5 پایین موتور یک موتور توربوشارژ

ساخت وبلاگ

در گذشته ، موتورهای طبیعی آسپیراسیون معمولاً رایج بودند و موتورهای توربوشارژر نادر بودند. این تغییر کرده استاکنون ، این برعکس است که موتورهای توربوشارژ کوچک دارای موتورهای متداول و طبیعی هستند که نادرتر و بیشتر مورد توجه قرار می گیرند.

بحثی که در مورد آن بهتر است مشابه بحث در مورد تفاوت بین وسایل نقلیه بنزینی در مقابل بنزین است. این موضوع به اولویت می رسد ، اما ویژگی های هر یک از آنها برجسته است. برای توضیحات عالی در مورد چند مورد از موتورهای توربوشارژ ، ویدیوی توضیح داده شده مهندسی را در زیر مشاهده کنید.

پایین آمدن موتور توربوشارژ

این نوع موتور از القاء اجباری برای افزایش بهره وری و توان خروجی موتور با مجبور کردن هوای اضافی به محفظه احتراق استفاده می کند. از آنجا که کمپرسور می تواند هوای بیشتری را به داخل محفظه احتراق نسبت به موتور با استفاده از فشار اتمسفر به تنهایی مجبور کند ، همچنین می تواند سوخت بیشتری را به داخل موتور بفرستد و به آن قدرت بالقوه بیشتری می بخشد. با این حال ، دلایلی برای خرید علاقه به موتور توربوشارژ در حال حاضر وجود ندارد. پنج پایین موتورهای توربوشارژ در زیر یافت می شود.

پاسخ دریچه گاز

2019 Ford Mustang Ecoboost

2019 Ford Mustang EcoBoost |آب کم عمق

پاسخ گاز دریچه گاز اندازه گیری پاسخگویی وسیله نقلیه است ، که به نظر می رسد که یک موتور چقدر سریع می تواند در پاسخ به درخواست راننده برای شتاب ، توان خود را افزایش دهد. با داشتن موتور توربو ، منتظر آن هستید که آن را برای تولید گشتاور یا نیرو به موتور بریزد. هرچه موتور گشتاور بیشتری تولید کند ، ماشین سخت تر خواهد شد. در بعضی از وسایل نقلیه ، با 50 ٪ دریچه گاز ، شما قادر به تقویت کامل هستید ، که پدال را بی معنی می کند زیرا شما در حال تقویت کامل هستید و نمی توانید گشتاور را تعدیل یا تنظیم کنید.

پاسخ ایده آل دریچه گاز می تواند یک موقعیت خطی باشد ، اما با داشتن یک ماشین توربوشارژ ، منتظر تقویت هستید و دوره هایی از گشتاور اضافی ندارید. شما تاخیر توربو دارید. از آنجا که منتظر پاسخ ترمز یا فرمان نیستید ، چرا منتظر پاسخ دریچه گاز هستید؟در حالی که برخی ممکن است فکر کنند که داشتن تاخیر و به دست آوردن "BAM!" از تقویت ، بسیار جالب است ، تأخیر هرگز چیز خوبی نیست. شما می خواهید وقتی که آن را درخواست می کنید ، قدرت را می خواهید.

منحنی گشتاور

2020 Hyundai Veloster N

2020 Hyundai Veloster n |هیوندای

در حالی که منحنی گشتاور اکنون در اتومبیل های مدرن توربوشارژ بهتر است ، و شما هنوز یک قله مسطح روی منحنی گشتاور می گیرید که در آن قدرت دوام دارد ، قسمت قبل و بعد از قله خوب نیست. به عنوان مثال ، این مانند داشتن یک موتور 2. 5 لیتری است ، سپس در طول اوج داشتن 5 لیتری و سپس دوباره به یک 2. 5 لیتری سقوط می کند.

این مانند یک موتور طبیعی آسپیراسیون که تمام وقت ثابت است ، سازگار نیست. و حتی اگر موتورهای توربوشارژ در حال حاضر بهتر شده اند ، شما اغلب باید بین یک توربو کوچک با زمان پاسخ بهتر یا یک توربو بزرگ با قدرت بیشتر انتخاب کنید. به طور معمول ، گشتاور از RPM بالاتر خواهد رفت و یک دوره انتظار برای تقویت و احساس از دست دادن قدرت پس از آن ایجاد می کند.

