2023 برای سرمایه گذاری های شما چه خواهد کرد؟

ساخت وبلاگ

ما یک ایمیل DIGEST DAILY MYFT را برای شما ارسال خواهیم کرد که آخرین اخبار متن را هر روز صبح جمع می کند.

کلر بارت همه در حال حاضر نگران پول هستند ، اما کلینیک پول برای کمک به اینجا است. من کلر بارت ، ویرایشگر مصرف کننده FT هستم. حتی اگر نمی خواهید به عنوان مهمان بیاید ، ما می خواهیم ایده های شما را برای موضوعات مربوط به پول بشنویم که می خواهید در مورد این نمایش اطلاعات بیشتری کسب کنید. از طریق money@ft.com به ما ایمیل بزنید و به ما اطلاع دهید که در ذهن شما چیست.

آیا 2023 می تواند یک سال تغییر برای سرمایه گذاران باشد؟2022 یک سال آشفته بود. جنگ در اوکراین ، افزایش تورم و افزایش نرخ بهره منجر به عدم اطمینان اقتصادی و نوسانات بازار شده است. بسیاری از سرمایه گذاران که شروع به کار کردند ، ممکن است ارزش اوراق بهادار خود را کاهش دهند و با چشم انداز چالش برانگیز پیش رو ، شاید شما به دنبال تغییر استراتژی سرمایه گذاری خود در سال جدید هستید یا تعجب می کنید که آیا اصلاً با سرمایه گذاری روبرو شوید. در این قسمت از کلینیک پول ، ما از یک صفحه تمام ستاره نویسندگان سرمایه گذاری FT می شنویم. آنها فکر می کنند سال آینده برای سرمایه گذاران به ارمغان می آورد ، و فرصت ها در کجا ممکن است باشد؟

به کلینیک پول ، پادکست هفتگی در مورد امور مالی شخصی و سرمایه گذاری از Financial Times خوش آمدید. من کلر بارت ، ویرایشگر مصرف کننده FT هستم.

قبل از اینکه برویم ، یک سلب مسئولیت. ما در مورد سرمایه گذاری در این پادکست صحبت خواهیم کرد ، اما همانطور که تاکنون می دانید ، اولین قانون سرمایه گذاری این است: همیشه تحقیقات خود را انجام دهید. بحث ما امروز برای اهداف آموزشی در نظر گرفته شده است و به عنوان یک توصیه سرمایه گذاری یا مشاوره مالی فردی در نظر گرفته نشده است. اکنون این کار تمام شده است ، بیایید با پانل نویسندگان سرمایه گذاری خود ملاقات کنیم و از استوارت کرک شروع کنیم. اکنون استوارت ، به پادکست خوش آمدید.

استوارت کرک سلام ، کلر.

Claer Barrett شما اخیراً شروع به نوشتن ستون سرمایه گذاری هفتگی جدید برای FT Skin در بازی کرده اید. کمی در مورد آن بگویید.

استوارت کرک بله. فکر می کنم ایده دو برابر است. این است که تقریباً 30 سال تجربه سرمایه گذاری حرفه ای و نهادی را برای مخاطبان گسترده تر به ارمغان بیاورد. و برخلاف اکثر مشاوران سرمایه گذاری ، این است که من قصد دارم به مردم نشان دهم که واقعاً در خودم سرمایه گذاری کرده ام.

Claer Barrett Now ، روزی کار ، سردبیر Chronicle Investors ، ما سالها با هم کار کردیم. این انتشار هفتگی FT برای سرمایه گذاران خرده فروشی است. روزی ، خوشحالی از حضور شما در این نمایش. شما می گویید در حال حاضر موضوعات بزرگ در ذهن خوانندگان شما چیست؟

روزی کار سلام ، کلر. بله ، عالی است که اینجا با شما ، استوارت و راب باشم. موضوعات بزرگ برای خوانندگان ما - مطمئناً مهمترین تورم و سپس نرخ بهره بالا است و به دنبال آن رکود اقتصادی است که ممکن است ما در آن قرار بگیریم ، زیرا هیچ یک از این موارد به ویژه برای شرکت ها مفید نیست. من فکر می کنم یک چیز ما می توانیم در مورد رکود اقتصادی در انگلستان یا موردی که در آن هستیم بگوییم ، این است که اگرچه انتظار می رود طولانی تر از رکود در جای دیگر باشد ، بانک انگلیس می گوید که احتمالاً در اولین مرحله به طول خواهد انجامیدنیمی از سال 2024. انتظار نمی رود آنقدر عمیق باشد که حداقل یک مثبت است.

