صنایع EXEL (EPA:EXE) سود سهام خود را به 1. 05 یورو کاهش می دهد

ساخت وبلاگ

EXEL Industries SA (EPA:EXE) سود سهام خود را از پرداخت مشابه سال گذشته به 1. 05 یورو در 14 فوریه کاهش می دهد. با این حال، بازده سود 1. 8 درصدی همچنان یک تقویت مناسب برای بازده سهامداران است.

در حالی که سود تقسیمی برای سرمایه گذاران درآمدی مهم است، در نظر گرفتن هر گونه حرکت بزرگ قیمت سهام نیز مهم است، زیرا این امر به طور کلی بر هر گونه سود حاصل از توزیع ها برتری خواهد داشت. سرمایه گذاران خوشحال خواهند شد که ببینند قیمت سهام صنایع EXEL در 3 ماه گذشته 44 درصد افزایش یافته است که برای سهامداران خوب است و می تواند کاهش بازده تقسیمی را نیز توضیح دهد.

پرداخت EXEL Industries دارای پوشش کامل درآمد است

ما دوست داریم بازده سود سهام قوی را ببینیم، اما اگر پرداخت پایدار نباشد، مهم نیست. با این حال، درآمد صنایع EXEL به راحتی سود سهام را پوشش می دهد. در نتیجه، بخش بزرگی از آنچه که به دست آورده بود دوباره در کسب و کار سرمایه گذاری می شد.

اگر شرکت نتواند اوضاع را تغییر دهد، EPS ممکن است در سال آینده 8. 9 درصد کاهش یابد. اگر سود سهام در مسیری که اخیرا طی کرده است ادامه یابد، ما تخمین می زنیم که نسبت پرداخت می تواند 28٪ باشد که قطعا ادامه آن امکان پذیر است.

ENXTPA: EXE Historic Dividend 5 ژانویه 2023

نوسانات سود سهام

اگرچه این شرکت سابقه سود سهام طولانی دارد، اما حداقل یک بار در 10 سال گذشته کاهش یافته است. از سال 2013، پرداخت سالانه در آن زمان 0. 96 یورو بود، در مقایسه با آخرین پرداخت تمام سال 1. 05 یورو. سود سهام آن در این بازه زمانی کمتر از 1 درصد در سال رشد کرده است. ما خوشحالیم که شاهد افزایش سود سهام هستیم، اما با نرخ محدود رشد و نوسانات در پرداخت ها، ممکن است بازده کل سهامداران محدود شود.

رشد سود سهام ممکن است سخت باشد

با سود نسبتاً ناپایدار، ارزیابی اینکه آیا سود هر سهم در حال رشد است یا خیر، اهمیت بیشتری دارد، که می تواند به افزایش سود سهام در آینده اشاره کند. در طول پنج سال گذشته، به نظر می رسد که EPS صنایع EXEL حدود 8. 9 درصد در سال کاهش یافته است. اگر شرکت در طول زمان درآمد کمتری داشته باشد، طبیعتاً باید سود کمتری نیز پرداخت کند.

افکار ما در مورد سود سهام صنایع EXEL

به طور کلی ، سود سهام به نظر می رسد که ممکن است کمی بالا باشد ، و توضیح می دهد که چرا اکنون آن بریده شده است. پرداخت ها به ویژه پایدار نبوده است و ما پتانسیل رشد عظیمی را نمی بینیم ، اما با این که سود سهام به خوبی توسط جریان های نقدی پوشانده می شود ، می تواند در کوتاه مدت قابل اعتماد باشد. ما با تکیه بر این سهام در درجه اول برای درآمد سود سهام محتاط خواهیم بود.

توجه به این نکته حائز اهمیت است که شرکت هایی که دارای یک سیاست سود سهام مداوم هستند ، اعتماد به نفس سرمایه گذار بیشتری را نسبت به شرکت های نامنظم ایجاد می کنند. در عین حال ، عوامل دیگری نیز وجود دارد که خوانندگان ما قبل از ریختن سرمایه در سهام باید از آنها آگاه باشند. به عنوان مثال ، ما 3 علامت هشدار دهنده برای صنایع Exel را شناسایی کرده ایم (1 ما را کمی ناراحت کننده می کند!) که باید قبل از سرمایه گذاری از آن آگاه باشید. اگر یک سرمایه گذار سود سهام هستید ، ممکن است بخواهید به لیست سرپرستی سهام سهام سود سهام با عملکرد بالا نگاه کنید.

ارزیابی پیچیده است ، اما ما به ساده کردن آن کمک می کنیم.

با بررسی تجزیه و تحلیل جامع ما ، که شامل برآورد ارزش عادلانه ، خطرات و هشدارها ، سود سهام ، معاملات خودی و سلامت مالی است ، به طور بالقوه بیش از حد یا کم ارزش باشد.

در مورد این مقاله بازخورد دارید؟نگران محتوا هستید؟مستقیماً با ما در تماس باشید. از طرف دیگر ، تیم تحریریه ایمیل (AT) SimplyWallst.com.

این مقاله توسط Simply Wall ST از نظر ماهیت کلی است. ما فقط بر اساس داده های تاریخی و پیش بینی های تحلیلگر فقط با استفاده از یک روش بی طرفانه ارائه می دهیم و مقالات ما در نظر گرفته نمی شود که مشاوره مالی باشند. این توصیه ای برای خرید یا فروش سهام نیست و اهداف شما یا وضعیت مالی شما را در نظر نمی گیرد. هدف ما این است که تجزیه و تحلیل متمرکز بلند مدت را که توسط داده های اساسی هدایت می شود ، ارائه دهیم. توجه داشته باشید که تجزیه و تحلیل ما ممکن است در آخرین اطلاعیه های شرکت حساس به قیمت یا مواد کیفی عامل نباشد. به سادگی Wall ST در هیچ سهام ذکر شده هیچ موقعیتی ندارد.

درباره enxtpa: exe

صنایع اگزل

Exel Industries SA تجهیزات اسپری کشاورزی را در سراسر جهان طراحی ، تولید و بازارها می کند.

Snowflake خلاصه سرمایه گذاری بصری است که نمره هر محور با 6 چک در 5 منطقه محاسبه می شود.

منطقه تجزیه و تحلیلامتیاز (0-6)
ارزش5
رشد آینده3
عملکرد گذشته1
سلامت مالی4
سود سهام3

اطلاعات بیشتر در مورد این چک ها را در بخش گزارش های فردی یا در مدل تجزیه و تحلیل ما بخوانید.

استراتژی‌های اسکالپ...
ما را در سایت استراتژی‌های اسکالپ دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ناصر تقوایی بازدید : 65 تاريخ : جمعه 5 خرداد 1402 ساعت: 22:33