خانه های معاملاتی کالاها به جریان نفت روسیه کمک می کنند

ساخت وبلاگ

LAUSANN ، سوئیس ، 25 مارس (رویترز) - معامله گران کالا مانند Trafigura و Vitol به نگه داشتن نفت روسیه از طریق بنادر دریای بالتیک و سیاه خود در ماه مارس کمک کرده اند ، هنگامی که برخی از شرکت های غربی شروع به خرابکاری در بازار کردند ، طبق ردیابی کشتی ، معامله گران ومنابع حمل و نقل.

هر دو خانه بازرگانی مستقر در سوئیس معاملات طولانی مدت با غول نفتی روسیه Rosneft (Rosn. mm) برای بارگذاری نفت خام تحت توافق هایی که قبل از حمله مسکو به اوکراین موجی از تحریم های غربی در این ماه ایجاد کرده است ، دارند.

تاکنون در ماه مارس ، براساس داده ها و منابع ردیابی کشتی Eikon Eikon ، دو شرکت ترکیبی 22 محموله اورال نفت خام ، معادل 2. 32 میلیون تن نفت یا 16. 7 میلیون بشکه را بارگیری کرده اند. آنها در ماه فوریه 1. 84 میلیون تن حمل کردند و در ژانویه 1. 80 میلیون نفر.

بخش عمده ای از نفتی که دو شرکت خریداری می کنند از Rosneft تهیه شده است ، اگرچه بخش بزرگی از دستگیره های ویتول خام از طریق بنادر روسیه از تولید کنندگان قزاقستان تهیه می شود.

این خریدها هیچ محدودیتی را که توسط غرب تحمیل شده است نقض نکرده است و بسیاری از کشورهای اروپایی همچنان به خرید گاز روسیه ادامه می دهند - حتی اگر برخی از شرکت های غربی مانند Shell (Shel. L) و BP (BP. L) خرید نفت روسیه را در بازار نقطه متوقف کرده اندبشر

سایر معامله گران مستقر در سوئیس Glencore (Glen. L) ، Gunvor و Petraco در ماه مارس نفت خام روسی را بارگیری کردند ، اگرچه براساس داده های حمل و نقل و اطلاعات معامله گران ، حجم آنها کمی پایین تر از ماه های گذشته بود.

داده های بارگیری نشانگر اولیه ای از چگونگی تغییر درگیری اوکراین در بازار جهانی نفت به عنوان افزایش قیمت ، نوسانات و تهدید تحریم ها ، تجارت را دشوارتر می کند. بیشتر بخوانید

براساس داده های حمل و نقل از 25 مارس ، با 12 محموله اورال که در ماه مارس بارگیری می شود ، Trafigura از ماه ژوئن شلوغ ترین ماه خود را در اختیار دارد. به داده ها و منابع تجاری.

10 محموله ویتول با فوریه و ژانویه به طور متوسط و به طور گسترده با میانگین 9. 6 از زمان آغاز معامله با Rosneft در ماه اکتبر مطابقت دارد. میانگین ماهانه آن برای نه ماه اول سال 2021 5. 1 محموله بود.

بنچمارک برنت نفت خام از سال 2008 به دلیل نگرانی در مورد ممنوعیت های ایالات متحده و اروپایی در مورد واردات نفت روسیه به بالاترین سطح خود رسید. در همین حال ، اورال خام با تخفیف های رکورد با قیمت های برنت معامله می کند. بیشتر بخوانید

اقدامات احتیاطی

Trafigura و Vitol به رویترز گفتند که آنها قراردادهای موجود را انجام می دهند و از زمان درگیری اوکراین ، که مسکو آن را یک عملیات ویژه می نامد ، از 24 فوریه آغاز نشده است. خرید

در حالی که قراردادهای بلند مدت عمومی نیست ، سه منبع به رویترز گفتند که Trafigura حداقل تا سال آینده معامله ای انجام داده است در حالی که ویتول حداقل تا اکتبر امسال اجرا می شود. این منابع گفتند که این قراردادها به شرکتها انعطاف پذیری زیادی در مورد میزان نفتی که می توانند هر ماه خریداری کنند ، می دهد. بیشتر بخوانید

شرکت ها قبلاً از اظهار نظر در مورد شرایط توافق نامه ها خودداری کرده اند.

سخنگوی Trafigura گفت: "ما همچنان به تعهدات حقوقی خود ناشی از توافق نامه های موجود موجود در پیش از جنگ در اوکراین ادامه می دهیم."

سخنگوی گفت: "ما از هرگونه احتیاط استفاده می كنیم تا اطمینان حاصل كنیم كه با مقررات و تحریم های قابل اجرا مطابقت داشته باشیم و همچنان با مشتریان و دولتها درگیر می شویم تا نیازهای آنها را بفهمیم و کالاها و انرژی مورد نیاز آنها را در بازار کالاهای اختلال اختیاری ارائه دهیم."

معاملات برای ماه آوریل هنوز مورد ضرب و شتم قرار گرفته است ، اما تاکنون Trafigura برای 10 روز اول ماه هشت بار برده و ویتول شش بار دارد. این شرکت ها همچنین در ماه مه نفت روسی معروف به ESPO Blend را که از طریق بنادر آسیا صادر می شود ، ارائه می دهند.

اتحادیه اروپا معاملات خود را با چندین شرکت انرژی روسیه از جمله Rosneft در 15 مارس ممنوع اعلام کرد. با این حال ، بروکسل دوره دو ماهه باد را برای قراردادهایی که قبلاً توافق شده و از آنها مستثنی بود ، داد که "کاملاً ضروری" بودند.

