گردش مالی تجارت: چیست و چرا مهم است؟

ساخت وبلاگ

تیم محتوای Gocardless گروهی از متخصصان موضوع را در زمینه های مختلف از سراسر Gocardless تشکیل می دهد. نویسندگان و داوران در بخش های فروش ، بازاریابی ، حقوقی و امور مالی کار می کنند. همه دانش و تجربه عمیق در جنبه های مختلف فناوری طرح پرداخت و قوانین عملیاتی برای هر یک دارند. این تیم در برنامه های پرداخت خوب تثبیت شده مانند Dext Debit UK ، طرح SEPA اروپا و طرح ACH ایالات متحده و همچنین در طرح هایی که در اسکاندیناوی ، استرالیا و نیوزیلند فعالیت می کنند ، تخصص دارد. بیوگرافی کامل را ببینید

آخرین ویرایش ژوئیه 2021 - 2 دقیقه بخوانید

هنگامی که شما یک تجارت را اداره می کنید ، ده ها قطعه ژارگون برای انتخاب ، معیارهایی برای اندازه گیری و ملاحظات برای انجام هر روز وجود دارد. با هم ، همه آنها به گونه ای پیش می روند تا به شما کمک کنند تا از نظر واقعی درک کنید که تجارت شما چگونه انجام می دهد. گردش مالی شاید یکی از مهمترین و آسان ترین معیارهای خوانده شده باشد که باید در نظر بگیرید ، اما همچنین شاید یکی از اشتباه ترین درک شده باشد.

گردش مالی تجارت چیست؟

همچنین به عنوان "درآمد" یا "درآمد ناخالص" یاد می شود ، گردش مالی تجارت مبلغ کامل فروش انجام شده در یک دوره معین است. در حالی که سود درآمدهای کلی را اندازه گیری می کند ، گردش مالی قبل از کسر هزینه ها ، هر آنچه را که در واقع وارد تجارت شما می شود ، اندازه گیری می کند.

چرا گردش مالی مهم است؟

می توان استدلال کرد که گردش مالی فقط بخشی از داستان را نشان می دهد و سود خالص بهترین راه برای اندازه گیری دقیق موفقیت مالی است ، زیرا نه تنها هزینه کالاها و خدمات بلکه هزینه های دیگر مانند مالیات و هزینه های مدیریت را نیز در نظر می گیرد. با این حال ، به عنوان یک چهره مسطح برای کار ، گردش مالی بسیار مهم است ، نه تنها در مورد کار کردن در مورد چگونگی دستیابی به اهداف سود بلکه وقتی صحبت از سرمایه گذاران نیز می شود.

این یک چهره عالی برای مقایسه در برابر معیارهای دیگر است. به عنوان مثال ، اگر سود ناخالص شما در مقایسه با گردش مالی شما کم است ، ممکن است زمان آن رسیده باشد که روشهای کاهش هزینه های فروش خود را بررسی کنید. اگر از طرف دیگر ، سود خالص شما در مقایسه با گردش مالی شما کم است ، باید به دنبال کارآمدتر کردن تجارت خود باشید.

گردش مالی در تجارت چیست؟

گردش مالی فقط هزینه یک محصول یا خدمات را در نظر نمی گیرد (البته منهای هر مالیات بر ارزش افزوده) بلکه هرگونه هزینه ای که توسط مشتری نیز پرداخت می شود ، که شامل هزینه های حمل و نقل نیز می شود. گردش مالی نیز باید قبل از کاهش هزینه ها یا کمیسیون ها محاسبه شود. این مهم است زیرا برای اظهارنامه مالیاتی و هنگام ثبت نام در مالیات بر ارزش افزوده به رقم گردش مالی دقیق خود نیاز خواهید داشت. از آنجا که اگر گردش مالی خود را اشتباه محاسبه کرده اید ، ممکن است فکر کنید که وقتی واقعاً انجام می دهید نیازی به ثبت نام ندارید و می تواند شما را در آب گرم قانونی قرار دهد.

همچنین ، توجه داشته باشید که گردش مالی باید از لحظه انجام فروش ارائه شود ، نه لحظه ای که فاکتور را ارسال می کنید یا پرداخت می کنید. این چیزی است که اغلب مشاغل کوچکتر را جلب می کند.

آیا انواع دیگری از گردش مالی وجود دارد؟

گردش مالی یک کلمه رایج است که نه تنها برای مراجعه به فروش ، بلکه به گردش مالی کارکنان نیز مورد استفاده قرار می گیرد. این یکی دیگر از چهره های بسیار مهم برای پیگیری (به ویژه در شرکت های بزرگتر) است ، اما مهم است که به دلایل آشکار ، دو نوع گردش مالی را اشتباه نگیرید.

نحوه محاسبه گردش مالی

تا زمانی که بخش حسابداری شما سوابق دقیق و دقیقی را حفظ کند ، محاسبه گردش مالی به سادگی اضافه کردن کل فروش کل شما برای یک دوره معین است. با این حال ، به طور کلی ، گردش مالی تا سال اندازه گیری می شود. سپس می توانید از گردش مالی خود به عنوان رقم پایه استفاده کنید که از آن می توانید سود ناخالص (با کسر هزینه کالاهای فروخته شده) و سود خالص (با کسر تمام هزینه های عملیاتی) محاسبه کنید.

البته گردش مالی به خودی خود اندازه گیری موفقیت نیست. هر مشاغل فروش را رقم می زند اما گردش مالی واقعاً موفقیت تجارت را نشان نمی دهد ، بلکه اندازه آن است. اما می توان از آن برای اندازه گیری موفقیت در مقایسه با سایر معیارها استفاده کرد و این یک نشانه ارزشمند به خودی خود در مورد رشد یک تجارت است.

ما می توانیم کمک کنیم

اگر علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد گردش مالی یا هر جنبه دیگری از تأمین مالی مشاغل هستید ، با کارشناسان مالی ما در تماس باشید. دریابید که چگونه Gocardless می تواند به شما در پرداخت های موقت یا پرداخت های مکرر کمک کند.

استراتژی‌های اسکالپ...
ما را در سایت استراتژی‌های اسکالپ دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ناصر تقوایی بازدید : 716 تاريخ : چهارشنبه 15 شهريور 1402 ساعت: 7:59