5 مزایای اتخاذ مدیریت پورتفولیو پروژه

ساخت وبلاگ

مدیر پروژه

مزایای اتخاذ مدیریت پورتفولیو پروژه چیست؟تعداد زیادی وجود دارد، به خصوص برای شرکت های بزرگتر با پروژه های متعدد، و جنیفر بریج، PMP، پنج مورد را در این ویدیو به شما نشان می دهد.

در اینجا یک عکس از تخته سفید برای مرجع شما وجود دارد!

project portfolio management benefits

در بررسی - 5 مزیت اتخاذ مدیریت پورتفولیو پروژه:

جنیفر گفت که مدیریت پورتفولیو پروژه (PPM) مدیریت مجموعه ای از پروژه ها است. با گروه بندی آنها در کنار هم، و با تهیه گزارش های مختلف از اهداف، ریسک ها، هزینه ها و منابع، تصمیم گیری بهتر برای کسب و کار آسان تر است، خواه یک PMO باشید یا هر کسی که چندین پروژه را در یک سازمان رهبری می کند.

PPM چیست؟

جنیفر قبل از اینکه به مزایا دست یابد، مدتی را صرف تعریف PPM کرد و اینکه چرا کسب‌وکارها پروژه‌های مرتبط را تحت یک چتر نمونه کار مدیریت می‌کنند.

نرم افزار مدیریت پورتفولیو پروژه به مدیران ابزارهایی را می دهد که برای سازماندهی مجموعه ای از پروژه ها یا برنامه ها در یک پورتفولیو نیاز دارند و به آنها امکان می دهد داده های مربوطه را در بسیاری از پروژه های مرتبط جمع آوری کنند. این بینش لازم را در مورد پروژه ها و منابع موجود در پورتفولیو فراهم می کند، که سپس به مدیریت و تیم اجرایی اجازه می دهد تا پیشرفت کلی پروژه های یک سازمان را بررسی کنند. بررسی معیارها از مجموعه پروژه می‌تواند به هنگام تصمیم‌گیری‌های مهم مالی و تجاری کمک کند، و همچنین مطمئن شود که تیم‌ها با استراتژی تجاری و سازمانی همسو هستند.

بنابراین مدیریت پورتفولیو پروژه و برنامه ریسک ها را به حداقل می رساند، منابع را به حداکثر می رساند، زمینه را برای تکرار موفقیت های گذشته فراهم می کند و منجر به تصمیم گیری بهتر می شود. به طور خلاصه، این یک فرآیند عالی برای اجرای بهتر پروژه های شما، برای همسویی استراتژیک بهتر و اثبات ارزش پروژه برای ذینفعان است.

مزایای PPM

همانطور که می بینید، مدیریت گروهی از پروژه ها با هم مزایای زیادی دارد. جنیفر در این ویدیو پنج مورد را فهرست کرده است که در ادامه می آید.

  1. همسویی پروژه ها با اهداف تجاری: همیشه اولویت نیست که مطمئن شوید پروژه شما در محدوده برنامه استراتژیک یک شرکت قرار می گیرد، اما این یک جنبه حیاتی از هر پروژه است.
  2. ارتباط بینش پروژه به سطح اجرایی: در حالی که ممکن است در مورد یک پروژه فردی به ذینفعان گزارش دهید، بیشتر فقط پیشرفت پروژه را با جزئیات توضیح می دهید. هنگام مدیریت مجموعه‌ای از پروژه‌ها، می‌توانید داده‌های پیشرفته‌تری را جمع‌آوری کنید تا بینش عمیق‌تری را که مدیران خواهان آن هستند، ارائه دهید.
  3. تخصیص منابع: دقیقاً همانطور که منابع را در یک پروژه مجدداً تغییر می دهید ، می توانید با یک نمونه کارها پروژه نیز همین کار را انجام دهید. به جز با یک نمونه کارها ، شما دیدگاه گسترده تری نسبت به اینکه منابع بیش از حد یا زیر هم قرار می گیرند ، دارید.
  4. شناسایی و تصحیح مشکلات عملکرد: هنگام مدیریت یک نمونه کارها پروژه ، هر مشکلی که ممکن است در طول اجرای بسیاری از پروژه ها ایجاد شود ، می تواند به راحتی از طریق تجزیه و تحلیل نمونه کارها شناسایی شود ، که به شما امکان می دهد سریعاً آنها را شناسایی و رسیدگی کنید.
  5. شناسایی و ارزیابی خطرات و تأثیرات پروژه: خطرات ذاتی در سبد پروژه های شما چیست؟چگونه می توانید آنها را در صورت حاضر و چه زمانی مشخص کنید؟و پس ، برای حل تأثیر آنها بر پیشرفت پروژه خود چه کاری انجام می دهید؟باید از تمام این سؤالات پرسیده شود تا بتوانید هنگام مدیریت یک نمونه کارها پروژه به آنها پاسخ دهید.

