چگونه می توان stablecoin ایجاد کرد؟

ساخت وبلاگ

با معرفی بیت کوین و بعداً اتریوم ، ارزهای رمزنگاری شده جهان را با طوفان سوق داده اند. در حالی که در ابتدا ، نشانه های رمزنگاری برای آب و برق خاص مورد استفاده قرار می گرفت ، بسیاری از نشانه های ابزار که به بازار رفتند ، این معیار را برآورده نکردند. پس از اینکه ارزهای رمزنگاری شده و نشانه ها بی ثبات شدند ، خریداران شروع به در نظر گرفتن سرمایه گذاری کردند. بنابراین ، لازم بود که راه حلی برای غلبه بر مشکل نوسانات رمزنگاری پیدا کنید. این امر باعث ظهور stablecoins ، نوعی نشانه ای شد که بهترین جنبه های رمزنگاری همراه با پایداری ارز فیات را نشان می دهد.

از آنجا که قیمت آنها با یک دارایی ذخیره مانند دلار آمریکا یا طلای ایالات متحده گره خورده است ، Stablecoins می تواند دنیای رمزنگاری و ارز فیات را برطرف کند. این به طور قابل توجهی نوسانات را در مقایسه با بیت کوین کاهش می دهد. همچنین منجر به یک ارز دیجیتالی می شود که برای همه چیز مناسب است ، از تجارت روزانه گرفته تا نقل و انتقالات بین مبادلات.

امروز ، تقریباً 200 ارز توسط سازمان ملل متحد مجازات می شود ، از دلار آمریکا تا یورو اروپا گرفته تا ین ژاپن و موارد دیگر. این ارزها اغلب برای خرید کالاها و خدمات در اقتصادهای جهانی استفاده می شوند. با وجود تورم ، نوسان نرخ ارز و سایر عوامل ، ارزش این ارزها به صورت روزانه کمی تغییر می کند. این چندین اقتصاد را قادر می سازد که به استفاده از این ارزهای صادر شده توسط دولت وابسته باشند. به عنوان مثال ، شما می توانید نان را از نانوایی مورد علاقه خود خریداری کنید و امروز 4 دلار برای آن بپردازید ، با دانستن اینکه بعید است فردا به 99 سنت سقوط کند.

در این مقاله ، ما به تفصیل در مورد stablecoins بحث خواهیم کرد ، از جمله روند نحوه ایجاد آنها.

stablecoin چیست؟

stablecoin یک رمزنگاری است که ارزش آن به ارز ، کالا یا ابزار مالی دیگر گره خورده یا گره خورده است. stablecoins به گونه ای طراحی شده است که جایگزینی برای نوسانات بالای اکثر ارزهای رمزنگاری مانند بیت کوین ارائه می دهد و باعث می شود سرمایه گذاری های رمزنگاری برای معاملات مشترک کمتر مناسب باشند.

به زبان ساده تر ، StableCoin نوعی پول دیجیتال است که هدف آن تقلید از ارزهای سنتی و پایدار است. stablecoin یک رمزنگاری است که به ارزش یک دارایی اساسی وثیقه می شود.

بسیاری از stablecoins با نسبت 1: 1 با ارزهای خاص فیات مانند یورو یا دلار آمریکا تضمین می شوند که می توانند در صرافی ها معامله شوند. Stablecoins همچنین می تواند به انواع دیگر دارایی ها ، به عنوان مثال ، فلزات گرانبها مانند طلا یا حتی سایر ارزهای رمزنگاری شده باشد.

Stablecoins در مقایسه با سایر ارزهای رمزنگاری شده با موضوعات نوسانات شدید سر و کار ندارد. آنها از مزایای ارزهای رمزنگاری شده ، از جمله تغییر ناپذیری ، شفافیت ، امنیت ، معاملات سریع ، کیف پول های دیجیتال ، حفظ حریم خصوصی و هزینه های پایین ، بدون از دست دادن اعتماد و ثبات ارز فیات استفاده می کنند.

Collateralized stablecoins

بیایید انواع مختلفی از stablecoins را درک کنیم.

انواع stablecoin چیست؟

stablecoins به طور عمده در انواع زیر طبقه بندی می شوند:

stablecoins وثیقه

stablecoins وثیقه سکه هایی هستند که مقادیر آنها توسط وثیقه های خاص پشتیبانی می شود. آنها بیشتر به عنوان طبقه بندی می شوند:

stablecoins با حمایت فیات به ارزش ارز فیات متصل می شوند. اولین Stablecoin تحت حمایت فیات Tether (USDT) بود که مفهوم یک رمزنگاری را به ارزش دلار آمریکا منتقل کرد و توسط ذخایر نماینده کل سرمایه بازار پشتیبانی کرد. نمونه های دیگر از Stablecoins تحت حمایت فیات شامل Paxos Standard و Coin USD است.

