15 استراتژی بازاریابی B2B و B2C مؤثرتر

ساخت وبلاگ

top-15-b2b-b2c-marketing-strategies

از آنجا که شرکت های B2B و B2C متفاوت هستند ، در تمایل به تولید سرب و رشد تجارت مشترکاً متمایز است.

پیدا کردن بهترین انواع استراتژی های بازاریابی برای دستیابی به این اهداف در هر یک از مدل های تجاری می تواند وقت گیر باشد ... شاید حتی کمی مشکل باشد. به همین دلیل ما استراتژی های برتر رشد را برای اجرای برنامه بازاریابی موفق در یک مقاله با دو لیست متراکم کرده ایم - یکی برای B2B و دیگری برای B2C.

برای کشف رویکردهای اثبات شده در بازاریابی ، از جداول مرتبط با مطالب یا پیمایش از طریق وبلاگ استفاده کنید ، که همه آنها توسط داده های به روز شده از انواع متخصصان و منابع صنعت پشتیبانی می شوند.

برای پرش به بخش یا پیمایش کلیک کنید تا همه بخوانید.

10 استراتژی بازاریابی B2B برتر

5 استراتژی بازاریابی B2C برتر

10 استراتژی بازاریابی B2B برتر

کنجکاو درباره اینکه متخصصان مشاغل درباره استراتژی های مختلف بازاریابی فکر می کنند؟ما نگاهی به نتایج و گزارش های اخیر بررسی کردیم که داده های مربوط به موضوع را گردآوری کرده و لیستی از 10 استراتژی بازاریابی B2B را که معمولاً بدون در نظر گرفتن صنعت به عنوان موفقیت آمیز شناخته می شود ، ایجاد کردیم. این چیزی است که ما به ترتیب خاصی پیدا کردیم:

بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا بر آموزش و پرورش بر فروش تأکید می کند تا بر رفتار خرید تأثیر بگذارد. این رویکرد بازاریابی استراتژیک از محتوا برای جذب و تبدیل چشم اندازهای مناسب در هنگام انجام جستجوهای آنلاین استفاده می کند.

ارتباط محتوا مهم است ، با تمرکز بر روی نقاط درد و نیازهای شخص خاص خریدار ، رهبری و/یا مراحل سفر خریدار برای جذب بهترین محصولات با - و به احتمال زیاد خرید - محصول یا خدمات شما.

محتوای مناسب می تواند به شکل اینفوگرافیک ، صفحات ستون ، پادکست ، وبلاگ ، مقالات سفید ، وبینارها ، کتابهای الکترونیکی باشد. در حال حاضر ویدیو بالاترین فرمت بازاریابی محتوای B2B است. نزدیک به 70 ٪ از بازاریابان B2B با استناد به ارزش در حال رشد و همچنین ارزش سرمایه گذاری ، فیلم های کوتاه ، انیمیشن و توضیح دهنده را به عنوان یک هزینه برتر بودجه رتبه بندی می کنند.

ذکر این نکته حائز اهمیت است که بازاریابی محتوا مترادف با بازاریابی ورودی نیست (بیشتر در مورد ورودی زیر). بازاریابی محتوا یک مؤلفه مهم در یک استراتژی رشد کلی ورودی به دلیل تمرکز آن بر محتوایی است که باعث افزایش عمل می شود. با این حال ، بر خلاف ورودی ، این رویکرد دیگر روشهای بازاریابی را برای ایجاد تجربیاتی ایجاد نمی کند که باعث ایجاد و تقویت روابط خریدار تجارت می شود.

بازاریابی محتوا به دلیل:

 • چشم انداز را از طریق قیف فروش ترسیم می کند
 • دید برند ، اعتبار ، اعتماد و مطلوبیت رشد می کند
 • محتوای مربوطه ، بازارهای هدف و تصمیم گیرندگان کلیدی را تراز می کند

بازاریابی ورودی

ورودی مؤثرترین استراتژی بازاریابی B2B است. چرا؟به عبارت ساده تر ، این ساخته شده است تا مشتریان را با محتوای معنی دار که راه حل ها و اتصالات مورد نظر را فراهم می کند ، جذب ، تعامل و لذت بردن از مشتریان.