قابلیت اطمینان در مقابل هزینه

Subaru WRX

Subaru WRX |سوبارو

موتورهای توربو برای ایجاد اعتماد به نفس بیشتر پول بیشتری می گیرند. موتورهای آسپیراسیون به طور طبیعی می توانند با کمتر از بین بروند زیرا فشار داخلی ایجاد شده کمتر است. به عنوان مثال ، 15 psi دو برابر هوا در هر سیلندر است ، بنابراین فشار و دما بیشتر است. PSI از Aspirated به توربوشارژ تا دیزل توربوشارژ بالا می رود ، به همین دلیل موتورهای دیزل توربو بسیار گران هستند. آنها برای حفظ فشارهایی که می خواهید ، باید قوی تر ساخته شوند.

گرما نیز یک عامل است. با موتورهای توربو ، روغن در معرض دمای بالاتر در سیلندرها قرار می گیرد و موتور داغ تر می شود. با روغن خنک می شود ، بنابراین روغن در معرض حرارت زیاد و پخت و پز قرار می گیرد. نفت به دلیل خواسته هایی که بر روی روغن مطرح می شود ، مراقبت از موتورهای توربو را دشوار می کند. اینها فقط چند مورد است که باعث می شود یک ماشین قابل اعتماد باشد ، اما هنگام صحبت از اتومبیل های توربوشارژ اهمیت دارند.

راندمان سوخت

2019 Ford Ranger

2019 فورد رنجر |آب کم عمق

برای مبارزه با راندمان سوخت ، موتورهای توربوشارژ کوچک شده به یک هنجار جدید تبدیل شده اند. موتورهای کوچکتر از سوخت کمتری استفاده می کنند ، اما توربوشارژ فشار می بخشد ، که می تواند منجر به دمای بالاتر و ضربه موتور شود و به موتور آسیب برساند. برای جلوگیری از این ، شما باید نسبت فشرده سازی کمتری داشته باشید. راندمان حرارتی و نسبت فشرده سازی به طور مستقیم با هم ارتباط دارند. برای کاهش دما ، برای محافظت از موتور با نسبت سوخت بالاتر به هوا باید سوخت بیشتری را رها کنید و مصرف سوخت شما از پنجره بیرون می رود. بنابراین ، هنگامی که شما از قدرت کامل درخواست می کنید ، موتورهای توربوشارژ به دلیل سوخت زیاد به مخلوط هوا که برای محافظت از موتور مورد نیاز است ، کارآمد نیستند.

صدا

2019 Alfa Romeo Giulia Ti

2019 Alfa Romeo Giulia Ti |آلفا رومئو

کیفیت صدا موتور یک نقطه ذهنی است اما استدلال عینی دارد. محل توربو بین موتور و جو به شکل دم قرار دارد. توربو تمام انرژی را از موتور خارج می کند تا باعث افزایش اضافه شود. این باعث می شود سر و صدای موتور از موتور دور شود ، حتی اگر هنوز هم می توانید توربو را بشنوید. همچنین ، موتور توربوشارژ قدرت اسب بخار بیشتری را امکان پذیر می کند ، که به موتورهای کوچکتر اجازه می دهد که به اندازه پوست پوستی را بیرون نمی آورند زیرا سیلندرهای کمتری دارند. شلیک سیلندرهای بیشتر کیفیت صدای بهتری به شما می دهد: یک موتور V8 دو برابر بیشتر از موتور 4 سیلندر شلیک می کند و به نظر می رسد بهتر است.

آیا موتور توربوشارژ هنوز ارزش آن را دارد؟

شما تنها کسی خواهید بود که مشخص کنید کدام موتور برای شما مناسب است ، اما موتورهای توربوشارژ به طور فزاینده ای به انتخاب دوم ماشین های عملیاتی پاک کننده و نرم تر که دارای موتور طبیعی آسپیراسیون هستند تبدیل می شوند.< Pan> کیفیت صدا موتور یک نقطه ذهنی است اما استدلال عینی دارد. محل توربو بین موتور و جو به شکل دم قرار دارد. توربو تمام انرژی را از موتور خارج می کند تا باعث افزایش اضافه شود. این باعث می شود سر و صدای موتور از موتور دور شود ، حتی اگر هنوز هم می توانید توربو را بشنوید. همچنین ، موتور توربوشارژ قدرت اسب بخار بیشتری را امکان پذیر می کند ، که به موتورهای کوچکتر اجازه می دهد که به اندازه پوست پوستی را بیرون نمی آورند زیرا سیلندرهای کمتری دارند. شلیک سیلندرهای بیشتر کیفیت صدای بهتری به شما می دهد: یک موتور V8 دو برابر بیشتر از موتور 4 سیلندر شلیک می کند و به نظر می رسد بهتر است.

استراتژی‌های اسکالپ...
ما را در سایت استراتژی‌های اسکالپ دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ناصر تقوایی بازدید : 34 تاريخ : شنبه 6 خرداد 1402 ساعت: 0:49