Claer Barrett Chink of Sunshine در میان غم و اندوه. اکنون ، آخرین اما کاملاً مهم نیست ، ما دوست پادکست ، راب آرمسترانگ داریم. راب ، شما از دفتر نیویورک به ما می پیوندید. شما خبرنامه غیرمترقبه ما را می نویسید و ویرایشگر مالی ما در ایالات متحده هستید. اکنون از دیدگاه یک سرمایه گذار خرده فروشی ، چگونه از طرف دیگر اقیانوس اطلس به نظر می رسد؟

راب آرمسترانگ خوب ، اوضاع کمی با انگلیس متفاوت است ، به این دلیل که اقتصاد ایالات متحده تاکنون به طرز شگفت آور انعطاف پذیر بوده است. و با این حال ما این کلمه را می شنویم: رکود ، رکود اقتصادی ، رکود اقتصادی. بانک مرکزی ما ، فدرال رزرو ، صداهای ترسناکی را ایجاد می کند. بنابراین ما این نوع زندگی مضاعف را رهبری می کنیم که همه منتظر رها کردن کفش رکود اقتصادی هستند و این نوع امتناع از این کار امتناع می ورزد.

Claer Barrett اکنون ، با چند کلمه ، هر یک از شما ، چه می گویید سخت ترین چیز برای سرمایه گذاران برای مقابله با امسال بوده است؟ما کمی در مورد تورم صحبت کرده ایم. استوارت ، چه چیز دیگری را انتخاب می کنید که به ویژه برای شما چالش برانگیز بوده است؟

استوارت کرک آنچه اغلب به ما گفته می شود این است که یک نمونه کارها متنوع باشد. و بنابراین یکی از سخت ترین موارد امسال این است که همه چیز به طور مؤثر سقوط کرده است ، و معمولاً اوراق قرضه با سهام مقابله می کند و برعکس. اما این فقط سخت بوده است به این معنا که همه چیز افتاده است. و بنابراین من حدس می زنم که سوال اصلی برای ما برای سال آینده این است که آیا این تغییر خواهد کرد.

Claer Barrett Hmm. و روزی و راب ، چه چیزی را به آن اضافه می کنید؟با چند کلمه ، سخت ترین چیزی که سرمایه گذاران مجبور به مقابله با آنها هستند؟

رزی کار آرهفکر می‌کنم برای بسیاری از سرمایه‌گذاران جدید که وارد بازار می‌شوند، برای اولین بار یادآوری بدی دریافت کردند که، می‌دانید، برخی چیزها در بازار، برای همیشه در یک خط مستقیم بالا نمی‌روند. آرهو سال بسیار سختی برای انواع خاصی از شرکت‌ها بود - شرکت‌های کوچک، شرکت‌های در حال رشد و سهام خصوصی - زیرا سرمایه‌گذاران واقعاً نگران این بودند که چگونه این شرکت‌ها هزینه‌های بالاتر خدمات بدهی را مدیریت کنند. و، می دانید، و همچنین ممکن است جذب بودجه جدید سخت باشد. و این مایه حیات آنهاست.

کلر بارت راب، چه چیزی اضافه می کنید؟

راب آرمسترانگ تعداد انگشت شماری از سهام وجود داشتند که در دهه گذشته بسیار خوب کار کرده اند. و من به شرکت‌های فناوری سوداگرانه فکر نمی‌کنم، بلکه به شرکت‌های بزرگ، به اصطلاح Faangs فکر می‌کنم - آلفابت، اپل، فیس‌بوک، گوگل - و آن‌ها برای مدت طولانی فقط پول خوبی بوده‌اند و شدیدترین مورد فیسبوک است. اما همه آنها بدتر از بازار سقوط کرده اند. بنابراین مانند یکی از ستاره های شمالی شما بود، که این شرکت های فناوری آمریکایی بسیار با کیفیت، بسیار سودآور و بسیار بزرگ بودند. پایین به نوعی افتاده است. و این واقعاً ایمان شما را متزلزل می کند، فکر می کنم.

کلر بارت. ستاره شمال به سمت جنوب رفته است! اکنون که به سال آینده در سال 2023 نگاه می کنیم، هر یک از شما چگونه احساس می کنید که چشم انداز سرمایه گذاری ممکن است تغییر کند؟سرمایه گذارانی که به برنامه گوش می دهند باید به دنبال چه چیزهایی باشند؟

رزی کار چشم انداز سال 2023 احتمالا بهتر از سال 2022 است، هرچند نه فورا. می دانید، تورم هنوز یک مشکل است، اما قرار است کاهش یابد و ما شاهد بوده ایم که نرخ افزایش قیمت ها در ارقام منتشر شده در این هفته در ایالات متحده و بریتانیا در حال کاهش است. این بدان معنی است که در نهایت نرخ بهره نیز به اوج خود خواهد رسید، که تولید، رونق بازار را به همراه خواهد داشت و برای شرکت های در حال رشد بسیار خوب خواهد بود. اما باید در نظر داشته باشیم که یک رکود وجود دارد. ما نمی توانیم آن را نادیده بگیریم. و این بر درآمد شرکت فشار می آورد. فقط رکودها خبر بدی برای شرکت ها هستند. مردم هزینه ها را کاهش می دهند. آنها خرید را به تاخیر می اندازند، اما بخش های خاصی از بازار خوب خواهد بود. می دانید، کاهش مصرف ملزومات، مواد اولیه مصرفی و محصولات بهداشتی بسیار دشوارتر است.

