6 ماه شرور برای سهام بوده است. این چیزی است که بازارهای گریم در حال سیگنال هستند

ساخت وبلاگ

Traders work on the floor of the New York Stock Exchange.

این بیش از نیم قرن بدترین شروع برای سهام برای سهام بوده است.

یک رکورد تنظیم شده با پول ارزان به پایان رسیده است و وال استریت در حال تنظیم یک واقعیت جدید است. با توجه به اینکه فدرال رزرو نرخ بهره را به طور تهاجمی برای مقابله با تورم بالا پیاده روی می کند ، چشم انداز اقتصادی به طرز چشمگیری تغییر کرده است.

در نیمه راه سال ، NASDAQ با فنی سنگین 30 ٪ کاهش یافته و S& P 500 مبتنی بر گسترده بیش از 20 ٪ کاهش یافته است. هر دو شاخص در قلمرو بازار خرس قرار دارند و میانگین صنعتی داو جونز در اصلاح است. سال تا به امروز ، بیش از 15 ٪ کاهش یافته است.

چارلز بابرینسکی ، نایب رئیس آریل سرمایه گذاری می گوید: "وقتی نرخ بهره بالا می رود ، تمام ریاضیات را تغییر می دهد.""این ریاضیات خرید ماشین ، خرید خانه ، خرید اوراق قرضه را تغییر می دهد و ارزش سهام مخصوص فنی را تغییر می دهد ، که درآمد آنها در آینده بسیار دور است."

و این بدان معنی است که تمام آنچه که در وال استریت چند ماه گذشته-از جمله نوسانات گسترده یک روزه بیش از 1000 امتیاز-نشان دهنده عصبی بودن واقعی در بین سرمایه گذاران است. آنها نگران هستند که فدرال رزرو ممکن است اقتصاد ایالات متحده را در رکود اقتصادی قرار دهد.

در حالی که این نوسانات عمدتاً با افزایش نرخ بهره و تورم هدایت می شود ، با خطرات متعدد ژئوپلیتیکی پیچیده شده است: Covid-19 همچنان به ویرانی ها و قفل شدن در چین ادامه می دهد ، زنجیره های عرضه جهانی همچنان گرفتار شده و حمله روسیه به اوکراین ادامه دارد.

سهام رشد بالا اولین کسی بود که سقوط کرد

از نظر تاریخی ، هنگامی که نرخ بهره افزایش می یابد و هزینه های وام بالا می رود ، سرمایه گذاران پول را از بخش های خطرناک تر اقتصاد بیرون می آورند. شرکت های با رشد بالا و سهام فنی اولین کسانی هستند که شاهد سقوط سهام خود هستند.

این زمان فرقی نمی کند. بدترین مجری سهام S& P 500 تا به امروز Netflix است که 70 ٪ کاهش یافته است. این یک وارونگی باورنکردنی برای شرکتی است که در طول همه گیر شاهد افزایش قیمت آن بود ، هنگامی که سرویس جریان به یک نجات برای قفل شدن تبدیل شد. دومین بار دیگر مجری Etsy است ، بازار آنلاین هنر و کاردستی از صنعتگران که تقریباً 65 ٪ کاهش یافته است.

یک نقطه روشن وجود دارد

واقعاً ، تنها نقطه روشن در سهام انرژی بوده است. حمله روسیه به اوکراین باعث افزایش قیمت نفت و گاز طبیعی شد و قیمت بنزین و دیزل سوابق جدیدی را تعیین کرده است. این افزایش قیمت کالاها به نفع غول های جهانی انرژی بوده است. بسیاری از آنها در سود ضبط شده اند.

تاکنون بهترین مجری در S& P 500 در سال جاری Occidental Petroleum بوده است که تقریباً دو برابر شده است. Valero Energy حدود 40 ٪ بازگشت و Exxon Mobil ، Hess و Halliburton نیز برنده هستند.

همه اینها یک روز سرنوشت ساز در ژانویه آغاز شد

آنچه شاید جالب تر از همه برای وال استریت باشد این است که همه چیز به سرعت تغییر کرد.

اولین سیگنال در تاریخ 5 ژانویه ، هنگامی که بازخوانی یک جلسه فدرال رزرو که در پایان سال گذشته برگزار شد ، منتشر شد. این دقایق نشان می دهد که اعضای فدرال رزرو چگونه تورم را به عنوان یک خطر عمده برای اقتصاد می دانند و آنها باید زودتر از آنچه انتظار می رفت شروع به افزایش نرخ کنند.

همانطور که اغلب ، کلمات خشک بودند ، اما خلاصه نشانگر تغییر منفی چشمگیر در موضع فدرال رزرو بود. واکنش در بازارها سریع بود. تمام شاخص های اصلی بورس در آن روز سقوط کردند و Nasdaq بیشترین میزان را - بیش از 3 ٪ کاهش داد.

