سرمایه گذاری در مقابل حدس و گمان: تفاوت چیست؟

ساخت وبلاگ

ما یک سرویس مقایسه مستقل و پشتیبانی از تبلیغات هستیم. هدف ما این است که با ارائه ابزارهای تعاملی و ماشین حساب های مالی ، انتشار محتوای اصلی و عینی ، به شما کمک کنیم تا تصمیمات مالی هوشمندانه تری بگیرید ، با این امکان را برای شما فراهم می کند که تحقیق را انجام دهید و اطلاعات را به صورت رایگان مقایسه کنید - تا بتوانید با اطمینان تصمیمات مالی بگیرید. مقالات ما ، ابزارهای تعاملی و نمونه های فرضی حاوی اطلاعاتی برای کمک به شما در انجام تحقیقات است اما در نظر گرفته نشده است که به عنوان مشاوره سرمایه گذاری خدمت کنند ، و ما نمی توانیم تضمین کنیم که این اطلاعات قابل اجرا یا دقیق در شرایط شخصی شما است. هرگونه تخمین مبتنی بر عملکرد گذشته ، عملکرد آینده را تضمین نمی کند ، و قبل از انجام هرگونه سرمایه گذاری باید در مورد نیازهای سرمایه گذاری خاص خود بحث کنید یا از یک حرفه ای واجد شرایط مشاوره بگیرید.

چگونه درآمد کسب می کنیم

پیشنهادهایی که در این سایت ظاهر می شود از شرکت هایی است که ما را جبران می کنند. این جبران خسارت ممکن است بر نحوه و مکان ظاهر شدن محصولات در این سایت تأثیر بگذارد ، از جمله ، به عنوان مثال ، نظمی که در آن ممکن است در دسته های لیست ظاهر شود. اما این جبران خسارت بر اطلاعاتی که ما منتشر می کنیم یا بررسی هایی که در این سایت مشاهده می کنید تأثیر نمی گذارد. ما جهان شرکت ها یا پیشنهادات مالی را که ممکن است در دسترس شما باشد ، قرار نمی دهیم.

افشای سرمقاله

همه بررسی ها توسط کارمندان ما تهیه شده است. نظرات بیان شده فقط نظرات داوری است و توسط هیچ تبلیغ کننده مورد بررسی یا تأیید قرار نگرفته است. اطلاعات ، از جمله هر نرخ ، شرایط و هزینه های مرتبط با محصولات مالی ، که در این بررسی ارائه شده است از تاریخ انتشار دقیق است.

Traders om the floor of the New York Stock Exchange

باب هاگل نویسنده مشارکتی برای Bankrate است. باب در مورد مباحث مربوط به سرمایه گذاری و بازنشستگی می نویسد.

خبرنگار سرمایه گذاری ارشد و مدیریت ثروت راست پیکان راست

گزارشگر ارشد Bankrate جیمز اف. رویال ، دکتری ، سرمایه گذاری و مدیریت ثروت را پوشش می دهد. کار او توسط CNBC ، واشنگتن پست ، نیویورک تایمز و موارد دیگر ذکر شده است.

وعده بانکی

در Bankrate ما در تلاش هستیم تا به شما در تصمیم گیری های دقیق تر مالی کمک کنیم. در حالی که ما به یکپارچگی شدید تحریریه رعایت می کنیم ، این پست ممکن است حاوی منابع مربوط به محصولات شرکای ما باشد. در اینجا توضیحی در مورد نحوه کسب درآمد ارائه شده است.

وعده بانکی

Bankrate که در سال 1976 تأسیس شد ، سابقه طولانی در کمک به افراد در انتخابات مالی هوشمندانه دارد. ما این شهرت را بیش از چهار دهه با تغییر شکل دادن به روند تصمیم گیری مالی و اطمینان به مردم در مورد اقدامات بعدی حفظ کرده ایم.

