10 سوال همه در مورد بیت کوین می پرسند

ساخت وبلاگ

بیت کوین دوباره ناگهان تقاضا است و هندی ها در حال خرید هستند.

Questions about Bitcoin

به روز شده 4 دسامبر 2021: بیت کوین ارزشمندترین ارز در جهان است. امروز ، حتی با ارزش تر از طلا است. میزان cryptocurrency بیت کوین به صورت نمایی رو به رشد بوده است. بسیاری از افراد در حال خرید بیت کوین به عنوان یک سرمایه گذاری هستند یا از آن برای خرید محصولات و خدمات استفاده می کنند. سؤالات زیادی در مورد بیت کوین و آینده آن وجود دارد و هدف ما این است که از طریق مصاحبه با COO از Zebpay به اینها پاسخ دهیم.

بیت کوین اولین کار خود را در سال 2009 انجام داد. با این حال ، توسط هیچ بانک مرکزی صادر ، تأیید یا تنظیم نشده است. تعداد کمی از دولت ها به طور رسمی تجارت بیت کوین و بیت کوین را تصدیق کرده اند. بیت کوین (و سایر ارزهای مجازی) از طریق یک فرآیند تولید شده توسط رایانه به نام "معدن" ایجاد می شوند.

معدود کشورها بیت کوین را به عنوان مناقصه نسبتاً پذیر می پذیرند - به این معنی که می توانید از بیت کوین برای خرید کالا یا خدمات استفاده کنید. السالوادور کشوری است که بیت کوین را به عنوان مناقصه قانونی می پذیرد و حتی می توانید بیت کوین را از بیش از 200 دستگاه خودپرداز در آن کشور خارج کنید. ما انتظار داریم که سایر کشورها در سال 2022 دنبال کنند.

هند چطور؟میلیون ها شهروند هندی روی ارزهای مجازی سرمایه گذاری کرده اند. اخیراً خبرهایی مبنی بر ممنوعیت ارزهای رمزپایه و تجارت وجود دارد. یک شبه ، بسیاری از سرمایه گذاران عجله کردند تا سرمایه گذاری های رمزنگاری خود را نقدینگی کنند و این بر قیمت بیت کوین تأثیر گذاشت.

آخرین اخبار (4 دسامبر) این است که دولت هند به دنبال ممنوعیت ارزهای رمزنگاری نیست بلکه آنها را به عنوان "دارایی" تنظیم می کند. یک لایحه جدید در مجلس پیشنهاد می کند که هندی ها مجاز به تجارت دارایی های رمزنگاری خود در مبادلات خارجی یا ذخیره این موارد در کیف پول های دیجیتال نخواهند بود.

سوالات زیادی در مورد بیت کوین و آینده آن وجود دارد.

از پست قبلی:

Sandeep Goenka ، COO ، Zebpay به برخی از این سؤالات پاسخ می دهد. Zebpay در اواخر سال 2012 آغاز شد. این شرکت بزرگترین مبادله بیت کوین هند است و اولین بار در این صنعت است که یک برنامه کیف پول بیت کوین را راه اندازی می کند که معاملات بیت کوین را با استفاده از شماره تلفن همراه امکان پذیر می کند.

از ماه مه 2021 ، Zebpay بیش از 4 میلیون کاربر دارد که از این برنامه برای خرید ، فروش ، ذخیره و خرج کردن بیت کوین استفاده می کنند. حدود 1 لخ (100000) کاربر جدید هر ماه اضافه می شود و این شرکت قصد دارد تا پایان سال مالی ، گردش مالی 1000 روپیه را لمس کند. Zebpay ، که در سال 2014 تأسیس شد ، بیش از 1 میلیارد دلار حجم معاملات ماهانه.

گزیده های ویرایش شده از مصاحبه به شرح زیر است:

q1. چرا ارزش و تقاضای بیت کوین در حال رشد است؟

کاهش ارزش ارزها ، به ویژه دلار آمریکا و اقتصاد جهانی گریم دلایلی است که تقاضای بیت کوین وجود دارد. بیش از این ، بیت کوین برای تقلید از فلزات گرانبها طراحی شده است و عرضه آن با طراحی محدود می شود - فقط 21 میلیون بیت کوین در دسترس خواهد بود.

تقاضا سال به سال به دلیل دو دلیل در حال افزایش است: پذیرندگان اولیه در حال آزمایش و استفاده از بیت کوین هستند. به عنوان مثال ، فریلنسرها در هند در حال پذیرش پرداخت در بیت کوین هستند. دلیل دوم این است که مردم این ارز یا فناوری را 100 برابر انقلابی تر می دانند که هر شبکه ارز یا پرداختی که تاکنون وجود داشته باشد. من معتقدم که افراد بیشتری در آینده از بیت کوین استفاده می کنند ، بنابراین من بیت کوین می خرم و آن را ذخیره می کنم.

این همان چیزی است که تقاضا و قیمت را هدایت می کند.

