پول را به من نشان بده! نگاهی دقیق تر به سرمایه گذاری در سکه ها

ساخت وبلاگ

داشتن کلکسیون به عنوان یک سرمایه گذاری می تواند راهی عالی برای متنوع سازی نمونه کارها و کاهش ریسک باشد. قاعده کلی انگشت شست؟در مورد آنچه دوست دارید در هنگام جمع آوری ، مانند سرمایه گذاری در سکه ها ، روی آنچه دوست دارید سرمایه گذاری کنید. اگر مجموعه شما متوجه بازگشت نمی شود ، هنوز هم می توانید از آنچه جمع کرده اید لذت ببرید.

بنابراین ، آیا شما یک سرمایه گذار هستید یا یک جمع کننده؟

سود سرمایه گذاری در دارایی های ملموس

کلکسیون ها به سرعت در حال تبدیل شدن به یک وسیله نقلیه سرمایه گذاری محبوب برای کسانی هستند که اعتماد به بازارهای سهام عمومی را از دست داده اند یا از نوسانات خسته شده اند. دارایی های ملموس به یک سرمایه گذاری اجازه می دهد تا با گذشت زمان از ارزش قدردانی کند ، که برای سرمایه گذاران جذاب است. آنها همچنین لزوماً منحصر به فرد Uber-Wealthy نیستند. با این حال ، علاقه شخصی به یک دارایی ملموس همچنان دلیل شماره یک است که مردم برای سرمایه گذاری در مجموعه های خود تصمیم می گیرند. سکه های نادر به عنوان یک سرمایه گذاری مانند کالا در نظر گرفته می شوند که در آن ممکن است ارزش احساساتی وجود داشته باشد ، اما سکه ها یکی از ملموس هستند که می توانند بازده مالی جذاب نیز ایجاد کنند.

مارک فرگوسن ، متخصص ، به Coinweek می گوید ، "از آنجا که قیمت های نادر سکه در طول نسل ها افزایش یافته است ، جمع آوری سکه از نوع به طور فزاینده ای محبوب شده است ، به خصوص که قیمت های تاریخ های کمیاب و نادر در یک سری بسیار بالا رفته است."

واقعیت این است که عدم اطمینان در بازارهای دولتی و خصوصی همیشه در حال حاضر است. این عدم اطمینان ، همراه با رکود اقتصادی و سایر فراز و نشیب های اقتصادی ، خواستار استراتژی های سرمایه گذاری خلاق است. دارایی های ملموس ، که به عنوان دارایی های سخت نیز شناخته می شود ، گزینه های مختلفی را برای سرمایه گذاران ارائه می دهد که می خواهند به منافع شخصی خود پول بدهند. این ممکن است شامل دارایی های تولید کننده درآمد مانند تیمبرلند ، زمین های کشاورزی و کالاهای مختلف باشد.

توجه: تمایز بین سکه ها به عنوان شمش و سکه به عنوان numismatics وجود دارد. شمش دارای "مقدار ذوب" بالاتر است (یعنی مقداری که در صورت ذوب شدن فلز ارزش آن را دارد). سکه های Numismatic ، زیرا آنها اغلب بسیار قدیمی تر هستند و از فلزات و اجزای مختلف ساخته شده اند ، دارای ارزش ذوب پایین تر هستند. آنها هنگام ذوب شدن نسبت به فرم سکه ، ارزش کمتری دارند. قانون کلی این است که "خرید شمش برای تجارت ، numismatics برای تفریح."

چرا هنوز سرمایه گذاری در سکه های نادر محبوب است؟

ایلیا زلبین ، متخصص سکه باستانی ، فروشنده ، فروشنده و علاقه مندان به TrustedCoins.com ، سکه های نادر جمع می کنند."سکه های نادر ، به ویژه یونانیان باستان و رومی ها احساس و هنر دوره زمانی [مانند] مجسمه ها و معماری را که مدتهاست در تاریخ گم شده اند ، به خود جلب می کنند."همچنین ، می گوید زلبین ، پتانسیل فروش بسیار بالایی وجود دارد ، اگر سرمایه گذاران خرید مناسب را با قیمت مناسب انجام دهند.