Bankrate از یک سیاست تحریریه دقیق پیروی می کند ، بنابراین می توانید اعتماد کنید که ما در اولویت شما منافع شما را قرار می دهیم. تمام مطالب ما توسط متخصصان بسیار ماهر و متخصص ویرایش شده است و توسط کارشناسان موضوع ویرایش شده است ، که اطمینان حاصل می کنند هر آنچه را که ما منتشر می کنیم عینی ، دقیق و قابل اعتماد است.

خبرنگاران و ویراستاران سرمایه گذاری ما بر روی نقاطی که مصرف کنندگان بیشتر از همه به آنها اهمیت می دهند توجه می کنند - نحوه شروع کار ، بهترین کارگزاران ، انواع حساب های سرمایه گذاری ، نحوه انتخاب سرمایه گذاری و موارد دیگر - بنابراین می توانید هنگام سرمایه گذاری پول خود احساس اطمینان کنید.

افشای سرمایه گذاری:

اطلاعات سرمایه گذاری ارائه شده در این جدول فقط برای اهداف آموزشی و عمومی است و نباید به عنوان مشاوره سرمایه گذاری یا مالی تفسیر شود. Bankrate خدمات مشاوره یا کارگزاری را ارائه نمی دهد ، و همچنین توصیه های فردی یا مشاوره سرمایه گذاری شخصی را ارائه نمی دهد. تصمیمات سرمایه گذاری باید مبتنی بر ارزیابی وضعیت مالی شخصی ، نیازها ، تحمل ریسک و اهداف سرمایه گذاری باشد. سرمایه گذاری شامل ریسک از جمله از دست دادن بالقوه اصلی است.

صداقت تحریریه

Bankrate از یک سیاست تحریریه دقیق پیروی می کند ، بنابراین می توانید اعتماد کنید که ما در اولویت شما منافع شما را قرار می دهیم. ویراستاران و خبرنگاران برنده جایزه ما محتوای صادقانه و دقیقی را ایجاد می کنند تا به شما در تصمیم گیری های مالی مناسب کمک کنند.

اصول اساسی

ما برای اعتماد شما ارزش قائل هستیم. مأموریت ما این است که اطلاعات دقیق و بی طرفانه خوانندگان را در اختیار خوانندگان قرار دهیم و ما استانداردهای سرمقاله ای را برای اطمینان از این اتفاق در اختیار داریم. ویراستاران و خبرنگاران ما برای اطمینان از دقیق بودن اطلاعاتی که می خوانید ، محتوای ویراستاری را کاملاً بررسی می کنند. ما فایروال را بین تبلیغ کنندگان و تیم تحریریه خود حفظ می کنیم. تیم تحریریه ما جبران مستقیم تبلیغ کنندگان ما را دریافت نمی کند.

استقلال تحریریه

تیم تحریریه Bankrate به نمایندگی از شما - خواننده می نویسد. هدف ما این است که بهترین توصیه را برای کمک به شما در تصمیم گیری های مالی شخصی هوشمندانه ارائه دهیم. ما از دستورالعمل های دقیق پیروی می کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که محتوای سرمقاله ما تحت تأثیر تبلیغ کنندگان قرار نمی گیرد. تیم تحریریه ما هیچ جبران مستقیم از تبلیغ کنندگان دریافت نمی کند ، و محتوای ما برای اطمینان از صحت کاملاً بررسی شده است. بنابراین ، چه در حال خواندن مقاله یا یک بررسی باشید ، می توانید به این که اطلاعات معتبر و قابل اعتماد دریافت می کنید ، اعتماد کنید.

چگونه درآمد کسب می کنیم

شما سوالات پول داریدBankrate پاسخ دارد. کارشناسان ما بیش از چهار دهه به شما در تسلط بر پول خود کمک می کنند. ما به طور مداوم در تلاش هستیم تا توصیه ها و ابزارهای تخصصی لازم برای موفقیت در طول سفر مالی زندگی را در اختیار مصرف کنندگان قرار دهیم.