روشهای سنتی بازاریابی - حتی برخی از آنها در این مقاله بحث شده اند - تمایل دارند چشم اندازها و مشتریان را با اطلاعاتی که لزوماً مفید یا مرتبط نیستند ، از بین ببرند (و معمولاً اذیت می شوند). این اختلالات تلاش می کنند تا تعامل را مجبور کنند ، در حالی که Inbound با قرار دادن پیام رسانی در مکان مناسب در زمان مناسب برای هدایت ترافیک وب سایت و رهبری ، از تعامل دعوت می کند. در نتیجه ، بازدید کنندگان هم در کنترل و هم بخشی از تجربه احساس می کنند.

بازاریابی ورودی مؤثر است زیرا:

 • برای مشاغل با هر اندازه و نوع کار می کند
 • چشم اندازهای آگاه تری ایجاد می کند
 • می توان با استفاده از مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) و سیستم های مدیریت محتوا (CMS) به راحتی یکپارچه و مدیریت شد.

واقعیت سریع: 80 ٪ از تصمیم گیرندگان شرکت ها از دریافت اطلاعات برند از طریق مقاله یا سری وبلاگ در مورد تبلیغات حمایت می کنند

بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی

بازاریابی رسانه های اجتماعی بر ارائه محتوای آنها با ارزش و می خواهند در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارند. محتوای مناسب برای هر بستر رسانه های اجتماعی (فیس بوک ، توییتر ، لینکدین ، یوتیوب و اینستاگرام) تعامل را تقویت می کند و برند شما را تبلیغ می کند که به نوبه خود باعث افزایش دید ، ترافیک وب سایت و پتانسیل رشد می شود.

بازاریابی رسانه های اجتماعی همچنین می تواند بر سئو تأثیر بگذارد. برای روشن شدن ، رسانه های اجتماعی یک معیار رتبه بندی نیستند ، بنابراین نمی تواند بر خود رتبه واقعی سئو تأثیر بگذارد. با این حال ، سهام رسانه های اجتماعی می تواند عملکرد SEO را از طریق توزیع گسترده تر محتوای ، فرصت های بکارت بیشتر ، رتبه بندی بالقوه برند و رتبه بندی جستجو و انسان سازی برند شما با ایجاد اعتماد بهبود بخشد.

بازاریابی رسانه های اجتماعی به دلیل:

 • در حالی که منجر به افزایش منجر به بازاریابی می شود ، هزینه های بازاریابی را کاهش می دهد
 • تعامل برند ، "انسان سازی" و اعتماد را به وجود می آورد
 • عملکرد SEO را پشتیبانی و بهبود می بخشد

واقعیت سریع: 90 ٪ از شرکت های B2B از LinkedIn برای بازاریابی رسانه های اجتماعی و با دلیل خوب استفاده می کنند. بیش از نیمی از خریداران B2B LinkedIn را برای کمک به تصمیم گیری در مورد خرید ، بستر "Go-to" خود را در نظر می گیرند.

بهینه سازی موتور جستجو

بهینه سازی موتور جستجو (SEO) با هدف قرار دادن کلمات کلیدی و عبارات عبارات که اغلب در جستجوی آنلاین استفاده می شود ، آگاهی و ترافیک وب سایت را افزایش می دهد. محتوای ساخته شده در مورد یک استراتژی کلمه کلیدی در نتایج موتور جستجو ظاهر می شود ، این بدان معنی است که احتمال بسیار بیشتری از چشم انداز درگیر شدن با محتوا ، در مقابل شانس باریک بودن آنها به طور مستقل است. SEO دسترسی و مخاطبان شما را به روشی معنی دار افزایش می دهد-آنها خود را به عنوان علاقه مند به محصول یا خدمات شما از طریق رفتار جستجوی آنها شناسایی می کنند.

در حالی که یک تصور نادرست وجود دارد که این یک رویکرد مستقل است ، SEO در صفحه و صفحه خارج از صفحه ، بسیاری از تاکتیک های بازاریابی را برای ایجاد یک پایه محکم برای بازاریابی ورودی مؤثر اعمال می کند.

