تاریخچه بازارهای سهام از درخت بانیان تا تجارت مشترک

ساخت وبلاگ

History Of Stock Markets From Banyan Tree To Share Trading

تعجب خواهید کرد اگر بدانید که معاملات سهام در هند در سال 1855 آغاز شد، زمانی که پنج کارگزار سهام در زیر درختی در Hoiman Circle، بمبئی جمع شدند و با سرمایه گذاری مبلغ شاهزاده 1 روپیه شروع به معامله در سهام کردند و بنابراین پایه و اساس را گذاشتند. آنچه امروز یازدهمین بورس بزرگ جهان است.

به زودی، کارگزاران بیشتری به آن ملحق شدند و تعداد گروه ها به تدریج به 22 افزایش یافت و در سال 1860 تعداد کارگزاران به 60 نفر رسید. در سال 1874، این گروه مبتکر به جایی که اکنون خیابان دلال نامیده می شود نقل مکان کرد. زمانی که کارگزاران سهام به تعداد قابل توجهی افزایش یافتند، این گروه یک سازمان رسمی به نام «انجمن کارگزاران سهام و سهام بومی» تشکیل داد. دولت هند به طور رسمی بورس بمبئی را تحت قانون مقررات قراردادهای اوراق بهادار در 31 اوت 1957 به رسمیت شناخت.

تجارت خارج از بورس اوراق بهادار بمبئی

سال 1980 سال بزرگی در تاریخ بورس اوراق بهادار بمبئی بود، زمانی که به مکان فعلی خود در خیابان دالال در منطقه فورت بمبئی نقل مکان کرد. این بنا برج های فیروز جیجیهوی نام داشت. BSE Sensex همانطور که امروزه می شناسیم در سال 1986 توسعه یافت که ابزار دقیقی را برای اندازه گیری موثر عملکرد کلی به صرافی داد. از معاملات سهام، بورس در سال های بعد به معاملات مشتقه و معاملات آتی رفت.

سال 1995 یک سال آبخیز دیگر برای BSE بود. از یک سیستم معاملاتی طبقه باز سنتی، به یک سیستم تجارت الکترونیکی پیچیده ارتقا یافت. با توجه به اشتیاق دلالان برای استقبال از سیستم جدید، این انتقال تنها در پنجاه روز انجام شد! این سیستم یک پلت فرم معاملاتی سهام مبتنی بر صفحه بود که BSE On-Line Trading یا BOLT نام داشت.

صحنه خیابان خارج از بورس کلکته

با ظهور گوشی‌های هوشمند و استفاده روزافزون از آن‌ها برای دسترسی به اینترنت، تجارت آنلاین روی تلفن‌های همراه یا «تجارت گوشی‌های هوشمند» به طور فزاینده‌ای در میان سرمایه‌گذاران محبوب شد. این امر نیاز سرمایه گذار را به وابستگی به لپ تاپ یا دسکتاپ خود برای خرید و فروش آنلاین سهام از بین می برد. از زمان راه اندازی آن در سال 2010، هند به یکی از بزرگترین بازارهای معاملات سهام مبتنی بر تلفن همراه در جهان تبدیل شده است.

خرید و فروش سهام از طریق اپلیکیشن‌های موبایل شتاب فوق‌العاده‌ای پیدا کرده است، و تقریباً هر کارگزار سهامی، اپلیکیشن موبایل خود را راه‌اندازی می‌کند که ویژگی‌های غنی مانند تجربه کامل معاملات، ابزارهای معاملاتی پیشرفته، نمودارهای دقیق و غیره را ارائه می‌دهد.

از نظر درصد ، حدود 1 ٪ از کل ارزش معاملات فقط از طریق خرید و فروش سهام از وب سایت های تلفن همراه یا برنامه های تلفن همراه تولید می شود. پیش بینی می شود در سالهای آینده به 4 ٪ برسد. Cleary ، تجارت موبایل آینده بازارهای سهام در هند است. هر خانه کارگزار که تجربه تجارت کاملی را در وب سایت دوستانه تلفن همراه یا برنامه تلفن همراه خود ارائه نمی دهد ، مطمئناً در دراز مدت از دست می رود.

حساب DEMAT رایگان را باز کنید!

از کارگزاری صفر در تحویل سهام لذت ببرید

به مشتریان 1 CR+ ما بپیوندید

مقاله های اخیر
مقالات مرتبط
مقوله های مرتبط

از کارگزاری صفر در تحویل سهام لذت ببرید

Enjoy Zero Brokerage on Equity Delivery

از کارگزاری صفر در تحویل سهام لذت ببرید

لینک را برای بارگیری برنامه دریافت کنید

شرکت ما از نظر مشتریان فعال در NSE از سال های 2018-19 یکی از بزرگترین خانه بروکینگ خرده فروشی کامل در هند از نظر مشتریان فعال در NSE است. ما یک شرکت خدمات مالی با رهبری فناوری هستیم که خدمات کارگزاری و مشاوره ای ، بودجه حاشیه ، وام علیه سهام را ارائه می دهد. بیشتر بدانید

کارگزاران سهام می توانند اوراق بهادار را به عنوان حاشیه مشتری فقط از طریق تعهد در سیستم سپرده گذاری W. E. F. بپذیرند. 1 سپتامبر 2020.

