسکالپ...
ما را در سایت استراتژی‌های اسکالپ دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ناصر تقوایی بازدید : 53 تاريخ : جمعه 5 خرداد 1402 ساعت: 23:36