ارزش منصفانه یک شرکت را درک کنید

ساخت وبلاگ

تجزیه و تحلیل ارزش منصفانه دیدگاه بصری از ارزش بازار منصفانه یک شرکت را برای کمک به سرمایه گذاری با اطمینان فراهم می کند. هنگامی که نسبت P/E = نرخ رشد ، سهام در نظر گرفته می شود. ما از طریق تجارت شریک زندگی ما ، معیارهای کلیدی را تجزیه و تحلیل می کنیم تا نشان دهیم که آیا قیمت سهام با معیارهای مربوط به سرمایه گذاری مربوطه مطابقت دارد یا خیر. برای سرمایه گذاری ارزش ، تجزیه و تحلیل های اساسی و درک آسان داده ها برای همه سهام ایالات متحده ، از جمله سهام برجسته ، نسبت بدهی به سهام ، سود سهام ، پول نقد و قیمت را مشاهده خواهید کرد.

تعیین ارزش منصفانه

ارزش منصفانه بر اساس درآمد و نرخ رشد آن ، قیمت مناسب برای سهام یک شرکت است. Fair Value که توسط مدیر مشهور نمونه کارها پیتر لینچ تهیه شده است ، یک محاسبه نظری است که به سرمایه گذاران می دهد تا هنگام تصمیم گیری در مورد پرداخت سهام یک شرکت ، از کار خود استفاده کنند.

 • محاسبه ارزش منصفانه پیتر لینچ فرض می کند که وقتی یک سهام نسبتاً ارزشمند باشد ، نسبت P/E دنباله سهام (قیمت/EPS) با نرخ رشد EPS بلند مدت خود برابر خواهد بود:
  • ارزش منصفانه = نرخ رشد EPS * EPS

  تفسیر ارزش سهام

  • اگر سهام در حال حاضر در یک سطح بالاتر از آنچه که ویژگی ارزیابی به عنوان ارزش منصفانه محاسبه می کند ، معامله می کنیم ، می گوییم سهام بیش از حد ارزش دارد.
  • اگر سهام در حال حاضر در سطح زیر آنچه که ویژگی ارزیابی به عنوان ارزش منصفانه محاسبه می کند ، معامله می کنیم ، می گوییم سهام کم ارزش است.
  • اگر سهام در حال حاضر در یک سطح نزدیک به آنچه که ویژگی ارزیابی به عنوان ارزش منصفانه محاسبه می کند ، معامله می کنیم ، می گوییم سهام تقریباً ارزش منصفانه ای دارد.

  تفسیر معیارهای نمودار ما

  Image of stock value analysis charts.

  تجزیه و تحلیل ارزش منصفانه به شما کمک می کند تا شرکت هایی با سابقه رشد مداوم درآمد و EPS (درآمد در هر سهم) را شناسایی کنید. از این معیارهای کلیدی برای تعیین اینکه آیا سهام ممکن است یک خرید خوب باشد یا خیر ، استفاده کنید:

  • رشد تخمین زده شده EPS - بر اساس یک ارزش پیچیده "بهترین مناسب" نسبت به داده های تاریخی ، این نمودار به شما نشان می دهد که نرخ رشد چیست و قوام رشد برای یک شرکت چیست. شرکت هایی که دارای خطوط بسیار مستقیم و نسبتاً شیب دار هستند به این معنی است که یک شرکت دارای سابقه طولانی در رشد مداوم بالا و پایین است.
  • قوام درآمدها - معیاری از چگونگی رشد مداوم EPS با گذشت زمان.
  • قوام درآمدی - معیاری از چگونگی رشد مداوم درآمد با گذشت زمان.
  • نرخ بازده (ROR) - بازده متوسط پیش بینی شده سالانه را که ممکن است انتظار داشته باشید پس از خرید سهام در شرکت و نگه داشتن آنها در افق پیش فرض 5 سال ، بر اساس نرخ رشد EPS که پیش بینی کرده ایم ، نشان می دهد:
   • if (نرخ رشد P / E / EPS)<1.0 then the stock is undervalued.
   • اگر 1. 0<(P/E / EPS growth rate) <2.0 then the stock is near fair value.
   • If (P/E / EPS growth rate)>2. 0 سپس سهام بیش از حد ارزیابی می شود.

   چرا ROR مثبت (خوب) وقتی وضعیت ارزش بیش از حد ارزیابی می شود (بد)؟

   این امکان وجود دارد که شرکت ها بتوانند رشد سهام عدالت را حتی در حالی که قیمت سهم بالاتر از چیزی است که ما طبقه بندی می کنیم تا ارزش منصفانه داشته باشیم ، تولید کنند. برای بسیاری از سرمایه گذاران ، نرخ تعداد بازده شاخص اصلی برای نیازهای سرمایه گذاری آنها است و ارزش منصفانه یک مورد ثانویه است."سرمایه گذاران ارزش" واقعی به دنبال هر دو هستند. هیچ کس نمی خواهد برای سهام که چشم انداز منفی دارد ، پرداخت کند. اما اگر رشد بالقوه سهام برای یک شرکت قابل توجه باشد ، این می تواند دلیل کافی برای خرید سهام باشد ، حتی اگر قیمت فعلی بیش از حد ارزش داشته باشد.

   چرا هیچ ارزشی در محور نمودار تاریخ درآمد و درآمد وجود ندارد؟

   این نمودار دو بخش مهم از اطلاعات در مورد درآمد و EPS یک شرکت را نشان می دهد:

   • نرخ رشد چیست
   • قوام آن رشد چیست

   در یک نمودار لگاریتمی ، نرخ رشد با افزایش خطوط نشان داده می شود و قوام با صافی آنها نشان داده می شود. کیفیت خطوط همان چیزی است که برای این تحلیل مهم است ، اما ارزش های واقعی نیست. مقادیر واقعی را می توان در جدول داده های "مالی" برای یک سهام خاص ارجاع داد. به طور کلی ، سرمایه گذاران ارزش دوست دارند شرکت هایی را با خطوط بسیار مستقیم و نسبتاً شیب دار نگه دارند ، به این معنی که یک شرکت دارای سابقه طولانی در رشد مداوم بالا و پایین است. خطوطی که ریز و درشت و یا روند نزولی هستند ، ویژگی های منفی عملکرد شرکت در نظر گرفته می شوند.

   در نمودار ارزش ، چرا خط ارزش منصفانه برای برخی از میله های قیمت سالانه مشخص شده است؟

   هنگامی که این خط مشخص شده است ، به این معنی است که سال مالی فعلی در حال انجام است ، یا داده های مالی در ابزار ما منتشر یا به روز نشده است. تعداد ارزش منصفانه به عنوان خطوط نقطه ای تخمین زده و نمایش داده می شود. با دریافت داده های جدید ، ابزار ما به طور خودکار نمودار ارزش را دوباره محاسبه و به روز می کند و برخی از قسمت های نقطه ای جامد می شوند.

استراتژی‌های اسکالپ...
ما را در سایت استراتژی‌های اسکالپ دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ناصر تقوایی بازدید : 32 تاريخ : جمعه 5 خرداد 1402 ساعت: 23:38