  • شماره تلفن همراه و شناسه ایمیل خود را با کارگزار سهام/واریز سهام خود به روز کنید و OTP را مستقیماً از واریز در شناسه ایمیل و/یا شماره تلفن همراه خود دریافت کنید تا تعهد ایجاد کنید.
  • 20 ٪ یا "var + elm" را بپردازید که هر کدام بالاتر از حاشیه پیش فرض ارزش معامله برای تجارت در بخش بازار نقدی باشد.
  • سرمایه گذاران ممکن است لطفاً به سؤالات متداول مبادله (سؤالات متداول) صادر شده از مرجع دایره ای NSE/INSP/45191 مورخ 31 ژوئیه 2020 و NSE/insp/45534 مورخ 31 آگوست 2020 و سایر دستورالعمل های صادر شده از هر از گاهی در این رابطه مراجعه کنند.
  • اوراق بهادار/MF/اوراق قرضه خود را در صورتحساب حساب تلفیقی صادر شده توسط NSDL/CDSL هر ماه بررسی کنید.

"از معاملات غیرمجاز در حساب معاملات/DEMAT خود جلوگیری کنید. شماره های تلفن همراه/شناسه ایمیل خود را با کارگزاران سهام/شرکت کننده سپرده گذاری خود به روز کنید. هشدارها/اطلاعات مربوط به معامله خود را دریافت کنید/کلیه بدهی ها و سایر معاملات مهم در حساب تجارت/DEMAT مستقیماً از مبادله/CDSL در پایان روز. به نفع سرمایه گذاران صادر شده است. ""KYC یک بار تمرین است در حالی که در بازارهای اوراق بهادار انجام می شود - هنگامی که KYC از طریق واسطه ثبت شده SEBI (کارگزار ، DP ، صندوق متقابل و غیره) انجام شود ، هنگام نزدیک شدن به واسطه دیگر ، دیگر نیازی به انجام همان فرآیند ندارید.""نیازی به صدور چک توسط سرمایه گذاران در هنگام عضویت در IPO نیست. فقط شماره حساب بانکی را بنویسید و به فرم درخواست وارد شوید تا در صورت تخصیص ، به بانک خود اجازه پرداخت پرداخت را وارد کنید. هیچ نگرانی برای بازپرداخت به عنوان پول در حساب سرمایه گذار باقی مانده است.""ما می دانیم که برخی از مشاوران سرمایه گذاری ممکن است به اعضای عمومی از جمله مشتریان ما نزدیک شوند ، نمایندگی از این که آنها شرکای ما هستند ، یا نشان می دهد که مشاوره سرمایه گذاری آنها بر اساس تحقیقات ما است. لطفاً توجه داشته باشید که ما هیچ شخص ثالثی را برای ارائه هر یک از آنها درگیر نکرده ایمخدمات مشاوره سرمایه گذاری از طرف ما. ما گزارش های تحقیقاتی خود یا داده های شخصی یا مالی مشتریان خود را با اشخاص ثالث به اشتراک نمی گذاریم و هیچ شخصی را مجاز به نمایندگی از ما به هر روشی نکرده ایم. افرادی که بر اساس چنین توصیه هایی سرمایه گذاری می کنندتمام یا بخشی از سرمایه گذاری های خود را به همراه هزینه ای که به چنین افراد بی پروا پرداخت می شود ، از دست دهید. لطفاً در مورد هر تماس تلفنی که ممکن است از افراد نماینده برای چنین مشاوران سرمایه گذاری دریافت کنید ، محتاط باشید. از طریق پیوندهای پست الکترونیکی ، WhatsApp یا پیام کوتاه پرداخت نکنید. لطفاً اطلاعات شخصی یا مالی خود را با هیچ شخص بدون Verificat مناسب به اشتراک نگذاریدیونهمیشه از طریق یک کارگزار ثبت نام شده تجارت کنید. "" "" "" با علاقه عمومی توسط Angel One Limited (که قبلاً با عنوان Angel Broking Limited شناخته می شد) صادر شده و دارای دفتر ثبت شده خود در 601 ، طبقه ششم ، ستاره Ackruti ، Central Road ، Midc ، Andheri East ، Mumbai - 400093، تلفن: +91 22 4000 3600 ، نمابر: + 91 22 2835 8811. "