بهینه سازی موتور جستجو مؤثر است زیرا:

 • با پیشرفت های فناوری موتور جستجو و بهترین روش های کاربر به تکامل در مرحله ادامه می یابد
 • جستجو برای مشتریان علاقه مند به محصول یا خدمات شما را ساده می کند
 • یک روش مؤثر برای رقابت برند شما با شرکت های مشابه واقع شده است

واقعیت سریع: 61 ٪ از بازاریابان B2B اظهار داشتند که SEO و ترافیک ارگانیک نسبت به سایر ابتکارات بازاریابی منجر به ایجاد بیشتر می شوند.

بازاریابی موتور جستجو / پرداخت برای هر کلیک

بازاریابی موتور جستجو یا SEM ابزاری است که شرکت ها برای رشد ترافیک وب سایت خود از طریق تبلیغات آنلاین پرداخت شده از آن استفاده می کنند. یکی از محبوب ترین روشهای SEM ، پرداخت هر کلیک (PPC) است. در اصل ، یک شرکت حامی (Buys) یک لینک آنلاین است که به عنوان یک آگهی در نتایج موتور جستجو (SERP) یا در سیستم عامل های خاص رسانه های اجتماعی ظاهر می شود. این آگهی هنگامی ظاهر می شود که کلمات کلیدی مربوط به محصول یا خدمات آنها جستجو شود یا مخاطب مشخص شده در بستر اجتماعی باشد. هر بار که روی آگهی کلیک می شود ، شرکت موتور جستجو (یا سایت میزبان شخص ثالث) را برای بازدید کننده پرداخت می کند - یک "پرداخت هر کلیک".

بازاریابی موتور جستجو به دلیل این کار مؤثر است:

 • وسعت در ابزارهای آنلاین و دسترسی
 • مقرون به صرفه در ایجاد دید بالا
 • سازگاری با چندین بازار و مخاطبان

بازاریابی مبتنی بر حساب و بازپرداخت تبلیغات

بازاریابی مبتنی بر حساب (ABM) از کمپین های بسیار شخصی برای پیگیری مجموعه های هدفمند از حساب های B2B استفاده می کند - یا مخاطبین جدید در بخش های مختلف شرکتهایی که قبلاً با آنها ارتباط برقرار کرده اید ، یا شناسایی شرکت هایی با ویژگی های تجاری مشابه و مطلوب و ارسال مخاطبین کلیدی ، محتوا را انتخاب می کنند.

ABM با توجه به تمرکز باریک ، تیم های بازاریابی و فروش را در اختیار شما قرار می دهد ، از جمله یک فرآیند فروش سریعتر ، اثربخشی هزینه و استفاده کارآمدتر از منابع بازاریابی. با این وجود ، با وجود همه موارد ABM ، مهم است که به یاد داشته باشید که ABM همان بازاریابی برون مرزی نیست. این بسیار مورد توجه ، شخصی سازی و استراتژیک تر از ارتباطات غیر شخصی ، خارج از کشور است.

در یک ورید مشابه اما جداگانه ، بازپرداخت تبلیغات از فناوری مبتنی بر کوکی مرورگر برای شناسایی کاربرانی که از سایت شما بازدید کرده اند اما قبل از انجام معامله یا تبدیل باقی مانده است ، استفاده می کند. کوکی تبلیغات هدفمند را در جستجوی وب و تعامل های بعدی آن کاربران ایجاد می کند ، حتی اگر جستجوها به طور خاص با سایت شما مرتبط نباشند. بازپرداخت یک ابزار تبدیل مؤثر است زیرا بارها و بارها برند شما را در مقابل مخاطبان قرار می دهد که قبلاً علاقه خود را به محصول یا خدمات شما نشان داده اند - شاید به این دلیل که کمپین ABM شما آنها را هدف قرار داده است تا از آن استفاده کنند (چشمک).

 • چرخه فروش را با هدف قرار دادن حساب های با ارزش بالا خط می کند
 • خود را به تقسیم بندی بازدید کننده و پیام های متناسب قرض می دهد
 • فناوری را برای خودکار سازی و مدیریت کمپین ها اعمال می کند

رسانه و روابط عمومی

رسانه های به دست آمده (یا "رسانه آزاد") در معرض قرار گرفتن در معرض منابع ناخواسته و بدون حقوق است.