Q2قیمت یک بیت کوین چقدر است؟آیا می توانم بخشی از یک بیت کوین را بخرم؟

نرخ خرید (از اواخر مارس 2017) برای یک بیت کوین تقریباً 87،000 روپیه و نرخ فروش تقریباً 85،000 روپیه است. قیمت هر ثانیه تغییر می کند. می توانید کسری از بیت کوین را خریداری کنید. به عنوان مثال ، می توانید بیت کوین را برای 100 روپیه یا 1000 روپیه خریداری کنید. ویرایشگر: آخرین قیمت بیت کوین (1 BTC) از این ارسال 66122 روپیه است (به www. zebpay.com مراجعه کنید).

Q3. آیا می توان از سیستم عامل های خصوصی blockchain مانند R3 برای تجارت بیت کوین استفاده کرد؟

مردم این واقعیت را می پذیرند که blockchain Bitcoin را قدرت می دهد و قرار است نحوه کار موسسات مالی را تغییر دهد. ما معتقدیم که blockchain بدون رمزنگاری که به آن متصل است - چیزی به نام "blockchain خصوصی" یا "blockchain اجازه" - واقعاً آینده ای ندارد. این هیچ یک از مزایای یک blockchain بیت کوین ، که یک دفترچه عمومی است که توسط ارزهای مجازی تأمین می شود ، ندارد. شما می توانید با مشارکت بسیاری از بازیکنان از blockchain به عنوان یک اینترنت عمومی فکر کنید. blockchain خصوصی مانند یک شرکت اینترانت است.

اما داشتن یک blockchain بدون بیت کوین نادرست است - ما معتقدیم که شما نمی توانید یکی از آنها را بدون دیگری داشته باشید.

R3 یک کنسرسیوم بزرگ و یک blockchain خصوصی است. کنسرسیوم توسط بانکداران پشتیبانی می شود. آنها شروع به استفاده از اصطلاح "دفترچه توزیع شده" کرده اند. این blockchain نیست و هیچ ارتباطی با ارزهای مجازی ندارد.

Q4نمای RBI در مورد blockchain و بیت کوین چیست؟

شایستگی RBI این است که blockchain را یک فناوری جالب می داند. یک رویکرد انتظار و تماشای وجود دارد - منتظر است تا این گسترش رخ دهد و اجازه دهد فناوری ها توسعه یابد.

بازوی تحقیقاتی RBI همچنین یک کاغذ سفید مفصل منتشر کرد که از بیت کوین یاد کرد. آنها همچنین دو مطبوعات را صادر کرده اند. آنها می گویند خطرات حقوقی و فنی درگیر است. آنها نگران سوء استفاده از بیت کوین هستند.

نقش مهم یک نشانه عمومی هنوز مورد استقبال قرار گرفته است.

تعداد زیادی POC و خلبانان وجود خواهند داشت اما فکر نمی کنم در دو سال آینده اجرای گسترده ای انجام شود. این فناوری آماده نیست.

Q5آیا خرید و فروش بیت کوین از هندوستان قانونی است؟

خرید و فروش بیت کوین در هند غیرقانونی نیست. هیچ قانونی در هند وجود ندارد که آن را غیرقانونی اعلام کند.

RBI می داند که ما وجود داریم و با آنها مکاتبه کرده ایم. ما تجارت بیش از 200 روپیه در ماه انجام می دهیم. ما با حساب های بانکی سر و کار داریم و یک شرکت ثبت شده هستیم.

Q6. امروز هندی ها با بیت کوین چه چیزی می توانند خریداری کنند؟آیا ارائه دهندگان خدمات ، خدمات و شرکت های تجارت الکترونیکی بیت کوین را می پذیرند؟

به طور معمول ، در تجارت هر کالایی یا ارز خارجی ، 98 درصد معامله گران در مورد ارزش احتمالی آینده و 2 درصد برای کالاها و خدمات ، خرید و فروش کالاها هستند. با کالاها و بازار سهام نیز همین است. مردم بر اساس اخبار و فرضیات در حال خرید و فروش هستند. آنها حدس می زنند که آیا در آینده سود کسب می کنند یا خیر. این خوب است زیرا نقدینگی را برای آن دارایی فراهم می کند. به همین ترتیب ، افرادی هستند که ارزش آینده بیت کوین را حدس می زنند.

در هند ، بازرگانان بسیار کمی هستند که بیت کوین را می پذیرند. اما در کشورهای غربی مشاغل بزرگی مانند دل ، Expedia ، وردپرس و غیره بیت کوین را می پذیرند. بنابراین می توانید یک لپ تاپ دل را با بیت کوین خریداری کنید یا هتل یا رزرو هواپیمایی را تهیه کرده و در بیت کوین بپردازید. راکوتن ، بزرگترین شرکت تجارت الکترونیکی ژاپن ، پذیرش بیت کوین را آغاز کرده است. با بزرگترین شرکت تجارت الکترونیکی آفریقای جنوبی نیز همین است. این معنی ندارد که شرکت های تجارت الکترونیکی هندی بتوانند بیت کوین را بپذیرند ، اما تعداد کمی از مصرف کنندگان هندی صاحب بیت کوین هستند. هنوز به توده بحرانی نرسیده است.