Claer Barrett Stuart، آیا می‌خواهید چیزی در مورد چگونگی تغییر چشم‌انداز سرمایه‌گذاری به آن اضافه کنید؟

استوارت کرک بیایید با بزرگ شروع کنیم. بنابراین بزرگترین کلاس دارایی در جهان ، اوراق قرضه ، 130TN یا بیشتر است. من در مورد درآمد ثابت برای سال آینده بسیار مثبت هستم. من فکر می کنم تورم به نظر نمی رسد که به همان اندازه وحشیانه باشد که ممکن است مردم از آن ترسیده باشند.

و سپس بزرگترین کلاس دارایی بعدی سهام است. و سهام عدالت خود را از آمریکا می گیرد و سهام آمریکا رهبری خود را از آن شرکت های بزرگ فناوری که راب در مورد آن صحبت می کرد ، می گیرد. در اینجا من کمتر مطمئن هستم - فکر می کنم بستگی به این دارد که آیا شما فکر می کنید این شرکت ها اکنون ارزش خوبی دارند یا نه. من هنوز هم در مدرسه قدیمی بسیار فکر می کنم که می توانید با استفاده از معیارهای مدرسه قدیمی ، این شرکت ها را ارزیابی کنید. و در مورد این معیارها ، برخی از این شرکت ها هنوز هم برای من گران به نظر می رسند.

کلر بارت در کنار شما ، استوارت ، در مورد چگونگی تغییر سرمایه گذاران استراتژی خود در پاسخ به نحوه تغییر بازارها صحبت می کند. جالب است که شما به اوراق قرضه اشاره کردید زیرا سرمایه گذاران جوان تر - با سهام و سهام خود ، تمایل دارند تا بیشتر روی سهام و کمتر از اوراق قرضه تمرکز کنند. استوارت ، آیا فکر می کنید بیشتر استدلال برای سرمایه گذاران خرده فروشی وجود دارد که در سال آینده به اوراق قرضه نگاه کنند؟چرا ممکن است آنها این کار را انجام دهند؟و جوانب مثبت و منفی چیست؟

منظور من استوارت کرک بله ، اوراق قرضه به اندازه صحبت کردن در مورد اپل و صحبت در مورد رمزنگاری و صحبت در مورد طلا و صحبت در مورد وارن بافت سرگرم کننده نیست. دارایی های درآمد ثابت و اوراق بهادار بسیار دشوار است. این مدت زمان است ، این اصطلاح حق بیمه است که ، این بلوغ است. این کار سختی است ، اما این بزرگترین کلاس دارایی جهان است و کلاس دارایی در طول تاریخ بسیار مهم بوده است زیرا یک وزن ضد سهام را فراهم می کند. آنها تمایل دارند که وقتی سهام پایین آمد ، بالا بروند ، اگرچه این اتفاق در 15 یا 20 سال گذشته رخ نداده است. و آنها همچنین به شما بازده بدون ریسک داده اند که نرخ بهره بیشتر بود ، که شما را در سال غذا و برق در سال نگه داشته است. و به همین دلیل است که مردم مانند والدین ما همیشه متعلق به آنها بوده اند.

اکنون مشکل این است که سهام در طی 20 سال گذشته چراغ ها را شلیک کرده است. نرخ بهره بسیار پایین بوده است و واقعاً دلیل زیادی برای داشتن آنها وجود ندارد ، اگرچه آنها به زیبایی بالا رفته اند. اما فکر می کنم اکنون زمان آن رسیده است که اکثر شنوندگان این برنامه واقعاً به ویکی پدیا بروند و آنچه را که بازارهای باند را هدایت می کند ، انجام دهند. و دو بازار باند بزرگ وجود دارد. وام دولت اوراق قرضه دولتی به عمو سام یا دولت انگلیس وجود دارد ، و سپس اوراق قرضه شرکت ها وجود دارد. این شرکت هایی هستند که پول جمع می کنند. و هر دو آنها جاذبه های خود را دارند و هر دو در حال بازده هستند و نرخ بهره بالاتری را نسبت به 20 سال گذشته به شما پرداخت می کنند.

