7 ETF طلا با هزینه های پایین

ساخت وبلاگ

این هفت ETF طلای روشهای بی شماری برای پخش این فلز ، از قرار گرفتن در معرض مستقیم تا زوایای مربوط به سهام ، به ارزان قیمت را در اختیار سرمایه گذاران قرار می دهد.

A picture of a large gold nugget in front of a lot of smaller gold nuggets

سرمایه گذاران در صندوق های مبادله ای طلا و طلا (ETF) در سال گذشته چیزهای زیادی برای جمع آوری ندارند.

فلز زرد در طی 52 هفته گذشته تقریباً مسطح است ، در مقابل 15 ٪ سود برای بازار گسترده تر در این زمان. علیرغم بارهای محرک بانک مرکزی در سراسر جهان و تورم قرمز گرم در اینجا در ایالات متحده ، سرمایه گذاری طلا به سادگی تحویل نداده است. اما این می تواند به زودی تغییر کند.

برای مثال ، "با برخورد تورم به دسته های بیشتر ، طلا می تواند بیشتر شبیه به تورم تورم باشد زیرا تجارت Flattener احتمالاً سود دلار را پیش می برد."

علاوه بر این ، سرمایه گذاران ممکن است به دنبال طلا به عنوان یک پناهگاه امن باشند که باید در حال ساخت و سازهای اخیر روسیه در امتداد مرزهای اوکرانی در جنگ همه جانبه باشد.

به گفته آنها ، سرمایه گذاران طلا به طور معمول از چندین فضایل فلز زرد استفاده می کنند: این یک دارایی غیر هماهنگ است که با بازار سهام حرکت نمی کند و می تواند در صورت عدم اطمینان ملی یا حتی جهانی ، ارزش آن را رشد دهد. این ویژگی ها به ساخت گاو نر کمک می کند ، که می توانید از طریق ETF های طلایی از آن استفاده کنید.

برخی از افراد به دنبال سرمایه گذاری طلا برای تنوع بخشیدن به اوراق بهادار خود هستند و سرمایه گذاران تهاجمی می توانند سعی کنند سود را از معاملات نوسان کوتاه مدت فشرده کنند. توصیه می کنیم اگر دست خود را در این کالا امتحان کنید ، ابتدا موارد سرمایه گذاری و سرمایه گذاری در طلا را یاد می گیرید ، آن را به بخش کوچکی از نمونه کارها خود تبدیل کرده و از ETF استفاده کنید ، به دلایل مختلف ، از جمله نقدینگی ، هزینه های کمو سهولت استفاده

در اینجا مقدمه ای برای هفت ETF طلای کم هزینه وجود دارد که انواع مختلفی از قرار گرفتن در معرض کالای گرانبها را ارائه می دهند. این لیست شامل همه گیر ترین ETF های طلای موجود در بازار است-وجوهی که معمولاً می توانید در مورد هر بسته بندی کالاهای روزانه بخوانید-و همچنین معدودی که توسط رسانه های مالی به خوبی پوشیده نشده اند اما ممکن است سرمایه گذاری های بهتری باشداز برادران دارای طبقه بالا.

داده ها از 10 فوریه است.

سهام طلای SPDR

 • دارایی تحت مدیریت: 59. 9 میلیارد دلار
 • هزینه ها: 0. 40 ٪ یا 40 دلار سالانه برای هر 10،000 دلار سرمایه گذاری شده

سهام SPDR Gold (GLD (در برگه جدید باز می شود) ، 170. 56 دلار) نخستین Gold Gold ETF است ، و همانطور که در بسیاری از "بودجه اول" وجود دارد ، همچنین دارایی های بیشتری نسبت به هر یک از رقبای خود دارد-بیش از آندو بار نزدیکترین رقیب است.

سهام Gold SPDR صندوق طلای نمونه اولیه است: این نشان دهنده علاقه کسری به شمش طلای فیزیکی است که در طاق ها ذخیره می شود. این امر به سرمایه گذاران این امکان را می دهد تا بدون نیاز به مقابله با دردسرهای ذخیره جسمی ، محافظت و بیمه کردن شمش یا سکه ، در صعود از قیمت های طلا شرکت کنند. در مورد GLD ، قیمت ETF نشان دهنده 1/10 هر اونس طلا است.

