فشار کوتاه - این چیست و چگونه می توان تنظیم را شناسایی کرد

ساخت وبلاگ

فشار کوتاه اصطلاحی است که ممکن است هر از گاهی با آن روبرو شوید. معمولاً همزمان با سهام است که در حال کاهش یک کاهش شدید است اما ناگهان عقب می رود.

فشار کوتاه اغلب با کوتاه کردن سهام همراه است. این یک گزاره اساسی است که می گوید سهام کوتاه کننده خطرناک است. این معمولاً مفاهیم منفی را به وجود می آورد. با این حال ، بسیاری از کسانی هستند که با کوتاه کردن سهام درآمد کسب می کنند.

به عنوان مثال ، کارسون بلوک که شهرت فروشنده کوتاه در سهام را به دست آورد. در مصاحبه اخیر با CNBC ، وی دیدگاه خود را در مورد فروش کوتاه در این مقاله به اشتراک می گذارد.

بلوک فقط یکی از بسیاری از معامله گران در خارج از کشور است که با کمبود سهام به سود سود می برند. کارسون بلوک با کار در Muddy Waters ، نه تنها در سهام آمریکا بلکه در سراسر جهان نیز در سهام شرکت می کند.

تحقیقات وی ، از وب سایت وی در اینجا دلایل اساسی زیادی برای کوتاه کردن سهام خاص ارائه می دهد. روش های زیادی برای تجارت فشار کوتاه وجود دارد. از همه مهمتر ، مشاهده بازار و تمرکز زیادی بر اصول لازم برای به دست آوردن آن وجود دارد.

بعضی اوقات ، دلایل واقعی برای کوتاه کردن سهام وجود دارد.

و ممکن است شما تاکنون مشاهده کرده باشید که فروش کوتاه معمولاً زمین بازی صندوق های پرچین بزرگ است. این بدان معنی است که برای تحمل بی ثبات باید جیب های کافی داشته باشید. در حالی که بازرگانان خرده فروشی نیز در فروش کمبود سرمایه برای تأمین اعتبار این موقعیت می توانند در این زمینه شرکت کنند.

با این وجود ، فروش کوتاه در بین جامعه بازرگانی روز کاملاً متداول است.

هنگام صحبت در مورد فشار کوتاه ، توجه به این نکته مهم است که به این معنی نیست که سهام در حال برگشت است. این می تواند معکوس شود ، اما هیچ تضمینی وجود ندارد که با یک فشار کوتاه در این روند ، یک فشار کوتاه دنبال شود.

اما ، قبل از اینکه به جزئیات شناسایی یک فشار کوتاه بپردازیم ، باید روانشناسی را در پشت سهام کوتاه درک کنیم.

فهرست مطالب

چرا اینقدر منفی است که در مورد کوتاه کردن سهام می آید؟

برای درک این موضوع ، ابتدا باید بدانیم که چگونه می توانید سهام را کوتاه کنید. کوتاه مدت یا فروش کوتاه مبتنی بر سرمایه گذار یا روز وام گرفتن سهام و فروش آنها است.

پس از کوتاه کردن سهام ، فروشنده کوتاه سپس موقعیت فروش را می بندد و سهام را به کارگزار باز می گرداند. مطالعات و مقالاتی زیادی وجود داشته است که خطرات فروش کوتاه را پوشش می دهد. برخی از خطرات شامل حاشیه ها است.

یکی از نمونه های بسیاری که اغلب در رسانه ها به طور گسترده ای پوشانده می شود ، ضرر و زیان است که معامله گران هنگام کوتاه بودن. به عنوان مثال ، موقعیت کوتاه فاجعه بار جو کمپبل همچنان به عنوان نمونه برتر باقی می ماند.

کمپبل موقعیت کوتاهی را در داروهای کالوبیوس آغاز کرده بود. کمپبل یک سهام کوچک درپوش امیدوار بود که سود کسب کند. با این حال ، یک شبه سهام 800 ٪ تجمع کرد در حالی که موقعیت کمپبل کوتاه بود.