Rob Armstrong اگر من فقط می توانم در مورد استوارت در آنجا پیگیری کنم. من می خواهم از یکی از آن اصطلاحات فنی بدبخت استفاده کنم که او فقط به آن اشاره کرد ، که حداقل در ایالات متحده ، ما آنچه را به عنوان منحنی بازده معکوس شناخته می شود ، این یک چیز عجیب است که در آن یک باند کوتاه مدت می پردازدعلاقه بیشتر از اوراق قرضه بلند مدت. و این بدان معنی است که شما در حال حاضر می توانید در حال حاضر از یک یا دو سال یا حتی یک مدت کوتاه تر از آن ، بازده بسیار خوبی کسب کنید. بنابراین برای سرمایه گذاران که به هر دلیلی در بخشی از نمونه کارها خود نمی توانند در حال حاضر خطر زیادی داشته باشند - شاید آنها به دنبال خرید یک خانه در یک یا دو سال باشند و نمی خواهند سرمایه خود را به خطر بیندازند - وجود دارد - وجود دارد - وجود دارد - وجود دارد - وجود دارد - وجود دارد، برای اولین بار در مدت زمان بسیار طولانی ، فرصتی برای خرید اوراق قرضه کوتاه مدت و در واقع عملکردی کسب می کند که ممکن است به معنای کمی چیزی باشد. بنابراین من فکر می کنم برای زیر مجموعه خاصی از سرمایه گذاران ، این یک دلیل واقعی برای شادی است.

Claer Barrett Now ، Rosie ، احساس راحتی می کند تا نظرات خود را در مورد اوراق قرضه ، بلکه درآمد سود سهام ، دسته دیگری از عشق و سرمایه گذاری سرمایه گذاری که به طور سنتی بیشتر برای سرمایه گذاران قدیمی تر جذاب شده است ، به ما ارائه دهد. اما شاید اکنون سرمایه گذاران جوان تر به این مزایا تبدیل شده اند.

Rosie Carr بله ، این درست است. و یک مورد که بازار انگلیس واقعاً خوب است سود سهام است. بازار انگلیس ، شما می دانید ، FTSE 100 امسال چنین زمان وحشتناکی نداشته است. و این تا حدودی به دلیل شرکت های خود است که سود سهام را پرداخت می کنند. بزرگ . بشربشر

Claer Barrett MMM ، بانک ها ، شرکت های نفتی.

Rosie Carr انرژی. بشربشربلهبله ، کاملاسال خوبی برای آنها بود و بازار انگلیس پر از آنها است. ما شرکت های فنی زیادی نداریم ، اما ارائه دهندگان سوخت فسیلی قدیمی و غیره را داریم. اکنون سال آینده ، حتی اگر به برخی از این شرکت ها فشار وارد شود - ما در حال حاضر آن را در بخش انرژی می بینیم - این کار را متوقف نمی کند. آنها ممکن است اندکی کاهش یابد ، اما بیشتر این شرکت ها دارای درآمد بسیار خوبی هستند ، بنابراین ما انتظار داریم که آنها سود سهام خود را ادامه دهند.

Claer Barrett اکنون اجازه دهید کمی در مورد بودجه منفعل صحبت کنیم. اکنون ، این استراتژی طی چند دهه گذشته به خوبی در خدمت مردم بوده است. اما ، پانل ، آیا فکر می کنید می تواند در آزمون زمان بایستد؟

Rosie Carr من انجام می دهم. انجام میدهم. من فکر می کنم وجوه منفعل یک چیز درخشان است که در نمونه کارها شما وجود دارد. و برای بسیاری از سرمایه گذاران ، احتمالاً این تنها راهی است که آنها می خواهند سرمایه گذاری کنند. من فکر می کنم برای افرادی که کمی بیشتر وقت دارند و می خواهند انباشته شوند و این ایده را دوست دارید که ممکن است بتوانید بازار را شکست دهید ، پس می دانید ، دوباره با منفعل شروع می کنید ، با بودجه فعال بر روی آن می سازید و سپس شروع به انتخاب می کنید. سهام فردیو با استفاده از بودجه فعال ، می خواهید مبلغ عظیمی را از مدیران بیاموزید ، از خبرنامه ها گرفته تا مردم در مورد اینکه چرا آنها روی بخش های خاصی تمرکز می کنند. بنابراین فواید زیادی برای انجام این کار وجود دارد.

Claer Barrett Mmm. استوارت؟

استوارت کرک بله. منظورم این است که من حتی پرخاشگرتر خواهم بود. و صحبت کردن به عنوان کسی که تمام زندگی خود را در اوراق بهادار فعال خود مدیریت کرده است ، من این شخص عجیب و غریب هستم که می گویم توصیه می کنم هیچ کس چنین کاری نکرده است و هیچ کس هرگز آنها را خریداری نمی کند. در یک سال خوب ، مدیران فعال ، نیمی از آنها ، این شاخص را شکست دادند. بیشتر سالها ، دو سوم آنها نتوانند این شاخص را شکست دهند. آنها گران هستندصندوق های استاندارد در صندوق بازنشستگی من سالی درصد درصدی هزینه می کنند. اگر فکر می کنید فقط 6 و 7 درصد بازگشت واقعی را بدست می آورید ، این یک بخش بزرگ از بازگشت سالانه شماست. من فکر می کنم برای یک سرمایه گذار متوسط ، هیچ دلیلی بر روی زمین وجود ندارد که چرا واقعاً یک مدیر فعال را انتخاب می کنید یا خود را انتخاب می کنید. انجام این کار تقریبا غیرممکن است. ادبیات دانشگاهی در این مورد مشخص است و شما هزینه ها را نیز پس انداز می کنید.