Stablecoins دارای پشت دارایی توسط سایر دارایی ها به جز رمزنگاری یا فیات پشتیبانی می شود. نشانه های تحت حمایت دارایی به قیمت دارایی ها ، به عنوان مثال ، طلا ، نقره ، الماس ، نفت ، املاک و مستغلات و موارد دیگر متصل می شوند.

stablecoins تحت حمایت رمزنگاری تحت تأثیر Cryptocurrency قرار دارد. با این حال ، آنها از پروتکل ها استفاده می کنند تا اطمینان حاصل شود که ارزش با قیمت توکن پشتی متفاوت نیست. Dai Token یک Stablecoin با حمایت رمزنگاری است که توسط اتر پشتیبانی می شود و به ارزش دلار آمریکا می رود. این قیمت خود را از طریق قرارداد هوشمند سازنده حفظ می کند که با توجه به نوسانات قیمت ETH ، نشانه های MKR را از بین می برد و ایجاد می کند.

stablecoins غیر متمایز

همچنین به عنوان سهام seigniorage یا stablecoins الگوریتمی شناخته می شود ، استابلوهای غیر متمایز ، اصل اساسی ارزهای رمزنگاری شده را اجرا می کنند: عدم تمرکز. از آنجا که بسیاری از علاقه مندان به رمزنگاری استدلال کرده اند که stablecoins باید روی دارایی متمرکز شود اما باید از الگوریتم ها برای به دست آوردن ارزش استفاده کنند ، مفهوم stablecoins های غیر متمایز به وجود آمده است.

قدرت مالی در stablecoins غیر متمایز به یک نهاد مرکزی متکی نیست بلکه یک فرمول حاصل از تقاضا است. مبنای نمونه ای از stablecoins الگوریتمی است که 133 میلیون دلار از Bain Capital Ventures ، Polychain Capital و GV جمع آوری کرده و محبوبیت زیادی کسب کرده است.

stablecoins الگوریتمی

stablecoins الگوریتمی ممکن است دارایی های ذخیره داشته باشد. تفاوت اصلی استراتژی آنها برای حفظ پایدار قیمت Stablecoin با کنترل عرضه آن از طریق یک الگوریتم است. این در اصل یک برنامه رایانه ای است که فرمول از پیش تعیین شده را اجرا می کند.

این تفاوت چندانی با بانکهای مرکزی نیست ، که برای پایدار نگه داشتن ارزش ارز به یک دارایی ذخیره بستگی ندارد. توجه به این نکته حائز اهمیت است که یک بانک مرکزی مانند فدرال رزرو ایالات متحده ، سیاست پولی را بر اساس پارامترهای خوب درک می کند. این واقعیت که این صادرکننده و دارنده مناقصه قانونی است ، اعتبار آن سیاست را می افزاید.

اکنون که اصول اولیه Stablecoins را توضیح داده ایم ، باید به بخش بعدی حرکت کنیم ، یعنی چرا استابلوکین ها مهم هستند؟

خدمات توسعه Leewayhertz StableCoin

stablecoins خود را با حمایت دارایی های ارزش واقعی مورد نظر ایجاد و راه اندازی کنید.

چرا استابلوک ها مهم هستند؟

به دلایل مختلف ، stablecoins برای معاملات مالی در Crypto-Verse ضروری است:

  • اینها بهترین راه برای تجارت نوسانات است

Stablecoins اولین راهی بود که معامله گران سیستم عامل های تجارت غیر فیاتوری می توانستند به دلیل نوسانات کم ، معاملات را وارد و خارج کنند. از آنجایی که اولین مبادلات رمزنگاری در ابتدای آنها دلار ایالات متحده یا سایر ارزهای فیات موجود در آن وجود نداشت ، به عنوان یک ارز معادل فیات به یک stablecoin نیاز بود. برای محافظت از سود خود ، معامله گران می توانند پس از بسته شدن موقعیت ، به Stablecoin حرکت کنند.

  • آنها ساده ترین راه برای تبدیل ارز فیات به cryptocurrency هستند

قبل از سرمایه گذاری در cryptocurrency ، بیشتر سرمایه گذاران ابتدا ارز فیات خود را به cryptocurrency تبدیل می کنند. ساده ترین راه برای انجام این کار با خرید stablecoins است که ارزش ثابت برای ارز فیات شما دارند. اگر می خواهید دلار را به Cryptocurrency تبدیل کنید ، می توانید دلار برای سکه های USD (USDC) تجارت کنید. Tether ، که در ابتدا با عنوان RealCoin شناخته می شد ، در سال 2014 تأسیس شد. این اولین Stablecoin بود که ایجاد شد. این یک میخ 1: 1 به دلار آمریکا دارد. شرکت کنندگان در بازار می توانند پس از تبدیل FIAT به USDT ، با پول-با درآمد USDT در blockchain معامله کنند.

