از دست دادن خالص: تعریف ، فرمول و مثال

ساخت وبلاگ

آیا کنتون یک متخصص در اقتصاد و قوانین و مقررات سرمایه گذاری است. وی پیش از این نقش های سرمقاله ارشد را در Investopedia و Kapitall Wire برگزار می کرد و دارای مدرک کارشناسی ارشد اقتصاد از مدرسه جدید تحقیقات اجتماعی و دکتر فلسفه در ادبیات انگلیسی از NYU است.

دکتر جفردا آر. براون یک مشاور مالی ، مربی معتبر آموزش مالی و محقق است که بیش از یک حرفه بیش از دو دهه به هزاران مشتری کمک کرده است. او مدیرعامل شرکت های مالی Xaris و یک تسهیل کننده دوره برای دانشگاه کرنل است.

Net Loss

Investopedia / Madelyn شب بخیر

ضرر خالص چیست؟

ضرر خالص زمانی است که کل هزینه ها (از جمله مالیات ، هزینه ، بهره و استهلاک) از درآمد یا درآمدی که برای یک دوره زمانی معین تولید می شود ، فراتر می رود. ضرر خالص ممکن است با سود خالص در تضاد باشد ، همچنین به عنوان درآمد پس از مالیات یا درآمد خالص شناخته می شود.

غذای اصلی

  • ضرر خالص زمانی اتفاق می افتد که مجموع هزینه ها از کل درآمد یا درآمد حاصل از یک تجارت ، پروژه ، معامله یا سرمایه گذاری فراتر رود.
  • مشاغل ضرر خالص را در بیانیه درآمد گزارش می دهند ، به طور مؤثر به عنوان سود خالص منفی.
  • بسیاری از عوامل می توانند به ضرر خالص از جمله درآمد پایین ، رقابت شدید ، کمپین های ناموفق بازاریابی و افزایش هزینه کالاهای فروخته شده (COG) کمک کنند.

درک ضرر خالص

برای یک تجارت ، گاهی اوقات ضرر خالص به عنوان ضرر عملیاتی خالص (NOL) گفته می شود. برای اهداف مالیاتی ، خسارات خالص ممکن است به سالهای مالیاتی آینده منتقل شود تا سود یا سود آن سالها را جبران کند. ضرر خالص در خط پایین یا صورت درآمد شرکت ظاهر می شود. ضرر خالص یا سود خالص با استفاده از فرمول زیر محاسبه می شود:

ضرر خالص (یا سود خالص) = درآمد - هزینه ها

از آنجا که درآمدها و هزینه ها در طول زمان مشخص مطابقت دارد ، ضرر خالص نمونه ای از اصل تطبیق است که بخشی جدایی ناپذیر از روش حسابداری تعهدی است. هزینه های مربوط به درآمد حاصل از آن در یک زمان تعیین شده در آن دوره بدون در نظر گرفتن زمان پرداخت هزینه ها در (یا "همسان با") گنجانده شده است.

هنگامی که سود زیر سطح هزینه ها و هزینه کالاهای فروخته شده (COG) در یک زمان معین قرار می گیرد ، نتیجه ضرر خالص است.

عوامل مؤثر در ضرر خالص

  • رایج ترین عاملی که به ضرر خالص کمک می کند جریان درآمد کم است. رقابت شدید، برنامه‌های بازاریابی ناموفق، استراتژی‌های ضعیف قیمت‌گذاری، عدم هماهنگی با تقاضاهای بازار و کارکنان بازاریابی ناکارآمد به کاهش درآمد کمک می‌کنند. کاهش درآمد منجر به کاهش سود می شود. هنگامی که سود در یک زمان معین به زیر سطح هزینه ها و بهای تمام شده کالای فروخته شده (COGS) می رسد، زیان خالص حاصل می شود.
  • COGS همچنین بر زیان خالص تأثیر می گذارد. هزینه های قابل توجه تولید یا خرید محصولات فروخته شده از درآمد کسر می شود. مابقی پول صرف پوشش هزینه ها و ایجاد سود می شود. هنگامی که COGS از بودجه برای هزینه ها فراتر رود، زیان خالص رخ می دهد.
  • هزینه ها نیز به ضرر خالص کمک می کند. حتی زمانی که درآمد هدفمند به دست می آید، و COGS در محدوده باقی می ماند، هزینه های غیرمنتظره و هزینه های اضافی در مناطق بودجه بندی شده ممکن است از سود ناخالص فراتر رود.
  • هزینه های حمل بیش از حد یک نوع هزینه است که می تواند به زیان خالص کمک کند. اینها هزینه هایی است که یک شرکت برای نگهداری موجودی در انبار قبل از فروش آن به مشتریان می پردازد.

