سرمایه گذاران با عدم اطمینان اقتصادی به تنوع و استراتژی های محافظت می کنند

ساخت وبلاگ

خلاصه: با تبدیل شدن به عدم اطمینان اقتصادی ، تجارت جدید چند طبقه ، راهی برای سرمایه گذاران برای محافظت از خطرات و افزایش بازده است.

افزایش ریسک اقتصادی و ژئوپلیتیکی باعث افزایش تجارت چند دارایی به عنوان راهی برای سرمایه گذاران می شود که از خطرات خود محافظت کنند و بازده را در یک بازار فزاینده بی ثبات افزایش دهند. به طور سنتی ، سرمایه گذاران تمایل به تجارت یک کلاس دارایی در یک زمان دارند ، اما آنها به طور فزاینده ای از موقعیت های خود در کلاس های دارایی های مختلف "محافظت می کنند" ، که مبهم تر هستند و نه تنها بر بازده سرمایه بلکه حفظ سرمایه نیز تمرکز می کنند. این امر به این دلیل است که یک نمونه کارها متنوع با عدم تمرکز در یک منطقه خاص از سرمایه گذاری ، یکی از مهمترین اصول سرمایه گذاری ، خطر را کاهش می دهد. یک نمونه کارها متنوع ، سرمایه را در کلاسهای دارایی مختلف مانند پول نقد ، بهره ثابت ، املاک ، سهام داخلی و بین المللی و همچنین در کلاسهای دارایی اختصاص می دهد ، به عنوان مثال. بخش های صنعت ، به منظور کاهش ریسک کلی سرمایه گذاری.

ما به عنوان پیشگام در تجارت چند دارایی ، ما این روند را اول متوجه شده ایم که بازرگانان به طور فزاینده ای در کلاس ها و جغرافیای دارایی های مختلف تجارت می کنند زیرا دارایی ها در زمان های مختلف تمایل به افزایش و سقوط دارند ، در صورتی که سرمایه گذاران در معرض طیف وسیعی از دارایی ها قرار بگیرند. سقوط در یک احتمالاً با افزایش دیگری متعادل خواهد شد و از این طریق به به حداقل رساندن ضررها و ارائه بازده کلی پایدار ، یک مزیت اصلی تنوع و مؤلفه مهم مدیریت ریسک و دستیابی به اهداف مالی کمک می کند. بنابراین ، حفظ یک سبد متنوع برای هر استراتژی بلند مدت ضروری است. به راحتی می توان فهمید که چرا سرمایه گذاران وقتی به محیط تجارت امروز نگاه می کنید ، این استراتژی را اتخاذ می کنند ، که به طور مداوم با چالش های بی سابقه ای برای حتی مخرب ترین معامله گر روبرو می شود.

در حالی که اقتصاد ایالات متحده تا به امروز وضعیت نسبتاً خوبی داشته است، علائم نگران کننده ای مانند کاهش هزینه ها برای کالاهای بادوام مصرفی و همچنین یک چشم انداز سیاسی تفرقه انگیز وجود دارد. با عبور از اقیانوس اطلس، شاهد ضعف در سراسر منطقه یورو هستیم، به طوری که آلمان که زمانی یک نیروگاه اقتصادی بود، کاهش تولید عمده را تجربه می کند. و آلمان تنها نیست. اقتصادهای توسعه یافته ای مانند فرانسه و ایتالیا با ضعف اقتصادی خود مواجه هستند. سپس ما با عدم اطمینان در مورد برگزیت مواجه هستیم که باعث ناآرامی بیشتر بازار می شود. این تلاقی عوامل سناریویی را ایجاد کرده است که در آن استراتژی های سنتی سرمایه گذاری دیگر کارایی ندارند. با بازدهی کمتر و نوسانات بالاتر، تنوع پرتفولیو نام بازی برای بقیه سال 2019 و آینده قابل پیش بینی خواهد بود. این امر به ویژه مهم است زیرا وارد دوره تابستانی می شویم که با نوسانات بالا مشخص می شود.

