توضیح دهنده: تأثیر برابری یورو با دلار چیست؟

ساخت وبلاگ

یک صندوق دار یک اسکناس 50 یورویی با دلار آمریکا در پیشخوان مبادله ای در رم ، چهارشنبه ، 13 ژوئیه 2022 تغییر می دهد. یورو روز سه شنبه برای اولین بار در نزدیک به 20 سال به برابری رسید.(عکس AP/Gregorio Borgia)

یک صندوق دار یک اسکناس 50 یورویی با دلار آمریکا در پیشخوان مبادله ای در رم ، چهارشنبه ، 13 ژوئیه 2022 تغییر می دهد. یورو روز سه شنبه برای اولین بار در نزدیک به 20 سال به برابری رسید.(عکس AP/Gregorio Borgia)

یورو با دلار به برابری رسیده است و در 20 سال به پایین ترین سطح خود سقوط کرده و حتی در این هفته دقیقاً زیر نرخ ارز یک به یک با ارز ایالات متحده است.

این یک مانع روانی در بازارها است. اما روانشناسی مهم است ، و اسلایدهای یورو تأکید بر پیشگویی در 19 کشور اروپایی با استفاده از ارز هنگام مبارزه با بحران انرژی ناشی از جنگ روسیه در اوکراین.

در اینجا به همین دلیل اسلاید یورو اتفاق می افتد و چه تاثیری می تواند داشته باشد:

برابری یورو و دلار به چه معنی است؟

این بدان معناست که ارزهای اروپایی و آمریکایی به همین مقدار ارزش دارند.

نرخ ارز یک ارز می تواند حکم چشم انداز اقتصادی باشد و اروپا در حال محو شدن است. انتظارات مبنی بر اینکه اقتصاد پس از چرخاندن گوشه از همه گیر Covid-19 ، با پیش بینی های رکود ، دوباره شاهد بازگشت است.

بیش از هر چیز ، قیمت انرژی بالاتر و تورم ثبت می شود. اروپا برای نگه داشتن صنعت و تولید برق به نفت و گاز طبیعی روسیه نسبت به ایالات متحده وابسته است. ترس از اینکه جنگ در اوکراین منجر به از بین رفتن نفت روسیه در بازارهای جهانی شود ، قیمت نفت را بیشتر کرده است. و روسیه در حال کاهش منابع گاز طبیعی به اتحادیه اروپا است ، که رهبران اتحادیه اروپا به عنوان قصاص برای تحریم ها و تحویل سلاح به اوکراین توصیف کردند.

عناوین برتر

تعداد کشته شدگان NY غربی به 28 نفر از هرج و مرج سرد و طوفان افزایش می یابد

مصاحبه AP: هدف اوکراین FM برای اجلاس صلح فوریه است

مگا میلیون ها سه شنبه جکپوت 565 میلیون دلار تخمین زده است

Covid Long: آیا ویروس مونو یا سلولهای چربی می توانند نقش بازی کنند؟

قیمت انرژی تورم در منطقه یورو را به رکورد 8. 6 ٪ در ماه ژوئن سوق داده است ، و همه چیز را از مواد غذایی گرفته تا قبض های ابزار گرانتر می کند. آنها همچنین در صورت کاهش بیشتر روسیه ، شیرهای گاز را به طور کامل کاهش یا خاموش می کنند ، از دولت هایی که گاز طبیعی را به صنایعی مانند فولاد ، ساخت شیشه و کشاورزی می کشند ، ترس هایی را افزایش داده اند.

احساس عذاب هنگامی افزایش یافت که خط لوله اصلی Nord Stream 1 از روسیه به آلمان روز دوشنبه برای نگهداری برنامه ریزی شده بسته شد و ترس را افزایش داد که کرملین در این ماه تحویل مجدداً راه اندازی نمی کند.

"سقوط یورو چیست؟به طور فزاینده ای روشن می شود که منطقه یورو در حال رکود اقتصادی است. "

آخرین باری که یورو با دلار برابر بود کی بود؟

یورو از 15 ژوئیه 2002 به زیر 1 دلار ارزش نداشته است. در حالی که دائماً در حال تغییر است ، در این هفته فقط زیر 1 دلار کاهش یافته است.

ارز اروپایی اندکی پس از راه اندازی در اول ژانویه 1999 ، 1. 18 دلار به بالاترین زمان خود رسید ، اما سپس یک اسلاید طولانی را آغاز کرد و در فوریه 2000 از امتیاز 1 دلار سقوط کرد و در اکتبر 2000 رکورد پایین 82. 30 سنت را به دست آورد. در سال 2002 با افزایش کسری بزرگ و رسوایی حسابداری در وال استریت بر روی دلار ، در سال 2002 برخاست.

