بازرسی نوسان درخت

ساخت وبلاگ

نوسان درختی (یا نوسان طناب یا نوسان تایر) از یک طناب یا زنجیره ای که به یک شاخه درخت بلند وصل شده است ، همراه با صندلی تشکیل شده است که به طور معمول یک تخته چوبی یا تایر است. برای بسیاری از صاحبان خانه ، نوسانات درختی نشان دهنده خاطرات دلپذیر دوران کودکی است ، اما این نوع تجهیزات بازی DIY اغلب توسط سازندگان غیر حرفه ای برای فرزندان خود ساخته می شود ، که می توانند از خطرات احتمالی بی خبر باشند. بازرسان Inteachi که با این موارد در املاک و مستغلات روبرو می شوند ، ممکن است بخواهند از برخی از خطرات مورد نظر خود به مشتریان خود هشدار دهند.

برخی از فاجعه های اخیر را در نظر بگیرید. در سال 2010 ، یک دختر بریتانیایی که از نوسان درخت خود لذت می برد ، هنگامی که توسط توس نقره ای در حال سقوط به زمین می چسبید ، کشته شد ، که یک گونه درختی است که برای نوسانات درخت نامناسب به نظر می رسد. در همان سال ، یک پسر بدون نظارت به طور تصادفی خود را به آویخته شد وقتی که در طناب Tree Swing قرار گرفت. کودکان نیز هنگام ضربه محکم و ناگهانی طناب یا براکت های چوب لباسی کشته یا زخمی می شوند. در مقاله ای در مجله Pediatrics آمده است: "صدمات نوسان درختی تفریحی و تک طناب در بین کودکان ، بدون در نظر گرفتن ارتفاع پاییز منجر به عوارض قابل توجهی شد. این فعالیت خطر قابل توجهی برای آسیب جدی دارد. "

برای جلوگیری از تصادفات ، بازرسان و مشتری های آنها می توانند در مورد آنچه در یک چرخش صحیح درخت و نحوه بازرسی از آنها برای خطرات احتمالی قرار می گیرد ، بیاموزند.

درخت بازرسی

یک درخت محکم برای نوسان درخت ایمن ضروری است ، اما این ملاحظات ممکن است در مورد خواصی که فاقد انواع درختان سالم هستند که از آن انتخاب می کنند ، غافل شود. همچنین ، بازرسان باید به خاطر داشته باشند که در حالی که درختان ثابت به نظر می رسند ، در واقع زنده و مداوم هستند ، البته به آرامی ، در حال رشد و تغییر شکل هستند. به همین ترتیب ، شاخه ها براکت های آویز "جذب" می کنند ، و شاخه های سربار شکننده می شوند و به تدریج آنچه را که زمانی یک درخت نصب شده به درستی نصب شده بود ، تبدیل می کند که دیگر از آن استفاده نمی شود.

نشانه های زیر را بررسی کنید که درخت خطرات را برای کاربر ایجاد می کند:

This dead tree may have looked large and sturdy enough to support a tree swing, but its brittle bark and branches make it an unsuitable and dangerous candidate.

 

 • انتخاب نامناسب درخت. به گفته لندن بازی ، سازمانی که ورزش در فضای باز برای کودکان ، راش ، بلوط ، سیکامور و نروژ افرا را ترویج می کند ، برای نوسانات طناب مناسب است ، در حالی که باید از کاج ، صنوبر ، صنوبر ، بید و توس نقره جلوگیری شود. گیلاس ، سرو و خاکستر فقط در صورت بزرگ بودن اندام آنها و درخت در وضعیت خوبی قرار می گیرد.
 • شاخه خیلی نازک است. حداقل ضخامت شاخه به گونه های درخت بستگی دارد ، اما به طور کلی ، باید حداقل 8 اینچ ضخامت داشته باشد.
 • برآمدگی ، ترک و تورم غیرمعمول. این نقص درخت اغلب منجر به خرابی اندام می شود. در صورت امکان ، اندام نامزد باید از بالا و همچنین از زمین مورد بازرسی قرار گیرد.
 • پوسیدگی ، قارچ یا نشانه های توخالی در داخل درخت. چوب مرده اغلب خشک و شکننده است و نمی تواند تحت فشار وزن کودک نوسان در باد خم شود. برای تست صدای توخالی ، درخت را در نقاط مختلف با چکش بزنید.
 • معماری ضعیف درخت. در حالی که درختی که به طور طبیعی تکیه می کند ممکن است نقص ساختاری نداشته باشد ، درختان مستقیم که اخیراً شروع به لاغر شدن کرده اند ممکن است آسیب دیده و در معرض خطر فروپاشی قرار بگیرند.
 • ترک ها یا درز هایی که شاخه از اندام بزرگتر چنگال می زند. اتحادیه های ضعیف نشان می دهند که اندام در معرض خطر پاره شدن است. وت
 • شاخه های مرده یا آویزان بالاتر از نوسان. اینها باید ایمن یا حذف شوند ، زیرا احتمالاً از حرکت نوسان در حال حرکت خارج می شوند.