کلر بارت وای. و راب ، آیا شما در مورد منفعل ها نظر دارید؟

Rob Armstrong خوب ، من آنچه را که استوارت در آنجا گفت ، تکرار می کنم ، و کارهای زیادی برای انجام دادن به عنوان مدیر نمونه کارها خود یا یک برنامه ریز بازنشستگی خود وجود دارد. هنگامی که تصمیم انبار را از تصویر خارج کردید ، هنوز باید در مورد چگونگی تخصیص سرمایه خود در انواع مختلف وجوه منفعل ، بین انواع مختلف فکر کنید. بشربشر

کلر بارت درست است.

راب آرمسترانگ. بشربشرکلاس های دارایی ، بین کشورهای مختلف. بنابراین ، این مانند مسیری نیست که فقط بتوانید بودجه منفعل داشته باشید و مغز خود را خاموش کنید. شما هنوز هم باید در مورد فکر کردن و کار کردن و لذت بردن از آن لذت ببرید.

Claer Barrett Now ، برای آن دسته از سرمایه گذاران که دوست دارند کمی بیشتر از یک رویکرد فعال برای سرمایه گذاری استفاده کنند ، بیایید به جایی برویم که بهترین فرصت ها برای سرمایه گذاران هنوز در سال آینده ظاهر شود. روزی ، خوانندگان شما علاقه مند به خواندن اطلاعات بیشتر در صفحات تواریخ سرمایه گذاران هستند؟

Rosie Carr خوب ، من فکر می کنم مواردی که باید در مورد ورود به رکود یا بازار خرس توجه داشته باشید این است که رکودها به روش های مختلفی تأثیر می گذارند. بنابراین به همین دلیل است که مردم باید همیشه در سبد سهام خود تنوع خوبی داشته باشند. بازار انگلیس همچنین فقط حدود 3 تا 4 درصد از بازار جهانی سهام را به خود اختصاص می دهد ، بنابراین شما باید در معرض ما قرار بگیرید که این مهم دیگر یا بزرگترین بازار سهام جهانی است. شما می دانید که چین ، بقیه جهان ، شما باید در معرض آن قرار بگیرید. نکته دیگر این است که ، در یک بازار خرس ، وقتی همه چیز مشخص می شود ، فرصتی برای خرید شرکت های با کیفیت با قیمت های تخفیف ایجاد می کند.

Claer Barrett Mmm.

Rosie Carr در نهایت ، فرصت های خرید خوبی وجود خواهد داشت زیرا بازارهای مشکل دار باعث می شود سرمایه گذاران عصبی شوند و این به معنای کاهش قیمت سهم است. بنابراین ، شرکت هایی وجود خواهند داشت که مشکل بهداشتی اساسی ندارند ، و این زمان ایده آل برای جمع آوری آن سهام با کیفیت با قیمت تخفیف است.

Claer Barrett Mmm. حالا ابتدا به Rob و سپس استوارت روی آورد. در حال حاضر چه نوع مواردی در لیست های ساعت شما وجود دارد؟

راب آرمسترانگ کلر ، برای 15 سال گذشته ، یک قطعه مشاوره مالی وجود داشته است که واقعاً کار کرده است ، و این سه کلمه طولانی است. و این سه کلمه "خرید سهام آمریکایی" بود. و ، هر کاری که شما انجام دهید علاوه بر این برای 15 سال گذشته ، یک استراتژی زیر حد متوسط بود. سهام خارجی ، اوراق قرضه ، هر چیزی ، ما فقط توسط سهام آمریکایی به قتل رسیدیم. بازارهای نوظهور ، اشتباه است. چین ، اشتباهاروپا ، اشتباه. ژاپن ، اشتباهبنابراین ، جالب است که بعد از 15 سال از آن ، تفاوت در ارزیابی بین آمریکا و سایر نقاط جهان بسیار زیاد می شود. اما می دانید ، این سؤال ، آیا سایر جهان می توانند با آمریکا روبرو شوند؟این نوع شماره یک در رادار من است که به سال آینده می رود.

Claer Barrett HMM ، و البته برای سرمایه گذاران انگلستان ، ما به دلیل اثرات ارز بیشتر عایق شده ایم. می دانید ، S& P ممکن است سقوط کرده باشد ، اما به دلیل ترجمه ارز و دلار قوی ، سرمایه گذاران انگلستان شاهد چنین سقوط بزرگی در سرمایه گذاری های آمریکایی نبوده اند که ممکن است داشته باشند. استوارت ، چه چیزی را به این نوع مناطقی که به دنبال آن هستید اضافه می کنید و بدون شک در ستون خود در سال جدید می نویسید؟

