انواع اصلی سفارش سهام: ابزارهایی برای ورود و خروج از بازار

ساخت وبلاگ

قبل از اولین تجارت خود ، درک انواع مختلف سفارش سهام مهم است. در اینجا سهمی از سه نوع اساسی وجود دارد: ترتیب بازار ، ترتیب توقف و ترتیب محدود.

https://tickertapecdn.tdameritrade.com/assets/images/pages/md/Tools: Stock market order types: market, stop, limit

غذای اصلی

انواع سفارش سهام زیادی وجود دارد ، اما سه مورد اصلی که باید بدانند سفارش بازار ، سفارش توقف و سفارش محدود است

چه چیزی در سفارش سهام است؟فقط در مورد همه چیزاز آن به عنوان دروازه خود از ایده به عمل فکر کنید. این جایی است که لاستیک با جاده ملاقات می کند ، جایی که شما ضرب المثل را می کشید ، جایی که یک فرصت بالقوه بازار واقعی می شود. اگر یک معامله گر یا یک سرمایه گذار خود کارگردانی هستید ، به احتمال زیاد در طول حرفه سرمایه گذاری خود سفارشات خرید و فروش زیادی را قرار می دهید. بنابراین می خواهید مطمئن شوید که این کار را به درستی انجام داده اید. در حالت ایده آل ، هر بار آن را میخ می زنید. و برای انجام این کار ، کمک می کند تا انواع مختلفی از سفارش سهام را که می توانید از آنها استفاده کنید برای دستیابی به بهترین اهداف خود استفاده کنید.

در اینجا مروری بر انواع اصلی سفارش سهام ، تغییرات آنها و موقعیت های مختلفی که ممکن است هر یک از آنها مفید باشد ، آورده شده است. سه سفارش اصلی سهام وجود دارد:

 • سفارش بازار
 • سفارش توقف
 • ترتیب محدود

درک تفاوت بین هر یک و دانستن نحوه استفاده از این سفارشات سهام مهم است. آنها نه تنها هر کدام مسیری متفاوت را برای ورود یا خروج از بازار ارائه می دهند ، بلکه دانستن اینکه کدام "درب" برای ورود (یا خروج) نیز می تواند به شما کمک کند از اشتباهات خاصی که قابل اجتناب و بالقوه پرهزینه است ، جلوگیری کنید.

سفارش بازار چیست؟

سفارش بازار به شما امکان می دهد سهام را با قیمت بعدی موجود خریداری یا بفروشید. اگر سفارش بازار را برای خرید قرار می دهید ، در قیمت بعدی "سؤال" یا فروش (که گاهی اوقات "پیشنهاد" نامیده می شود) پر خواهید شد. اگر از آن برای فروش (یا فروش کوتاه) از آن استفاده می کنید ، احتمالاً در "پیشنهاد" یا قیمت خرید بعدی موجود خواهید بود. به طور معمول ، هنگام نیاز به ورود سریع یا خارج از موقعیت خود ، از سفارشات بازار استفاده می کنید. به یاد داشته باشید: سفارشات بازار همه چیز در مورد فوری است.

Caveat: یک سفارش بازار ممکن است سریع و کارآمد باشد ، اما این به معنای لزوماً به این معنی نیست که قیمت پر کردن شما مطلوب خواهد بود - و لزوماً همان قیمتی است که هنگام ارسال به صفحه خود می بینید. شما به احتمال زیاد در محدوده نزدیک قیمت هدف خود پر می شوید - گاهی اوقات نزدیکتر. بار دیگر از قیمت مورد نظر شما. به این لغزش گفته می شود و شدت آن می تواند به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد.

به عنوان مثال ، سهام نازک معامله شده ممکن است فاصله گسترده تری بین قیمت و قیمت داشته باشد و آنها را مستعد ابتلا به لغزش بیشتر می کند. به همین ترتیب ، دوره های نوسانات بالای بازار (مانند هنگام انتشار درآمدی یا رویداد عمده بازار) می تواند باعث پیشنهادات شود و از آنها می خواهد که به طرز وحشیانه ای نوسان کند و احتمال لغزش را افزایش می دهد.

همه شرایط تجاری نیازی به سفارشات بازار ندارند. انواع دیگر سفارشات اساسی وجود دارد - یعنی سفارشات متوقف شده و سفارشات محدود - این می تواند به شما کمک کند هنگام ورود یا خروج از بازارها مورد هدف قرار بگیرید.

سفارش توقف چیست؟

سفارش توقف (که گاهی اوقات "متوقف کردن از دست دادن" خوانده می شود) به شما امکان می دهد پس از رسیدن به سطح قیمت خاص ، از موقعیتی خارج یا خارج شوید. پس از دستیابی به قیمت فعال سازی شما ، سفارش توقف به یک سفارش بازار تبدیل می شود ، و قیمت درخواست بعدی (در صورت سفارش توقف خرید) یا قیمت پیشنهادی بعدی (در صورت سفارش توقف فروش) را پر می کند.

سردرگم؟در اینجا چند نمونه هستند.

 

 • با استفاده از توقف خرید برای ورود به موقعیت طولانی. اگر به دنبال خرید سهام با قیمتی بالاتر از قیمت فعلی بازار هستید ، ممکن است یک سفارش توقف خرید را قرار دهید. به عنوان مثال ، فرض کنید سهام XYZ با 25 دلار معامله می شود ، اما می خواهید سهام را طولانی کنید و فقط در صورتی که به 25. 50 دلار برسد. اگر سفارش توقف خرید را با 25. 50 دلار قرار دهید ، سفارش شما تا زمانی که سهام به آن قیمت نرسد ، شروع نمی شود.