پس از آن اکنون ، آنچه به نظر می رسد یک داستان یورو است نیز از بسیاری جهات یک داستان دلار است. به این دلیل است که دلار آمریکا هنوز پول غالب جهان برای تجارت و ذخایر بانک مرکزی است. و دلار در برابر ارزهای شرکای اصلی خود ، نه فقط یورو ، به اوج 20 سال رسیده است.

این دلار همچنین از وضعیت خود به عنوان یک پناهگاه امن برای سرمایه گذاران در مواقع عدم اطمینان بهره می برد.

چرا یورو در حال سقوط است؟

بسیاری از تحلیلگران ، اسلایدهای یورو را به انتظارات برای افزایش سریع نرخ بهره توسط ایالات متحده فدرال رزرو برای مبارزه با اوج 40 ساله تورم ، که در روز چهارشنبه 9. 1 ٪ سالانه رسیده است ، نسبت می دهند.

با افزایش نرخ بهره ، نرخ سرمایه گذاری های دارای بهره نیز افزایش می یابد. اگر فدرال رزرو نرخ بیش از بانک مرکزی اروپا را افزایش دهد ، بازده بهره بالاتر پول سرمایه گذار را از یورو به سرمایه گذاری های با ارزش دلار جذب می کند. این سرمایه گذاران برای خرید آن دارایی ها مجبور به فروش یورو و خرید دلار هستند. این یورو را به پایین و دلار بالا می برد.

بانک مرکزی اروپا اعلام کرده است که هفته آینده نرخ بهره را افزایش می دهد و در ماه سپتامبر افزایش دیگری را اضافه می کند. اما اگر اقتصاد در رکود اقتصادی غرق شود ، می تواند سری نرخ های ECB را متوقف کند. در همین حال ، اقتصاد ایالات متحده قوی تر به نظر می رسد ، به این معنی که فدرال رزرو می تواند محکم تر شود - و شکاف نرخ را گسترش می دهد.

گردشگران آمریکایی در اروپا قبض های هتل و رستوران ارزان تر و بلیط های پذیرش را پیدا می کنند. یورو ضعیف تر می تواند کالاهای صادراتی اروپایی را با توجه به قیمت در ایالات متحده رقابتی تر کند. ایالات متحده و اتحادیه اروپا شرکای اصلی تجارت هستند ، بنابراین تغییر نرخ ارز مورد توجه قرار می گیرد.

در ایالات متحده ، دلار قوی تر به معنای پایین آمدن قیمت کالاهای وارداتی - از اتومبیل و رایانه گرفته تا اسباب بازی ها و تجهیزات پزشکی - است که می تواند به تورم متوسط کمک کند.

جان مولدون ، که این هفته از دلاور بازدید می کرد ، گفت: "این برابری این کار را برای ما آسان می کند ، و اکنون پول بسیار بیشتری نیز بیشتر می شود ، بنابراین ما می توانیم کارهای بیشتری را در سفر خود انجام دهیم."

اولیویا ناوارت ، یکی دیگر از گردشگران رم از پنسیلوانیا ، گفت که نرخ ارز به معنای پیراهنی است که او خریداری کرده است ارزان تر است.

وی گفت: "آمدن به اینجا و خرید چیزهایی ارزان تر است.""بنابراین ، بهتر است به اینجا بیایید ، و به من فکر می کنم ، و در اینجا پول خرج می کنند تا اینکه در ایالات متحده هزینه کنند."

شرکت های آمریکایی که تجارت زیادی در اروپا انجام می دهند ، درآمد حاصل از آن مشاغل را می بینند که چه زمانی و اگر این درآمد را به ایالات متحده برگردانند ، اگر درآمد یورو در اروپا باقی بماند تا هزینه های آنجا را تأمین کند ، نرخ ارز کمتر مسئله می شود.

یک نگرانی اساسی برای ایالات متحده این است که یک دلار قوی تر باعث می شود محصولات ساخته شده در ایالات متحده در بازارهای خارج از کشور گرانتر شوند ، کسری تجارت را گسترش دهند و تولید اقتصادی را کاهش دهند ، در حالی که به محصولات خارجی در ایالات متحده می دهند.

یورو ضعیف تر می تواند یک سردرد برای بانک مرکزی اروپا باشد زیرا می تواند به معنای قیمت بالاتر برای کالاهای وارداتی ، به ویژه نفت باشد که قیمت آن به دلار است. بانک مرکزی اروپا در حال حاضر در جهات مختلف کشیده شده است: قرار است نرخ بهره ، داروی معمولی برای تورم را افزایش دهد ، اما نرخ بالاتر نیز می تواند رشد اقتصادی را کند کند.

استراتژی‌های اسکالپ...
ما را در سایت استراتژی‌های اسکالپ دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ناصر تقوایی بازدید : 35 تاريخ : شنبه 6 خرداد 1402 ساعت: 0:38