چگونه ارزهای رمزنگاری شده را ارزیابی کنیم؟

ساخت وبلاگ

How to Value Cryptocurrencies?

ارزهای رمزپایه واقعاً یک نوع سرمایه گذاری منحصر به فرد هستند. در هر روز معین ، یک رمزنگاری ممکن است دستاورد یا ضرر دو رقمی یا حتی سه رقمی را ببیند ، و این امر تعیین ارزش واقعی رمزنگاری یک سکه خاص برای اکثر معامله گران بسیار دشوار است.

با این حال ، اگر شما در بیت کوین یا هر ارز دیجیتال دیگر سرمایه گذاری می کنید ، دانستن چگونگی مقایسه ارزش معاملات فعلی یک ارز و ارزش واقعی آن (ذاتی) آن مهم است ، زیرا به شما کمک می کند تا تصمیم بگیرید که چه موقع بخرید (اگر بازار کم ارزش باشد) یا بهفروش (اگر بازار بیش از حد ارزش داشته باشد).

اگرچه ، مدل های ارزیابی سنتی که برای تعیین مقادیر اوراق قرضه ، سهام ، ارزهای فیات یا کالاها استفاده می شوند ، به خوبی به ارزهای رمزپایه ترجمه نمی شوند. این امر به این دلیل است که آنها هیچ گونه پرداخت سود سهام ، مکرر جریان نقدی یا یک ارزش ترمینال خاص ندارند که می توان تخمین زد.

با این وجود ، مدلهایی وجود دارند که می توانند به شما کمک کنند تا از طریق ارزیابی مطلق و ارزیابی نسبی ، ارزش واقعی یک رمزنگاری را تعیین کنید. توجه داشته باشید که از مدل های ارزیابی نباید به عنوان پایه ای برای سرمایه گذاری در ارزهای رمزنگاری شده به تنهایی استفاده شود ، اما آنها می توانند به شما در درک نیروهایی که ارزش ارز دیجیتال را دارند ، کمک کنند.

مدل ارزیابی مطلق - معادله مدل پولی مبادله

همچنین به عنوان تئوری کمیت پول شناخته می شود ، این یک ابزار مفید برای استفاده در ارزیابی ارزهای رمزنگاری است. دلیل این امر این است که این مدل به دنبال تعیین مقداری است که برای کاربران در یک شبکه cryptocurrency تهیه می شود ، و این مقدار را به عرضه و سرعت سکه ها مربوط می کند تا آنچه را که یک سکه فردی ارزش دارد ، بدست آورد.

این یک مدل کلان اقتصادی است که می تواند برای ارتباط با عرضه پول ، سرعت آن و سطح قیمت و همچنین شاخص هزینه ها استفاده شود. معادله تغییر:

 • M = میانگین عرضه اسمی پول در گردش در یک اقتصاد. در این حالت ، تعداد کل سکه های یک رمزنگاری خاص را نشان می دهد.
 • v = این سرعت پول است ، که اندازه گیری فرکانس برای سکه رمزنگاری است.
 • P = سطح قیمت Cryptocurrency.
 • q = شاخص مخارج واقعی.

از مواردی برای معادله مدل مبادله استفاده کنید

به معنای کلی ، استفاده از معادله مبادله برای ارزش گذاری یک رمزنگاری در چندین مورد استفاده از جمله:

 • پیش بینی برنامه عرضه برای واحدهای ارز. این به شما امکان می دهد بدانید چه زمانی سکه ها در دسترس خواهند بود و چه تعداد معامله می شوند.
 • تخمین هایی از سهم بازار که انتظار می رود رمزنگاری به آن برسد و منحنی Adoption S را ارائه دهد.
 • تلاش برای پیش بینی سرعت رمزنگاری.
 • ایجاد فاکتور تخفیف مورد نیاز برای ایجاد ابزار آینده ارز در زمان حال.

محدودیت تئوری کمیت پول

مانند هر مدل اقتصادی دیگر ، استفاده از این مدل برای ارزش گذاری ارزهای رمزپایه محدودیت های خود را دارد. این محدودیت ها عبارتند از:

 • با توجه به سرعت ارزهای رمزنگاری شده ، داده های زیادی در دسترس نیست و اطلاعات کمی در دسترس از یک رمزنگاری تا زمان دیگر متفاوت است.
 • معاملات رمزنگاری زنجیره ای برای جایگزینی تولید ناخالص داخلی در ارزهای فیات استفاده می شود. با این حال ، تعداد قابل توجهی از این معاملات به سادگی سکه هایی هستند که از یک مبادله به دیگری منتقل می شوند.
 • تشخیص دقیق درصد نشانه هایی که در واقع معامله می شوند ، آسان نیست ، که باید در شناور فاکتور شود.
 • تعیین سایر جزئیات مرتبط نیز دشوار است. به عنوان مثال ، تعیین میزان ارتباط سرعت با متغیرهای دیگر ، یا مواردی که باید به طور مستقل رفتار شود ، یا اینکه چگونه می توان ارزش چنگال های موجود در زنجیره را حساب کرد ، آسان نیست.