Bankrate از یک سیاست تحریریه دقیق پیروی می کند ، بنابراین می توانید اعتماد کنید که محتوای ما صادقانه و دقیق است. ویراستاران و خبرنگاران برنده جایزه ما محتوای صادقانه و دقیقی را ایجاد می کنند تا به شما در تصمیم گیری های مالی مناسب کمک کنند. محتوای ایجاد شده توسط کارمندان تحریریه ما عینی ، واقعی و تحت تأثیر تبلیغ کنندگان ما نیست.

ما در مورد چگونگی ارائه محتوای با کیفیت ، نرخ رقابتی و ابزارهای مفید برای شما با توضیح نحوه کسب درآمد ، شفاف هستیم.

BankRate.com یک ناشر مستقل و با پشتیبانی از تبلیغات و سرویس مقایسه است. ما در ازای قرار دادن محصولات حامی مالی و خدمات ، یا با کلیک بر روی برخی از پیوندهای ارسال شده در سایت ما ، جبران می شویم. بنابراین ، این جبران خسارت ممکن است بر چگونگی ، کجا و در چه سفارش محصولات در دسته بندی های لیست ظاهر شود. عوامل دیگر ، مانند قوانین وب سایت اختصاصی خود ما و اینکه آیا محصولی در منطقه شما ارائه می شود یا در محدوده نمره اعتباری خود انتخاب شده نیز می تواند بر نحوه و مکان ظاهر شدن محصولات در این سایت تأثیر بگذارد. در حالی که ما در تلاش هستیم تا پیشنهادات گسترده ای را ارائه دهیم ، Bankrate اطلاعات مربوط به هر محصول یا خدمات مالی یا اعتبار را شامل نمی شود.

"عملکرد گذشته نتایج آینده را تضمین نمی کند."ممکن است شما شنیده باشید که شرکت های سرمایه گذاری این را بیان کرده اند. در حقیقت ، کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) آنها را ملزم می کند که چنین بگویند. اگر نتوانیم نتایج آینده را به عهده بگیریم ، آیا این بدان معنی نیست که سرمایه گذاری همان حدس و گمان است؟ممکن است به این ترتیب به نظر برسد ، اما سرمایه گذاری و گمانه زنی در واقع متفاوت است.

برای درک تمایز ، اجازه دهید تفاوت بین سرمایه گذاران و دلالان را تجزیه کنیم. مهم است که تفاوت را بدانید ، بنابراین تمام پول خود را در دارایی های سوداگرانه قرار نمی دهید در حالی که فکر می کنید سرمایه گذاری می کنید.

سرمایه گذاری چیست؟

سرمایه گذاری فرایند مبادله پول برای دارایی است که می توانید به طور منطقی انتظار داشته باشید که با گذشت زمان ارزش خود را افزایش دهید و یک سود سرمایه ایجاد کنید. آنها به جای فقط قیمت سرمایه گذاری ، بر عملکرد مشاغل اساسی تمرکز می کنند. سرمایه گذاران تمایل دارند فقط در چند هفته یا ماه بر سودهای بلند مدت و افزایشی تمرکز کنند.

در ایالات متحده ، سرمایه گذاران سهام شرکت های معامله شده عمومی را که در صرافی ها مانند بورس اوراق بهادار نیویورک یا NASDAQ قرار دارند ، خریداری می کنند. این شرکت ها موظفند گزارش های سه ماهه درآمدهای خود را منتشر کنند و به سرمایه گذاران امکان ارزیابی سلامت مالی شرکت و تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری آگاهانه را می دهند.

سرمایه گذاری عاری از ریسک نیست ، اما تمایل دارد یک رویکرد محافظه کارانه تر ریشه در موفقیت ملموس یک شرکت باشد. این فقط مربوط به جایی نیست که قیمت دارایی طی چند ماه خواهد بود.

حدس و گمان چیست؟

حدس و گمان خرید دارایی با امید به دستاوردهای قابل توجه ، اغلب در یک دوره زمانی بسیار کوتاه است. دلالان ممکن است چندین بار سریع وارد و از آن خارج شوند. دارایی های سوداگرانه غالباً خطر قابل توجهی از دست دادن کل در ارزش دارند ، که دلالان در ازای بازده بالا در ازای آن می پذیرند. دارایی های سوداگرانه غالباً شامل مشاغل غیرقابل تأیید و همچنین سهام پنی است.

