Crypto در ترکیه: آیا Cryptocurrency در ترکیه قانونی است؟

ساخت وبلاگ

در پی بحران اقتصادی آینده ، دارایی های دیجیتال در سراسر جهان گسترش می یابند. یکی از کشورهایی که رمزنگاری به یک فرصت بزرگ تجارت و سرمایه گذاری تبدیل شده است ترکیه است. علاقه به رمزنگاری در بین ترکها ، مانند سایر نقاط جهان ، در طول سالها افزایش یافته است. تجارت Cryptocurrency بیشتر در ترکیه محبوبیت زیادی پیدا کرده است زیرا بحران مالی در حال انجام ارزش LIRA در سال گذشته را نصف کرده است. در مقاله جدید Stealthex درباره Crypto در ترکیه بیشتر بخوانید.

نرخ تورم بسیار زیاد است. در ماه ژوئن ، نرخ تورم سالانه در ترکیه به حداکثر 78. 35 ٪ افزایش یافت و نرخ بیکاری به 10 ٪ افزایش یافت. کسری تجارت خارجی آن به میانگین ماهانه 8 میلیارد دلار رسیده است. انتظار می رود تورم سالانه ترکیه در ماه آگوست بیش از 81 ٪ پس از آنکه بانک مرکزی با وجود ادامه فشارهای قیمت ، کاهش نرخ غیر منتظره ای را کاهش داد.

در کل 182. 4 میلیارد دلار بدهی به ارزهای سخت باید در سال آینده بازپرداخت یا پرداخت شود. اقتصاد ترکیه در 12 ماه آینده حداقل 220 میلیارد دلار نیاز دارد. علاوه بر این ، اسلایدهای یورو به برابری با دلار در حال تولید گونه های تازه برای تجارت خارجی ، گردشگری و بدهی های خارجی ترکیه است و فقط امور را بدتر کرده است. درآمد ترکیه از صادرات و گردشگری عمدتاً در یورو است و در نتیجه ، همه چیز برابر است ، کسری خارجی بار دیگر در حال افزایش است.

رئیس جمهور اردوغان پس از افت شدید ارزش LIRA در دسامبر گذشته ، یک طرح مالی جدید را برای ترغیب شهروندان به واریز پول خود در بانک های ترکیه برای افزایش ارزش ارز اعلام کرد. این طرح 90B LIRA را در سپرده ها به خود جلب کرده است ، اما بنا بر گزارش ها ، تعداد کمی از این موارد از طریق ارز خارجی همانطور که در نظر گرفته شده است ، آمده است.

رمزنگاری در ترکیه

ارزهای رمزنگاری شده در یک منطقه خاکستری قانونی در ترکیه وجود دارد. در قانون ترکیه ، ارزهای رمزنگاری شده در ابتدا توسط "مقررات مربوط به ممنوعیت پرداخت با دارایی های رمزنگاری" منتشر شده در روزنامه رسمی در تاریخ 16 آوریل 2021 اداره می شد. بشرگذشته از این ، هیچ دستورالعمل مقررات مشخصی توسط دولت تعیین نشده است.

مقررات فعلی در Cryptocurrency طبق قانون ترکیه

آیین نامه موارد زیر را ممنوع می کند:

  • استفاده از دارایی های رمزنگاری ، مستقیم یا غیرمستقیم ، در پرداخت ها.
  • ارائه خدمات برای استفاده از دارایی های رمزنگاری ، مستقیم یا غیرمستقیم ، در پرداخت ها.
  • ارائه از طریق پرداخت و مؤسسات پول الکترونیکی خدمات واسطه ای به سکوهای ارائه دهنده تجارت ، واریز ، انتقال یا صدور خدمات مربوط به دارایی های رمزنگاری یا انتقال صندوق از این سیستم عامل ها.
  • توسعه توسط ارائه دهندگان خدمات پرداخت مدل های تجاری امکان استفاده از دارایی های رمزنگاری ، به طور مستقیم یا غیرمستقیم ، در ارائه خدمات پرداخت و صدور پول الکترونیکی و ارائه توسط ارائه دهندگان خدمات پرداخت از هرگونه خدمات مربوط به چنین مدل های تجاری.

ترکیه و cryptocurrency: دولت در مقابل مردم

روابط بین Crypto و جامعه IT در ترکیه هرگز این امر قوی نبوده است ، در حالی که دولت ترکیه سعی می کند تنظیم صنعت تجارت رمزنگاری کشور را آغاز کند. هدف بلندپروازانه دولت برای محدود کردن استفاده از دارایی های دیجیتالی با یک فشار شدید از علاقه مندان به رمزنگاری ترکیه روبرو شد. برای مؤمنان cryptocurrency ، عدم اعتماد به نفس فزاینده به راه حل های دولت اثبات این است که ارزهای دیجیتالی بهترین گزینه برای لیر است. با تلاش دولت برای تشویق سرمایه گذاری های LIRA ، پارلمان ترکیه در حال تهیه قانونی برای تنظیم بازارهای رمزنگاری شده است ، در حال حاضر موضوع بحث شدید در بین علاقه مندان به رمزنگاری است.

