بیت کوین کند است: سریعترین رمزنگاری و blockchain چیست؟

ساخت وبلاگ

شما می خواهید مقداری رمزنگاری ارسال کنید ، اما سریعترین راه برای انجام آن چیست؟

خوانندگان مانند شما به حمایت از MUO کمک می کنند. وقتی با استفاده از پیوندها در سایت ما خرید می کنید ، ممکن است یک کمیسیون وابسته کسب کنیم. بیشتر بخوانید

هیچ پنهانی نیست که سرعت معامله بیت کوین کند است. این تلاش کرده است تا مدتی به اندازه کارآمد و سازگار با خواسته های کاربران خود سازگار شود. در حال حاضر ، حتی راه حل های خارج از بلوک و لایه دوم را به عنوان راهی سریع برای انجام اقدامات خرد ارائه می دهد.

این مشکل مقیاس پذیری برای بیت کوین منحصر به فرد نیست. این همه ارزهای رمزنگاری شده را تحت تأثیر قرار می دهد و منجر به ایجاد موارد مختلف شده است ، همه ادعا می کنند مشکل را حل کرده اند.

اما چگونه می توانید سرعت معامله یک cryptocurrency را اندازه گیری کنید؟و سریعترین رمزنگاری چیست؟

سرعت معامله Cryptocurrency را چگونه اندازه گیری می کنید؟

سرعت معامله Cryptocurrency فقط توانایی آن در پردازش و ذخیره داده ها است. پس از درک این موضوع ، می توانیم سرعت آن را فقط با استفاده از چند نقطه داده محاسبه کنیم. تنها چیزی که باید بدانید این است که هر بلوک چقدر بزرگ است ، معامله متوسط چقدر بزرگ است و چند بار یک بلوک جدید به blockchain آن اضافه می شود.

بنابراین ، اگر بلوک های بیت کوین 1 مگابایت (یک میلیون بایت) و متوسط معامله بیت کوین در حدود 400 بایت باشد ، به این معنی است که هر بلوک بیت کوین می تواند در حدود 2600 معاملات مناسب باشد. سرانجام ، از آنجا که یک بلوک جدید بیت کوین هر 10 دقیقه به blockchain اضافه می شود ، بیت کوین با یک معامله متوسط در هر ثانیه (TPS) تقریباً پنج به پایان می رسد.

زمان تأیید معامله و نهایی معامله

اگرچه افزایش تعداد معاملات در هر ثانیه یک blockchain می تواند باعث بهبود مقیاس پذیری شود ، یکی دیگر از عوامل مهم که بر نحوه درک کاربر نهایی سرعت معامله را تحت تأثیر قرار می دهد ، زمان تأیید معامله است (همه به عنوان نهایی معامله شناخته می شوند).

همانطور که از نام آن پیداست ، زمان لازم برای تأیید معامله blockchain است ، بنابراین آن را نهایی می کند. شما می توانید آن را با ضرب تعداد تأیید بلوک های مورد نیاز توسط یک blockchain محاسبه کنید تا یک معامله نهایی را در زمان اضافه شدن یک بلوک جدید به blockchain مذکور در نظر بگیرید.

بنابراین ، اگر بیت کوین نیاز داشته باشد که معاملات بین سه تا شش بار تأیید شود تا آنها نهایی شوند و هر 10 دقیقه یک بلوک جدید اضافه می شود ، این بدان معنی است که نهایی معاملات بیت کوین بین 30 تا 60 دقیقه است.

سریعترین بلاکچین ها چیست؟سریعترین رمزنگاری چیست؟

بنابراین ، ما قبلاً ثابت کرده ایم که بیت کوین سریعترین رمزنگاری نیست. این سؤال را ایجاد می کند: سریعترین رمزنگاری چیست و چه تعداد معاملات در ثانیه می تواند انجام دهد؟

اکنون ، هزاران ارز رمزنگاری در آنجا وجود دارد ، بنابراین ما می خواهیم در درجه اول روی مواردی که مشهور هستند تمرکز کنیم ، اما سریعترین گزینه ها را نیز در بر می گیریم. بهتر است ، می توانید همه آن را از جدول مفید در زیر بخوانید!

