صندوق های فهرست - تاریخ ، ویژگی ها و سرمایه گذاری فعال V/S فعال

ساخت وبلاگ

"شاخص" شامل سهام یا اوراق بهادار از یک دسته خاص ، صنعت یا یک سبد عمومی از چنین اوراق بهادار است. یک شاخص خاص به طور خاص با یک روش محاسبه تعریف شده طراحی شده است.

مثلا- S& P 500 Inde x-us ، BSE Sensex ، Nifty 50 & Nifty 50 بعدی - هند

صندوق های فهرست سپس صندوق هایی هستند که در چنین "ایندکس" سرمایه گذاری می کنند. مدیر صندوق یک صندوق شاخص اوراق بهادار را به نسبت یا وزن مشابه با شاخص هدف خریداری می کند. این بدان معنی است که صندوق فهرست ماکت از شاخص معیار آن است.

مثلا- اگر TCS وزن 9 ٪ در یک شاخص داشته باشد ، یک صندوق شاخص 9 ٪ از نمونه کارها خود را به این سهام اختصاص می دهد.

صندوق های فهرست: چگونه همه اینها شروع شد؟

جان سی گوگل ، سرمایه گذار افسانه ای و بنیانگذار گروه پیشتاز ، در سال 1976 به ایجاد اولین صندوق متقابل شاخص ، یک خیابان سرمایه گذاری با هزینه بسیار کم که به نفع میلیون ها سرمایه گذار بوده است ، اعتبار دارد.

طبق هر گوگل ، صندوق شاخص با هدف حداکثر رساندن بازده سرمایه گذار با نگه داشتن هزینه های اداری و هزینه های مدیریت در حداقل و اداره سرمایه گذاری اقتصادی با حداکثر صداقت و کارآیی ایجاد شده است.

ویژگی های صندوق فهرست:

1/ این یک صندوق متنوع است که تنها نقش مدیر صندوق انتخاب سهام طبق نمایندگی آنها در فهرست است

2/ همانطور که فقط "تقلید" از شاخص است ، عملکرد صندوق شبیه به بازده از فهرست است

3/ به عنوان صندوق شاخص یک وسیله نقلیه سرمایه گذاری منفعل است ، هزینه ها بسیار کم است و همین امر آن را به یک خیابان سرمایه گذاری پرسود برای سرمایه گذاران تبدیل می کند

هدف اصلی صندوق 4/ فهرست ، مطابقت با بازده معیار هدف است

5/ در مورد ریسک موجود در یک نمونه کارها ، صندوق شاخص بسته به نوع دارایی که در اختیار دارد ، همان ریسک را دارد که هر ابزار مرتبط با بازار دیگر انجام می دهد

و از همه مهمتر ، به عنوان مدیران بالغ بازارها ، ضرب و شتم عملکرد صندوق های شاخص را سخت تر می دانند. ما شاهد این داستان در ایالات متحده و همچنین در فضای بزرگ در هند هستیم.

به عنوان مثال ، 72 ٪ از صندوق های سهام با ارزش بزرگ ایالات متحده تحت معیارهای خود در طی ده سال منتهی به 31 دسامبر 2014 انجام شده است. پرونده برای نمایه سازی نسبت به افق های کوتاه تر نیز قوی بوده است ، اگرچه دوره های نمونه کوتاه تر تولید شده استنتایج کمی نامنظم تر. پرونده برای نمایه سازی در افق های طولانی تر مانند 15 سال نیز قوی است.

بازده های مشابه در آکادمی برای همه افق های سرمایه گذاری و تقریباً در همه بازارها از جمله هند نشان داده شده است.

خطای ردگیری

اگرچه با طراحی ، بازده های حاصل از صندوق شاخص باید با بازده معیار مطابقت داشته باشد ، با این حال ، بین این دو بازده تفاوت وجود دارد. این به دلیل خطای ردیابی است.

خطای ردیابی تفاوت بین بازده صندوق و بازده معیار هدف است. به عنوان درصد به تصویر کشیده شده است.

1/ خطای ردیابی می تواند به دلیل عوامل مختلف باشد-هزینه صندوق ، تغییر در سطح نگهداری پول نقد ، تغییر/ تفاوت در اوراق بهادار اساسی ، اقدامات شرکت ها و محدودیت های فروش خرید در سهام خاص

2/ خطای ردیابی پایین نشان می دهد که صندوق بسیار از معیار خود بسیار نزدیک است و برعکس

3/ صندوق شاخص با کمترین خطای ردیابی بهترین خواهد بود

معالجه مالیاتی

درمان مالیاتی برای صندوق های شاخص مشابه صندوق های متنوع است. در مورد بازپرداخت ، سود سرمایه (یا ضرر) که تحقق یافته با توجه به نرخ و دوره برگزاری مالیات می شوند.

