یک دهه گمشده! سرمایه گذاران خرده فروشی احتمالاً پس از فروش اخیر ، پروفایل های ریسک خود را دوباره ارزیابی می کنند

ساخت وبلاگ

با افزایش نرخ بهره در هزینه سرمایه افزایش می یابد و کف موجود در سهام حتی بیشتر اصلاح می شود. ما قبلاً شاهد بودیم که بانکهای مرکزی در سراسر جهان اقدامات لازم را برای مهار تورم با سفت کردن عرضه پول انجام داده اند.

سیدهارتا بایا

Siddhartha Bhaiya مدیر عامل و مدیر صندوق در Aquitas Investment Consulting Private Limited ، یک شرکت سرمایه گذاری بوتیک است که در درجه اول روی PMS و پیشنهادات AIF تمرکز دارد. وی یک حسابدار منشور واجد شرایط و نیروی محرکه سرمایه گذاری AEQUITAS است و بیش از 20 سال تجربه در زمینه تحقیقات عدالت و مدیریت صندوق سهام دارد.

در دهه گذشته ، ما یک محیط با نرخ بسیار کم بهره را مشاهده کرده ایم که هزینه سرمایه را کاهش داده و منجر به گسترش در سود قیمت (PE) برای سهام های متعدد شده است.

علاوه بر این ، عدم بازده در ابزارهای با درآمد ثابت ، بسیاری از سرمایه گذاران خرده فروشی و بار اول را که به طور سنتی سرمایه گذاران کم خطر هستند ، مجبور به سرمایه گذاری در بورس های سهام با ارزش های Frothy کرده است.

ما بسیاری از سرمایه گذاران بار اول که احتمالاً ریسک مرتبط با بازار سهام را درک نمی کنند ، شاهد ورود خرده فروشی در بورس سهام هستیم.

نزدیک به 1 از 4 سهام در BSE500 در حال حاضر بیش از 50 درصد از دست داده اند و بازار خرس قبلاً در برخی از بخش ها آغاز شده است.

با افزایش نرخ بهره در هزینه سرمایه افزایش می یابد و کف موجود در سهام حتی بیشتر اصلاح می شود. ما قبلاً شاهد بودیم که بانکهای مرکزی در سراسر جهان اقدامات لازم را برای مهار تورم با سفت کردن عرضه پول انجام داده اند.

بانک ذخیره هند (RBI) نرخ بازپرداخت را 90 امتیاز پایه افزایش داده است که منجر به جریان نقدینگی از بازارها به سینه بانک مرکزی می شود.

بانک های مرکزی پشت منحنی هستند و با توجه به این واقعیت که تورم جهانی هنوز داغ است ، ما شاهد افزایش نرخ های بیشتر توسط بانک های مرکزی هستیم.

با توجه به خروج سرمایه گذاران پرتفوی خارجی (FPI) و آنچه در مورد همسایگان ما اتفاق می افتد (سریلانکا ، پاکستان ، نپال) ، ما انتظار داریم RBI با افزایش نرخ ها به سمت خنک شدن تورم و محافظت از روپیه ، تهاجمی باشد.

نرخ بهره بالاتر در سپرده های ثابت و ضرر و زیان در اوراق بهادار سهام ، مجدداً منجر به تعادل مجدد می شود و بیشتر افراد به آرامی گلوله را گاز می گیرند و به سمت سرمایه گذاری های با درآمد ثابت حرکت می کنند.

این در گذشته اتفاق افتاده است (صندوق رشد مورگان استنلی ، 1994) و ما دلیلی نداریم که باور کنیم که یک تغییر سکولار در رفتار سرمایه گذار خرده فروشی وجود دارد.

علاوه بر این ، ما انتظار داریم که بازارهای هند برای سال منفی باشند. جیب های خاصی از اقتصاد وجود خواهد داشت که به خوبی انجام می شود ، اما همچنین بخش هایی که ارزیابی ها هنوز راه طولانی برای تصحیح دارند.

با این حال ، سرمایه گذاران خرده فروشی که بخش های زیادی از ثروت خود را از دست می دهند ، پروفایل های ریسک خود را دوباره ارزیابی می کنند.

فقط زمان خواهد گفت - این که آیا سرمایه گذار خرده فروشی هند بالغ شده است یا جریان اخیر در بورس سهام نتیجه عدم بازده در سپرده های ثابت و FOMO رانده شده توسط همسایگان خود که پول در می آورند ، بوده است!

در پایان ما بخش هایی که از آنها احتیاط می کنیم-• مصرف-این احساس گرمای قیمت ورودی را احساس می کند ، علی رغم ارزشهای بالای همه زمان آنها.

• این - جایی که هزینه های کارکنان آنها از پشت بام به همراه "بازگشت به دفتر" به عنوان تماس کلاریون عبور کرده است ، هزینه ها به شدت بالا می روند.

• بانکداری - جایی که من معتقدم این چالش های خاص خود را خواهد داشت - ما طی 10 سال گذشته "وام های خرده فروشی" را به فروش می رسانیم - این اولین دوره جدی تورمی است که خانوارها می بینند - ما ممکن است در حاشیه چالش های بزهکاری داشته باشیمکه می تواند باعث شود بانک ها اعتبار را محکم کنند - که می تواند بر پرداخت های تازه تأثیر بگذارد.

متأسفانه ، بسیاری از این بخش ها به شدت در معیارها نمایان می شوند و بنابراین باعث ایجاد درد برای سرمایه گذاران خرده فروشی می شوند.

ما معتقدیم که جیب هایی در بازارها وجود دارد که سرمایه گذاران می توانند درآمد کسب کنند ، اما اینها بخش هایی هستند که به طور قابل توجهی در معیار تحت نمایش قرار می گیرند-

• CAPEX چرخه کوتاه - شرکت های هندی در حال گسترش ظرفیت هستند.

• کالاها-در سطح جهانی ما در کالاهای زیر سرمایه گذاری کرده ایم که اکنون به ما باز می گردد. با توجه به دوره های حاملگی به طور قابل توجهی طولانی ، ما معتقدیم که این چرخه یک چرخه 5-7 ساله قبل از اوج گرفتن خواهد بود.

• تولید B2B - فاکتور چین و دور شدن از "فقط به موقع" به موجودی "فقط در مورد" در ایجاد یک تولید قوی هند مسیری طولانی خواهد داشت. حتی 3 درصد از سهم بازار چین در این بخش ها به طور بالقوه می تواند شرکت های هندی را 25 تا 30 درصد در حال رشد ببیند.

• Auto و Pharma - ما می بینیم که ارزش زیادی از این دو بخش در زمان های آینده حاصل می شود.

مطابق با پایان نامه فوق ، ما نمونه کارها خود را قرار داده ایم.

داستان های ET Prime را از دست ندهید! دوز روزانه به روزرسانی های تجاری خود را در WhatsApp دریافت کنید. اینجا کلیک کنید!

استراتژی‌های اسکالپ...
ما را در سایت استراتژی‌های اسکالپ دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ناصر تقوایی بازدید : 4 تاريخ : جمعه 5 خرداد 1402 ساعت: 17:54