هنگامی که با نام مستعار "سرگرمی پادشاهان" ، جمع آوری سکه ها به لطف افزایش بورس تحصیلی ، آموزش ، دسترسی به اطلاعات و پیشرفت فزاینده عموم در طی 500 سال گذشته برای یک فرد متوسط ، به یک بازی Everyman تبدیل شده است. دسترسی به یک قطعه از تاریخ بسیار آسان است. برای کسانی که علاقه خاصی به آثار باستانی دارند ، سکه ها به طور کلی در دسترس تر از سرمایه گذاری دارایی های بزرگتر و ملموس هستند.

جمع آوری سکه برای مبتدیان

برای مبتدیان ، جمع آوری سکه های نادر ممکن است دلهره آور به نظر برسد. کارشناسان و کلکسیونرهای باتجربه این توصیه را ارائه می دهند:

 • تخصص - یک امپراتور ، فرقه ، موضوع یا دوره زمانی خاص را انتخاب کنید و از آن برای راهنمایی نحوه سرمایه گذاری استفاده کنید. روی یک تمرکز خاص متمرکز شوید و در آن بسازید. حتی یک مجموعه کوچک می تواند ارزشمند باشد ، اما اگر همه جا در همه جا باشید ، کمتر احتمال دارد.
 • SCRUTINIZE - به طور تصادفی از گزینه های خود انتخاب نکنید. بدانید که به دنبال چه چیزی هستید و سکه ها را با دقت بررسی کنید تا مطمئن شوید که آنها در مسیری که مجموعه خود را می گیرید متناسب هستند.
 • مطالعه - کلکسیونرها فقط نباید نظرات یا توصیه های فروشندگان را بگیرند. کلکسیونرها باید خودشان متخصص شوند و در مورد ارزش ها ، فرقه ها ، نادر بودن و سایر جنبه های منطقه ای که قصد جمع آوری آنها را دارند ، مطالعه کنند. مجلات تجارت را بخوانید ، با سایر کلکسیونرها صحبت کنید و یاد بگیرید که چه سؤالاتی را باید بپرسید.
 • شروع کوچک - خرید کوچک به سرمایه گذاران این امکان را می دهد تا بدون شرط بندی در مزرعه شروع به جمع آوری کنند. خرید مقادیر زیادی سکه یا سکه های گران قیمت فقط باید با تجربه همراه باشد. خرید سکه های نادر یا سکه هایی که از نظر تاریخی از اهمیت تاریخی استفاده می شود ایده آل است. اما کلکسیونرهای آماتور یا بی تجربه هرگز نباید مبلغ زیادی را برای سکه هایی که نمی فهمند هزینه کنند. سوسن هیدلی ، مربی جمع کننده و Numismatics خاطرنشان می کند ، "اگر نمی توانید 2،000 دلار برای خرید… نمرات بالا را بپردازید ، پس از آن سکه های مشترک را در بهترین نمرات می توانید خریداری کنید."

آیا سکه نادر شما درجه را رقم می زند؟

این بسیار مهم است که همه سرمایه گذاران سکه برای شناختن نمایندگی های خود. سرمایه گذاری در سکه های نادر به همان اندازه سرمایه گذاری است که پول را به سمت هر کلاس دارایی قرار می دهد: اعتماد مهم است. زلبین به عنوان یک مأمور سکه های نادر ، خاطرنشان می کند که مقیاس درجه بندی ذهنی است:

 • خوب (g)
 • بسیار خوب (VG) ،
 • خوب (f) ،
 • بسیار خوب (VF) ،
 • فوق العاده خوب (EF) ، و در نهایت ،
 • Fleur-de-Coin (FDC) یا یک حالت نعناع کامل.