مراجعه به دهان به دهان ، ذکرهای مطبوعاتی ، بک لینک ، سهام اجتماعی ، مقالاتی که شما در انتشار تجارت و غیره به آنها کمک کرده اید ، همه نمونه هایی از رسانه های به دست آمده در عمل هستند. هر کدام یک روش مؤثر برای افزایش آگاهی از برند ، ترافیک وب و تبدیل ها است ، اما موارد بیشتری وجود دارد.

رسانه های کسب شده روشی قدرتمند برای تقویت اعتبار برند است. اثبات اجتماعی ، وزوز غیر بازاریابی ، و هنگام ارزیابی یک شرکت از چشم انداز بسیار ارزشمند است. داشتن یک حضور آنلاین بدون پرداخت حقوق می تواند تصمیم خرید را به نفع شما نکند.

روابط عمومی (PR) به همان روش کار می کند ، اما کمی ظریف تر است. ارتباطات و مخاطبان با استفاده از رسانه ها - تلویزیون ، چاپ ، رادیو ، سیستم عامل های اجتماعی - برای ایجاد و پرورش روابط تجاری با عموم ، افزایش اعتبار و تصویر برند و به اشتراک گذاشتن پیام هایی که می خواهید ارائه می شود ، ارکستر می شوند. روابط عمومی در محافظت و ترویج شهرت برند شما بصورت آنلاین و از طریق توزیع چند کاناله مؤثر است.

رسانه های کسب شده و روابط عمومی به دلیل:

 • به طور کلی کانال های تبلیغاتی "رایگان" هستند
 • ناخواسته هستند و بنابراین اعتبار فوری درک شده دارند
 • آگاهی از مطالب ارزشمند ، آموزشی و قابل اعتماد را افزایش دهید

بازاریابی ایمیلی

با استفاده از بازاریابی ایمیل به شما امکان می دهد مقالات جدید وبلاگ را به مشترکان ارتقا دهید و خبرنامه ها را ارسال کنید ، قطعات جدید محتوای پیشرفته توصیه شده و مواردی از این قبیل را برای کسانی که تصمیم به ارتباطات ایمیل کرده اند ، توصیه می کنند. راحتی دسترسی به ایمیل ، تعامل گیرنده را تشویق می کند و اتوماسیون گردش کار باعث می شود تا بازاریابان بتوانند چشم انداز و مشتریان را در زمان مناسب ارائه دهند.

بازاریابی ایمیل مؤثر است زیرا کمپین ها:

 • به مخاطبان هدفمند برسید و تبدیل ها را تشویق می کند
 • ترافیک وب سایت را هدایت کنید
 • مقرون به صرفه بازده قابل توجهی در سرمایه گذاری ایجاد می کند

رویدادهای صنعت

نمایشگاه های حضوری و آنلاین یک ابزار برتر شبکه B2B باقی مانده است ، زیرا آنها شرکت ها را در یک صنعت خاص در یک مکان-خواه از طریق رویدادهای فیزیکی ، مجازی یا ترکیبی-برای اتصال و همچنین نشان دادن آخرین محصولات و خدمات خود جمع می کنند.

رویدادهای صنعت این فرصت را به شرکتها می دهد تا روابط خود را با شرکای کلیدی ، مشتریان و چشم انداز برقرار یا تقویت کنند. روندها و فرصتهای بازار را شناسایی کنید. و درک آنچه رقابت آنها در بازار ارائه می دهد ، بدست آورید.

همه چیز "جدید عادی" که محور است ، استفاده خلاقانه از فناوری را برای تقویت فرصت های نمایش تجارت مجبور کرد.

نمایش های حضوری و آنلاین به دلیل:

 • روی تعاملات معنی دار و ایجاد روابط متمرکز شوید
 • به طور کلی به خوبی حضور دارند ، ایجاد یک محیط غنی از هدف برای تولید سرب
 • فرصت هایی را برای مشاغل با هر اندازه فراهم کنید تا به مخاطب و اطلاعات یکسان دسترسی پیدا کنند

بازاریابی مکالمه

بازاریابی مکالمه فقط همین است - مکالمه. تعامل در زمان واقعی از طریق یک چت بابات یا چت زنده اطلاعات مناسبی را در مقابل چشم انداز و مشتریان در زمان مناسب دریافت می کند و سؤالات پیگیری بلافاصله مورد بررسی قرار می گیرد.