بازرگانان گفتند که پالایشگاه های نفتی اروپا در حال مطالعه هستند که اقدامات جدید اتحادیه اروپا دقیقاً برای خرید نفت خام روسیه چیست و برخی از آنها در حالی که منتظر شفاف سازی هستند به دنبال نفت هستند.

معامله گران نفت گفتند که آنها انتظار داشتند که Trafigura و Vitol با خریدهای خام از Rosneft در ماه آوریل و مه پیش بروند ، اما احتمالاً در حجم برنامه ریزی شده با توجه به مشکلات احتمالی در فروش محموله ها به خریداران اتحادیه اروپا نیست.

بدون تجارت جدید

شرکت های بزرگ نفتی غربی Totalenergies (TTEF. PA) ، Shell و Exxon Mobil (XOM. N) - و همچنین فنلاند Neste (Neste. he) - همه محموله های بارگذاری شده از روغن روسیه در ماه مارس.

بیشتر آنها در اوایل ماه بودند و قبل از حمله به آن دستور داده می شدند ، اگرچه پوسته انگلیس در 4 مارس محموله ای از روغن روسیه از Trafigura را به شدت تخفیف داد. تجارت پس از تگرگ انتقاد. بیشتر بخوانید

برخی از محموله های اورال که قرار است در نیمه دوم مارس توسط شرکت های غربی بارگیری شود ، اکنون لغو شده است. شل ، نست و Totalenergies گفتند که آنها خرید جدید نفت روسیه را متوقف کرده اند. اکسون بلافاصله به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد. بیشتر بخوانید

خانه بازرگانی پتراکو به رویترز به نفت روسیه که بارگذاری کرده است ، یا به دلیل بارگذاری ، قبل از حمله به اوکراین منعقد شده بود و به شدت با سیاست های دولت مطابقت دارد.

به گفته معامله گران ، پتراکو با تولید کننده نفت روسیه Neftisa با تولید کننده نفت روسیه Neftisa قرارداد طولانی مدت دارد که تا پایان سال 2022 و یک قرارداد کوتاه مدت با Zarubezhneft تحت کنترل دولت است که در پایان ماه مارس منقضی می شود.

Gunvor و Glencore هر دو دارای مناقصه های خرید اورال هستند که Rosneft از اکتبر تا مارس امسال اجرا می شود و بیشتر نفت خام روسی تحت این قراردادها قرار گرفتند. معامله گران گفتند که انتظار نمی رود که هیچ یک روغن Rosneft را در ماه آوریل بارگیری کند.

Gunvor به رویترز گفت که هیچ تجارت جدیدی با روسیه انجام نخواهد داد در حالی که یک منبع نزدیک به گلنكور گفت كه این فقط نفت را از قراردادهای قبل از تهاجم اداره می كند.

مقصد آسیا؟

طبق برنامه بارگذاری برای مارس ، روسیه قصد دارد 6. 2 میلیون تن اورال را از بنادر بالتیک خود و حدود 2. 28 میلیون از طریق Novorossiisk در دریای سیاه صادر کند.

در حالی که ممکن است مقصد نهایی برخی از محموله ها تغییر کند ، انتظار می رود که حجم کل صادرات روسیه برای ماه مارس به طور گسترده مطابق با برنامه های خود قبل از حمله باشد.

داده های حمل و نقل نشان می دهد که بیشتر نفتی که در ماه مارس ارسال می شود ، به اروپا می رود و حدود یک سوم به هند و چین می رود.

با این حال ، معامله گران گفتند که انتظار می رود نیمی از روغن را بخاطر رفتن به مرکز تصفیه و ذخیره سازی آمستردام-روتردام-آنتروپ ، با توجه به عدم تمایل خریداران اتحادیه اروپا به گرفتن نفت خام روسیه ، بر روی تانکرهای بزرگتر بارگیری کرده و به آسیا فرستاده شود. بیشتر بخوانید

براساس داده های حمل و نقل ، لیتاسکو ، بازوی بازرگانی سوئیسی Lukoil روسیه (LKOH. MM) ، یکی از بزرگترین سهام صادرات خام دریایی روسیه را در ماه مارس با حدود 1. 5 میلیون تن به دلیل بارگیری دارد. لیتاسکو از اظهار نظر خودداری کرد.

منابع ردیابی و بازرگانی گفتند: UNIPEC چین ، بازوی تجاری بزرگترین پالایشگاه آسیا Sinopec (600028. S) ، در ماه مارس چندین بار اورال را گرفت. UNIPEC به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد.

معامله گران گفتند که چندین محموله نفت خام روسیه به دلیل بارگیری در اواخر ماه مارس هنوز تانکرهایی وجود نداشته است و باعث شک و تردید در مورد اینکه آیا این بارها اتفاق می افتد ، ایجاد می شود.

در حالی که شرکت های بازرگانی سوئیس در حال بارگیری نفت روسیه بوده اند ، همه تانکرهای آنها در این مرحله مقصد شرکت ندارند.

یکی از معامله گر های خام اورال گفت: "این یک چیز برای بارگیری روغن است ، دیگری برای یافتن خریدار."منابع ردیابی و بازرگانی گفتند:UNIPEC به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد.

استراتژی‌های اسکالپ...
ما را در سایت استراتژی‌های اسکالپ دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ناصر تقوایی بازدید : 69 تاريخ : جمعه 5 خرداد 1402 ساعت: 22:29