مدل های ارزیابی نسبی برای ارزهای رمزنگاری شده

همچنین در استفاده از مدلهای ارزیابی نسبی برای ارزهای رمزنگاری شده پتانسیل وجود دارد. با این حال ، این منطقه ای است که در حال حاضر کار قانع کننده کمی در دسترس است. با این وجود ، معیارهای جالبی وجود دارد که می تواند برای مقایسه استفاده شود و بنابراین به رسیدن به ارزیابی های نسبی کمک می کند. این شامل:

 • نسبت ارزش به تراز: نسبت شبکه به معاملات (NVT) اندازه گیری ارزش دلار درپوش بازار یک رمزنگاری در رابطه با حجم معاملات روزانه آن است.
 • معاملات در ثانیه: این یک متریک مفید برای ارزهای رمزنگاری شده است که به دنبال پذیرش انبوه توسط مصرف کنندگان هستند.
 • ویژگی های پایه مالکیت ارز: بخشی از ارزش یک رمزنگاری خاص ممکن است به عواملی بستگی داشته باشد ، مانند تعداد کاربرانی که بیش از تعداد خاصی از سکه ها ، غلظت مالکیت و درصد سکه های عرضه شده در مقایسه با کاربر دارند. منابع
 • سودآوری معدن: ماهیت استخراج معادن رمزنگاری و اینکه چگونه معدنچیان سودآور آن را می دانند یک معیار مفید هنگام بررسی ساختار مالکیت است.
 • حجم توزیع و معاملات: این مبادلات را بررسی می کند که یک رمزنگاری در دسترس است و نحوه توزیع حجم معاملات در این مبادلات.

حرف آخر

واضح است که برای توسعه مدلهایی که می توانند ارزهای رمزپایه را به طور دقیق ارزیابی کنند ، باید کارهای زیادی انجام شود. ارزش آینده هر سکه دیجیتال به مدلهای Staking ، تشویقی و توزیع در یک پروژه معین متصل می شود. با توجه به این نکته ، این احتمال وجود دارد که مدل ها در آینده توسعه یابد تا هر سکه را به طور مستقل بررسی کند ، نه یک مدل یک اندازه متناسب. همچنین ، پست ما را در مورد نحوه عملکرد cryptocurrency به طور کلی بررسی کنید.

آیا می خواهید تجارت ارزهای رمزنگاری شده را شروع کنید؟با تجارت AVA AU آسانتر از همیشه است!

ارزهای cryptocur ارز

درست مانند سایر دارایی ها مقادیر cryptocurrency مبتنی بر عرضه و تقاضا است. تا زمانی که تقاضای فزاینده ای برای این کلاس دارایی جدید وجود داشته باشد ، می توان انتظار داشت که آنها همچنان به افزایش ارزش ادامه دهند. و برخی از ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین نیز شامل یک ویژگی کمبود است که تضمین می کند که عرضه نیز بسیار کم است و به بالا بردن قیمت به مرور زمان کمک می کند. یکی دیگر از ویژگی های مورد توجه با ارزهای رمزپایه این است که آنها فقط در صورتی که کاربران و سرمایه گذاران تصمیم بگیرند که ارزش خود را داشته باشند ، ارزش خواهند داشت. از آنجا که هیچ دارایی فیزیکی در پشت رمزنگاری وجود ندارد ، این امر به برخی ایمان نیاز دارد که ارزهای رمزنگاری شده همچنان به ارزش خود ادامه می دهند.

درست مانند همه ارزهای فیات ، هیچ چیز از ارزش ذاتی از آنها حمایت نمی کند. هیچ طلا یا نقره ای یا کالای گرانبهای دیگر وجود ندارد که ارزش هر ارز را تضمین کند. بنابراین ، ارزهای رمزپایه هیچ ارزش ذاتی ندارند ، دقیقاً همانطور که ارزهای فیات هیچ ارزش ذاتی ندارند. در عوض ، ارزش موجود در ارزهای رمزپایه از اعتماد و پشتوانه افرادی که از آنها استفاده می کنند ناشی می شود. به همین دلیل افزایش فرزندخواندگی برای ارزهای رمزپایه بسیار مهم است. از آنجا که افراد بیشتری برای استفاده از آنها می آیند ، می توان در نتیجه ارزش ارزش را افزایش داد.

دلایل زیادی وجود دارد که به عنوان دلیل این امر فرض شده است که بیت کوین با ارزش ترین ارزهای رمزنگاری شده است. یکی این است که بیت کوین قدیمی ترین و شناخته شده ترین ارزهای رمزنگاری شده است. این ارتباط خاصی دارد زیرا ارزش یک رمزنگاری نیز به فرزندخواندگی آن متصل است ، یا اینکه تعداد افراد از آن استفاده می کنند. از آنجا که بیت کوین شناخته شده ترین رمزنگاری است ، بیشترین استفاده را نیز دارد و بزرگترین اکوسیستم دارد. بیت کوین به مراتب در دسترس تر از سایر altcoins است و بیشترین نقدینگی را نیز دارد و آن را برای کلاس سرمایه گذار بزرگتر که اکنون وارد بازارهای رمزنگاری شده است جذاب می کند.

استراتژی‌های اسکالپ...
ما را در سایت استراتژی‌های اسکالپ دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ناصر تقوایی بازدید : 5 تاريخ : جمعه 5 خرداد 1402 ساعت: 17:52