مشارکت شخصی و مربوطه ، تجربه کاربر را به شدت بهبود می بخشد و احتمال مراجعه به مشتریان خوشحال را افزایش می دهد. برای مشاغل ، روشهای بازاریابی مکالمه به طور معمول زمان ماندن خریداران در قیف فروش را کاهش می دهد. روابط سریعتر برقرار می شود و منجر به تبدیل سریعتر می شود.

بازاریابی مکالمه مؤثر است زیرا این موارد است:

 • لایه هایی از ضبط سرب غیر شخصی را از بین می برد و یک تجربه مشتری معتبر و شخصی ایجاد می کند
 • Fosters Clear Communication - خریداران می توانند نیازهای خود را به وضوح بیان کنند ، و مشاغل می توانند با سرعت بیشتری درک و کمک کنند زیرا زمینه مناسب در مورد درخواست وجود دارد
 • روابط را تقویت می کند زیرا رباتها همچنین می توانند محتوای اضافی را برای تکمیل آموزش خریدار توصیه کنند

به صورت جداگانه ، اکثر استراتژی هایی که ما ذکر کردیم ، بازاریابی محدودی را ارائه می دهد. با این حال ، بازاریابی ورودی با ضربه های سنگین-SEO ، SEM ، بازاریابی محتوا ، رسانه های اجتماعی و رسانه های به دست آمده-برای ایجاد استراتژیک صلاحیت ، تقویت روابط مشتری و ایجاد موفقیت در مارک ها ، تراز می کند.

اگر شما علاقه مند به یادگیری نحوه ترکیب مؤثرترین تکنیک های بازاریابی در برنامه بازاریابی ورودی خود هستید ، برای دریافت راهنمای رایگان ما و شروع از امروز روی لینک زیر کلیک کنید!

Are you ready to start an inbound program? How to make a confident decision and get set up for success. Free guide.

5 استراتژی برتر بازاریابی تجارت به مصرف کننده

ما به عنوان یک آژانس رشد ورودی متمرکز بر کمک به رشد صنایع پیچیده B2B ، ما ادعای تخصص در بازاریابی B2C را نداریم. با این حال ، در تحقیقات ما برخی از نظرسنجی ها ، آمار و داده های قانع کننده را پیدا کردیم که این 5 روش کلیدی را که بازاریابان B2C تمایل به استراتژی دارند ، آگاه می کنیم:

بازاریابی تأثیرگذار

بازاریابی تأثیرگذار از اعتبار و پیگیری های اجتماعی "متخصصان" در زمینه های خاص برای ارتقاء مارک ها استفاده می کند. تأییدیه ها و مکان های محصول تأثیرگذار بهترین بازده را به مشاغل B2C ارائه می دهند به طور مداوم که 61 ٪ از بازاریابان شامل بازاریابی تأثیرگذار در استراتژی های برنامه ریزی هستند.

جذابیت بازاریابی تأثیرگذار قابل توجه است ، اما یادداشت احتیاط وجود دارد. پیروان به طور فزاینده ای اصرار دارند که تأثیرگذار در مورد معاملات تبلیغاتی و حمایت مالی خود شفاف باشند. اگر یک تأثیرگذار مقدم نباشد ، 20 ٪ از مخاطبان آنها آنها را "از بین می برند" - و این می تواند به معنای ضربه به بازده بازاریابی شما باشد.

رسانه پرداخت شده

مشاغل B2C صرفاً به تأثیرگذاری بر بازاریابی تأثیرگذار و ویروسی یا سایر اشکال رسانه های به دست آمده برای مدیریت مارک های خود متکی نیستند. نزدیک به 75 ٪ از بازاریابان B2C از کانال های رسانه ای پولی برای توزیع محتوا استفاده می کنند.

از بین گزینه های رسانه ای پرداخت شده ، تبلیغات رسانه های اجتماعی و پست های تبلیغاتی (در درجه اول در فیس بوک ، اینستاگرام و یوتیوب) با استفاده از 91 ٪ استفاده بسیار دور و دور هستند. دوم نزدیک بازاریابی موتور جستجو (SEM) و پرداخت در هر کلیک (PPC) است. در اصل ، یک شرکت پیوندی را خریداری می کند که به عنوان یک آگهی در نتایج موتور جستجو (SERP) در هنگام جستجوی کلمات کلیدی مربوط به محصول یا خدمات خود ظاهر می شود. هر بار که روی آگهی کلیک می شود ، این شرکت به موتور جستجو هزینه کمی برای بازدید کننده می پردازد - یک لفظ "پرداخت در هر کلیک".