ظاهر کلی یک سکه و جذابیت آن برای خریداران و فروشندگان به طور یکسان همه امور ذهنی است. استانداردهای درجه بندی ممکن است متفاوت باشد. خانه های مشهور مانند حراج های میراث راهنمایی هایی را ارائه می دهند ، و خدمات درجه بندی حرفه ای سکه ، از جمله دیگر ، می توانند یک نکته مرجع را نیز ارائه دهند. به خاطر داشته باشید که تمایزهای بسیار خوب بین سکه ها تفاوت زیادی در ارزش آنها ، حتی تفاوت هزاران دلار برای کوچکترین تمایز ایجاد می کند. ذهنیت یکی از خطرات سرمایه گذاری نادر سکه محسوب می شود.

وی گفت: "با بسیاری از نمایندگی ها و کلکسیونرها ، وضعیت حفظ سکه و زیبایی زیبایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. به عبارت دیگر ، یک سکه زیبا مطلوب تر و همچنین در آن حالت حفظ بسیار نادر است. "وی گفت: "چیزهای دیگری نیز وجود دارد که برای سکه های باستانی Numismatic نیز مهم است ، مانند مرکزیت ، زیبایی هنری اعتصاب و وضوح آن. سکه های باستانی با دست اصابت کردند ، بنابراین یک سکه در حفظ فوق العاده ای که به زیبایی متمرکز است و از یک شخصیت جالب تاریخی ، دوره یا شهر ارزش بالاتری خواهد داشت. "

آیا سرمایه گذاری در سکه ها یک تجارت خطرناک است؟

Zlobin می گوید: "Votor Caveat"."با افرادی که ضمانت و سابقه خوبی با سکه های خود دارند [و] با افرادی که می شناسید و به آنها اعتماد دارید ، برخورد کنید. همیشه بهترین قیمت ممکن را بخواهید. "

هر سرمایه گذاری ریسک ذاتی دارد و جمع آوری سکه هیچ تفاوتی ندارد. آیا خطرات بیشتر یا کمتر از سرمایه گذاری در هر جای دیگر هستند؟نه اگر در آنچه دوست دارید سرمایه گذاری کنید ، بگویید. زلبین می گوید: "بسیاری از فروشندگان معتبر در آنجا وجود دارند." این یک مزیت بسیار بزرگ است که با آنها برخورد کنید ، زیرا بسیاری از آنها دانش و تجربه دارند و می دانند که فروش فقط سکه های معتبر فقط تجارت خوبی است. "

با این حال ، کمیسیون تجارت فدرال هشدارهایی برای کمک به محافظت از مصرف کنندگان در برابر کلاهبرداری صادر کرده است. ادعاهای دروغین در مورد درجه بندی ، ارزش فعلی و گزینه های خرید ، رایج ترین راه هایی است که سرمایه گذاران هنگام جمع آوری سکه ها از دست می دهند.

"سکه ها را به صورت حضوری بررسی کنید. تصمیم گیری عملی در مورد خرید یک سکه خاص بر اساس یک عکس یا مکالمه با فروشنده ، دشوار است ، اگر غیرممکن نباشد. ""هر نمایندگی سکه را در یک موتور جستجو به صورت آنلاین بررسی کنید. در مورد تجربیات افراد دیگر بخوانید. سعی کنید در صورت امکان به صورت آفلاین ارتباط برقرار کنید تا هرگونه جزئیات را روشن کنید. علاوه بر این ، با دادستان کل و آژانس حمایت از مصرف کننده محلی خود تماس بگیرید. "و همیشه نظر دوم را بدست آورید.

مشاوره خطر زلبین به سرمایه گذاران این است:

