نمونه های الگوی گارتلی و نحوه تجارت آن

ساخت وبلاگ

با نوشتن مقاله ای در مورد الگوهای عمل قیمت یا الگوهای نمودار ، متوجه شدم که الگوهای هارمونیک محبوب چقدر است. و من نمی دانم که چرا بسیاری از مردم در مورد یک الگوی خاص سؤال می کنند: الگوی گارتلی. این یک چیز بزرگ نیست ، تنها تفاوت بین الگوهای هارمونیک و الگوهای عادی یکی از آنها بر اساس سطح فیبوناچی است.

بیشتر ما سطح فیبوناچی را می شناسیم و عشقی که بسیاری از معامله گران به آنها دارند. هنگامی که به روش صحیح استفاده می شود ، آن سطوح می توانند بسیار سودآور باشند. و الگوی گارتلی نیز از این قاعده مستثنی نیست.

بنابراین ، اگر شروع به یادگیری الگوهای هارمونیک و سطح فیبوناچی می کنید ، این یک روش خوب برای شروع است. من می خواهم در مورد آنچه و چگونه کار می کند ، و به روشی بسیار ساده صحبت کنم ، زیرا من خودم را اختصاص داده ام تا معاملات روز را ساده کنم. تجارت نباید پیچیده باشد.

الگوی گارتلی چیست؟

نمودار الگوی گارتلی یک الگوی نمودار هارمونیک است که با عملکرد قیمت یک ابزار مالی ساخته شده است. الگوی نمودار گارتلی مبتنی بر سطح فیبوناچی است. و برای کمک به معامله گران در شناسایی نقاط قیمت در جایی که روند از بین رفتن یا بازپرداخت استفاده می شود ، ساخته شده است. بیشتر معامله گران از الگوی گارتلی برای جلب سطح پشتیبانی و مقاومت استفاده می کنند. و معمولاً بیشتر در بازار فارکس استفاده می شود.

الگوی گارتلی توسط یک معامله گر به نام هارولد مک کینلی گارتلی در '30 مشاهده شد. او اولین کسی بود که از تجزیه و تحلیل آماری در بازار مالی استفاده کرد. برخی از افراد از "الگوی 222" نامیدند زیرا می توانید آن را در 222 صفحه کتاب گارتلی با نام "سود در بازار" پیدا کنید

چگونه الگوی گارتلی را ترسیم کنیم؟

برای ترسیم الگوی گارتلی ، ابتدا باید آن را با موفقیت شناسایی کنید. و انجام آن کمی دردسر است. این الگوی معمولاً شبیه شکل "M" یا "W" است که توسط عمل قیمت در یک نمودار ساخته شده است. در اصل برای قوانین الگوی صعودی گارتلی ، شکل "M" خواهد داشت و برای الگوی گارتلی نزولی این یک "W" خواهد بود

برای ترسیم الگوی گارتلی ، باید مراحل بعدی را دنبال کنید:

  1. حرکات از X شروع می شود و به A ادامه می یابد.
  2. در اینجا وقتی سطح فیبوناچی بازی می شود. فاصله کل بین A و B باید نزدیک به 61. 8 ٪ از اندازه حرکت از x به B باشد.
  3. B تا C باید اصلاح 88. 6 ٪ یا 38. 2 ٪ از حرکات قبلی (A تا B) باشد.
  4. از C تا D باید حدود 127. 2 ٪ به 161. 8 ٪ از حرکت انجام شده توسط B به C انجام شود.
  5. در صورت تکمیل C تا D ، باید حرکت کلی را از A تا D اندازه گیری کنید ، و باید 78. 6 ٪ حرکت از X به A باشد.

how to draw the gartley patte

نمونه ای از الگوی گارتلی نزولی. تصویر

الگوی گارتلی هدف

مهم نیست که کدام الگوی گارتلی را پیدا کرده اید ، همیشه باید هدف سود خود را قرار دهید و از بین برود. اگر نمودار قبلی را بگیرید ، توصیه می شود که از بین رفتن خود را در جایی زیر نقطه D و نقطه X قرار دهید. اگر یک معامله گر محافظه کار تر هستید ، توصیه می شود که سود خود را به عنوان C یا نیمه راه C. قرار دهید. این بسیار ساده است.

نمونه های الگوی گارتلی

همانطور که مشاهده می کنید ، برای شناسایی کامل الگوی گارتلی و ترسیم صحیح آن ، کمی زمان و تمرین طول می کشد. تجارت الگوی گارتلی می تواند بسیار سودآور باشد. از آنجا که سطح فیبوناچی و الگوهای هارمونیک به دلیل میزان موفقیت آنها مشهور است. بزرگترین تفاوت بین الگوی گارتلی و الگوی نمودار عملکرد قیمت عادی ، فیبوناچی است. به همین دلیل ، الگوهای هارمونیک در هنگام شناسایی آنها محدودتر می شوند ، اما این باعث نمی شود که احتمال پیدا کردن آن وجود داشته باشد. در اینجا یک الگوی گارتلی در یک نمودار معاملاتی آورده شده است:

Gartley patte example

مثال الگوی گارتلی. تصویر از Investopedia

جدید؟از اینجا شروع کنید:

معاملات معاملات آتی و فارکس حاوی ریسک قابل توجهی است و برای هر سرمایه گذار نیست. یک سرمایه گذار به طور بالقوه می تواند تمام یا بیشتر از سرمایه گذاری اولیه را از دست بدهد. سرمایه ریسک پولی است که می تواند بدون خطر کردن امنیت مالی یا سبک زندگی از بین برود. فقط سرمایه ریسک باید برای تجارت استفاده شود و فقط کسانی که سرمایه ریسک کافی دارند باید تجارت را در نظر بگیرند. عملکرد گذشته است لزوما نشان دهنده نتایج آینده نیست.

سلب مسئولیت عملکرد فرضی: نتایج عملکرد فرضی محدودیت های ذاتی بسیاری دارد که برخی از آنها در زیر شرح داده شده است. هیچ نمایندگی ای ارائه نمی شود که هر حساب کاربری یا احتمالاً به سود یا خسارات مشابه با موارد نشان داده شده دست یابد. در حقیقت ، بین نتایج عملکرد فرضی و نتایج واقعی که متعاقباً توسط هر برنامه معاملاتی خاص حاصل می شود ، تفاوت های شدید وجود دارد. یکی از محدودیت های نتایج عملکرد فرضی این است که آنها به طور کلی با بهره مندی از عقب آماده سازی می شوند. علاوه بر این ، تجارت فرضی شامل ریسک مالی نیست و هیچ سابقه معاملات فرضی نمی تواند تأثیر ریسک مالی تجارت واقعی را به طور کامل به خود اختصاص دهد. به عنوان مثال ، توانایی مقاومت در برابر ضرر و یا رعایت یک برنامه تجاری خاص علی رغم ضرر معاملات ، نقاط مادی است که می تواند بر نتایج واقعی تجارت نیز تأثیر منفی بگذارد. عوامل متعددی دیگر در رابطه با بازارها به طور کلی یا اجرای هر برنامه معاملاتی خاص وجود دارد که نمی تواند در تهیه نتایج عملکرد فرضی و همه اینها که می تواند بر نتایج معاملات تأثیر منفی بگذارد ، به طور کامل در نظر گرفته شود.

استراتژی‌های اسکالپ...
ما را در سایت استراتژی‌های اسکالپ دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ناصر تقوایی بازدید : 46 تاريخ : جمعه 5 خرداد 1402 ساعت: 18:16