اندازه و محبوبیت GLD دارای مزایای بسیاری برای معامله گران است: این صندوق بسیار مایع است و دارای پیشنهادات پیشنهادی تنگ است و بازار گزینه های آن نسبت به سایر صندوق های سنتی طلایی قوی تر است.

آن یکی از نزول های چشمگیر است؟نسبت نسبتاً بالایی - چیزی که رقبا سعی در بهره برداری از آن کرده اند ، و چیزی که در نهایت SPDR به آن پرداخته است.(بیشتر از آنی است که در یک دقیقه بتوان انجام داد.)

محتوای حمایت شده (در برگه جدید باز می شود)

ISHARES TRUST GOLD

 • دارایی تحت مدیریت: 29. 1 میلیارد دلار
 • هزینه ها: 0. 25 ٪

Ishares Gold Trust (IAU (در برگه جدید افتتاح می شود) ، 34. 73 دلار) مدتهاست که جایگزین برتر ارزان قیمت GLD بوده است. این ، و همچنین طول عمر نسبی آن (شروع در سال 2005) ، به آن کمک کرده است که نزدیک به 30 میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت باشد.

IAU شبیه GLD است زیرا سهام آن به معنای نمایانگر کسری از یک اونس طلا است ، اگرچه در مورد IAU ، این 1/100 است نه 1/10 GLD. در غیر این صورت ، بسیار مشابه با Gold ETF SPDR عمل می کند.

این ISHARES GOLD ETF به اندازه سهام SPDR مایع نیست ، و گسترش پیشنهاد آن به اندازه تنگ نیست ، بنابراین برای معامله گران کوتاه مدت ایده آل نیست. با این حال ، هزینه قابل توجهی پایین تر آن را به خرید بهتر برای خرید و نگهبانان بلند مدت تبدیل می کند. در طول 30 سال ، با فرض سرمایه گذاری اولیه 10،000 دلاری و مثلاً رشد سالانه 5 ٪ ، شما تقریباً 1700 دلار هزینه کمتری با IAU در طول عمر سرمایه گذاری پرداخت می کنید.

محتوای حمایت شده (در برگه جدید باز می شود)

Vaneck Vectors Gold Miners ETF

 • دارایی تحت مدیریت: 12. 3 میلیارد دلار
 • هزینه ها: 0. 51 ٪

ETF های طلایی که نمایانگر دارایی های فیزیکی هستند ، مستقیم ترین راه برای سرمایه گذاری در طلا از طریق بورس است. اما شما همچنین می توانید از طریق سهام معدن طلا بازی کنید.

اکتشاف بسیار کوتاه: معدنچیان طلا سنگ معدن طلا را از یک معدن استخراج کرده و سپس آن را به طلا پردازش می کنند. و آنها سعی می کنند این کار را با هزینه ای انجام دهند که کمتر از قیمتی باشد که طلا را برای آن می فروشد و سود کسب می کند. وضعیت ایده آل: نگه داشتن معدنچیان طلا که هزینه های کم تولید دارند در حالی که قیمت طلا هم در حال افزایش است و هم از هزینه آن شرکت ها برای تولید طلا.

یکی از راه های محبوب برای بازی در این صنعت ، Vaneck Vectors Gold Miners ETF (GDX (باز در برگه جدید) ، 30. 69 دلار) است - مجموعه ای از تقریباً 60 شرکت در صنعت معدن طلا. این صندوق با سرمایه گذاری در بازار وزن می شود ، این بدان معناست که هرچه سهام بزرگتر باشد ، درصد دارایی های GDX در آن سرمایه گذاری می کند. ETF به شدت وزن دارد ، بنابراین ، در معدنچیان بزرگتر مانند Newmont (NEM (در برگه جدید باز می شود) ، 17. 4 ٪ دارایی) ، طلای باریک (طلا (در برگه جدید) ، 12. 1 ٪) و Franco-Nevada (FNV (FNV (FNV)در برگه جدید باز می شود) ، 9. 0 ٪). در حقیقت ، دو سوم دارایی های صندوق فقط در 10 دارایی برتر متمرکز شده اند-شرایطی که می توان از آن به عنوان "سنگین" یاد کرد.