تاکنون مقررات و اظهارات رسمی همیشه با هدف پیشگیری یا کاهش استفاده از ارزهای رمزنگاری شده بود. این لایحه جدید به دنبال محدود کردن مبادلات بین المللی از فعالیت در ترکیه در حالی است که ممنوعیت استفاده از کیف پول های خود برای محافظت از ارز محلی در برابر خروج سرمایه است. پیش نویس اولیه آن در دسامبر سال 2021 ظاهر شد و با انتقاد شدید روبرو شد. کارشناسان رمزنگاری ادعا می کنند که پذیرش رمزنگاری طی دو سال گذشته در ترکیه تسریع کرده است و کاربران رنج می برند.

تعداد سرمایه گذاران در ترکیه

اندازه واقعی بازار cryptocurrency در ترکیه به سختی می توان تخمین زد زیرا بسیاری از ارقام توسط خود صنعت تولید می شود. طبق گفته دولت که در حال حاضر به دنبال تنظیم تجارت است ، حداقل 5 میلیون نفر در ترکیه در حال حاضر حسابهای معاملاتی Cryptocurrency را اداره می کنند. براساس داده های Chainalysis و Kaiko ، معاملات روزانه در Crypto در ترکیه در مارس سال گذشته در صدر یک میلیون نفر قرار گرفت. پس از آنكه بانک مرکزی اعلام كرد ممنوعیت استفاده از ارزهای رمزنگاری شده برای پرداخت است ، جلد ها در آوریل 2021 شروع به كاهش كردند.

با وجود این ، با بدتر شدن مشکلات اقتصادی ترکیه ، شهروندان ترک به شدت در تلاشند تا آخرین پول خود را پس انداز کنند. در جستجوی دارایی های سیال بیشتر ، آنها اغلب به رمزنگاری تبدیل می شوند. این یکی از اصلی ترین دلایلی است که جامعه رمزنگاری در ترکیه تعداد بیشتری از لایه های فرهنگی مختلف را به آن می پیوندد ، بیشتر سرمایه گذاران جوان تر ، در حالی که افراد سالخورده هنوز تصمیم به سرمایه گذاری مجدد پول خود به دلار طلا یا دلار آمریکا می گیرند.

رویدادها در زمینه رمزنگاری ترکیه

به نظر نمی رسد صنعت رمزنگاری ترکیه بسیاری از رویدادهای رمزنگاری را برگزار کند. یکی از برجسته ترین آنها هفته استانبول blockchain هفته است ، پیش بینی شده ترین تجمع blockchain که در یکی از پر جنب و جوش ترین شهرهای ترکیه ، استانبول برگزار می شود. این رویداد معمولاً جمعیت زیادی از متخصصان را جمع می کند و شرکت کنندگان می توانند از چهره های پیشرو در وب 3 و چهره های افسانه ای مانند دیوید چوم ، یک رمزنگار افسانه ای و پیشگام در کنار صندوق ها و موسسات سرمایه گذاری برتر انتظار داشته باشند. هفته blockchain استانبول همچنین در روز NFT NFT/Gaming/Metaverse حضور قوی دارد و مسابقات Web3esports با سخنرانان انتظار می رود که در برخی از بزرگترین بازی های AAA+ بازی کرده اند تا به این گفتگو بپیوندند.

این رویداد شامل کارگاه های آموزشی ، سخنرانی های اصلی و بحث های پانل جذاب ، حوزه نمایشگاه برای کشف ، دیدار و یادگیری در مورد بزرگترین پروژه های صنعت ، یک سالن شبکه و شام های VIP گرفته تا رویدادهای اختصاصی عصرانه ، تجربیات تعاملی - از گالری های NFT تا NFT تاتجربیات VR و موارد دیگر. در کل ، هفته blockchain استانبول فرصتی برای جامعه بین المللی برای ورود به جامعه شایع رمزنگاری ترکیه است. امسال این رویداد در تاریخ 14-17 نوامبر 2022 برگزار می شود.

مبادلات رمزنگاری ترکیه

در حالی که تجارت دارایی های دیجیتال بدون محدودیت باقی مانده است ، فروشندگان رمزنگاری ترکیه ، مانند AltCointurk ، در مورد نحوه عملکرد آنها در یک محیط نظارتی نامشخص مراقب هستند. با این وجود ، بسیاری از مبادلات آنلاین با وجود تعدادی از کلاهبرداری ها در فضای اینترنت عمدتاً کنترل نشده ، بدون هیچ گونه نگرانی عمده کار خود را ادامه می دهند.