PRO-TIP: مدیریت یک نمونه کارها پروژه و برنامه بدون ابزار مناسب می تواند دلهره آور باشد. تلاش برای ذخیره ، تجزیه و تحلیل و گزارش در مورد داده های زیادی با ابزارهای Make-Shift و Legacy ، دستور العمل فاجعه است. هنگامی که شما در حال مدیریت نمونه کارها از پروژه ها هستید ، بسیاری از ابزارهای آنلاین PPM وجود دارد که می تواند به تیم شما کمک کند. یکی از مهمترین ابزارهای PPM که باید از آن استفاده کنید ، داشبورد PPM در زمان واقعی است که داده های دقیقی را در تمام پروژه های موجود در نمونه کارها ارائه می دهد.

ممنون از ملاحظه تان!

رونویسی:

امروز ، ما در مورد پنج مزایای اتخاذ مدیریت نمونه کارها پروژه صحبت می کنیم. شما حتی ممکن است آن را به نام PPM شنیده باشید. اما قبل از شروع صحبت در مورد مزایا ، می خواهم متوقف و روشن کنم که منظور ما از مدیریت نمونه کارها پروژه چیست.

بنابراین ، وقتی در مورد یک نمونه کارها صحبت می کنیم ، اساساً در مورد مجموعه پروژه ها صحبت می کنیم. و آنچه این امر امکان پذیر است ، مدیران و مدیریت مشاغل می توانند گزارش ها را بر اساس اهداف ، هزینه ، ریسک یا حتی منابع مرتبط با این سبد تهیه کنند و به آنها کمک می کند تا تصمیمات تجاری بهتری بگیرند.

بنابراین ، هنگامی که ما در مورد این نمونه کارها صحبت می کنیم ، آنها به طور خاص به روش های خاصی تقسیم می شوند. آنها ممکن است توسط بازارها تقسیم شوند ، حتی ممکن است توسط واحدهای تجاری در داخل شرکت ، توسط مشتریان یا حتی طبق گفته مدیران پروژه باشد.

بنابراین ، وقتی در مورد مزایا صحبت می کنیم ، نکته خوب این است که این پروژه ها در داخل نمونه کارها با اهداف تجاری مطابقت دارند. و هنگامی که آنها با اهداف تجاری هماهنگ هستند ، آنها در پروژه ها از مردم بهتر خرید می کنند. این به آنها کمک می کند تا اولویت پروژه ها و نحوه ارتباط آنها با شرکت و آنچه شرکت را انجام می دهد ، درک کنند.

همچنین به ارتباط بینش پروژه به سطح اجرایی کمک می کند ، زیرا مدیران می توانند به تمام پروژه های موجود در آن نمونه کارها نگاهی بیندازند تا ببینند که چگونه آنها به صورت جداگانه و جمعی انجام می دهند.

همچنین به آنها کمک می کند تا به تخصیص منابع نگاه کنند. به این ترتیب ... بهتر می تواند ببیند که منابع خاصی بیش از حد اختصاص داده می شوند یا حتی ممکن است مورد استفاده قرار نگیرند. بنابراین ، اگر آنها مورد استفاده قرار نگیرند ، ممکن است آنها را به جایی که در پروژه های دیگر مورد نیاز هستند منتقل شوند.

همچنین به شناسایی و اصلاح مشکلات عملکرد کمک می کند. بنابراین ، اگر دوباره به عنوان یک مجموعه به این موارد نگاه می کنید ، می توانید ببینید ، شاید ، جایی که ممکن است یک پروژه گیر بیفتد ، شاید به خطر بیفتد یا به رنگ قرمز باشد. بنابراین ، می توانید به آنچه باید انجام شود برای کمک به عملکرد آن پروژه نگاه کنید.

همچنین به شما در شناسایی و ارزیابی خطر و تأثیر پروژه کمک می کند. بنابراین ، دوباره ، هنگامی که شما به دنبال پروژه ها مطابق مجموعه هستید ، می بینید که آیا تغییراتی ایجاد می شود ، اگر اولویت ها تغییر کنند ، چگونه بر پروژه های دیگر تأثیر می گذارد ، که بسیار مفید است.

بنابراین ، در نهایت ، ما به دنبال تصمیم گیری بهتر ، به حداقل رساندن ریسک ، به حداکثر رساندن استفاده از منابع خود و ایجاد موفقیت قابل تکرار هستیم. بنابراین ، در نهایت ، ما می خواهیم ارزش این نمونه کارها را برای ذینفعان اثبات کنیم.

بنابراین ، اگر به ابزاری احتیاج دارید که بتواند در مدیریت پروژه Project Prostplio به شما کمک کند ، پس از آن در نرم افزار ما اکنون در ProjectManager ثبت نام کنید.

استراتژی‌های اسکالپ...
ما را در سایت استراتژی‌های اسکالپ دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ناصر تقوایی بازدید : 2 تاريخ : جمعه 5 خرداد 1402 ساعت: 18:26