 

مقاله Inteachi را در مورد خطرات درختان بخوانید تا نکات بیشتری در مورد چگونگی مشاهده موقعیت های خطرناک ناشی از درختان داشته باشید. در صورت نگرانی بیشتر با یک ارباب واجد شرایط مشورت کنید.

پوشش

چه به صورت هدف و چه به طور تصادفی ، دیر یا زود ، کودکان از تجهیزات زمین بازی ، از جمله نوسانات طناب سقوط می کنند و میزان جراحات آنها تا حدودی با شرط زمین در زیر نوسان مشخص می شود.

خطرات زیر را که ممکن است صدمات را بیشتر کند ، بازرسی کنید:

 

 • آسفالت ، بتن یا انواع دیگر سطوح سخت. چمن یا زمین لخت پوشیده از برگها معمولاً بی خطر است ، اگرچه با استفاده از مواد پر از دست ، مانند مالچ ، تراشه های چوبی ، مالچ لاستیکی خرد شده یا فیبر چوبی مهندسی شده ، می توان ایمنی اضافی را نیز فراهم کرد. زمینی که با ترافیک مکرر پا فشرده شده است ممکن است خیلی سخت باشد.
 • اشیاء طبیعی که ممکن است به کودک آسیب برساند یا به کودک آسیب برساند ، مانند سنگ ها ، ریشه های در معرض ، برآمدگی یا شاخه های یک درخت همسایه. این اشیاء باید برداشته شوند تا فقط یک سطح صاف باقی بماند.
 • زمین شیب دار به سمت پایین. این امر باعث تسریع در سرعت یا اضافه کردن مسافت برای کودک برای از بین بردن نوسان خواهد شد و احتمال اینکه سفر کند و سقوط کند ، افزایش می یابد. چنین شیب همچنین باعث از بین رفتن برگها و سایر مواد پر از شل شده طبیعی برای باد و باران می شود. وت
 • سطح زمین امن که فقط در یک مسیر باریک در مقابل و پشت نوسان گسترش می یابد. نوسانات تایر ، که امکان حرکت نوسان را در هر محور فراهم می کند ، از یک سطح امن بزرگتر از سایر نوسانات طناب تقاضا می کنند. کمیسیون ایمنی محصولات مصرفی ایالات متحده (CPSC) توصیه می کند که یک سطح محافظ را به سمت خارج از نوسان برابر با طناب تعلیق به علاوه 6 فوت نصب کنید.

   

اب

نوسانات درختی گاهی اوقات در مجاورت حوضچه ها یا رودخانه ها نصب می شود تا کاربر گزینه فرود آب را داشته باشد. به همان اندازه که این چشم انداز هیجان انگیز است ، آب خطرات خاص خود را نشان می دهد. یک دستگاه شناور ممکن است در کنار درخت نگه داشته شود تا در صورت بروز اضطراری به داخل آب پرتاب شود.

همچنین موارد زیر را بررسی کنید:

 

 • عمق آب. بررسی کنید تا مطمئن شوید که آب به اندازه کافی و یکنواخت در محدوده پاییز است.
 • سنگهای تیز ، شاخه ها یا اشیاء دیگر که می توانند باعث آسیب شوند. وت
 • خروج آشکاریک رودخانه با دیوار شیب دار می تواند فرار کند ، همانطور که می تواند جریانهای رودخانه سوئیفت.