از آنجا ، فقط بدتر شد

این فقط آغاز بود. مقامات فدرال فدرال همچنان در طی چند هفته و ماه های آینده موضع منفی خود را تأیید کردند ، تعداد تورم ها بدتر شدند و این ترکیب مارپیچ بدبینی را از طریق بازارها فرستاد.

برای مبارزه با تورم ، که در سطح 40 ساله در حال اجرا است ، فدرال رزرو با تهاجمی عمل کرده است. این نرخ بهره معیار را سه بار در سال جاری افزایش داده است ، از جمله یکی در اوایل این ماه توسط سه چهارم از یک درصد امتیاز-بزرگترین پیاده روی از سال 1994.

Yung-yu Ma ، استراتژیست اصلی سرمایه گذاری در مدیریت ثروت BMO ، می گوید این یک "محیط بسیار سریع حرکت شده است ، جایی که تورم همچنان غافلگیر شده از صعود است ، و پیش بینی های خود فدرال رزرو مبنی بر اینکه چقدر سریع می خواهد نرخ بهره را افزایش دهد. از انتظارات فراتر رفته است. "

فدرال رزرو برای اولین بار تورم را دست کم گرفت و اکنون در حال بازی گرفتن است

این انتظارات نیز به طرز چشمگیری متفاوت از سال گذشته بود ، هنگامی که هر دو رئیس فدرال فدرال جروم پاول و وزیر خزانه داری ، جانت یلن به نظر می رسید که تورم با اطمینان محو می شود-این یک نتیجه کوتاه مدت از ایالات متحده است که از تاریک ترین روزهای این بیماری همه گیر می شود.

اکنون می دانیم که آنها هر دو مسیر تورم را دست کم می گرفتند و برای عمل کند بودند. چند هفته پیش ، یلن اعتراف کرد که لحظه ای را اشتباه خوانده است. وی به CNN گفت: "من فکر می کنم من در مورد مسیری که تورم را طی می کند اشتباه کردم."

افزایش نرخ چشمگیر امسال بازتابی از بازی فدرال رزرو است ، اما برخی می ترسند که این امر همچنین نشانگر شروع دوره جدیدی از نرخ بهره بالاتر پس از گذشت بیش از یک دهه از سیاست های پولی آسان باشد. برخی بر این باورند که برای مقابله با تورم بالاتر نیز لازم خواهد بود.

گاری چودوری ، رئیس استراتژی سرمایه گذاری Ishares در BlackRock می گوید: "تورم برای مدت زمان طولانی تری بیشتر خواهد بود.""شاید 8. 6 ٪ امروز نباشد ، اما هنوز هم بسیار بالاتر از سطح پیش از ارزش گذاری است."

او جزو تعداد فزاینده ای از مدیران نمونه کارها نیست که فکر می کنند در شش ماه آینده شاهد رکود اقتصادی خواهیم بود. او مانند هر کس دیگری ، توجه زیادی به داده های اقتصادی می کند. این شامل گزارش هایی در مورد مشاغل و تورم دولت فدرال ، بلکه درآمد سه ماهه شرکت ها است.

اما آیا می تواند تورم را به پایین بیاندازد ، یا اقدامات آن منجر به رکود اقتصادی خواهد شد؟

فدرال رزرو داروهای سخت را برای اقتصاد ایالات متحده اداره می کند و سیاست گذاران می دانند خطرات وجود دارد. اگر نرخ بهره فدرال رزرو اقتصاد را بیش از حد خنک کند ، می تواند منجر به رکود عمیق و حتی رکود اقتصادی شود.

حتی پاول آن را تخفیف نمی دهد. وی در سخنرانی در کنفرانس بانک مرکزی اروپا روز چهارشنبه گفت: "آیا خطری وجود دارد که ما خیلی زیاد پیش برویم؟ مطمئناً خطر وجود دارد."

در بین سیاست گذاران و سیاستمداران به ویژه ، تمایل زیادی وجود دارد که فوراً تغییرات را ببینند ، اما برای ناامیدی همه ، زمان لازم است تا ببینیم که داروی فدرال فدرال در حال کار است یا خیر.

اگر در طی چند ماه نشانه هایی وجود داشته باشد که نشان می دهد فدرال رزرو موفق به کنترل تورم تحت کنترل است ، بازارها تثبیت می شوند. اما اگر مشخص شود ، فدرال رزرو در حال تورم نیست ، تمام شرط بندی ها خاموش است.

استراتژی‌های اسکالپ...
ما را در سایت استراتژی‌های اسکالپ دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ناصر تقوایی بازدید : 23 تاريخ : شنبه 6 خرداد 1402 ساعت: 0:14