   

سیستم عامل های قدرتمند ، ابزارهای قدرتمند.

بهترین مناسب خود را پیدا کنید.

سفارش محدود چیست؟

دستور محدوده اساساً می گوید: "من می خواهم سهام را با قیمت خاص یا بهتر خریداری کنم."(همچنین می توانید از یک دستور محدود برای شروع یا بستن موقعیت استفاده کنید.) بسیاری از سرمایه گذاران "با یک قیمت خاص" را درک می کنند اما از قسمت "یا بهتر" اشتباه گرفته می شوند.

 • "یا بهتر" به چه معنی است؟بیایید یک قدم عقب برداریم. مگر اینکه سهام یکی از آن سرمایه گذاری های خرید و خرید و فروش و خرید و فروش باشد ، هدف شما خرید کم و فروش زیاد است. اگر به دنبال خرید سهام هستید ، پایین تر بهتر است. اگر به دنبال فروش سهام هستید ، هرچه بیشتر بتوانید آن را بفروشید ، بهتر است. بنابراین چگونه ترتیب محدود با این مفهوم مطابقت دارد؟
 • با استفاده از سفارش محدودیت خرید برای ورود به یک موقعیت طولانی. اگر به دنبال خرید سهام زیر قیمت غالب هستید ، به احتمال زیاد از یک سفارش محدود استفاده خواهید کرد. این بدان معناست که اگر سهام با قیمت پایین یا پایین تر از قیمت هدف شما معامله شود ، سفارش شما ممکن است شروع شود. اگر همه اینها طبق برنامه انجام شود ، ممکن است با قیمت یا پایین تر از قیمت درخواست شده پر شوید. محدودیت خرید را با توقف خرید اشتباه نکنید. اگر سهام با 25 دلار معامله شود و می خواهید با قیمت 27. 50 دلار خریداری کنید ، ممکن است یک سفارش محدود بلافاصله 25 دلار پر کند زیرا این قیمت پایین تر (از این رو "بهتر") از 27. 50 دلار است.
 • با استفاده از سفارش محدودیت خرید برای خروج از یک موقعیت کوتاه. اگر موقعیت کوتاهی را در اختیار دارید ، می توانید از حد خرید برای خروج از موقعیت خود با سود استفاده کنید. این بدان معنی است که سفارش محدودیت خرید باید زیر قیمت معاملات فعلی قرار گیرد. به یاد داشته باشید که فروشندگان کوتاه در هنگام کاهش قیمت سهام سود می برند ، بنابراین قرار دادن دستور بستن موقعیت با قیمت پایین تر می تواند سودمند باشد.
 • با استفاده از سفارش محدودیت فروش برای ورود به یک موقعیت کوتاه. اگر یک فروشنده کوتاه آینده نگر هستید که به دنبال فروش با قیمتی بالاتر از قیمت فعلی است ، ممکن است بخواهید سفارش محدودیت فروش را وارد کنید. این ممکن است به شما امکان دهد تا سهام خود را کوتاه کنید زیرا قیمت آن تحت "صعود" قرار می گیرد و در مقابل موقعیت مورد نظر خود حرکت می کند. البته ، شما امیدوار هستید که پس از بازی در موقعیت شما ، قیمت کاهش یابد.
 • با استفاده از سفارش محدودیت فروش برای خروج از یک موقعیت طولانی. اگر سهام سهام را خریداری کرده اید و به دنبال فروش با قیمت بالاتر هستید ، ممکن است در نظر داشته باشید که محدودیت فروش را قرار دهید. این دستور کلاسیک "سودآوری" شماست. این سفارش به دنبال فروش سهام در هدف قیمت شما یا بهتر است ، به معنای بالاتر.

خط پایین

از آنجا که سفارش سهام به طور معمول اولین قدم شما هنگام قرار دادن تجارت زنده است ، باید با دقت و دقیق انجام شود. دانستن انواع سفارش سهام هنگام ورود و خروج از بازارها مهم است.

اگر در دنیای سرمایه گذاری آنلاین خود کارگردانی تازه کار هستید ، ممکن است تمرین را در یک محیط تجاری شبیه سازی شده مانند شبیه ساز بازار سهام PaperMoney® در پلت فرم معاملاتی ThinkorsWim® در نظر بگیرید.

تمام سرمایه گذاری شامل ریسک از جمله از دست دادن احتمالی مدیر است.

خطر ضرر در فروش کوتاه به طور بالقوه نامحدود است زیرا هیچ محدودیتی برای افزایش قیمت یک امنیت وجود ندارد. هیچ تضمینی وجود ندارد که شرکت کارگزاری بتواند برای یک دوره زمانی نامحدود موقعیت کوتاه را حفظ کند. موقعیت شما ممکن است بدون توجه به سود یا زیان شما توسط شرکت بسته شود.

آیا می خواهید در مورد انواع اساسی سفارش سهام بیشتر بدانید؟این فیلم کوتاه را تماشا کنید:

استراتژی‌های اسکالپ...
ما را در سایت استراتژی‌های اسکالپ دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ناصر تقوایی بازدید : 39 تاريخ : جمعه 5 خرداد 1402 ساعت: 23:59