   

طناب

نوسان درخت فقط به اندازه طناب یا زنجیره ای آن قوی است ، بنابراین باید از انتخاب مواد کافی استفاده کرد.

نقص طناب زیر را بررسی کنید:

 

 • بیش از حد نازک. طناب ای که خیلی نازک است ، یا از وزن یک کودک نوسان پشتیبانی نمی کند یا درک مناسب آن دشوار است.
 • خیلی ضخیم. اطمینان حاصل کنید که طناب آنقدر ضخیم نیست که کودک به راحتی نمی تواند آن را درک کند. طناب ای که یک اینچ تا 1-1/2 اینچ ضخامت دارد ، بسته به ماده ، به طور معمول کافی است.
 • قدرت ناکافیبه یاد داشته باشید که وقتی کاربر بالاتر و بالاتر می رود ، تنش در طناب یا زنجیره چندین برابر وزن سوار در پایین قوس برابر خواهد شد. بنابراین ، طناب باید برای مقاومت در برابر وزن قابل توجهی بیشتر از سوار در نظر گرفته شود.
 • سایندهقبل از پیچیدن طناب در اطراف اندام درخت ، با پیچیدن بخشی از لاستیک در اطراف آن ، درخت را از سایش و آسیب های بعدی و تضعیف آن محافظت کنید. وت
 • طناب های ناامن ، ساخته شده یا اضافی. اطمینان حاصل کنید که طناب خطرات خفه کننده ای ایجاد نمی کند. همچنین ، هر طناب پرش ولگرد ، خط لباس ، چمنزارهای حیوان خانگی یا هر چیز دیگری را که به طور غیر ضروری به نوسان درخت وصل شده است ، بررسی کنید.

   

جایگاه

The broken seat on this tree swing should be replaced.

صندلی باید به اندازه کافی بالا باشد تا پاهای کاربر زمین را خراشیده نشود اما آنقدر زیاد نباشد که نوسان به راحتی در دسترس نباشد یا نیاز به تلاش ناامن برای از بین بردن کاربر داشته باشد. به یاد داشته باشید که اندامهای درخت می توانند زیر وزن کاربر تغییر کنند و اندامهای ضعیف تر ممکن است صندلی را به زمین نزدیک کند. ترخیص کالا از گمرک کافی تقریباً 10 اینچ بین زمین و کاربر است که ممکن است برای نوسان بدون استفاده به 16 اینچ ترجمه شود. یک صندلی ممکن است از یک تخته چوبی تهیه شود ، که می تواند برای شکافها یا تایر مورد بازرسی قرار گیرد ، که معمولاً در جهت افقی با استفاده از سه زنجیره تعلیق یا کابل متصل به یک مکانیسم چرخان واحد که امکان چرخش و یک حرکت نوسان را در آن فراهم می کند ، به حالت تعلیق در می آید. هر محور

تایر ممکن است یک تایر وسیله نقلیه دور ریخته شده یا یک تقلید پلاستیکی باشد ، اما می تواند مجموعه ای از نقص های خود را از جمله:

 

 • سیم های فلزی در معرض دید. لاستیک های شعاعی جدیدتر نباید برای نوسان استفاده شوند. در حقیقت ، انجمن آزمایش و مواد آمریکا (ASTM) صریحاً در مورد استفاده از آنها توصیه می کند زیرا می توانند فرسوده شوند و سیم های فلزی خطرناک را در معرض دید خود قرار دهند. لاستیک های شعاعی قبل از استفاده باید از نزدیک برای سایش مورد بازرسی قرار گیرند. لاستیک های تعصب قدیمی تر معمولاً برای نوسانات ایمن تر هستند.
 • با استفاده از لاستیک کامیون سنگین. این نوع تایر ممکن است خیلی سنگین باشد و باعث می شود گیره چوب لباسی از بین برود. طبق گفته ASTM ، کل مونتاژ نوسان طناب نباید بیشتر از 35 پوند باشد.
 • بدون سوراخ زهکشی آب. لاستیک ها در صورت نداشتن سوراخ هایی که از طریق آن آب تخلیه می شود ، آب باران را جمع می کند. وت
 • لانه های زنبور عسل یا هورنتس. فضای داخلی تایر را برای حیوانات و حشرات خطرناک و لانه های آنها ، به ویژه حشرات خسته کننده ، که ممکن است به منظور از بین بردن ایمن نیاز به کنترل ویژه داشته باشد ، با دقت مورد بررسی قرار دهید.

