بازارهای مالی جهانی برای یک سوار بر یک سوار در سال 2022 بریس

ساخت وبلاگ

Global stock markets are in for a rollercoaster ride in 2022.

کارشناسان گفتند که بازارهای مالی در سال 2022 در مقابل افزایش فشار تورمی ، افزایش نرخ بهره و اختلال مداوم در زنجیره های عرضه بین المللی ناشی از نوع Omicron از Coronavirus ، در سال 2022 برای یک سوار برآمدگی آماده می شوند.

تحلیلگران و سرمایه گذاران مالی گفتند که ظهور اومیکرون چشم انداز شروع کار را برای سال جدید افزایش داده است ، و با وجود تشدید فشارهای قیمت در زنجیره های عرضه در حال حاضر کشیده ، سطح اقتصادی ضعیف تری دارد. بحران انرژی زمستانی نیز بر اقتصاد اروپا خواهد بود.

وی گفت: "واکسن ها و درمان های Covid برخی از اختلالات اجتماعی را که ممکن است با آن روبرو شویم ، از بین می برد ، و در حالی که بسیاری از مشاغل یاد گرفته اند که از طریق توقف ها و شروع همه گیر تجارت کنند ، بازگشت محدودیت های قابل توجهی در زمستان [در انگلستان] و خارج از کشورضربه ای برای اقتصاد جهانی باشد. "

اگر این بیماری همه گیر در سال 2022 همانطور که امیدوار بود سهولت داشته باشد ، انتظار می رود بانک های مرکزی نرخ بهره را افزایش دهند یا برنامه های محرک خرید وثیقه کمی چند میلیارد دلاری خود را کاهش دهند تا سعی در ایجاد تورم داشته باشند. فدرال رزرو ایالات متحده در این ماه اعلام کرد که پیش بینی افزایش هزینه های وام در سال 2022 را پیش بینی کرده است که می تواند بازارها را فریب دهد و بهبودی را که قبلاً در سال 2022 کاهش می یابد ، تضعیف کند.

تحلیلگران در بانک ژاپن Nomura گفتند: "تورم بالا بانک های مرکزی گرما را احساس می کند ، اما تا اواخر سال 2022 ما یک زمینه بسیار متفاوت را مشاهده می کنیم ، با رکود خطر بزرگتر از رکود."

ویکتور گلولوتچنکو ، از کارگزار آنلاین Think Markets ، گفت که فدرال رزرو ایالات متحده در موقعیت غیرقابل انکار انتخاب بین "تعداد تورم مداوم بالا ، و بازارهای مالی بیش از حد ارزشمند است".

Joost Beaumont ، یک استراتژیست ارشد درآمد ثابت در بانک هلندی ABN AMRO ، گفت که سال آینده در نتیجه بازارها برای بازارها ناخوشایند خواهد بود."ما انتظار داریم شرایط مالی جهانی محکم تر ، به ویژه از افزایش نرخ های فدرال رزرو و افزایش نرخ ایالات متحده ، دوباره باعث ایجاد نوسانات در بازارها شود."

Khalaf AJ Bell گفت: بازار اوراق قرضه باید در نهایت با یک روز حساب شود ، مگر اینکه سیاست پولی هرگز عادی نشود. وی گفت: "این ممکن است به جای یک پارگی انفجاری ، یک کاهش تدریجی باشد ، اما به نظر می رسد که چه زمانی ، نه. اوراق قرضه دولت طولانی مدت بیشتر در خط شلیک خواهد بود ، بنابراین سرمایه گذاران اوراق قرضه می توانند با جستجوی اوراق قرضه کوتاهتر ، بازارهای بالاتری و وجوه استراتژیک که از یک رویکرد انعطاف پذیر استفاده می کنند ، به دنبال محافظت از خود باشند. "

همچنین پیش بینی می شود بانک مرکزی انگلیس در سال 2022 نرخ بهره را افزایش دهد ، شاید دو یا سه بار ، با وجود نگرانی های مربوط به Omicron ، نرخ بهره اصلی خود را به طور غیر منتظره ای به 0. 25 ٪ افزایش داده است.

جورج لاگاریاس ، اقتصاددان ارشد در مازار گفت: "در یک حالت بسیار متفاوتی از آخرین احیای همه گیر ، بانک های مرکزی اکنون در یک جاده محکم کننده شرکت قرار دارند.""ما معتقدیم که برای سال 2022 ، سرمایه گذاران حداقل باید برای نوسانات بیشتر آماده شوند."