 • همیشه سعی کنید بهترین قیمت ممکن را بدست آورید. سرمایه گذاری در سکه های نادر نیازی به شکستن بانک نیست. برخی از فروشندگان می توانند به شما استراحت دهند زیرا حاشیه ها اغلب برای همه خوشحال می شوند.
 • در مورد نتیجه معامله جدا شود. تمام تلاش خود را برای تأمین اعتبار عالی انجام دهید ، اما یک سرمایه گذار باشید که می تواند به عنوان یک جمع کننده نیز فکر کند. به این ترتیب ، شما بدون توجه به نتیجه پیروز می شوید.
 • سوابق مربوط به میزان پرداخت سکه و کلیه درآمدها را نگه دارید. این یک رکورد از نمره سکه و اطلاعات خرید را به شما می دهد. همچنین ، اگر می خواهید این سرمایه گذاری ها را بفروشید و سود را تحقق بخشید ، باید سازماندهی شوید.
 • با فروشندگانی که مایل به اثبات خود هستند کار کنید. برخی از فروشندگان ضمانت عمر اصالت را ارائه می دهند و برخی دیگر گواهی های اصالت را صادر می کنند.

بازگشت سرمایه گذاری

به طور کلی ، سرمایه گذاران می توانند انتظار داشته باشند که سکه های نادر افق سرمایه گذاری مشابه بسیاری از سرمایه گذاری های دیگر داشته باشند - یکی که برای چند ماه تا سالها ادامه خواهد داشت.

زلبین می گوید: "من دیده ام که سکه های باستانی در یک خانه حراج بزرگ فروخته شده اند که فقط چند ماه بعد و برای پول بیشتر در خانه حراج دیگر فروخته می شوند.""بله ، می توان با دانش صمیمی از بازار به سرعت درآمد کسب کرد [اما] پول در سکه های باستانی Numismatic در هنگام خرید کالا ساخته می شود. یک قانون خوب این است که همیشه تحقیقات خود را انجام دهید و بدانید که حداقل می توانید آنچه را که برای سکه پرداخت کرده اید دریافت کنید. با عدم قطعیت در مورد ارزیابی همه ارزهای جهانی ، ایده خوبی است که ارزش خالص خود را با این یک راه عالی برای ذخیره ثروت محافظت کنید. سکه های Numismatic به ویژه ممکن است ارزش فروش بالاتری نسبت به شمش طلا یا نقره داشته باشند ، زیرا آنها مستعد ابتلا به نوسانات خاص بازار نیستند. "

سایت های مرجع Numismatic حرفه ای وجود دارد ، که در آن سرمایه گذاران می توانند روند قیمت سکه ها را سالها به عقب برگردانند و ایده ای از چگونگی کرایه سکه های خاص در بازار فروش مجدد داشته باشند. اگرچه هر سرمایه گذاری ریسک دارد ، و اگرچه تقریباً همه فروشندگان هر سرمایه گذاری به شما می گویند که "عملکرد گذشته نشانگر نتایج آینده نیست" ، سرمایه گذاران می توانند با دیدن چگونگی ردیابی جوانب مثبت ، تصمیمات آگاهانه ای در مورد سکه های خود بگیرند.

باید بسیاری دیگر در سکه های نادر سرمایه گذاری کنید؟

با توجه به تأثیر اقتصادی و افزایش شاخص سهام Numismatic ، سکه های نادر به یک جایگزین محبوب برای سرمایه گذاران تبدیل شده اند. همانطور که ریچارد گیدرویک به Numismatic News می گوید ، "قیمت نقطه طلا تاکنون بیش از 17 درصد افزایش یافته است. قیمت نقره در ماه ژوئیه شش درصد افزایش یافته است. این عوامل باعث می شود خریداران به دنبال فلز فیزیکی از جمله به صورت شمش و سکه های تحت تأثیر شمش باشند. جمع آوری سکه دوباره در صعود است. ""

بنابراین ، چه کسی سکه های نادر خریداری می کند؟در بیشتر موارد ، هر کسی که علاقه مند به داشتن یک قطعه تاریخ ملموس باشد. زلبین می گوید: "برای سکه های باستانی numismatic به طور خاص ، ارزش تاریخی بسیار مهم است.""به عنوان مثال ، یک سکه جولیوس سزار در هر بازار در هر شرایطی به فروش می رسد. نام مشهور دیگر اسکندر بزرگ خواهد بود. "

جمع آوری سکه یک سرمایه گذاری است که تقریباً هر کسی می تواند انجام دهد. برای سرمایه گذاران جدی ، سکه ها یک دارایی ملموس هستند که تنوع در یک نمونه کارها و محافظت در برابر تورم را فراهم می کنند زیرا ارزش سکه های نادر به طور کلی پایدار است. به گفته زلبین ، "بسیاری از مردم این را نمی دانند ، اما سکه های باستانی در واقع کاملاً فراوان هستند."