استوارت کرک بله ، من کاملاً با راب موافقم. شما می خواهید یک تکه بزرگ از پول خود را در سهام ایالات متحده داشته باشید. اما همانطور که در ستون خود نوشتم ، فکر می کنم سهام آسیایی برای اولین بار جالب تر به نظر می رسد. مردم می گویند که همیشه و آنها خوب عمل کرده اند. آنها مانند سهام ایالات متحده به خوبی انجام نداده اند. اما فکر می کنم ، اکنون آنها حتی ارزان تر از گذشته هستند. آنها تقریباً یک سوم به اندازه ما گران قیمت هستند و بر اساس دارایی تقریباً نیمه گران است. بحث ما در مورد سود سهام. آنها در واقع بیشترین رشد سود سهام را در طی پنج سال گذشته ، بهتر از اروپا ، بهتر از ایالات متحده داشتند. آنها نسبت به هر جای دیگر خارج از آمریکای لاتین ، جریان پول نقد آزاد بیشتری ایجاد می کنند. بنابراین من نمی گویم که آنها از ایالات متحده بهتر عمل می کنند ، اما فکر می کنم ، آنها معمولاً یک دلار قوی آمریکا را دوست ندارند و معمولاً نرخ های بالایی از ایالات متحده را دوست ندارند. اما اگر این چیزها به اوج اوج رسیده یا به اوج نزدیک شده اند ، فکر می کنم ممکن است مکان جالبی برای ماهی باشد.

Claer Barrett Now ، یکی از اولین ستون های شما در FT ، که در واقع نظر خود را بین خوانندگان ما تقسیم می کند ، در مورد نظرات شما در مورد سهام انگلستان بود - همانطور که روزی می گفت ، منطقه ای بسیار دوست داشتنی از بازار. کمی برای ما بگویید که چرا به اقتصاد انگلیس ایمان دارید.

استوارت کرک بله ، بنابراین من فکر می کنم انگلیس کمی رنج می برد. شهرت آن اندکی از Sully Post Brexit گرفته است. سیاست به نظر می رسد کمی شرم آور است. من فکر نمی کنم مردم کاملاً محلی متوجه شوند که به نظر می رسد چه چیزی خنده دار است که در خارج از کشور هستیم. اما این بسیار متفاوت است با این سوال که آیا تیم های مدیریت شرکت به سهامداران اهمیت می دهند؟و این یک چیز بسیار مهم برای درک شنوندگان است. تفاوت زیادی در نرخ رشد تولید ناخالص داخلی ، رشد درآمد و غیره وجود دارد و اینکه آیا تیم های مدیریتی واقعاً به صاحبان سهام اهمیت می دهند. و یکی از دلایلی که ایالات متحده چنین مجری قدرتمندی بوده است ، همانطور که راب گفت ، این است که تیم های مدیریت شرکت در ایالات متحده واقعاً ، واقعاً به بازده حقوق صاحبان سهام اهمیت می دهند. و ، من می گویم ، کارفرمایان انگلستان نیز چنین می کنند.

Claer Barrett Mmm. و راب ، شما سالها در لندن با من در دفتر FT مستقر بودید. آیا شما بعد از داشتن سهام انگلستان در نمونه کارها خود ، هانکر هستید یا قصد دارید از آن جلوگیری کنید ، اجتناب کنید ، اجتناب کنید؟

Rob Armstrong OH ، آنها ارزان به نظر می رسند. من می دانم ، من می دانم ، می دانید ، من می گویم ، من همانطور که گفتم ، در سهام ارزش در طی دو سال آینده علاقه مندم. و انگلیس ، خواه یک تصادف تاریخی باشد یا نه ، بسیاری از این موارد را دارد. و به همین ترتیب ، داشتن بخشی از بازار با شرکت های با کیفیت بالا و با ارزش های پایین در صنایعی که به نظر می رسد مقداری از کم کاری را که در سالهای اخیر داشته اند ، فکر می کنم جذاب است.

Claer Barrett Mmm. و روزی ، من می خواهم شما را به اینجا بیاورم ، زیرا ما هنوز اعتماد سرمایه گذاری را در پادکست ذکر نکرده ایم. و این چیزی است که من به عنوان یک نویسنده سابق IC می شناسم که خوانندگان شما بسیار ، بسیار مشتاق هستند. فکر می کنید سال پیش ممکن است برای دنیای اعتماد سرمایه گذاری به ارمغان بیاورد؟

Rosie Carr بله ، خوانندگان ما اعتماد به نفس سرمایه گذاری را انجام می دهند ، بیشتر به دلیل بازده های بسیار خوبی که از آنها دریافت می کنند. این تا حدودی با ساختار ارتباط دارد ، این واقعیت که آنها می توانند از Gearing استفاده کنند ، این وام برای سرمایه گذاری وام است و به دلیل داشتن هیئت مدیره مدیریت ، بنابراین یک لایه اضافی از پاسخگویی وجود دارد. و همه بازارها را پوشش می دهند. تمام کلاس های دارایی راهی عالی برای سرمایه گذاران است که تمام بخش هایی را که با آنها ناآشنا هستند ، بپوشانند. اکنون ، تعداد زیادی از آنها در حال حاضر تخفیف های گسترده تری نسبت به ابتدای سال دارند. و این بدان معنی است که ، شما می دانید ، اگر بازار انگلیس به طور کلی با تخفیف و ارزش خوب باشد ، خوب ، این اعتماد نیز هست. شما بیشتر از هزینه خود برای پول خود دریافت می کنید.