اما تماشای آنچه در مورد سال 2018 - 2019 اتفاق می افتد جالب خواهد بود.

کوپن سهام Zebpay از ارائه دهندگان خدمات مختلف و اگر صاحب بیت کوین هستید ، می توانید به عنوان مثال با استفاده از این کوپن های از پیش پرداخت شده ، زمان پخش خود را بالا ببرید. ما مستقیماً به این فروشندگان پرداخت نمی کنیم. شما می توانید این کوپن ها را در بیت کوین از ما خریداری کنید. ما بیش از 50 روپیه فروش در ماه انجام می دهیم و این کار را برای رشد جامعه انجام می دهیم. این تعداد هر 3 یا 4 ماه دو برابر می شود. Q7چه زمانی استفاده گسترده از بیت کوین را به حدی می بینید که مردم این روزها از کیف پول الکترونیکی استفاده می کنند؟

ما معتقدیم که بیت کوین قبلاً از بین رفته است و این ارزشمندترین ارز در جهان است. امروز (اواخر مارس 2017) قیمت 1،250 دلار و نرخ آن 1000 دلار به طور مداوم برای یک ماه بود. اکنون در اوج خود است. از زمان اختراع بهترین دارایی بهترین عملکرد بوده است. در چین و ایالات متحده ، تجارت بیت کوین میلیاردها دلار ارزش دارد. در هند ، ما در ماه گردش مالی 200 روپیه انجام می دهیم. ما هر ماه 1 کاربر لاخ اضافه می کنیم. این به صورت نمایی افزایش می یابد و هر سال رشد 10 برابر را مشاهده خواهید کرد.

Q8. چگونه مبادله بیت کوین در مالیات تأثیر می گذارد و مانع از عبور از پرداخت مالیات در معاملات می شود؟

این ناشی از خود تنظیم است. ما تمام معاملات را در بورس خود ردیابی می کنیم تا اطمینان حاصل شود که همه کاربران با هنجارهای مالیاتی مطابقت دارند. در هفته گذشته مارس اطمینان حاصل می کنیم که تمام مبلغ روپیه شما در Zebpay به حساب بانکی شما بازگردانده می شود. این تضمین می کند که شما تمام سود و زیان تجارت بیت کوین خود را در Zebpay اعلام کنید. ما به کاربران اجازه نمی دهیم بیت کوین را بخرند و بفروشند مگر اینکه KYC خود را تکمیل کنند. ما جزئیات کارت PAN کاربران را داریم. تمام خرید و فروش فقط از طریق حساب های بانکی انجام می شود.

Q9. آیا معاملات مستقیم بیت کوین همکار به همتا (دور زدن مبادله) در آینده امکان پذیر خواهد بود؟

در حال حاضر امکان ارسال بیت کوین به همسالان وجود دارد. شما می توانید به صورت بیت کوین به دوستان و نزدیکان خود پول ارسال کنید (در صورت آماده بودن برای پذیرش). شما می توانید بیت کوین را برای پرداخت هزینه های دانشگاه به دانشگاه های ایالات متحده منتقل کنید. این کار بدون مداخله یک شرکت کارت اعتباری یا کیف پول یا پی پال انجام می شود.

اما برای خرید و فروش بیت کوین همیشه به یک مبادله نیاز خواهد بود زیرا اعتماد بین دو طرف را تضمین می کند. از نظر فنی ، مبادله ای مانند Zebpay را می توان با گفتن یک حساب Escrow خودکار جایگزین کرد. با این حال ، یک شخص ثالث قابل اعتماد همیشه برای حل و فصل اختلافات مورد نیاز است.

Q10. چه اقداماتی باید مصرف کنندگان برای محافظت از خود از کلاهبرداری بیت کوین انجام دهند؟

توصیه اصلی این است که نباید در هر چیزی که فرد نمی فهمد سرمایه گذاری کند. طرح ها و کلاهبرداری هایی وجود دارد که در اطراف معدن بیت کوین طراحی شده است. یک قانون ساده برای کاربران این است که هر طرحی که باید با شک و تردید عظیم چیزی را تضمین کند.

ما می گوییم که این یک فناوری پرخطر است ، پتانسیل دارد-اما ما هرگز چیزی را تضمین نمی کنیم.

هیچ چیز به عنوان بازپرداخت تضمین شده در دنیای بیت کوین وجود ندارد.

بخشی در صفحه اصلی Zebpay وجود دارد که لیست کلاهبرداری ها و طرح ها را نشان می دهد و به کاربران توصیه می کند که چگونه از خود محافظت کنند. ما همچنین این کار را در کانال های رسانه های اجتماعی انجام می دهیم.

نتیجه

سؤالات بسیار بیشتری در مورد بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگاری وجود خواهد داشت. Digital Creed همچنان از طریق مقالات بیشتری که در آینده در این سایت ارسال می شود ، به ارائه پاسخ می پردازد.

استراتژی‌های اسکالپ...
ما را در سایت استراتژی‌های اسکالپ دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ناصر تقوایی بازدید : 51 تاريخ : جمعه 5 خرداد 1402 ساعت: 18:01