محتوای ویدئویی و صوتی

محتوای ویدیویی و صوتی دو مورد از برترین روندهای B2C هستند. ویدیوی کوتاه در حال حاضر برای 33 درصد از بازاریابان B2C یک عنصر اصلی است و پیش بینی می شود که این درصد در سال آینده تقریباً دو برابر شود. چرا؟ویدئو یکی از لوازم اصلی رسانه های اجتماعی است. راهبردهای بازاریابی برای افزایش آگاهی از برند (49%)، تبلیغات محصول (44%) و افزایش درآمد (43%) است.

محتوای صوتی - به‌ویژه پادکست‌ها - در فضای B2C کند بوده است، اما این روند به چند دلیل در حال تغییر است. تمایل فزاینده‌ای برای تجربه‌های برند همهجانبه وجود دارد که حول محور تعامل صوتی و تصویری می‌چرخند و به‌طور ساده‌تر، قدرت صدا است. تصور می‌شود که با ارتباط شخصیت‌ها و پیام‌ها با شنوندگان در سطح «انسانی‌تر»، می‌توان به بخش‌های بزرگ‌تری از بازار دست یافت.

تجارت الکترونیک

تجارت الکترونیک یک پیشتاز B2C است. در سال 2021 حدود 2. 41 میلیارد نفر در سراسر جهان محصولات و خدمات را به صورت آنلاین خریداری کردند، بنابراین رقابت شدید است. بازاریابان باهوش، انفجار ناشی از بیماری همه گیر در تعامل تجارت الکترونیک را فرصتی برای اجرای یک استراتژی بازاریابی پویا و مشتری محور می بینند. علاوه بر تاکتیک‌هایی که در اینجا ذکر شد، تلاش‌های متمرکزی برای افزایش شخصی‌سازی در سایت، تجربه کاربر خرید تلفن همراه و خدمات مبتنی بر اشتراک وجود دارد. به نظر می رسد انعطاف پذیر ماندن و در عین حال پاسخگو در فضای تجارت الکترونیک راه حلی برای به دست آوردن سهمی از 6. 5 تریلیون دلار در فروش پیش بینی شده در سال 2023 باشد (که 22 درصد از خرده فروشی در سراسر جهان است).

بازاریابی مکالمه

بازاریابی مکالمه در B2C هیچ تفاوتی با B2B ندارد، با این تفاوت که حتی بیشتر از آن انتظار مصرف کنندگان است. بازاریابی مکالمه یک تعامل در زمان واقعی از طریق یک چت بات یا چت زنده است که اطلاعات مناسب را در زمان مناسب در مقابل مشتریان بالقوه و مشتریان دریافت می کند، به آنها امکان می دهد خدمات سلف سرویس را انتخاب کنند (تقاضای رو به رشد برای 40٪ مشتریان) وبلافاصله پاسخ سوالات را دریافت کنید (الویت اصلی برای 75٪ از مشتریان).

تعامل شخصی و مرتبط تجربه کاربر را بسیار بهبود می بخشد، اما مزایای دیگری برای B2C ها وجود دارد. درگیر شدن در مکالمات معنی دار به کسب و کارها این فرصت را می دهد تا با بیان داستان های پشت سر برندها و نشان دادن ارزش های شرکت، برندها را "انسانی" کنند. نزدیک به 75 درصد مشتریان از شرکت هایی خرید می کنند که با ارزش های آنها همسو هستند.

هر استراتژی به یک برنامه بازاریابی موثر نیاز دارد

آماده اید تا تلاش های بازاریابی خود را افزایش دهید، اما مطمئن نیستید که از کجا شروع کنید؟با ما تماس بگیرید یا راهنمای کامل ما برای ایجاد یک برنامه بازاریابی سالانه برای هر اندازه کسب و کار را بررسی کنید.

استراتژی‌های اسکالپ...
ما را در سایت استراتژی‌های اسکالپ دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ناصر تقوایی بازدید : 47 تاريخ : جمعه 5 خرداد 1402 ساعت: 18:27