نحوه تجارت واگرایی و واگرایی پنهان

ساخت وبلاگ

واگرایی یک شاخص نیست و نه این که یک مطالعه ریاضی است. با این حال ، این یک شاخص اصلی در بین سرمایه گذاران و تحلیلگران مالی محسوب می شود.

واگرایی زمانی است که قیمت یک ابزار مالی در جهت دیگری از یک شاخص فنی مانند ADXS ، MACD حرکت می کند یا برخلاف سایر داده ها حرکت می کند. واگرایی نشان می دهد که روند غالب قیمت ممکن است تضعیف شود و در برخی موارد ممکن است منجر به تغییر قیمت جهت (معکوس قیمت) شود.

سرمایه گذاران و تحلیلگران از دو نوع واگرایی صحبت می کنند: واگرایی منظم و واگرایی پنهان. در عین حال ، واگرایی مثبت و منفی وجود دارد. واگرایی مثبت نمادی از حرکت بالاتر در قیمت ابزار مالی است. واگرایی منفی نشان می دهد که حرکت پایین تر در ابزار مالی امکان پذیر است.

واگرایی منظم

واگرایی منظم درک سنتی از واگرایی است که عملکرد قیمت باعث بالا رفتن یا پایین بودن پایین تر می شود در حالی که نشانگر نوسان نمی کند - ضعف در عملکرد قیمت را نشان می دهد و نشان می دهد که روند قیمت می تواند به پایان برسد. به عبارت دیگر ، واگرایی منظم نشان می دهد که معکوس روند احتمالی ممکن است از طریق آن رخ دهد ، نشان نمی دهد که چه زمانی این اتفاق خواهد افتاد. بنابراین ، تحلیلگران غالباً خطوط روند ، الگوهای نمودار و الگوهای شمعدانی را برای زمان ورود به تجارت اعمال می کنند.

واگرایی منظم می تواند یک واگرایی مثبت و منفی (واگرایی صعودی یا نزولی) باشد.

  • واگرایی مثبت (واگرایی صعودی) نشان می دهد که قیمت می تواند به زودی بالاتر حرکت کند. هنگامی اتفاق می افتد که قیمت پایین تر می شود ، اما یک شاخص فنی بالاتر می رود یا سیگنال های صعودی را نشان می دهد. نشانگر ضعف در روند نزولی به عنوان قدرت فروش یا در حال ظهور خریداران است. هنگامی که نوسان ساز نتواند پایین ترین سطح عملکرد قیمت را تأیید کند ، می تواند شروع به ساخت پایین تر کند ، که قابل توجه تر است یا می تواند پایین یا سه گانه را توسعه دهد.
  • واگرایی منفی (واگرایی نزولی) هنگامی اتفاق می افتد که قیمت در حال صعود بالاتر باشد ، اما نشانگر فنی مانند ADXS یا MACD در حال حرکت پایین تر یا نشان دادن سیگنال های نزولی است و منجر به پایین آمدن قیمت در آینده می شود. واگرایی نزولی نشان دهنده ضعف در صعود است زیرا قدرت خرید در حال خسته شدن است و فروش یا سود افزایش می یابد. مانند واگرایی صعودی ، نوسان ساز پیشرو می تواند با ایجاد اوج پایین تر ، اوج بالاتر را در عملکرد قیمت تأیید کند یا می تواند تاپ های دو یا سه گانه ایجاد کند.

واگرایی پنهان

واگرایی پنهان زمانی اتفاق می افتد که نوسان ساز در حالی که عملکرد قیمت ندارد ، بالاترین سطح پایین کمتری را ایجاد می کند. واگرایی پنهان تمایل دارد در طی ادغام یا اصلاحات در یک روند موجود رخ دهد. این نشان می دهد که هنوز هم در روند غالب قدرت وجود دارد و روند ادامه خواهد یافت. به عبارت دیگر ، واگرایی پنهان مربوط به یک الگوی ادامه است.

واگرایی پنهان می تواند صعودی یا نزولی باشد ، دقیقاً مانند واگرایی منظم.

  • واگرایی پنهان صخره ای در هنگام تصحیح در صعود در هنگام صعود اتفاق می افتد که نوسان ساز بالاتری بالاتر می برد و عملکرد قیمت آنطور که در مرحله تصحیح یا ادغام است. واگرایی مخفی بی پروا نشان می دهد که هنوز قدرت در صعود وجود دارد. در این حالت ، این اصلاح کاملاً سودآوری است نه توسعه قدرت فروش قوی و از این رو بعید به نظر می رسد که طولانی شود. بنابراین انتظار می رود روند صعودی ادامه یابد.
  • واگرایی مخفی Bearish در هنگام روند نزولی اتفاق می افتد که نوسان ساز پیشرو در حالی که عمل قیمت انجام نمی دهد ، پایین تر می شود. همانطور که روند نزولی در مرحله تلفیق است - نشان می دهد که فروش کاهش نیافته است و روند نزولی هنوز قوی است. واگرایی پنهان نزولی به جای ظهور خریداران قوی ، صرفاً سودآوری است و به این ترتیب احتمالاً موقتی است و احتمالاً پیش بینی می شود که روند نزولی نیز انجام شود.