افزایش قیمت انرژی در اروپا و آسیا امسال تورم را بیشتر کرد ، زیرا منابع پس از کاهش اقدامات قفل شدن در طول تابستان در سراسر اقتصادهای پیشرفته تلاش کردند تا تقاضا را برآورده کنند. انتظار می رود تورم در کوتاه مدت بالا بماند اما می تواند در طول سال به عقب برگردد.

بیل بلین ، یک استراتژیست بازار و رئیس دارایی های جایگزین در Shard Capital ، گفت که سرمایه گذاران در بحران انرژی زمستانی که باعث بالا رفتن صورتحساب می شود و برخی از کارخانه ها را مجبور به تعلیق کار نمی کند ، قیمت گذاری نکرده اند. وی گفت: "بازارها فقط آنچه را که قیمت های بالاتر برای درآمد و رشد شرکت ها در سراسر جهان انجام می دهند ، بسیار دست کم می گیرند."

بلین افزود: اروپا به ویژه آسیب پذیر است ، در حالی که قطع برق و "جابجایی صنعتی" در چین می تواند باعث ایجاد هرج و مرج زنجیره تأمین شود.

سهام فنی با رشد بالا اما کم سود ممکن است در دنیای تورم بالاتر و افزایش نرخ بهره به شدت کرایه کند. قیمت سهم بسیاری از این برندگان همه گیر مانند زوم و Peloton در حال حاضر از رکورد رکورد در سال 2021 عقب افتاده است. پل کریگ ، مدیر نمونه کارها در سرمایه گذاران Quilter گفت: سهام شدید رشد ممکن است به مبارزه ادامه دهد.

وی گفت: "ما به طور بالقوه شاهد پایان حباب ارزیابی در استارتاپ های نوظهور ، رشد بیش از حد و شرکت هایی هستیم که لباس فنی دارند و این شوک نیست که ببینیم درد بیشتری به سال 2022 می رسد."

اگر جو بایدن 1. 75 دلار (1. 31 پوند) خود را از طریق مجلس سنا ، که در آن سناتور دموکرات جو مانچین در حال مسدود کردن بسته است ، می تواند لکنت کند.

کندی یا بدتر از آن در چین همچنین می تواند در سال 2022 بازارها را تکان دهد. "با وجود تغییر اخیر پکن در موضع سیاست ، ما انتظار داریم که رشد در بهار سال 2022 بیشتر در یک بخش وخیم تر از املاک ، افزایش هزینه های استراتژی صفر فاکتور ، رکود صادرات و کاهش یابدتعطیلی گسترده کارخانه قبل و در المپیک زمستانی ، "گفت Nomura ، که می ترسد" بدترین وضعیت هنوز به وجود نیامده است ".

نومورا افزود: "ما انتظار داریم پکن اقدامات تعیین کننده تری برای دستگیری مارپیچ رو به پایین در بهار سال 2022 انجام دهد و رشد پس از آن ممکن است از بین برود."

رشد ضعیف تر در دومین اقتصاد بزرگ جهان می تواند قیمت کالاها را پایین بیاورد. اقتصاد آکسفورد پیش بینی می کند که قیمت سنگ آهن در سال 2022 زیر سطح فعلی پایان خواهد یافت ، در حالی که انتظار می رود پکن صنایع فولادی خود را برای مهار انتشار گازهای گلخانه ای فشار دهد.

Seema شاه ، استراتژیست اصلی سرمایه گذاران اصلی جهانی گفت: نرخ واکسیناسیون بالاتر ، به ویژه در بازارهای نوظهور ، برای مبارزه با همه گیر و کاهش تنگناهای زنجیره تأمین بسیار مهم خواهد بود.

وی گفت: "در سال 2022 ، دولت ها در کشورهای نوظهور در حال شتاب سرعت واکسیناسیون باید تحمل بیشتری نسبت به Covid و سهولت در سیاست های مهار دقیق داشته باشند. این بدان معناست که برخی از فعالیتهای محور محور برای EM هنوز در پیش است و فرصتی امیدوارکننده برای گسترش تجارت بازگشایی فراهم می کند. این همچنین به احتمال زیاد به معنای بسته شدن کارخانه و بندر کمتر است. "

همچنین خطر آشفتگی ژئوپلیتیکی در افق وجود دارد. با جمع شدن سربازان روسی در مرز اوکراین ، افزایش تنش بین تایوان و چین و انتخابات در ایالات متحده و فرانسه افزایش یافته است.

استراتژی‌های اسکالپ...
ما را در سایت استراتژی‌های اسکالپ دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ناصر تقوایی بازدید : 7 تاريخ : جمعه 5 خرداد 1402 ساعت: 18:09