این تظاهرات در مورد اخبار مربوط به مدیرعامل شرکت داروسازی تورینگ مارتین شکرلی در سهام کلوبیوس سهم اکثریت داشت. در اینجا شما میتوانید اطلاعات بیشتری راجع به آن بخوانید. نیازی به گفتن نیست ، این وارونه کمپبل را به یک تماس حاشیه ای تبدیل کرده و با کارگزار خود به شدت در بدهی است.

کوتاه ماندن می تواند خطرناک باشد!

اما ممکن است تعجب کنید که چرا فروش کوتاه بد است. خوب نیز خطرناک است!

این امر به این دلیل است که در بیشتر موارد ، تحقیقات و پشتوانه اساسی زیادی طول می کشد تا در یک سهام کوتاه باشد.

در حالی که یک سهام این پتانسیل را دارد که سود نامحدودی را بدست آورد ، اما در آن یک سهام می تواند به سادگی بی ارزش شود.

ثانیا ، سهام کوتاه برای تحقق سود به زمان نیاز دارد. به عبارت دیگر ، بیشتر اوقات این شرکت فقط می تواند شایعات یا ادعاها را انکار کند حتی اگر محکومیت شما درست باشد. این مثال در مورد Valeant نشان می دهد که چگونه این شرکت قبل از اینکه سرانجام در فضای باز منتشر شود ، شایعات را انکار می کند.

اگر خیلی زود کوتاه بودید ، این باعث می شد ضرر و زیان ایجاد کنید.

برای یک سرمایه گذار متوسط خرده فروشی ، سهام کوتاه می تواند یک قمار خطرناک باشد ، مگر اینکه جیب های عمیقی با نمونه کارها داشته باشید که متنوع باشد ، بنابراین می تواند ضررها را جذب کند.

شکی نیست که کوتاه کردن سهام در طی یک کاهش می تواند نتایج فوق العاده ای به همراه داشته باشد. با این حال ، وقتی سهام در حال تجمع است ، نمی توان گفت.

فشار کوتاه چیست؟

یک فشار کوتاه یک گزاف گویی یا پرش به قیمت سهام تعریف شده است. پرش در سهام به دلایل متعدد ممکن است اتفاق بیفتد.

آنچه در مرحله بعد زیر قرار می گیرد این است که موقعیت هایی که کوتاه هستند تمایل به کاپیتولاسیون دارند.

همانطور که فروشندگان کوتاه احساس درد می کنند ، موقعیت های کوتاه خود را می بندند (که منجر به خرید می شود). این عمل به خودی خود به یک پیشگویی برآورده تبدیل می شود و قیمت سهام را بالاتر می فرستد.

هنگامی که تعداد زیادی از فروشندگان کوتاه در سهام حرکت می کنند ، این سهام تمایل به پایین آمدن پایین دارد. اما هنگامی که سهام حتی کمی حرکت به سمت صعود می کند ، فروشندگان کوتاه برای برآورده کردن تماس های حاشیه ای موظفند.

با افزایش تعداد تماس های حاشیه ای ، فروشندگان کوتاه تمایل دارند با پوشاندن شلوارک خود ، موقعیت خود را ببندند. این به تقاضای سهام می افزاید که ظاهراً قیمت سهام را بالاتر می فرستد.

بیایید این را با یک مثال توضیح دهیم.

Tesla Inc (TSLA) یکی از محبوب ترین مورد برای کوتاه مدت به سهام است و یک مثال عالی را نشان می دهد.

به عنوان مثال ، نمودار زیر نشان می دهد که بین دوره های اوایل مارس 2018 تا اوایل آوریل ، TSLA به طور گسترده ای کوتاه شد.

TSLA Short squeeze example

نمونه فشار کوتاه Tsla

قیمت از اوج 350 دلار به پایین 250 دلار رسید. با این حال ، توجه کنید که این وارونه چقدر سریع اتفاق افتاد. موقعیت های کوتاه که بین 250 تا 270 دلار وارد شده بود ، مطمئناً درد را احساس می کرد. قیمت یک وارونگی تیز درست بالاتر از 250 دلار برای بسته شدن بالاتر از 280 دلار ارسال کرد.