یک نکته: معدنچیان طلا نسبت به قیمت طلا نسبت به ETF های طلا که در واقع فلز را نگه می دارند ، واکنش نشان می دهند - وقتی GLD بهبود می یابد ، GDX تمایل به بهبود بیشتر دارد و برعکس. این در زمان های رونق بسیار عالی است و برای معاملات کوتاه مدت خوب است. اما همچنین به معنای ثبات کمتری در دراز مدت است.

محتوای حمایت شده (در برگه جدید باز می شود)

Vaneck Vectors Junior Gold Miners ETF

 • دارایی تحت مدیریت: 4. 2 میلیارد دلار
 • هزینه ها: 0. 50 ٪

راه دیگر برای اهرم طلایی که حتی از معدنچیان سنتی خطرناک تر است ، اما همچنین پتانسیل "پاپ" بیشتری دارد: معدنچیان خردسال.

وقتی به شرکت های معدن فکر می کنید ، تمایل دارید به شرکت های GDX فکر کنید - آنها معادن را اداره می کنند ، سنگ معدن را پردازش می کنند و طلا را می فروشند. اما در ابتدا چیزهای زیادی وجود دارد ، و این همان جایی است که معدنچیان طلای جونیور وارد می شوند. این شرکت ها از مهندسین و زمین شناسان برای کمک به کشف سپرده های طلای جدید استفاده می کنند ، تعیین می کنند که منابع آنها چقدر بزرگ است و حتی به شروع معادن کمک می کند.

با توجه به ماهیت کار خود ، این شرکت های بسیار پرخطر هستند. یک پروژه به ظاهر امیدوار کننده می تواند یک شبه به جنوب تبدیل شود و ارزش سهام را از بین می برد. این شرکت های کوچک به طور معمول با پول نقد شستشو نمی شوند ، بنابراین تعداد زیادی از پشت صحنه نباید اعتصاب فاجعه وجود داشته باشد. طرف تلنگر؟موفقیت می تواند این سهام را به سرعت پرواز کند.

نگه داشتن یک یا دو مورد از این سهام می تواند بسیار خطرناک باشد. اگر می خواهید در معرض این نوع بازی طلا قرار بگیرید ، Vaneck Vectors Junior Gold Miners ETF (GDXJ (در برگه جدید باز می شود) ، 39. 08 دلار) این خطر را در حدود 80 شرکت از این دست - نام هایی مانند Yamana Gold (AUY (AUY "(باز در برگه جدید باز می کند ، گسترش می دهد.) ، 4. 5 ٪) ، B2Gold (BTG (در برگه جدید) ، 3. 4 ٪) و Alamos Gold (AGI (در برگه جدید باز می شود) ، 2. 7 ٪).

با این حال ، حتی اگر این صندوق دارای دارایی های بیشتری باشد و نسبت به GDX بسیار سنگین باشد-دارایی های برتر 10 36 ٪ از دارایی های صندوق را تشکیل می دهد-ماهیت خطرناک تر ترکیبات GDXJ منجر به عملکرد کمی بی ثبات تر می شود ، برای بهتر یا بدتر.

محتوای حمایت شده (در برگه جدید باز می شود)

Trust Gold Graniteshares

 • دارایی تحت مدیریت: 912 میلیون دلار
 • هزینه ها: 0. 1749 ٪

Graniteshares Gold Trust (نوار (در برگه جدید) ، 18. 13 دلار) ممکن است برای بسیاری از سرمایه گذاران آشنا نباشد. اما این ETF تحت حمایت طلا-که در همان رویه GLD و IAU ساخته شده است-با جمع آوری بیش از یک میلیارد دلار دارایی در کمتر از سه سال تجارت ، کاری چشمگیر انجام داد.(آغاز در پایان اوت 2017 بود ، بار در ژوئن سال 2020 به 1 میلیارد دلار رسید.)

ویل ریند در مصاحبه با کیپلینگر ، مدیرعامل گرانیتشارس به کیپلینگر گفت: "ما در حال ارائه یک کالای کم هزینه ETF هستیم که به دلیل اینکه هیچ کس این کار را نکرده است. این یک تمایز دهنده مهم است ؛ پیشتاز کالایی را انجام نمی دهد."