Tether را می توان در بسیاری از زنجیره های عمومی از جمله Tron ، Ethereum و Algorand استفاده کرد. زنجیره اتریوم جایی است که آخرین بار به عنوان یک نشانه ERC20 دیده می شد.

  • متداول ترین روش برای انتقال پول در یک blockchain

Tether (USDT) ، معامله شده ترین دارایی cryptocurrency در جهان در هر روز معین ، اغلب از حجم معاملات ترکیبی برای بیت کوین و اتریوم ، که بزرگترین ارزهای رمزنگاری شده توسط سرمایه بازار هستند ، پیشی می گیرد. Tether در سرمایه گذاری در بازار با 74 میلیارد دلار چهارم است.

سایر Stablecoins مانند USD Coin (USDC) نیز به سرعت در حال رشد هستند و توسط گروهی از شرکت ها از جمله Coinbase و Circle اداره می شوند. آنها با توجه به سرمایه گذاری در بازار ، دارایی دیجیتالی نهم هستند.

در حالی که بسیاری از ارزهای رمزنگاری شده را می توان برای اهداف مختلف استفاده کرد ، stablecoins بهترین برای جابجایی دارایی های روی یک blockchain است.

  • آنها بلوک اصلی ساخت و ساز هستند

Defi از بسیاری جهات به استابلوها وابسته است. به عنوان مثال ، Curve ، یکی از بزرگترین پروتکل های DEFI که دارای بیش از 20 میلیارد دلار در کل ارزش قفل شده است ، در درجه اول به عنوان یک بازار برای معامله گران برای تجارت تابلوی های مختلف با هزینه کم است. هنگامی که یک معامله گر با استفاده از نقدینگی منحنی ، Stablecoins را مبادله می کند ، سرمایه گذاران که StableCoins خود را برای منحنی اضافه کرده اند ، بخشی از هزینه های معاملاتی را دریافت می کنند.

بسیاری از پروتکل های Defi سیستم عامل های خود را طراحی کرده اند تا سرمایه گذاران بتوانند با منحنی تجارت کنند. این پروتکل ها به سرمایه گذاران کمک کرده اند تا در استخرهای Stablecoin Curve و ساخت صندوق های سرمایه گذاری چند میلیارد دلاری شرکت کنند.

پروتکل های وام دهی Defi مانند AAVE و ترکیب به وام دهندگان اجازه می دهد تا با استفاده از استبولین ها وام دهندگان وام دهند. اگر آنها به عنوان دارایی های بی ثبات مانند بیت کوین معرفی شوند ، این وام ها کار نمی کنند. وثیقه وام گیرندگان برای تأمین ارزش وام کافی نخواهد بود و اگر بیت کوین کاهش یابد ، وام گیرندگان پول کمتری خواهند داشت. این پروتکل های وام پس از آن در هرج و مرج ثابت قرار می گیرند. از آنجا که وام گیرندگان وام های خود را در Stablecoins دریافت می کنند ، که ارزش ثابت برای مدت وام دارند ، می توانند عملکردی داشته باشند.

با stablecoins چه کاری می توانید انجام دهید؟

  • به حداقل رساندن نوسانات: مقدار ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین و اتر به طرز چشمگیری نوسان می کند ، گاهی اوقات حتی تا دقیقه. یک ارز پایدار گزینه بهتری برای فروشندگان و خریداران است تا اطمینان حاصل کنند که در آینده نشانه های آنها سقوط و افزایش نمی یابد.
  • تجارت یا ذخیره دارایی ها: stablecoins می تواند بدون حساب بانکی برگزار شود و انتقال آن آسان است. Stablecoins را می توان به راحتی در سراسر جهان ارسال کرد ، حتی به کشورهایی که دریافت دلار آمریکا یا ارز ناپایدار ممکن است دشوار باشد.
  • کسب سود: می توان به سرمایه گذاری های Stablecoin ، که به طور معمول بالاتر از آنچه بانک ها ارائه می دهند ، بهره کسب کنید.
  • انتقال پول ارزان: شما می توانید هر مقدار پول را با حداقل هزینه انتقال با stablecoins منتقل کنید.
  • ارسال پول در سطح بین المللی: StableCoins مانند USDC یک انتخاب عالی برای ارسال پول در سراسر جهان است زیرا آنها پردازش سریع و هزینه های پایین معاملات را ارائه می دهند.

خدمات توسعه Leewayhertz StableCoin

stablecoins خود را با حمایت دارایی های ارزش واقعی مورد نظر ایجاد و راه اندازی کنید.

استراتژی‌های اسکالپ...
ما را در سایت استراتژی‌های اسکالپ دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ناصر تقوایی بازدید : 56 تاريخ : جمعه 5 خرداد 1402 ساعت: 18:00