سود سرمایه بلند مدت(یک سال و بالاتر) بیش از حد و بالاتر از حد معافیت INR 1 Lakh با 10 ٪ مالیات می شود.

سود سرمایه کوتاه مدت(داشتن دوره کمتر از یک سال) 15 ٪ مالیات می شود

در صورت سرمایه گذاری - صندوق های شاخص V/S صندوق های سهام متنوع

1/ هزینه انتخاب صندوق اشتباه یا یک مشاور ضعیف می تواند بسیار زیاد باشد. حفاظت صندوق فهرست از این - این امکان را به یک سرمایه گذار می دهد که بدون نگرانی بیش از حد در مورد بازده ضرب و شتم معیار ، از بازارهای سهام بهره مند شود ، که این نیز با حداقل هزینه است. تفاوت در هزینه در برابر صندوق های متنوع گاهی اوقات می تواند به اندازه 125-150 امتیاز پایه باشد.

2/ تفاوت بین نسبت هزینه برای یک صندوق شاخص و یک صندوق متنوع با مدیریت فعال در مدت زمان طولانی می تواند قابل توجه باشد. حتی در بین صندوق های شاخص ، یکی با کمترین نسبت هزینه بهترین انتخاب خواهد بود.

سرمایه گذاری صندوق 3/ شاخص با تعصب یک مدیر صندوق از بین می رود - یک مدیر صندوق ممکن است گاهی اوقات برخی از افراد زیرپرست را انتخاب کند و انتظار داشته باشد که انتظار داشته باشد.

4/ فلسفه و سبک صندوق ممکن است پس از خروج یک مدیر صندوق خاص تغییر کند. هیچ مشکلی با صندوق شاخص وجود ندارد.

جان سی گوگل ، در کتاب خود "عقل مشترک در مورد صندوق های متقابل" ، این حرف را برای گفتن در مورد صندوق های شاخص داشت:

صندوق شاخص بعید ترین قهرمان برای سرمایه گذار معمولی است. این بیش از یک نمونه کارها کاملاً متنوع نیست ، که معمولاً با هزینه های سنگی و بدون بهره مندی از یک مدیر پرتفوی درخشان ، باهوش و بسیار ماهر اجرا می شود. صندوق شاخص به سادگی اوراق بهادار را در یک شاخص خاص و متناسب با وزن آنها در شاخص خریداری و نگه می دارد. این مفهوم Simplicity Writ Leger است.

آیا صندوق های فهرست در بازارهای هند موجود است؟

صندوق های فهرست شاهد افزایش در بازارهای هند بوده اند زیرا مدیران صندوق های ذخیره شده ، بازده شاخص معیار را دشوار کرده اند. در حال حاضر طیف گسترده ای از صندوق های شاخص برای سرمایه گذاران هندی در دسترس است. ما دو صندوق از این دست را به عنوان یک نگهدارنده اصلی به عنوان بخشی از سبد سهام خود توصیه می کنیم.

می توانید تمام صندوق های Indes موجود در Kuvere را در اینجا پیدا کنید.

نتیجه:

وارن بافت یکی از طرفداران قوی سرمایه گذاری شاخص بوده است و در سال 2017 به CNBC- گفته شد

ترفند این است که اساساً همه شرکت های بزرگ را از طریق S& P 500 خریداری کرده و به طور مداوم این کار را انجام دهیم.

صندوق های شاخص در ایالات متحده بسیار محبوب بوده اند که با بازارهای بالغ ، وجوه به طور متوسط مدیریت شده به طور متوسط وجوه شاخص را شکست نمی دهند. در هند ، سرمایه گذاری شاخص هنوز در مراحل نوپا است اما انتظار می رود طی چند سال با بالغ شدن بازارها و شاخص ها بهتر طراحی شود.

با در نظر گرفتن اهداف ، افق سرمایه گذاری و ریسک ، یک سرمایه گذار با انتخاب ترکیبی از صندوق های متنوع با برخی از صندوق های شاخص ، به خوبی عمل می کند. با این حال ، برای مبتدیان ، صندوق های شاخص می توانند سرمایه گذاری انتخابی باشند.

خوب را انتخاب کنید و سرمایه گذاری کنید!

برای سرمایه گذاری در "برنامه های مستقیم" وجوه متقابل و صرفه جویی در کمیسیون ها ، به www. kuvera. in مراجعه کنید.

Kuvera اولین بستر سرمایه گذاری مستقیم صندوق متقابل مستقیم هند است. ما ویژگی های سرمایه گذاری مبتنی بر هدف و ویژگی های نوآورانه مانند برداشت مالیاتی ، Tradesmart ، حساب خانوادگی و موارد دیگر را برای شما به ارمغان می آوریم!

استراتژی‌های اسکالپ...
ما را در سایت استراتژی‌های اسکالپ دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ناصر تقوایی بازدید : 74 تاريخ : جمعه 5 خرداد 1402 ساعت: 22:47