بسیاری از افراد مشهور شناخته شده اند یا شناخته شده اند که گردآورنده های مشتاق سکه هستند ، مانند J. P. Morgan ، The Hunt Brothers ، هاکی بزرگ وین گرتسکی ، بادی Ebsen (با نام "Jed Clampett") ، کارگردان فیلم پنی مارشال و بازیگر نیکول کیدمن. برای افراد مشهور غیر معمول نیست که دارایی های ملموس مانند سکه های نادر یا هنرهای زیبا را به عنوان راهی برای تنوع بخشیدن به سبد سرمایه گذاری خود جمع آوری کنند.

زلوبین می گوید: "سکه ها ، به ویژه سکه های Numismatic ، دارایی زیبایی هستند."وی گفت: "به این فکر کنید که قرار دادن یک نقاشی عظیم یا یک مجسمه یا یک اثر سنگین دیگر در جیب شما چقدر سخت است ، اما یک سکه باستانی را می توان در جیب شما قرار داد ، اما ارزش زیادی دارد. بنابراین می توانید دلیل محبوبیت سکه ها این است که آنها شکل اصلی پول هستند و همیشه به نوعی ارزش خواهند داشت ، چه ذاتی یا numismatic ، یا هر دو. "

سرمایه گذاری در سکه ها ، چه شمش و چه بی شمار ، می تواند هم برای کلکسیونرها پاداش دهنده و هم سودآور باشد. در عین حال ، آن سکه های نادر و numismatic یک بازار بزرگ را تشکیل نمی دهند ، بنابراین قبل از در نظر گرفتن سرمایه گذاری ، ابتدا برای تفریح جمع آوری کنید. اگر اعتقاد دارید که یک سکه واقعاً نادر (یا سکه) در مجموعه خود دارید ، ممکن است فقط یک دارایی ارزشمند برای اضافه کردن به نمونه کارها خود داشته باشید.

[یادداشت ویرایشگر: برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این و موضوعات مرتبط ، ممکن است بخواهید در وبینارهای زیر شرکت کنید: اصول سرمایه گذاری اساسی 101 - از تخصیص دارایی گرفته تا اوراق قرضه کوپن صفر 2019 و سرمایه گذاری مبتنی بر هدف - برنامه ریزی برای رویدادهای کلیدی زندگی 2019نسخه به روز شده مقاله ای که در ابتدا در 22 ژانویه 2014 منتشر شده است.]

درباره آلیشیا پوردی

آلیشیا با داشتن مدرک کارشناسی ارشد روزنامه نگاری و تجربه گسترده به عنوان نویسنده و ویراستار آزاد ، موفقیت در ژانرها از جمله: اخبار ، تجارت و امور مالی ، دولت/سیاست ، ایمان و خانواده و همچنین وبلاگ نویسی پیدا کرده است.< SPAN> سرمایه گذاری در سکه ها ، چه شمش و چه بی شمار ، هم برای جمع کننده ها می تواند پاداش دهنده و هم سودآور باشد. در عین حال ، آن سکه های نادر و numismatic یک بازار بزرگ را تشکیل نمی دهند ، بنابراین قبل از در نظر گرفتن سرمایه گذاری ، ابتدا برای تفریح جمع آوری کنید. اگر اعتقاد دارید که یک سکه واقعاً نادر (یا سکه) در مجموعه خود دارید ، ممکن است فقط یک دارایی ارزشمند برای اضافه کردن به نمونه کارها خود داشته باشید.

استراتژی‌های اسکالپ...
ما را در سایت استراتژی‌های اسکالپ دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ناصر تقوایی بازدید : 32 تاريخ : جمعه 5 خرداد 1402 ساعت: 23:44