سیستم اسکلتی عضلانی

ساخت وبلاگ

سیستم اسکلتی عضلانی شما شامل استخوان ها ، عضلات ، تاندون ها ، رباط ها و بافت های نرم است. آنها برای حمایت از وزن بدن شما با هم کار می کنند و به شما در حرکت کمک می کنند. صدمات ، بیماری و پیری می تواند باعث درد ، سفتی و سایر مشکلات مربوط به حرکت و عملکرد شود. شما می توانید با مدیریت سلامت کلی خود ، سیستم اسکلتی عضلانی خود را قوی نگه دارید.

 • قرارهای 216. 444. 2606

بررسی اجمالی

سیستم اسکلتی عضلانی چیست؟

سیستم اسکلتی عضلانی شما شامل استخوان ها ، غضروف ، رباط ها ، تاندون ها و بافت های همبند شما است. اسکلت شما چارچوبی را برای عضلات و سایر بافتهای نرم شما فراهم می کند. آنها با هم از وزن بدن شما حمایت می کنند ، وضعیت خود را حفظ می کنند و به شما در حرکت کمک می کنند.

طیف گسترده ای از اختلالات و شرایط می تواند منجر به مشکلات در سیستم اسکلتی عضلانی شود. پیری ، صدمات ، ناهنجاری های مادرزادی (نقص هنگام تولد) و بیماری می تواند باعث درد و محدودیت حرکت شود.

شما می توانید با تمرکز بر سلامت کلی خود ، سیستم اسکلتی عضلانی خود را سالم نگه دارید. یک رژیم متعادل بخورید ، یک وزن سالم را حفظ کنید ، مرتباً ورزش کنید و ارائه دهنده خود را برای معاینات مشاهده کنید.

تابع

سیستم اسکلتی عضلانی چگونه کار می کند؟

سیستم عصبی (مرکز فرماندهی بدن شما) حرکات داوطلبانه عضلانی شما را کنترل می کند. عضلات داوطلبانه مواردی هستند که شما عمداً کنترل می کنید. برخی از آنها گروه های بزرگ عضلانی را برای انجام فعالیت هایی مانند پریدن درگیر می کنند. برخی دیگر از حرکات کوچکتر مانند فشار دادن یک دکمه استفاده می کنند. حرکات وقتی اتفاق می افتد:

 1. سیستم عصبی شما (مغز و اعصاب) پیامی را برای فعال کردن عضلات اسکلتی (داوطلبانه) ارسال می کند.
 2. در پاسخ به پیام ، الیاف عضلانی شما (تنش بالا) قرارداد دارند.
 3. هنگامی که عضله فعال یا دسته ای می شود ، روی تاندون می کشد. تاندون ها عضلات را به استخوان متصل می کنند.
 4. تاندون استخوان را می کشد و باعث حرکت آن می شود.
 5. برای استراحت عضله ، سیستم عصبی شما پیام دیگری ارسال می کند. این باعث می شود عضلات استراحت یا غیرفعال شوند.
 6. عضله آرام باعث تنش می شود و استخوان را به حالت استراحت منتقل می کند.

تشبیه

قسمت های سیستم اسکلتی عضلانی چیست؟

سیستم اسکلتی عضلانی برای کمک به شما در ایستادن ، نشستن ، پیاده روی ، دویدن و حرکت کار می کند. اجسام بزرگسال دارای 206 استخوان و بیش از 600 عضله هستند که توسط رباط ها ، تاندون ها و بافت های نرم متصل هستند.

قسمتهای سیستم اسکلتی عضلانی عبارتند از:

 • استخوانها: استخوانهای همه شکل ها و اندازه ها از بدن شما پشتیبانی می کنند ، از اندام ها و بافت ها محافظت می کنند ، کلسیم و چربی را ذخیره می کنند و سلول های خونی تولید می کنند. پوسته سخت استخوانی در خارج از کشور یک مرکز اسفنجی را احاطه کرده است. استخوان ها ساختار و فرم را برای بدن شما فراهم می کنند. آنها با عضلات ، تاندون ها ، رباط ها و سایر بافت های همبند کار می کنند تا به شما در حرکت کمک کنند.
 • غضروف: نوعی بافت همبند ، کوسن های غضروف در داخل مفاصل ، در امتداد ستون فقرات و در دنده خود. غضروف محکم و لاستیکی استخوانها را از مالش در برابر یکدیگر محافظت می کند. شما همچنین در بینی ، گوش ، لگن و ریه های خود غضروف دارید.
 • اتصالات: استخوان ها برای تشکیل مفاصل جمع می شوند. برخی از اتصالات دارای حرکات زیادی هستند ، مانند مفصل شانه توپ و سوکت. مفاصل دیگر ، مانند زانو ، به استخوان ها اجازه می دهند تا به جلو و عقب حرکت کنند اما چرخش نمی کنند.
 • عضلات: هر عضله از هزاران الیاف کشش ساخته شده است. ماهیچه های شما به شما امکان می دهد حرکت کنید ، به حالت ایستاده بنشینید و همچنان بمانید. برخی از عضلات به شما در دویدن ، رقص و بلند کردن کمک می کنند. شما از دیگران برای نوشتن نام خود استفاده می کنید ، یک دکمه را ببندید ، صحبت کنید و بلع کنید.
 • رباط ها: ساخته شده از الیاف کلاژن سخت ، رباط ها استخوان ها را به هم وصل می کنند و به تثبیت اتصالات کمک می کنند.
 • تاندون ها: تاندون ها عضلات را به استخوان ها وصل می کنند. تاندون ها ساخته شده از بافت فیبری و کلاژن ، سخت هستند اما بسیار کشیده نیستند.