دلالان تمایل دارند بیش از حد بر قیمت دارایی متمرکز شوند و در مورد موقعیت رقابتی شرکت اساسی ، موفقیت آینده یا بهره وری شرکت کنند. آنها ممکن است بیشتر به حرکات قیمت و نمودارهای فنی اعتماد کنند و نه به تجزیه و تحلیل نقاط قوت یک تجارت.

دلالان غالباً قیمت دارایی مورد نظر خود را تا روز یا حتی ساعت تماشا می کنند. این دارایی ها می توانند بسیار بی ثبات باشند ، بنابراین این توجه دقیق می تواند برای دلالان استرس زا باشد.

نمونه هایی از سرمایه گذاری ها

بسیاری از انواع سرمایه گذاری ها برای قدردانی بلند مدت بهتر است و نیازی به حدس و گمان کوتاه مدت ندارند ، اگرچه دلالان ممکن است به این بازارها پرش کنند و بازارهای حباب ایجاد کنند.

  • سهام با کیفیت بالا: سهام به شما امکان می دهد یک قطعه مالکیت را در یک شرکت با معامله عمومی خریداری کنید. در زمینه سرمایه گذاری ، این به طور کلی به سهام تراشه های آبی از شرکت های مستقر اشاره دارد. همچنین می تواند شامل سرمایه گذاری هایی مانند سهام ETF و صندوق های متقابل باشد.
  • اوراق قرضه: اوراق قرضه نوعی بدهی است که به سازمانها اجازه می دهد تا فعالیت های خود را تأمین کنند. در عوض ، اوراق قرضه نرخ سود متوسطی را پرداخت می کنند. سرمایه گذاران به طور معمول از اوراق قرضه دولتی ، اوراق بهادار شرکت ها ، به علاوه اوراق قرضه ETF و صندوق های متقابل حمایت می کنند.
  • املاک و مستغلات: املاک و مستغلات یکی از قدیمی ترین اشکال سرمایه گذاری است و امروزه محبوب است. در حالی که املاک و مستغلات بدون خطر نیست ، اما تمایل به یک سرمایه گذاری قوی دارد.
  • گواهینامه های سپرده (CDS): CD ها شباهت به اوراق قرضه دارند اما در درجه اول توسط بانک ها و اتحادیه های اعتباری صادر می شوند. سی دی ها نرخ بهره متوسطی را پرداخت می کنند و به طور معمول بیمه شده FDIC هستند ، به این معنی که با یک سرمایه گذاری بدون ریسک می شوند.
  • سالیانه: سالیانه ها را می توان به عنوان نوعی بیمه بازنشستگی تصور کرد. شما یا مبلغ مسطح را به صورت مقدماتی یا با گذشت زمان پرداخت می کنید ، و در عوض مبلغ یا پرداخت منظم در آینده دریافت می کنید.

نمونه هایی از سرمایه گذاری های سوداگرانه

این سرمایه گذاری ها ، در حالی که اغلب محبوب هستند ، از نظر ماهیت نیز سوداگرانه هستند. به طور کلی ، اگر پول را در آنها قرار دهید ، باید آمادگی خود را برای از دست دادن کل سرمایه گذاری خود داشته باشید.