دلیل دیگری که باعث می‌شود سرمایه‌گذاران احساس راحتی بیشتری برای سرمایه‌گذاری چند دارایی داشته باشند، در دسترس بودن تجزیه و تحلیل است. به عنوان مثال، در پلتفرم ما، SaxoTraderGO، سرمایه‌گذاران می‌توانند عملکرد پرتفوی خود را هم در مجموع و هم در سطح ابزار در آستانه‌های مختلف دارایی بررسی کنند و سرمایه‌گذاران را قادر می‌سازد تأثیر روندهای بالقوه و بخش‌های رشد مانند خودروهای الکتریکی، فناوری‌های باتری، انرژی‌های تجدیدپذیر را بررسی کنند. و مانند آن و سپس تصمیمات سرمایه گذاری بر اساس آن. این پلتفرم همچنین دسترسی آسان به شاخص‌های متعدد، ETF و صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک را فراهم می‌کند تا سرمایه‌گذاران با تجربه کمتر بتوانند به راحتی سبدهای خود را متنوع کنند.

در حالی که معاملات چند دارایی در طول یک فروپاشی کل بازار محافظت نمی کند، ریسک هرگز به طور کامل حذف نمی شود، تنوع می تواند ریسک و نوسانات خاص دارایی را کاهش دهد که به سرمایه گذاران در برابر بسیاری از بدترین شوک ها کمک می کند، بسیار بیشتر از استفاده از یکاستراتژی که بر یک دارایی متمرکز است، به عنوان مثال. ارزها، سهام، اموال. همچنین به سرمایه‌گذاران اجازه می‌دهد تا رکود در بخش‌های خاص را بهتر شناسایی و ترسیم کنند و سپس به سمت تنظیم سبد به وزن‌دهی بیشتر در دارایی‌هایی که ممکن است عملکرد بهتری داشته باشند، حرکت کنند.

اما معاملات چند دارایی فقط مربوط به تنظیم اوراق بهادار در برابر ریسک نیست. بسیاری از سرمایه گذاران پیشرفته نهادی از جمله صندوق های بازنشستگی ، مدیران سرمایه گذاری و بانک ها نیز از مزایای میزهای معاملاتی چند دارایی به عنوان راهی برای ادغام و کاهش هزینه های داخلی علاوه بر ارائه روشی کارآمدتر برای افزایش مقررات استفاده می کنند. این امر در نتیجه سرمایه گذاران به جای نظارت بر تجارت در سیستم عامل های مختلف ، آسانتر نگه داشتن تنظیم مقررات جدید از طریق یک بستر معاملاتی واحد را آسانتر می کند. از این نظر ، تجارت و سرمایه گذاری خرده فروشی راه را به پیش گرفته است.

فناوری باید بازی کند

تقاضای فزاینده برای تجارت چند دارایی با این وجود باعث تجدید نظر در نحوه سازماندهی میزهای تجاری خواهد شد. به جای مجموعه ای از متخصصان ، ارائه دهندگان تجارت و سرمایه گذاری باید میزهای معاملاتی چند دارایی را با کارشناسان در کلاسهای متنوعی از دارایی ها ، از سهام ، تا درآمد ثابت تا مشتقات تا ارزهای رمزنگاری ایجاد کنند. این امر چالش های قابل توجهی را برای ایجاد سیستم های جلوی دفتر ایجاد می کند که می تواند عملکرد کلاس های بین المللی را قادر سازد ، و بررسی مجدد استخدام کارکنان شامل کسانی که دانش گسترده تری از کلاس های دارایی های مختلف دارند. در کنار این تغییرات ، نیاز به اطمینان از ادامه شفافیت و افشای ، خطر در بین اوراق بهادار برای مشتریان و سایر ذینفعان وجود دارد.

با تبدیل شدن به عدم اطمینان اقتصادی ، تجارت جدید چند طبقه ، هم چالش ها و هم فرصت هایی را برای بنگاه هایی که آماده سرمایه گذاری و تطبیق سیستم های معاملاتی داخلی خود هستند به منظور ماندن رقابت و برآورده کردن خواسته های جدید مشتری ، فراهم می کند.

استراتژی‌های اسکالپ...
ما را در سایت استراتژی‌های اسکالپ دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ناصر تقوایی بازدید : 27 تاريخ : شنبه 6 خرداد 1402 ساعت: 0:50