شرایط و اختلالات

چه شرایطی و اختلالات بر سیستم اسکلتی عضلانی تأثیر می گذارد؟

صدها شرط می تواند در سیستم اسکلتی عضلانی ایجاد شود. آنها می توانند بر نحوه حرکت ، صحبت و تعامل با جهان تأثیر بگذارند. برخی از شایع ترین دلایل درد اسکلتی عضلانی و مشکلات حرکتی عبارتند از:

 • پیری: در طی فرآیند پیری طبیعی ، استخوان ها چگالی خود را از دست می دهند. استخوانهای کمتر متراکم می توانند منجر به پوکی استخوان و شکستگی استخوان (استخوان های شکسته) شوند. با افزایش سن ، ماهیچه ها جرم خود را از دست می دهند و غضروف شروع به پوشیدن می کند و منجر به درد ، سفتی و کاهش دامنه حرکت می شود. بعد از مصدومیت ، ممکن است به همان سرعتی که در جوانی انجام دادید ، بهبود نیافته باشید.
 • آرتروز: درد ، التهاب و سفتی مفصل ناشی از آرتروز است. افراد مسن بیشتر با شکستن غضروف داخل مفاصل ، آرتروز را به دست می آورند ، اما این بیماری می تواند افراد در هر سنی را تحت تأثیر قرار دهد. انواع دیگر آرتریت همچنین باعث درد مفاصل و التهاب از جمله آرتریت روماتوئید ، اسپوندیلیت آنکیلوز و نقرس می شود.
 • مشکلات کمر: کمردرد و اسپاسم عضلات می تواند ناشی از فشارهای عضلانی یا جراحات مانند دیسک فتق باشد. برخی از شرایط ، از جمله تنگی نخاعی و اسکولیوز ، باعث ایجاد مشکلات ساختاری در پشت شما می شوند و منجر به درد و تحرک محدود می شوند.
 • سرطان: چندین نوع سرطان بر سیستم اسکلتی عضلانی از جمله سرطان استخوان تأثیر می گذارد. تومورهایی که در بافت همبند (سارکوم) رشد می کنند می توانند باعث درد و مشکلات مربوط به حرکت شوند.
 • ناهنجاری های مادرزادی: همچنین به عنوان نقص هنگام تولد شناخته می شود ، ناهنجاری های مادرزادی می تواند بر ظاهر ، ساختار و عملکرد بدن تأثیر بگذارد. Clubfoot یکی از رایج ترین مشکلات اسکلتی عضلانی است که نوزادان با آن به دنیا می آیند. این باعث سفتی و کاهش دامنه حرکت می شود.
 • بیماری: طیف گسترده ای از بیماری ها بر نحوه عملکرد استخوان ها ، عضلات و بافت های همبند تأثیر می گذارد. برخی ، مانند استئونکروز ، باعث خراب شدن استخوان ها و مرگ می شوند. اختلالات دیگر ، مانند دیسپلازی فیبر و بیماری استخوان شکننده (پوکی استخوان ناقص) باعث شکستگی استخوان ها می شود. شرایطی که بر عضلات اسکلتی (میوپاتی) تأثیر می گذارد ، شامل بیش از 30 نوع دیستروفی عضلانی است.
 • صدمات: صدها صدمات می توانند بر استخوان ها ، غضروف ، ماهیچه ها و بافت های همبند تأثیر بگذارند. صدمات می تواند ناشی از استفاده بیش از حد باشد ، مانند سندرم تونل کارپال ، بورسیت و تاندونیت. اسپرین ها ، اشک های عضلانی ، استخوان های شکسته و صدمات به تاندون ها ، رباط ها و سایر بافت های نرم می تواند ناشی از تصادفات و تروما باشد.

این شرایط چقدر رایج است؟

هر کس هر از گاهی در عضلات و مفاصل خود درد دارد. یکی از شایع ترین شرایط اسکلتی عضلانی ، کمردرد ، به خصوص کمردرد است. بیش از 80 ٪ از مردم ایالات متحده در مقطعی از زندگی خود کمر دارند. آرتروز نیز بسیار شایع است. بیش از 54 میلیون بزرگسال در ایالات متحده آرتروز دارند. استخوان های شکسته ، اسپری ها و سویه ها برای میلیون ها نفر هر ساله اتفاق می افتد. بیشتر افراد بدون مشکلات بهداشتی طولانی مدت از این صدمات بهبود می یابند.

