نظریه موج الیوت

ساخت وبلاگ

Broker

این نوعی تجزیه و تحلیل فنی است که معامله گران Xauusd و سایر سرمایه گذاران برای پیش بینی روند در بازارهای Xauusd با شناسایی افراط در روانشناسی سرمایه گذار ، اوج و پایین در قیمت Xauusd و سایر فعالیت های جمعی از آن استفاده می کنند. این الگوی تئوری نشان می دهد که روانشناسی جمعی انسانی با گذشت زمان ، از طریق خرید و فروش تصمیمات منعکس شده در قیمت های Xauusd در الگوهای طبیعی توسعه می یابد.

این تئوری تجزیه و تحلیل توسط رالف نلسون الیوت ساخته شده است که مبتنی بر این تئوری است که در طبیعت ، بسیاری از اتفاقات در یک الگوی پنج موج اتفاق می افتد. این الگوهای همچنین در تجزیه و تحلیل فنی ، برای تجزیه و تحلیل رفتار روند بازار تجارت XaUUSD با استفاده از این تئوری استفاده می شود.

هنگامی که این تئوری برای Xauusd اعمال می شود ، فرض بر این است که بازار Xauusd با الگویی از پنج موج - سه مورد بالا ، شماره 1 ، 3 و 5 - که توسط دو پایین پایین ، شماره 2 و 4 از هم جدا می شوند ، پیش می رود. سه حرکت بالا (1،3،5) با دو حرکت پایین (2،4) ترکیب شده اند ، آنها الگوی 5 موج را تشکیل می دهند.

این تئوری علاوه بر این معتقد است که هر یک از چهار مدل با یک حرکت پایین که شامل یک حرکت سه الگوی پایین نیز خواهد بود-این بار ، سه مورد پایین شماره گذاری نشده اند اما از حروف A ، B و C استفاده می کنند. برای اینکه آنها را از 5 مورد برای حرکت بالا متمایز کنید.

5 و 3 الگوی موج

روند اصلی Xauusd شامل پنج حرکت خواهد بود در حالی که اصلاحات شامل سه حرکت خواهد بود.

پنج الگوی (روند غالب) - از 1 ، 2 ، 3 ، 4 ، 5 استفاده می کند

سه الگوی (روند اصلاحی) - از A ، B ، C استفاده می کند

Elliott Wave Theory - Five & Three Elliot Count

این مقاله در مورد نحوه تجارت بازارهای آنلاین Xauusd با استفاده از تئوری الیوت به عنوان نیروی محرک سازهای Xauusd است. این مدل به دنبال نمودارهای قیمت طلا به شدت متکی است. تحلیلگران فنی از این تئوری برای مطالعه روندهای XAUUSD برای شناسایی امواج استفاده می کنند و تشخیص می دهند که قیمت Xauusd ممکن است در آینده انجام دهد.

معامله گران با تجزیه و تحلیل این الگوهای در نمودار Xauusd و استفاده از تئوری الیوت ، قادر به تصمیم گیری در مورد کجا هستند و از کجا می توانند با شناسایی نقاطی که احتمالاً بازار Xauusd در آن قرار دارد ، خارج شوند.

یکی از ساده ترین مکان ها برای دیدن این تئوری در محل کار در بازار Xauusd است ، جایی که تغییر روانشناسی سرمایه گذار در قالب حرکات قیمت طلا ثبت می شود. اگر یک معامله گر XaUUSD بتواند الگوهای تکراری را در قیمت Xauusd شناسایی کند ، و بفهمد که این الگوی تکراری نسبت به الگوی الیوت که در آن شمارش می شود ، معامله گر Xauusd می تواند پیش بینی کند که قیمت Xauusd احتمالاً به آنجا می رود.

قوانین مربوط به شمارش الیوت

بر اساس شکل‌گیری الگوهای بازار xauusd که توسط این نظریه شکل گرفته است، چندین دستورالعمل برای شمارش معتبر وجود دارد:

  1. موج 2 نباید از ابتدای قسمت 1 پایین تر باشد.
  2. موج 3 باید در بین قسمت های 1، 3 و 5 بزرگترین باشد.
  3. موج 4 نباید با قسمت 1 همپوشانی داشته باشد.

الگوی پنج (روند غالب)

Elliott Wave Theory - Five Wave Patte Count Main Trend

1: این یکی در آغاز به ندرت آشکار است. هنگامی که موج اول یک بازار صعودی جدید آغاز می شود، اخبار اساسی تقریباً در سراسر جهان منفی است. روند xauusd قبلی همچنان به شدت در حال اجرا در نظر گرفته می شود. تحلیلگران فاندامنتال به تجدید نظر در برآوردهای سود خود ادامه می دهند. اقتصاد احتمالا قوی به نظر نمی رسد. نظرسنجی های احساسات همچنان نزولی هستند و نوسانات ضمنی در بازار xauusd بالا است. ممکن است با افزایش قیمت‌های xauusd، حجم کمی افزایش یابد، اما نه به اندازه‌ای که به بسیاری از تحلیلگران فنی معاملاتی هشدار دهد.