وارونگی با موقعیت های کوتاه ضعیف که شرط های آنها را پوشش می دهد ، رعایت شد. این امر منجر به تقاضای اضافی در سهام منجر به گزاف گویی شد.

اکنون باید تعجب کنید که چگونه می توانید از این اطلاعات استفاده کنید.

چرا یک فشار کوتاه رخ می دهد؟

فروشندگان کوتاه معمولاً تحت سلطه فروشندگان کوتاه مدت تا میان مدت هستند. اینها سرمایه گذارانی نیستند که مایل هستند و می توانند کاهش کوتاه مدت سهام را از بین ببرند. در نتیجه ، فروشندگان کوتاه مدت نسبت به قیمت بسیار حساس هستند.

هنگام فروش کوتاه ، معامله گران حاشیه ای را پشت سر گذاشته اند. این به خودی خود ریسک پذیر است و وقتی شرط های کوتاه اشتباه است ، فروشندگان کوتاه مدت باید سرمایه بیشتری را تأمین کنند. تنها گزینه دیگر ، نقدینگی موقعیت آنها است که به عنوان پوشش شلوارک نیز شناخته می شود.

با توجه به حساسیت قیمت ، فروشندگان کوتاه مدت تمایل دارند که موقعیت های خود را با کوچکترین اشاره به افزایش در سهام ببندند. سرانجام ، فروشندگان کوتاه مدت منجر به تقاضا می شوند که به نوبه خود سهام را بیشتر می کند.

چگونه می توان از فشار کوتاه به نفع خود استفاده کرد؟

اولین قدم این است که بفهمید با سهام در یک تجمع یا کاهش است. پس از شناسایی روند طولانی مدت ، مرحله بعدی جستجوی موقعیت کوتاه در سهام است.

این یک معیار مهم است زیرا می تواند به شما بگوید که آیا موقعیت کوتاه شلوغ است یا خیر. معمولاً با افزایش درصد شناور کوتاه ، می توانید یک فشار کوتاه را پیش بینی کنید. البته بسیاری از پارامترهای دیگر نیز لازم است.

نسبت شناور کوتاه ، به عنوان نام Infers نسبت یک نسبت است که تعداد سهام را در مقایسه با کل سهام برجسته محاسبه می کند. به عنوان مثال ، اگر یک شرکت دارای 10 میلیون سهم با تعداد کل سهام کوتاه در 1 میلیون باشد ، این یک نسبت شناور کوتاه یک درصد است.

به طور کلی ، وقتی نسبت شناور کوتاه بیش از 40 ٪ باشد ، احساسات بازار نزولی است. این امر به این دلیل است که بخش بزرگی از سهام کوتاه است. با این حال ، دیدن نرخ شناور کوتاه حتی در 50 ٪ غیر معمول نیست.

تصویر بعدی در زیر نشان می دهد که چگونه می توانید از این متریک در تحلیل خود استفاده کنید. فیلتر زیر ، از Finviz.com سهام میانه صندوق معامله شده در بورس NASDAQ را نشان می دهد. علاقه کوتاه به بالاتر از 30 ٪ تعیین شده است.

Short interest filter – Source: Finvinz.com

فیلتر علاقه کوتاه - منبع: finvinz.com

با استفاده از فیلتر بهره کوتاه ، می توانید سهام خود را که نامزد بالقوه برای کاهش هستند ، دستگیر کنید. این سهام سهام به طور بالقوه امکان فشار کوتاه را که می تواند رخ دهد ، به شما نشان می دهد.

در صورت تمایل به کوتاه کردن سهام ، می توانید سهام را انتخاب کنید که درصد کمتری از علاقه کمتری دارند. اما این با احتیاط همراه است. فقط به این دلیل که یک سهام علاقه کوتاهی دارد ، به این معنی نیست که سهام سقوط خواهد کرد.

نسبت بهره کوتاه می تواند از روز به روز تغییر کند.