  • Cryptocurrencies: Cryptocurrency مزایای خود را از جمله سهولت مبادله ارز و سرعت معامله دارد. در حالی که برخی از سرمایه گذاران cryptocurrency میلیون ها دلار درآمد داشته اند ، بسیاری دیگر مبلغ زیادی را از دست داده اند.
  • کالاها: کالاها کالاهایی هستند که از جمله بسیاری دیگر از کالاهای نفت ، طلا ، نقره و کشاورزی مانند ذرت و سویا نیستند.
  • گزینه ها: گزینه ها قراردادهایی هستند که به شما امکان می دهند با یک زمان خاص با قیمت خاص ، سهام را خریداری یا بفروشید. معامله گران می توانند به منظور حدس و گمان در مورد حرکات قیمت انواع مختلف دارایی ، قراردادهای گزینه را خریداری کنند.
  • آثار هنری: آثار هنری یک سرمایه گذاری محبوب در برخی از محافل است زیرا پتانسیل افزایش سریع قیمت را دارد. با این حال ، هنرمندان و سبک های هنری می توانند محبوبیت زیادی پیدا کنند و باعث شود یک اثر هنری یک بار با ارزش باشد که علاقه چندانی از خریداران جلب کند.
  • Collectibles: کلکسیون ها تقریباً می توانند هر چیزی باشد که افراد دوست دارند آن را جمع کنند ، مانند کارت های تجاری ، اسباب بازی ها و کتاب های طنز. مشابه با کارهای هنری ، علاقه به این موارد می تواند به سرعت واکس و از بین برود.

دارایی های سوداگرانه انواع چیزهایی است که سرمایه گذار افسانه ای وارن بافت از آن پاک می شود.

مقایسه یک ذهنیت سرمایه گذاری در مقابل سوداگرانه

خط بین سرمایه گذاری و حدس و گمان می تواند خوب باشد. در حقیقت ، بسیاری از دلالان به سرمایه گذاری می روند و قیمت خود را بالا می برند. بنابراین این نه تنها یک سوال در مورد نوع دارایی است بلکه طرز فکر شما تعیین می کند که آیا شما در نهایت سرمایه گذاری در چیزی یا گمانه زنی در مورد آن را تعیین می کنید.

به عنوان مثال سهام را بگیرید. سرمایه گذاران تمایل به خرید سهام در یک شرکت با هدف رشد پول خود دارند. آنها غالباً سرمایه گذاری خود را نمی فروشند ، بلکه در عوض آن را برای سالها یا ده ها سال نگه می دارند. بسیاری از سرمایه گذاران خوب در مورد عملکرد مشاغل اساسی در طی یک دوره از سالها فکر می کنند ، نه فقط کاری که سهام در طی ماه آینده انجام خواهد داد.

از طرف دیگر ، دلالان گاهی اوقات سرمایه گذاری را می خریدند و می فروشند. آنها ممکن است تحت تأثیر داغترین روند باشند و احساسات آنها نیز می تواند نقش بزرگی داشته باشد. ممکن است دلالان معتقدند که می توانند بازار را شکست دهند حتی اگر یک فرد متوسط نتواند این کار را به صورت مداوم انجام دهد.

خط پایین

سرمایه گذاران برای رشد ثروت خود از یک رویکرد سیستماتیک استفاده می کنند و در ازای رشد طولانی مدت دارایی هایی با سطح معقول ریسک خریداری می کنند. از طرف دیگر ، دلالان دارای دارایی هایی هستند که ممکن است رشد سریع را تجربه کنند اما در صورت خارج شدن از طرفداری ، می توانند کل ارزش خود را نیز از دست بدهند.

دارایی های محبوب مانند سهام و اوراق قرضه بسته به نحوه نزدیک شدن به آنها ، می توانند سرمایه گذاری یا دارایی سوداگرانه باشند. دانستن تفاوت مهم است ، بنابراین می توانید سطح ریسکی را که در برابر بازده مورد انتظار خود قرار می دهید به درستی مدیریت کنید.

سلب مسئولیت تحریریه: به کلیه سرمایه گذاران توصیه می شود قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری ، تحقیقات مستقل خود را در مورد استراتژی های سرمایه گذاری انجام دهند. علاوه بر این ، به سرمایه گذاران توصیه می شود که عملکرد محصول سرمایه گذاری گذشته هیچ تضمینی برای افزایش قیمت آینده ندارد.

استراتژی‌های اسکالپ...
ما را در سایت استراتژی‌های اسکالپ دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ناصر تقوایی بازدید : 41 تاريخ : جمعه 5 خرداد 1402 ساعت: 18:07