چگونه می توانم سیستم اسکلتی عضلانی خود را سالم نگه دارم؟

بهترین راه برای مراقبت از سیستم اسکلتی عضلانی خود ، حفظ سلامت به طور کلی است. برای سالم نگه داشتن استخوان ها و ماهیچه های خود ، باید:

 • به طور مرتب ورزش کنید ، و حتماً ترکیبی از تمرینات تحمل وزن و فعالیت های قلبی عروقی را شامل شود. تقویت عضلات شما می تواند از مفاصل شما پشتیبانی کرده و از آسیب ها محافظت کند.
 • خواب زیادی بخورید تا استخوان ها و ماهیچه های شما بتوانند بهبود یابند و بازسازی شوند.
 • وزن سالم را حفظ کنید. پوند اضافی بر استخوان ها و مفاصل شما فشار می آورد و باعث ایجاد طیف وسیعی از مشکلات سلامتی می شود. اگر وزن اضافی دارید، با پزشک خود در مورد یک برنامه کاهش وزن سالم صحبت کنید.
 • انتخاب های غذایی سالم را انتخاب کنید، از جمله رژیم غذایی متعادل از میوه ها و سبزیجات، پروتئین بدون چربی و شیر برای استخوان های قوی.
 • سیگار را ترک کنید و از مصرف دخانیات خودداری کنید. سیگار باعث کاهش جریان خون در سراسر بدن می شود. استخوان ها، ماهیچه ها و بافت های نرم شما برای سالم ماندن به جریان خون کافی نیاز دارند.
 • معاینات منظم و غربالگری های سلامت متناسب با سن را انجام دهید. اگر بالای 65 سال دارید، در مورد انجام آزمایش تراکم استخوان با پزشک خود صحبت کنید.

سوالات متداول

چه زمانی باید با پزشکم تماس بگیرم؟

اگر درد، تورم، سفتی، کاهش دامنه حرکتی یا مشکل در حرکت دارید، با پزشک خود صحبت کنید. اگر هر یک از این تغییرات به طور ناگهانی اتفاق افتاد، فوراً به ارائه دهنده خود مراجعه کنید. مشکلات ناگهانی می تواند نشانه یک بیماری جدی باشد.

یادداشتی از کلینیک کلیولند

همه افراد گهگاهی دچار درد و درد عضلانی می شوند. اگرچه ممکن است نتوانید از تمام کشیدگی ها، رگ به رگ شدن ها و شکستگی استخوان ها جلوگیری کنید، اما می توانید سیستم اسکلتی عضلانی خود را سالم نگه دارید. حفظ سلامت کلی، خطر ابتلا به بیماری و صدمات را کاهش می دهد. و سالم ماندن به شما کمک می کند در صورت آسیب دیدگی سریعتر بهبود پیدا کنید. با مراجعه منظم به پزشک، مدیریت وزن و مراقبت از خود، از استخوان ها و ماهیچه های خود محافظت می کنید تا آنها بتوانند به محافظت از شما ادامه دهند.

آخرین بررسی توسط یک متخصص پزشکی کلینیک کلیولند در 12/11/2020.

منابع

 • انجمن کایروپراکتیک آمریکاحقایق و آمار کمردرد.(https://www. acatoday.org/Patients/What-is-Chiropractic/Back-Pain-Facts-and-Statistics) مشاهده شده در 1/5/2021.
 • مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری. آرتروز.(https://www. cdc. gov/arthritis/index. htm) دسترسی به 1/5/2021.
 • مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری. آمار مرتبط با آرتریت(https://www. cdc. gov/arthritis/data_statistics/arthritis-related-stats. htm) دسترسی به 1/5/2021.
 • مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری. اختلالات اسکلتی عضلانی مرتبط با کار و ارگونومی.(https://www. cdc. gov/workplacehealthpromotion/health-strategies/musculoskeletal-disorders/) مشاهده شده در 1/5/2021.
 • کتابچه راهنمای مرکاثرات پیری بر سیستم اسکلتی عضلانی.(https://www. merckmanuals.com/home/bone,-joint,-and-muscle-disorders/biology-of-the-musculoskeletal-system/effects-of-aging-on-the-musculoskeletal-system) قابل دسترسی1/5/2021.
 • موسسه ملی آرتریت و بیماری های اسکلتی عضلانی و پوستی. ماهیچه های سالم مهم هستند.(https://www. niams. nih. gov/health-topics/kids/healthy-muscles) دسترسی به 1/5/2021.
 • موسسه ملی آرتریت و بیماری های اسکلتی عضلانی و پوستی. بیماری های عضلانی و استخوانی.(https://www. niams. nih. gov/health-topics/muscle-bone-diseases) دسترسی به 1/5/2021.

کلینیک کلیولند یک مرکز پزشکی دانشگاهی غیرانتفاعی است. تبلیغات در سایت ما به حمایت از ماموریت ما کمک می کند. ما محصولات یا خدمات غیر کلینیک کلینیک را تایید نمی کنیم. خط مشی

استراتژی‌های اسکالپ...
ما را در سایت استراتژی‌های اسکالپ دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ناصر تقوایی بازدید : 19 تاريخ : جمعه 5 خرداد 1402 ساعت: 17:56