تجارت فشار کوتاه

روش های زیادی برای تجارت فشار کوتاه وجود دارد. مشهودترین از همه تجارت خود فشار است. با این حال ، وقتی یک فشار کوتاه رخ می دهد ، درک می شود. این می تواند دشوار باشد وقتی که در زمان واقعی تجارت می کنید.

به عنوان یک معامله گر روز ، باید به اصول اولیه توجه کرد که به طور بالقوه می تواند تغییری در جهت قیمت ایجاد کند.

تجارت با فشار کوتاه به طور ایده آل با انتخاب سهام که 30 ٪ یا بیشتر از علاقه کوتاه هستند ، شروع می شود. این شواهدی از ساختمان احساسات نزولی به شما می دهد. با توجه به این واقعیت که هیچ سطح سود "کاملی" وجود ندارد ، شما باید سهام را از نزدیک تماشا کنید.

بعضی اوقات ، حتی در میان اخبار بد ممکن است یک فشار کوتاه رخ دهد. بنابراین ، در معرض خطر تکرار ، معامله گران روز باید به اصول توجه کنند.

می توانید با نگاه کردن به فیلتر علاقه کوتاه شروع کنید و همچنین برخی از شاخص های فنی دیگر مانند معاملات قیمت زیر یک میانگین متحرک 200 روزه را اضافه کنید.

هنگامی که ترکیبی کامل از یک فشار کوتاه اساساً در کنار شاخص های فنی با اشاره به یک بازار بیش از حد پیدا می کنید و این همان جایی است که می توان پول ایجاد کرد.

نمونه ای از تجارت کوتاه فشار

برای Shake Shack (SHK) مثال بعدی را در زیر بگیرید.

Shake Shack (SHAK) example of short squeeze trade

Shake Shack (Shak) نمونه تجارت فشار کوتاه

در اواخر دسامبر سال 2017 ، سهام به شدت رو به کاهش بود. براساس این گزارش از CNBC در حدود زمان ، علاقه کوتاه به سرعت به 48 ٪ افزایش یافت.

اگر به نمودار فنی نگاه کنید ، از آنجا که علاقه کوتاه شروع به افزایش می کند ، قیمت به شدت کاهش یافت. در عین حال ، شاخص های فنی به واگرایی صعودی اشاره می کردند. واگرایی صعودی در جایی است که پایین قیمت پایین نمی تواند پایین جدیدی را در نوسان ساز ایجاد کند.

ما از اسیلاتور Stochastics در این مثال با میانگین متحرک نمایی 200 روزه استفاده می کنیم. با کاهش قیمت، در حوالی انتشار سود سه ماهه، می بینید که سود هر سهم مطابق با برآوردها بوده است.

فشار کوتاه در اطراف انتشار سود، همراه با واگرایی صعودی در سهام باعث افزایش قیمت شد.

می بینید که اولین هدف در متحرک نمایی 200 روزه وارد می شود که نشان دهنده بازگشت به میانگین است.

در اینجا باید سه چیز را به خاطر بسپارید:

  1. افزایش علاقه کوتاه
  2. فشردن کوتاه با اصول منطبق است (انتشار درآمد)
  3. واگرایی صعودی از شاخص های فنی

هنگامی که ترکیبی از سه مورد فوق را دارید، می توانید انتظار فرصتی در بازار را برای معامله کوتاه مدت داشته باشید.

با توجه به خطرات فروش کوتاه مدت، معامله صعودی در صورت وقوع یک فشار کوتاه، مطمئن‌تر است.

علاوه بر استراتژی فوق، شما همچنین می توانید استراتژی خود را توسعه دهید مانند معاملات کوتاه زمانی که سود کوتاه شروع به افزایش می کند. با این حال، به دلیل خطرات فروش کوتاه مدت و نیاز به مارجین معامله، صعود همیشه فرصت بهتری است.

استراتژی‌های اسکالپ...
ما را در سایت استراتژی‌های اسکالپ دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ناصر تقوایی بازدید : 68 تاريخ : جمعه 5 خرداد 1402 ساعت: 22:16