در آوریل سال 2021 ، یکی از بزرگترین مبادلات رمزنگاری ، Thodex ، با بیش از 400000 کاربر تعطیل شد و مدیرعامل آن Faruk Fatih özer به آلبانی گریخت و 2 میلیارد دلار بودجه سرمایه گذاران را با وی برد. پلیس 62 نفر را در هشت شهر از جمله استانبول بازداشت کرده است ، و مقامات ترکیه حکم بین المللی را به دنبال دستگیری özer صادر کرده اند. درست چند روز پیش ، وی در Vlora ، آلبانی دستگیر شد و هویت وی با نتایج بیومتریک تأیید شد. اقدامات مربوط به استرداد وی از قبل آغاز شده است. ترکیه برای مظنونانی که گفته می شود به مبادله کلاهبرداری رمزنگاری شده است ، حكم عظیم بیش از 40،000 سال را دنبال می كند.

فروپاشی تودکس درست چند روز پس از آن صورت گرفت که یک مبادله رمزنگاری دیگر ترکیه به نام Vebitcoin پس از مواجهه با فشار مالی ، تمام فعالیت ها را متوقف کرد. مقامات ترکیه چهار نفر را که در ارتباط با سکوی رمزنگاری و متهم به کلاهبرداری بودند ، دستگیر کردند. مقامات پیش از این پس از خاموش شدن آن ، حساب های بانکی ساحلی Vebitcoin را مسدود کرده بودند.

راه های خرید رمزنگاری در ترکیه

پس از آنکه صنعت رمزنگاری ترکیه چنین کلاهبرداری های بدنام را متحمل شد ، جای تعجب ندارد که دولت این کشور به دنبال تنظیم این زمینه است. با این حال ، سیستم عامل های محلی مانند Paribu و Btcturk از موارد کلاهبرداری با مشخصات بالا بی تأثیر به نظر می رسد. علاوه بر این ، ترکیه تعداد زیادی از معامله گران خرده فروشی را دارد. این امر منجر به بسیاری از مبادلات اصلی در حال ایجاد حضور ترکیه ، از جمله Binance ، Huobi ، Coinbase و FTX و موارد دیگر شده است. اعداد حیرت انگیز هستند. به عنوان مثال ، Paribu ، که به ترکها اجازه می دهد تا از حساب های بانکی خود برای خرید و فروش رمزنگاری در Lira ترکیه استفاده کنند ، دیده است که پایگاه کاربر خود از حدود 1. 5 متر در باز 2021 تا 5 متر تا پایان سال رشد می کند.

تعداد دقیق سرمایه گذاران در ترکیه که دارای رمزنگاری هستند ، تخمین زده می شود زیرا همه صرافی ها داده های خود را علنی نکرده اند. براساس برخی از داده ها ، کارشناسان تخمین زده اند که در جایی بین 10 تا 11 میلیون نفر است که به طور فعال در Cryptocurrency سرمایه گذاری می کنند.

به جز تعدادی از صرافی های آنلاین که برای خرید رمزنگاری در ترکیه مجبور به ثبت نام و عبور از KYC هستید ، گزینه ای برای مبادلات بین المللی غیر حضانت نیز وجود دارد. به عنوان مثال ، Stealthex می تواند به هر کسی کمک کند تا رمزنگاری را در ترکیه بخرد. شما می توانید این کار را به صورت خصوصی و بدون نیاز به ثبت نام در سرویس انجام دهید. مجموعه رمزنگاری ما بیش از 450 سکه مختلف دارد و می توانید انتقال کیف پول به کیف پول را فوراً و بدون مشکل انجام دهید.

چگونه رمزنگاری را در ترکیه بخریم؟

فقط به StealthEX بروید و این مراحل آسان را دنبال کنید:

  1. جفت و مبلغ مورد نظر برای مبادله را انتخاب کنید. به عنوان مثال، BTC به ETH.
  2. دکمه "شروع تبادل" را فشار دهید.
  3. آدرس گیرنده را برای انتقال رمزنگاری خود به آن ارائه دهید.
  4. معامله را پردازش کنید.
  5. سکه های رمزنگاری خود را دریافت کنید.

ما را در Medium، Twitter، Telegram، YouTube و Reddit دنبال کنید تا از آخرین اخبار StealthEX. io و بقیه دنیای ارزهای دیجیتال به‌روز باشید.

فراموش نکنید که قبل از خرید هر رمزنگاری، تحقیق خود را انجام دهید. دیدگاه ها و نظرات بیان شده در این مقاله صرفاً متعلق به نویسنده است.

استراتژی‌های اسکالپ...
ما را در سایت استراتژی‌های اسکالپ دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ناصر تقوایی بازدید : 3 تاريخ : جمعه 5 خرداد 1402 ساعت: 18:28