   

گیره آویزان

گیره های چوب لباسی یک نقطه ثابت را برای طناب فراهم می کند و شاخه درخت در حالی که آنها را به درستی از هم جدا می کند ، از هم جدا می شود و باعث کاهش اصطکاک روی طناب می شود تا باعث شود که به تدریج از بین برود. احتمال عدم موفقیت در این مرحله به دلیل استرس اضافی حرکت چرخشی و چندین کاربر افزایش یافته است.

 

 • مکان گیره ضعیف. آویز باید به اندازه کافی دور از تنه درخت نصب شود که کاربر نتواند سهواً به داخل درخت بچرخد ، به خصوص اگر نوسان اجازه حرکت افقی را داشته باشد. به همین ترتیب ، آویز باید در نقطه ای از شاخه نزدیک به تنه درخت قرار گیرد که شاخه از استحکام و ضخامت مطلوب است.
 • گیره به طور ایمن نصب نشده است. اگر جدا شود ، نوسان و سوار آن به زمین می افتند. CPSC برای این نقص ایمنی به دلیل جراحات گزارش شده ، دستور فراخوانی از نوسانات تایر تولید شده توسط شرکت تجهیزات تفریحی معجزه (مدل #714-852 ، #714-852-X و #278) را داده است. وت
 • نقاط را خرج کنید. گیره های چوب لباسی ، به ویژه برای نوسانات تایر چند محوره ، نباید هیچ نقاط قابل دسترسی داشته باشند.

   

نکات اضافی بازرسی

 • علائم خرابکاری را بررسی کنید. حتی اگر به عنوان یک شوخی بی ضرر در نظر گرفته شود ، فاجعه می تواند ناشی از طناب تا حدی بریده شده باشد.
 • نظارت بر کودکان در بازی. کودکان ممکن است روی نوسان بایستند ، بیش از حد زیاد به یک دوست در خارج از خانه می چرخند ، یا چرخش را برای ایجاد سرگیجه می چرخانند. کمی نظارت می تواند به معنای تفاوت بین عتیقه های کودکی و خطر جدی باشد.
 • بند را از لباس کودکان جدا کنید ، زیرا می توانند به نوسان در حال حرکت وصل شوند و یک خطر خفه کننده ایجاد کنند.
 • اگر ممکن است آسیب دیده باشد یا به درخت آسیب برساند ، نوسان را در هوای بد حذف کنید.
 • در صورت لزوم مناطق تمیز ، شن و ماسه ای را رنگ آمیزی کرده است.
 • گاهی اوقات وضعیت تجهیزات مربوط به علائم سایش (به خصوص بعد از یک فصل از آب و هوای سخت یا بی پروا) ، مانند سطوح چوبی پراکنده ، طناب های تعلیق آسیب دیده ، اجزای شکسته و گمشده و لوله های خم شده یا لوله را بازرسی کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که کلاه ها و شاخه های محافظ که پیچ و انتهای لوله را پوشش می دهند ، در جای خود قرار گرفته و ایمن هستند.
 • به طور دوره ای هر قطعات فلزی متحرک را روغن کنید.
 • سطح پرش را در زیر نوسان حفظ کنید.

سایر اطلاعات ارزشمند را می توان در مقاله Intertnachi در مورد خطرات تجهیزات زمین بازی و بازرسی یافت.

به طور خلاصه ، نوسانات درختی می تواند سرگرم کننده باشد اگر در ذهن و مهمتر از همه در ذهن استفاده شود. برای جلوگیری از تصادفات قابل اجتناب و بالقوه غم انگیز از این راهنما برای بازرسی از نصب و نگهداری مناسب خود استفاده کنید.

استراتژی‌های اسکالپ...
ما را در سایت استراتژی‌های اسکالپ دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ناصر تقوایی بازدید : 28 تاريخ : جمعه 5 خرداد 1402 ساعت: 22:23