Claer Barrett اکنون ، موضوع دیگری که ما در مورد آن صحبت نکرده ایم موضوع سبز است - ESG. بسیاری از شنوندگان ما در صندوق های ESG سرمایه گذاری می شوند ، اما بحران انرژی موانع بزرگی را در مسیر خالص صفر قرار داده است. FT گزارش داد که اخیراً انگلیس قصد دارد اولین معدن ذغال سنگ خود را در طی 30 سال افتتاح کند. استوارت ، ESG یک موضوع برتر برای شماست. نظر شما در مورد چگونگی بیرون آمدن این بازار چیست؟

استوارت کرک کاملاً درست است. 2022 به دو دلیل کابوس بود. یکی ، چیزهای قهوه ای به خوبی انجام شد - شرکت های نفتی و شرکت های گاز و صنعت و این نوع مواد. و از طرف دیگر ، فناوری به طور کلی و فناوری به طور کلی در نمرات ESG بسیار خوب است زیرا این دارای یک دارایی است و همه چیز را در جو نمی کند. بنابراین این یک ضربه مضاعف برای صندوق های مختلف ESG بوده است. بنابراین شما واقعاً می توانید فکر کنید که سال 2023 ممکن است چندان بد نباشد ، اما واقعاً باید با آن دو بخش بزرگ تماس بگیرید. در واقع ، برخی از این صندوق های ESG اساساً 50 درصد فناوری بودند. بنابراین شما واقعاً در حال خرید آینده سیاره نیستید. شما در حال خرید یک صندوق فنی با کمی کشاورز و مصرف کننده در آنها هستید. بنابراین ، مگر اینکه نگاهی جدی در مورد آن بخش ها داشته باشید ، و برعکس انرژی ، فقط در این صورت می توانید تماس بگیرید که آیا فکر می کنید این صندوق های ESG از یک صندوق غیر ESG فراتر می رود.

Claer Barrett Mmm. منظور من این است که من هرگز صندوق ESG خریداری نکرده ام. به این دلیل نیست که من به سیاره اهمیت نمی دهم. به این دلیل است که من بیشتر نگران Greenwash هستم و اینکه آیا سرمایه گذاران چیزی به فروش می رسند که واقعاً ESG است ، همانطور که شما می گویید ، یا چیزی فروخته می شود که آنها واقعاً نمی فهمند. روزی و راب ، من نمی دانم آیا شما فکر می کنید که می خواهید روی ESG وارد شوید؟

Rosie Carr بله ، این یک منطقه بسیار پیچیده بوده است. حتی تاریک ترین وجوه سبز - اگر می توانستید آنها را صدا کنید - برخی از آنها شرکت های سوخت فسیلی را در اختیار دارند ، و احتمالاً این چیزی نیست که سرمایه گذار انتظار دارد. بنابراین شما باید واقعاً کامل باشید و بدانید که آیا این صندوق ، با نیازهای شما مطابقت دارد یا خیر. آیا این سیاست های محرومیت دقیق دارد یا اینکه با شرکت ها درگیر تغییر در آنها است و بنابراین استدلال می کند که داشتن این شرکت های افتضاح که سرمایه گذار نمی خواهد ، خوب است؟من فکر می کنم همه چیز در اینجا در حال پیشرفت است و فکر می کنم FCA گفته است که سعی می کند برچسب زدن را بهبود ببخشد ، اما این یک بازار بسیار کند است.

Claer Barrett Mmm. خوب ، مطمئناً همه ما نگران هستیم. همه ما نگران تغییرات آب و هوا هستیم و صرف نظر از شستشوی سبز ، این تغییر نمی کند.

حالا ، قبل از اینکه امروز برویم ، می خواهم از همه شما پیام بخواهم که در حال حاضر به سرمایه گذاران جوان منتقل می شوید. همانطور که در صدر نمایش گفتیم ، در چند سال گذشته ، در زیر قفل ، تعداد زیادی از شنوندگان ما برای اولین بار وارد سرمایه گذاری شده اند ، اما 2022 یک آزمایش واقعی از صبر آنها بوده است. خیلی ها پول خود را از دست داده اند. بسیاری از آنها تعجب می کنند که آیا به آن چسبیده اند یا نه. آیا باید با تو شروع کنم ، راب؟پیام شما برای سرمایه گذاران جوان چه خواهد بود؟

Rob Armstrong آنچه من به سرمایه گذاران جوان می گویم این است که ، شما باید از نقطه نظر منحصراً از نمونه کارها سهام خود یک پرچم را تکان دهید ، البته و کنار گذاشتن همه ملاحظات دیگر ، باید یک پرچم را تکان دهید که می گوید: "بله ،رکود اقتصادیبله ، سقوط بازار سهام ". بیایید اتفاقات وحشتناکی رخ دهد زیرا یک چیز ما در آن می دانیم ، دنیای سرمایه گذاری بسیار نامشخص است ، این ما می دانیم. وقتی امروز قیمت های پایین تری پرداخت می کنید ، بازده بلند مدت شما ، 10 سال ، 20 سال پایین جاده ، بالاتر خواهد بود.