رمز رمز

معاملات در ثانیه (TPS)

نهایی بودن معامله

30 تا 60 دقیقه

Ethereum * (ETH)

Bitcoin Cash (BCH)

30 تا 60 دقیقه

Monero ** (XMR)

چند ضلعی *** (ماتیک)

Solana **** (SOL)

  • Ethereum*: توجه داشته باشید که در حالی که Ethereum در حال حاضر حدود 30 معاملات در ثانیه را پردازش می کند ، انتظار می رود که به روزرسانی های آینده این رقم را به شدت تقویت کند. ادغام Ethereum 2. 0 ، که در سپتامبر 2022 به پایان رسید ، سرانجام شاهد معرفی Sharding blockchain خواهد بود ، که می تواند صدها هزار معاملات در ثانیه را فراهم کند.
  • Monero **: استفاده از تعداد دقیق معاملات برای Monero دشوار و بالقوه نادرست است ، زیرا مونرو از اندازه بلوک تنظیم پویا برای پذیرش معاملات بیشتر استفاده می کند ، با کاهش هزینه ها با افزایش استفاده از شبکه.
  • چند ضلعی ***: 7000 TPS چند ضلعی در یک تست تست تست.
  • Solana ****: در حالی که Solana ادعا می کند که می تواند 50،000 TPS را انجام دهد ، بیشترین تعداد معاملات در ثانیه به دست آمده 8453 (که هنوز هم چشمگیر است) است.

Solana سریعترین رمزنگاری است - اما قایقرانی مشخص نیست

در مقابل چیزها ، سولانا سریعترین رمزنگاری است. برخی معتقدند که Solana می تواند تعداد معاملات در هر ثانیه را حتی بیشتر کند ، و به طرز چشمگیری پتانسیل مقیاس گذاری شبکه را افزایش می دهد. با این حال ، در زمان نوشتن ، دنیای رمزنگاری از FTX و Alameda Research Wtupctry و موج های بعدی آن باز می گردد.

متأسفانه ، سولانا یک رمزنگاری بود که هر دو مبادله تعداد زیادی از آنها را برگزار کردند. تحقیقات Alameda بیش از 1. 2 میلیارد دلار SOL به تنهایی برگزار کرد. هنگامی که FTX و Alameda زیر آن قرار گرفتند ، قیمت Sol مخزن شد و از بیش از 30 دلار به حدود 13 دلار در هر SOL کاهش یافت. علاوه بر این ، افت قیمت عظیم تعداد زیادی از سکه های ناپایدار Sol Sol را مشاهده کرد و این مسئله را بیشتر کرد.

سولانا دور از مرده است. کاهش عظیم قیمت برای سرمایه گذاران دشوار است و می تواند با حذف اعتبار سنجی به ثبات شبکه آسیب برساند ، اما Solana هنوز هم برای این کار بسیار زیاد است که به بهبودی آن کمک می کند. حداقل ، هنگامی که بازار رمزنگاری بهبود می یابد ، Solana شانس بسیار خوبی برای بهبودی با آن است.

آیا سریعترین رمزنگاری همیشه بهترین است؟

همانطور که مشاهده می کنید ، دو عامل مهم بر سرعت یک رمزنگاری تأثیر می گذارد: تعداد معاملات در ثانیه که می تواند انجام شود و نهایی تأیید معاملات آن. این بدان معنی است که یک رمزنگاری فقط در صورتی سریع است که هم از TPS بالا و هم نهایی بودن تأیید کم برخوردار باشد.

اما آیا سریعترین رمزنگاری همیشه بهترین گزینه است؟مطمئناً ، اگر تمام آنچه شما نیاز دارید سرعت معاملات سریع است ، پس بله ، این گزینه مناسب است. اما پرونده سولانا را بگیرید. اگرچه این سریعترین رمزنگاری است ، اگر می خواهید از Solana به عنوان رمزنگاری کاربردی برای خرید محصولات یا خدمات استفاده کنید ، بسیار محدود هستید. آن تاج هنوز به بیت کوین می رود. علاوه بر این ، در حالی که Solana دارای طیف وسیعی از DAPP ها است که بازی ، امور مالی را پوشش می دهد ، و به همین ترتیب ، هنوز جایی به اندازه Ethereum نیست.

این به معنای کوبیدن سولانا نیست. این فقط واقعیت تفاوت در شبکه ها است و نکته وسیع تر این است که اگر می خواهید رمزنگاری را به کسی بفرستید و در حال حاضر 50 دلار ارزش بیت کوین دارید ، نمی خواهید آن را برای Solana مبادله کنید و سپس آن را ارسال کنید. شما در هزینه معامله پول خود را از دست خواهید داد و میزان رمزنگاری خود را کاهش می دهید. البته اگر به یک معامله فوق العاده سریع احتیاج دارید ، خیلی خوب ممکن است.

استراتژی‌های اسکالپ...
ما را در سایت استراتژی‌های اسکالپ دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ناصر تقوایی بازدید : 3 تاريخ : جمعه 5 خرداد 1402 ساعت: 18:36