2: این یکی دو عدد 1 را تصحیح می کند، اما هرگز نمی تواند از نقطه شروع موج یک فراتر رود. به طور معمول، اخبار هنوز بد است. همانطور که قیمت‌های xauusd پایین‌ترین سطح قبلی را مجدداً آزمایش می‌کنند، احساسات نزولی به سرعت ایجاد می‌شود و ذهنیت «جمعیت» به همه یادآوری می‌کند که بازار نزولی همچنان پابرجاست. با این حال، برخی از نشانه‌های مثبت برای کسانی که به دنبال آن هستند ظاهر می‌شود: حجم باید در طول 2 کمتر از 1 باشد، قیمت‌های xauusd معمولاً بیش از 61. 8 درصد از 1 یک افزایش را دنبال نمی‌کنند. XAUUSD قیمت به پایین ترین سطحی می رسد که بالاتر از پایین قبلی است و در نتیجه به پایین تر می رسد.

3: این معمولاً بزرگترین و قدرتمندترین حرکت به سمت بالا است، بزرگتر از 1 و 5. اکنون اخبار مثبت است و تحلیلگران بنیادی شروع به افزایش تخمین های سود می کنند. XAUUSD قیمت ها به سرعت افزایش می یابد، اصلاحات کوتاه مدت و کم عمق هستند. هرکسی که به دنبال سوار شدن به عقب نشینی است، احتمالاً قایق را از دست خواهد داد. با شروع 3، اخبار احتمالاً هنوز تا حدودی نزولی است و اکثر معامله گران منفی می مانند. اما در قسمت سوم، جمعیت اغلب به آن می‌پیوندند و توافق می‌کنند که احساسات جدید بازار صعودی است. موج سه فراتر از بالاترین سطحی است که 1 به آن رسیده است.

4: این معمولاً و به وضوح اصلاحی است. XAUUSD قیمت ها ممکن است برای مدت طولانی به سمتی حرکت کنند و 4 معمولاً کمتر از 38. 2٪ از 3 را نشان می دهد. حجم بسیار کمتر از موج سه است. اگر پتانسیل پیش رو برای قسمت 5 را درک می کنید، این مکان خوبی برای خرید یک عقب نشینی است.

5: این مرحله نهایی در جهت روند غالب است. اخبار تقریباً در کل مثبت است و همه خوشبین هستند. متأسفانه، این زمانی است که بسیاری از سرمایه گذاران معمولی در نهایت، درست قبل از اینکه قیمت طلا به اوج برسد، خرید می کنند. حجم اغلب در 5 کمتر از موج سه است و بسیاری از اندیکاتورهای مومنتوم شروع به نشان دادن واگرایی می کنند (قیمت های xauusd به بالاترین حد جدید می رسند اما اندیکاتورها به بالاترین حد جدید نمی رسند). در پایان یک روند صعودی عمده، خرس‌ها ممکن است به دلیل تلاش برای انتخاب صدر بازار مورد تمسخر قرار گیرند.

سه الگو (روند اصلاحی)

Three Wave Elliott Count Rules - Corrective Trend

پاسخ: تشخیص اصلاحات معمولا سخت تر از حرکات ضربه ای است. در A یک بازار نزولی، اخبار اساسی معمولا هنوز مثبت است. اکثر تحلیلگران این افت را اصلاحی در یک بازار صعودی همچنان فعال می دانند. برخی از شاخص‌های فنی xauusd که A را همراهی می‌کنند عبارتند از افزایش حجم معاملات، افزایش و نوسانات ضمنی و احتمالاً علاقه باز بالاتر در فروش کوتاه.

ب: XAUUSD قیمت ها معکوس می شوند و اندکی بالاتر می روند، که بسیاری آن را به عنوان از سرگیری روند صعودی از بین رفته می دانند. کسانی که با تحلیل تکنیکال کلاسیک آشنا هستند ممکن است قله را به عنوان شانه راست الگوی xauusd معکوس سر و شانه ها ببینند. حجم در طول B باید کمتر از A باشد. در این مرحله، اصول بنیادی احتمالاً دیگر بهبود نمی‌یابند، اما به احتمال زیاد هنوز منفی نشده‌اند.

ج: XAUUSD قیمت ها به طور ناگهانی پایین تر می شوند. حجم افزایش می یابد، و در مرحله سوم C، تقریباً همه متوجه می شوند که روند xauusd نزولی کاملاً جا افتاده است. C معمولاً حداقل به اندازه A است و اغلب تا سطح انبساط فیبوناچی 1. 618 فراتر از پایین ترین نقطه A گسترش می یابد.

استراتژی‌های اسکالپ...
ما را در سایت استراتژی‌های اسکالپ دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ناصر تقوایی بازدید : 64 تاريخ : شنبه 6 خرداد 1402 ساعت: 1:24