کلر بارت استوارت ، چگونه می توانید بر روی آن بنا کنید؟پیام شما برای سرمایه گذاران جوان چیست؟

استوارت کرک شما نمی توانید بر روی آن بسازید. این تنها چیزی است که شما باید بدانید. و بر اساس عملی ، شما واقعاً باید سخنان راب را به خاطر بسپارید که یک بازار واقعاً بد است ، زیرا این زمانی است که شما ناامید به فروش هستید. و آنچه اتفاق می افتد این است که بازار سپس روز بعد یا هفته بعد به سرعت بهبود می یابد. و آن روزهای برگشتی بین یک سوم و نیم از بازده ها کمک می کند.

کلر بارت بسیار خوب است. و روزی ، آخرین و مهم نیست ، پیام شما برای سرمایه گذاران جوان چیست؟

Rosie Carr شماره یک ، فروش نکنید و از بازار خارج شوید. و صرف نظر از تمام مشکلاتی که در حال حاضر داریم ، اگر وارد نشوید ، نمی توانید پاداش ها را به دست آورید. و همه ما می دانیم که سهام بهترین پاداش های بلند مدت را تحویل می دهد ، بنابراین یک دیدگاه بلند مدت داشته باشید. سرمایه گذاران جوان در کنار خود هستند و می توانند در این مضامین بسیار هیجان انگیز و بزرگ فناوری ، زیرساخت ها ، مراقبت های بهداشتی و غیره سرمایه گذاری کنند.

منظورم کلر بارت ، تنها چیزی که من به آن اضافه می کنم به عنوان پیام شخصی من برای سرمایه گذاران جوان این است که اطمینان حاصل کنید که صندوق اضطراری کافی دارید. و پیام دیگر من این خواهد بود ، خودکار. اگر به بودجه خود نگاه کرده اید و می توانید هر ماه سرمایه گذاری های منظم انجام دهید ، سپس آن را بر روی یک بستر سرمایه گذاری تنظیم کنید ، یک برنامه سرمایه گذاری منظم تهیه کنید تا لازم نیست در مورد آن فکر کنید ، و این فقط پول استهر ماه در حالی که می خوابید بیرون می رود.

تمام کارهایی که برای من باقی مانده است این است که از پانل شگفت انگیز ما تشکر کنیم: راب آرمسترانگ از دفتر FT در نیویورک ؛استوارت کرک ، ستون نویس سرمایه گذاری FT ما ؛و روزی کار ، سردبیر Chronicle Investors.

Rob Armstrong Food Fun ، Claer.

استوارت کرک متشکرم ، کلر.

روزی کار با تشکر ، کلر. لذت برده بود

کلر بارت که این هفته برای کلینیک پول است با من ، کلر بارت. امیدواریم از نمایش لذت برده باشید. اگر این کار را کردید ، کلمه را پخش کنید و یک بررسی برای ما بگذارید. ما همیشه به دنبال گپ زدن با مردم در مورد مسائل مربوط به پول آنها هستیم. اگر علاقه مند به بخشی از یک قسمت آینده هستید یا فقط ایده ای برای یکی دارید ، پس از آن به آدرس [email protected] به ما ایمیل بزنید. در وب سایت ما ft.com/money نگاهی بیندازید ، یک نسخه از روزنامه FT Weekend را بگیرید یا مرا در اینستاگرام ، توییتر و Tiktok دنبال کنید. من Claerb هستم

کلینیک پول در لندن توسط Persis Love تولید شد. مهندس صدا ما برین ترنر است و ویراستار ما Manuela Saragosa است. شما این هفته آهنگ های اصلی را با موسیقی استعاره شنیدید. و سرانجام ، فقط برای تکرار سلب مسئولیت ما ، Podcast Podcast یک بحث کلی در مورد موضوعات مالی است و توصیه سرمایه گذاری یا مشاوره مالی فردی را تشکیل نمی دهد. برای این کار ، شما باید یک مشاور مالی مستقل پیدا کنید. این همه چاپ کوچک در حال حاضر است. هفته آینده شما را به اینجا می بینیم و با تمام سرمایه گذاری های خود در سال 2023 بسیار موفق باشید. خداحافظ!

استراتژی‌های اسکالپ...
ما را در سایت استراتژی‌های اسکالپ دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ناصر تقوایی بازدید : 2 تاريخ : جمعه 5 خرداد 1402 ساعت: 18:07