نوار به طور مشابه با GLD ساخته شده است و سهام آنها 1/10 قیمت طلا را نشان می دهد. اما فقط با 0. 1749 ٪ هزینه ها ، هم GLD و هم IAU با قیمت پایین را زیر نظر می گیرد. در حقیقت ، هزینه های کم آن دست یکی از بزرگترین ارائه دهندگان ETF وال استریت را مجبور کرد ، که در ادامه در مورد آنها بحث خواهیم کرد.

محتوای حمایت شده (در برگه جدید باز می شود)

Minishares Gold SPDR

 • دارایی تحت مدیریت: 4. 4 میلیارد دلار
 • هزینه ها: 0. 18 ٪

SPDR مدتهاست که در بازار تجارت طلا خفه شده است ، اما اعتماد طلای Ishares به آرامی دارایی های جمعیت خرید و نگهدارنده را از بین برد. این احتمال وجود دارد که پیشنهاد گرانیتشارس در تابستان 2017 نی نهایی باشد ، زیرا سرانجام ارائه دهنده صندوق به عقب برگردد.

SPDR Gold Minishares Trust (GLDM (در برگه جدید باز می شود) ، 18. 16 دلار) ، که در تابستان 2018 راه اندازی شد ، یکی از کمترین هزینه های ETF های طلایی است که توسط فلز فیزیکی فقط با 0. 18 ٪ هزینه پشتیبانی می شود. این شبیه به IAU است که هر سهم به جای 1/10 ، 1/100 اونس طلا را نشان می دهد ، اما 7 امتیاز پایه کمتر از صندوق Ishares را به خود اختصاص می دهد.

این ETF اکنون SPDR را در فضای طلا به تهدید کامل تبدیل می کند و هم یک محصول ارزان قیمت (GLDM) را برای سرمایه گذاران خرده فروشی خرید و نگهدارنده و همچنین یک محصول تجاری با حجم بالا (GLD) برای حسابهای نهادی و سایر ارائه می دهد.

محتوای حمایت شده (در برگه جدید باز می شود)

ایالات متحده آمریکا GO GO GOLD GOLD و MATER MATERS ETF

 • دارایی تحت مدیریت: 93. 7 میلیون دلار
 • هزینه ها: 0. 60 ٪

آخرین گزینه ای که شما را با معدنچیان نه تنها طلا ، بلکه سایر فلزات گرانبها در ارتباط قرار می دهد ، ایالات متحده Go Go Gold Gold و Male Male Males ETF (Goau (در برگه جدید) ، 17. 61 دلار) است.

این یکی دیگر از نمونه کارها محکم است ، این بار از کمتر از 30 شرکت که مشغول تولید طلای یا سایر فلزات گرانبها هستند ، خواه به طور فعال (مثلاً معدن) یا منفعلانه (داشتن حق امتیاز یا جریان تولید).

با توجه به اینکه بسیاری از همان عواملی که می توانند طلا را بالاتر بکشند ، مانند یک دلار کشویی ایالات متحده ، می توانند فلزات گرانبهای دیگر و شرکت هایی را که برای آنها حفر می کنند ، بسیار بد باشد.

دارایی های برتر شامل امثال فلزات گرانبهای Wheaton (WPM (در برگه جدید) ، 9. 8 ٪) است که در توافق های جریان به طلا ، نقره و سایر فلزات گرانبها و فرانکو نوادا (10. 0 ٪) ، مشابه است. شرکت Royalty-and Streaming.< SPAN> آخرین گزینه که شما را با معدنچیان نه تنها طلا ، بلکه سایر فلزات گرانبها در ارتباط قرار می دهد ، ایالات متحده Go Go Gold Gold و Male Male Male Male Miners ETF (GOAU (در برگه جدید) ، 17. 61 دلار) است.

استراتژی‌های اسکالپ...
ما را در سایت استراتژی‌های اسکالپ دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ناصر تقوایی بازدید : 76 تاريخ : جمعه 5 خرداد 1402 ساعت: 22:48