سرمایه گذاری در بازار اوراق بهادار منوط به ریسک بازار است ، قبل از سرمایه گذاری تمام اسناد مرتبط را با دقت بخوانید. ما فقط برای اهداف تجاری مشروع ، برای تماس با شما و ارائه اطلاعات و آخرین به روزرسانی های مربوط به محصولات و خدمات ما ، جمع آوری ، حفظ و استفاده از اطلاعات تماس شما را برای اهداف تجاری مشروعیت جمع آوری ، حفظ و استفاده می کنیم. ما اطلاعات تماس شما را به اشخاص ثالث نمی فروشیم یا اجاره نمی دهیم. لطفاً توجه داشته باشید که با ارسال جزئیات فوق الذکر ، شما به ما اجازه می دهید حتی اگر ممکن است تحت DND ثبت نام کنید ، با شما تماس بگیریم. ما برای مدت 12 ماه با شما تماس خواهیم گرفت. Angel One Limited (که قبلاً به عنوان Angel Broking Limited شناخته می شد) ، دفتر ثبت شده: 601 ، طبقه 6 ، ستاره Ackruti ، جاده مرکزی ، MIDC ، Andheri East ، Mumbai - 400093. تلفن: 080-47480048. CIN: L67120MH1996PLC101709 ، SEBI Regn. شماره: INZ000161534-BSE Cash/F& O/CD (شناسه عضو: 612) ، NSE Cash/F& O/CD (شناسه عضو: 12798) ، MSEI Cash/F& O/CD (شناسه عضو: 10500) ، مشتقات کالایی MCX (شناسه عضو: 12685) و مشتقات کالاهای NCDEX (شناسه عضو: 220) ، CDSL Regn. شماره: In-DP-384-2018 ، PMS Regn. شماره: INP000001546 ، تحلیلگر تحقیق Sebi Regn. شماره: INH000000164 ، مشاور سرمایه گذاری Sebi Regn. شماره: ina000008172 ، amfi regn. شماره: ARN-77404 ، ثبت نام PFRDA No. 19092018. فقط برای طرح ملی بازنشستگی (NPS) مربوط به شکایت مربوط به [ایمیل محافظت شده] برای مسائل مربوط به حملات سایبری ، با ما با شماره +91-8045070444 تماس بگیرید یا از طریق ایمیل به ما ایمیل بزنید [از طریق ایمیل محافظت می شود]

حق چاپ - کلیه حقوق محفوظ است

حساب DEMAT رایگان را باز کنید!

از کارگزاری صفر در تحویل سهام لذت ببرید

به مشتریان 1 CR+ ما بپیوندید

لیستی از

بهترین سهام ما برای سرمایه گذاری اکنون

  • با دقت از پوشش خوب تحقیق شده انتخاب شده است
  • اهداف قیمت روشن و پتانسیل قوی
  • بر اساس اوراق بهادار شما ، برای ضرب و شتم بازارها

حداقل هزینه کارگزاری

0 ₹ کارگزاری در سرمایه گذاری سهام و 0 AMC برای سال اول مسطح.

با ARQ Prime ، یک موتور سرمایه گذاری مبتنی بر قاعده تصمیمات هوشمندانه بگیرید

تجارت یا سرمایه گذاری در هر نقطه ، در هر زمان با برنامه یا سیستم عامل های وب ما

سفر سرمایه گذاری خود را با ما ، سریعترین شرکت FinTech در حال رشد هند

با اقدام ، من با T& C و سیاست حفظ حریم خصوصی موافقم.

آیا از قبل حساب دارید؟وارد شدن

حق چاپ - کلیه حقوق محفوظ است

ما فقط برای اهداف تجاری مشروع ، برای تماس با شما و ارائه اطلاعات و آخرین به روزرسانی های مربوط به محصولات و خدمات ما ، جمع آوری ، حفظ و استفاده از اطلاعات تماس شما را برای اهداف تجاری مشروعیت جمع آوری ، حفظ و استفاده می کنیم. ما اطلاعات تماس شما را به اشخاص ثالث نمی فروشیم یا اجاره نمی دهیم.

لطفاً توجه داشته باشید که با ارسال جزئیات فوق ، شما به ما اجازه می دهید تا با شما تماس بگیریم/پیامک می کنیم حتی اگر ممکن است تحت DND ثبت نام کنید. ما برای مدت 12 ماه با شما تماس خواهیم گرفت. کارگزاری از محدودیت های تجویز شده SEBI تجاوز نمی کند ، سیاست حفظ حریم خصوصی در مورد شکایات مربوط به طرح کارگزاری فوق الذکر در سکوی مبادله سرگرم نمی شود.

استراتژی‌های اسکالپ...
ما را در سایت استراتژی‌های اسکالپ دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ناصر تقوایی بازدید : 31 تاريخ : شنبه 6 خرداد 1402 ساعت: 1:13