کسب‌وکارهایی که زیان خالص دارند لزوماً بلافاصله ورشکست نمی‌شوند زیرا ممکن است از سود انباشته یا وام‌های خود برای ادامه حیات استفاده کنند. با این حال، این استراتژی فقط کوتاه مدت است، زیرا یک شرکت بدون سود در بلند مدت دوام نخواهد آورد.

نمونه های زیان خالص

بگویید که بازپرداخت قابل توجهی انتظار می رود زیرا شرکت ها از اعتبارات مالیاتی معوق که قبلاً به عنوان راهی برای حفظ مشاغل در ایالت در طول رکود اقتصادی صادر شده بود، استفاده کردند. در نتیجه، خزانه دار ایالتی کاهش 99 میلیون دلاری درآمد حاصل از مالیات اصلی کسب و کار ایالت را پیش بینی می کند. این امر باعث می شود که مقامات دولتی پیش بینی درآمدهای سال مالی جاری و آتی را به میزان قابل توجهی کاهش دهند و اگر نتوانند هزینه ها را نیز کاهش دهند، با زیان خالص کار خواهند کرد.

مثال دیگر این است که اگر شرکت A 200000 دلار فروش، 140000 دلار COGS و 80000 دلار هزینه داشته باشد. کم کردن 140000 دلار COGS از 200000 دلار فروش منجر به 60000 دلار سود ناخالص می شود. با این حال، از آنجایی که هزینه ها از سود ناخالص فراتر می رود، ضرر خالص 20000 دلاری حاصل می شود.

مثال دیگر شرکتی است که غذاهای منجمد می‌فروشد و باید برای تأسیسات ذخیره‌سازی یخچال، هزینه‌های آب و برق، مالیات، هزینه‌های کارکنان و بیمه بپردازد. اگر فروش کند باشد، شرکت باید موجودی خود را برای مدت طولانی‌تری نگه دارد و هزینه‌های حمل اضافی را متحمل شود که می‌تواند منجر به زیان خالص شود.

آیا شرکتی با درآمد مثبت همچنان می تواند زیان خالص داشته باشد؟

بله ، حتی اگر یک شرکت حجم زیادی از فروش داشته باشد ، اگر هزینه کالا یا سایر هزینه های مربوط به آن فروش ها (به عنوان مثال ، بازاریابی) بسیار زیاد باشد ، می تواند پول خود را از دست بدهد. سایر عوامل مانند مالیات ، هزینه های بهره ، استهلاک و استهلاک و هزینه های یک بار مانند دادخواست نیز می تواند یک شرکت را از سود به ضرر خالص ببرد.

ضرر خالص حمل و نقل چیست؟

IRS اجازه می دهد ضررهای خالص خاصی که در یک دوره مالیاتی تجربه شده است برای کسر سود خالص به دست آمده در دوره های بعدی استفاده شود. قانون کاهش مالیات و مشاغل 2018 (TCJA) تغییر کرد که چگونه مشاغل باید از ضرر و زیان خالص عملیاتی حساب کنند. برای همه امور مالیاتی با حسابدار خود تماس بگیرید

آیا ضرر خالص همان سود منفی است؟

سود منفی از نظر فنی وجود ندارد ، زیرا سود ، به تعبیر ، دلالت بر افزایش ارزش دارد. با این حال ، اصطلاح سود منفی به صورت محاوره ای برای توصیف ضرر خالص استفاده می شود.< Pan> بله ، حتی اگر یک شرکت حجم زیادی از فروش داشته باشد ، اگر هزینه کالا یا سایر هزینه های مربوط به آن فروش (به عنوان مثال ، بازاریابی) بسیار زیاد باشد ، می تواند در نهایت از دست بدهد. سایر عوامل مانند مالیات ، هزینه های بهره ، استهلاک و استهلاک و هزینه های یک بار مانند دادخواست نیز می تواند یک شرکت را از سود به ضرر خالص ببرد.

استراتژی‌های اسکالپ...
ما را در سایت استراتژی‌های اسکالپ دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ناصر تقوایی بازدید : 39 تاريخ : جمعه 5 خرداد 1402 ساعت: 17:47