نتیجه

مانند همه روشهای تجزیه و تحلیل فنی ، معامله گران باید از شاخص های مختلف و روش های تجزیه و تحلیل برای تأیید معکوس روند قبل از عمل بر روی واگرایی به تنهایی استفاده کنند. واگرایی جزئی از همه وارونگی های قیمت نخواهد بود. بنابراین ، سایر استراتژی های مدیریت ریسک یا تجزیه و تحلیل را برای به دست آوردن بهترین نتیجه از تجارت هر دو واگرایی منظم و پنهان استفاده کنید.

به یاد داشته باشید ، هنگامی که واگرایی رخ می دهد ، به این معنی نیست که قیمت معکوس خواهد شد ، یا به زودی وارونگی اتفاق می افتد. واگرایی می تواند یک دوره طولانی به طول انجامد ، بنابراین اجرای آن به تنهایی می تواند به معنای ضرر قابل توجهی باشد اگر قیمت آنطور که انتظار می رود رفتار نکند ، یا مدیریت ریسک اعمال نمی شود.

درمان ویژه برای کاربران Ctrader.

به صورت رایگان ، نقطه عطف واگرایی Poshtrader را امتحان کنید ، شاخصی که برای واگرایی های منظم و پنهان به طور خودکار با استفاده از هر نوسان ساز متصل می یابد و اسکن می کند.

0 فکر در مورد "چگونه تجارت واگرایی و واگرایی پنهان"

پاسخ دهیدلغو پاسخ

برای ارسال نظر باید وارد سیستم شوید.

پستهای اخیر
  • نشانگر Supertrend: نحوه استفاده از آن
  • نحوه تجارت واگرایی و واگرایی پنهان
  • نشانگر و استراتژی نقطه محوری
  • احساسات بازار توضیح داد
  • معرفی بازار جدید ما
دسته بندی ها

مشترک شدن در خبرنامه ما

معاملات آتی ، ارزهای خارجی و معاملات گزینه ها حاوی ریسک قابل توجهی است و برای هر سرمایه گذار نیست. یک سرمایه گذار به طور بالقوه می تواند تمام یا بیشتر از سرمایه گذاری اولیه را از دست بدهد. سرمایه ریسک پولی است که می تواند بدون خطر امنیت مالی یا شیوه زندگی شخص از بین برود. فقط سرمایه ریسک باید برای تجارت استفاده شود و فقط کسانی که سرمایه ریسک کافی دارند باید تجارت را در نظر بگیرند. عملکرد گذشته است لزوما نشان دهنده نتایج آینده نیست. مشاهده افشای ریسک کامل.

قوانین CFTC 4. 41 - نتایج عملکرد فرضی یا شبیه سازی شده محدودیت های خاصی دارند ، بر خلاف یک سابقه عملکرد واقعی ، نتایج شبیه سازی شده نشان دهنده تجارت واقعی نیست. همچنین ، از آنجا که معاملات اجرا نشده است ، نتایج ممکن است تحت تأثیر تأثیر ، در صورت وجود عوامل خاص بازار ، مانند عدم نقدینگی ، تحت تأثیر قرار گرفته باشد. به طور کلی ، برنامه های تجاری شبیه سازی شده نیز منوط به این واقعیت هستند که آنها با بهره گیری از HindSight طراحی شده اند. هیچ نمایندگی ای ارائه نمی شود که هر حساب کاربری یا احتمالاً به سود یا ضرر مشابه با موارد نشان داده شده دست یابد.

هشدار خطر ESMA - CFD ها ابزارهای پیچیده ای هستند و به دلیل اهرم خطر از دست دادن سریع پول را به همراه دارند. بین 74-89 ٪ از حساب های سرمایه گذار خرده فروشی هنگام تجارت CFDS پول خود را از دست می دهند. باید در نظر بگیرید که آیا می دانید CFD ها چگونه کار می کنند و آیا می توانید از دست دادن پول خود در معرض خطر بالایی قرار بگیرید.

فروشندگان به همراه وب سایت ها ، محصولات و خدمات خود ، که به طور جمعی از آنها ("محتوای فروشنده یا نویسنده") نامیده می شوند ، افراد مستقل یا شرکت هایی هستند که به هیچ وجه وابسته به Poshtrader یا هر یک از شرکت های وابسته آن نیستند. ما مسئولیتی در قبال ، توصیه یا تأیید محتوای فروشنده ارجاع شده در این وب سایت نداریم و این تنها مسئولیت ارزیابی محتوای فروشنده است. لطفاً توجه داشته باشید که هرگونه اطلاعات عملکردی که توسط یک فروشنده ارائه شده است باید فرضی در نظر گرفته شود و باید حاوی افشای مورد نیاز قانون NFA 2-29 (c) باشد. اگر علاقه مند به یادگیری بیشتر در مورد یا بررسی کیفیت ، هرگونه محتوای فروشنده هستید ، باید با فروشنده تماس بگیرید.

استراتژی‌های اسکالپ...
ما را در سایت استراتژی‌های اسکالپ دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ناصر تقوایی بازدید : 30 تاريخ : شنبه 6 خرداد 1402 ساعت: 0:59