بازار به پایان رسیده است

ساخت وبلاگ

گوردون اسکات به مدت 20+ سال یک سرمایه گذار فعال و تحلیلگر فنی اوراق بهادار ، آینده ، فارکس و سهام پنی بوده است. وی عضو هیئت بررسی مالی سرمایه گذاری Investopedia و همکار سرمایه گذاری برای پیروزی است. گوردون یک تکنسین بازار منشور (CMT) است. او همچنین عضو انجمن CMT است.

گوردون اسکات به مدت 20+ سال یک سرمایه گذار فعال و تحلیلگر فنی اوراق بهادار ، آینده ، فارکس و سهام پنی بوده است. وی عضو هیئت بررسی مالی سرمایه گذاری Investopedia و همکار سرمایه گذاری برای پیروزی است. گوردون یک تکنسین بازار منشور (CMT) است. او همچنین عضو انجمن CMT است.

"بازار بالا" به چه معنی است؟

عبارت "بازار به پایان رسیده است" به معنای سهام ، اوراق قرضه یا بازار کالا یا شاخصی است که به نمایندگی از آنها می پردازد ، در حال حاضر در گذشته در برخی از نقاط خاص در گذشته معامله می شود. بیشتر اوقات ، رسانه های مالی و سرمایه گذاران انفرادی به بازار سهام مراجعه می کنند و می گویند که این بالا یا پایین است ، آنها آن را با جلسه معاملاتی قبلی مقایسه می کنند.

غالباً استفاده از این اصطلاح با اشاره به عملکرد در هفته ، ماه ، سه ماهه یا سال به روز همزمان خواهد بود. برعکس بازار "بازار پایین است" یا "بازار خاموش است" است.

غذای اصلی

  • "بازار به پایان رسیده است" یک عبارت متداول است که هنگام بسته شدن یک بازار معین از روز گذشته استفاده می شود.
  • عبارت مخالف "بازار پایین است" یا "بازار خاموش است".
  • بازارها معمولاً هنگام انتشار اطلاعات جدید تجارت بیشتری دارند.

چه چیزی قیمت سهام را متحرک می کند؟

درک عبارت "بازار به پایان رسیده است"

هنگامی که یک بازار معاملاتی معین (بیشتر بازار سهام ایالات متحده) توسط رسانه های مالی گزارش می شود ، این عبارت زمانی استفاده می شود که در مقایسه با سطح بسته شدن روز قبل ، قیمت مرجع بیشتر است. این همچنین می تواند به سطح بسته شدن هفته قبل یا حتی سطح بسته شدن سال گذشته (سال تا به امروز) اشاره داشته باشد.

عبارت برعکس این است که بازار در حال کاهش است یا به طور معمول ، بازار با یک مقدار معین خاموش است. به عنوان مثال ، شنیدن خبرنگار مالی غیر معمول نیست ، "میانگین صنعتی داو جونز (DJIA) با نزدیک شدن به امروز تقریباً یک درصد خاموش بود" ، به این معنی که قیمت بسته شدن روز جاری تقریباً یک درصد پایین تر از نزدیک بودن بودروز قبل.

از عوامل زیادی می توان برای توضیح اینکه چرا بازار برای یک جلسه معاملاتی معین آماده است ، استفاده شود ، اما در پایان ، محرک اصلی قیمت ها فرکانس و حجم خالص خریدها یا فروش است. اگر تعداد بیشتری از افراد خریداری شده از فروش ، یا اگر خریداران در فواصل سریعتر از فروشندگان در طول جلسه معاملاتی خریداری شده باشند ، احتمالاً بازار بیشتر خواهد شد. این پویا معمولاً اتفاق می افتد زیرا اطلاعات جدید در بازار رخ می دهد که ارزیابی دارایی هایی را که مدیران پول حرفه ای در حال مدل سازی هستند تغییر می دهد.

مثال

به عنوان نمونه ، در طول فصل درآمد ، گزارش های بهتر از حد انتظار از تعدادی از شرکت ها می توانند ارزش های پیش بینی شده این شرکت ها را افزایش دهند. تحلیلگران از مدل های قیمت گذاری استفاده می کنند که بلافاصله یا به زودی پس از انتشار خبر غافلگیرانه به روز می شوند. هنگامی که چنین خبری منتشر می شود ، به احتمال زیاد ، به نوبه خود ، بازار را بالا می برد.

علاوه بر این ، گزارش های شغلی می تواند بر آن تأثیر بگذارد ، همانطور که می تواند نرخ صندوق های فدرال تعیین شده توسط کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) باشد. از آنجا که این نرخ همان چیزی است که دولت بانک ها را برای وام گرفتن از فدرال رزرو متهم می کند ، هرگونه تغییر بر نرخ بهره در کل اقتصاد تأثیر می گذارد. به طور کلی ، هنگامی که نرخ بهره پایین تر حرکت می کند ، بورس سهام افزایش می یابد زیرا پول شل تر به معنای هزینه های مصرف کننده و سرمایه گذاری در تجارت است.

در واقع ، این می تواند تغییر در نگرش سرمایه گذار پس از انتخابات ، راه اندازی محصول جدید یا آرامش ژئوپلیتیکی باشد.

وقتی خبرنگاران می گویند بازار به پایان رسیده است ، آنها اغلب به این معنی هستند که میانگین صنعتی داو جونز (DJIA) ، شاخص 30 سهام کلیدی که در بورس اوراق بهادار نیویورک و NASDAQ معامله می شود ، افزایش یافته است. اگر داو در روز دوشنبه و 23000 روز سه شنبه در 22800 بسته شود ، بازار در نزدیکی سه شنبه خواهد بود.

وقتی بازار تمام شد ، بیشتر سرمایه گذاران درآمد کسب می کنند

بازار UP لزوماً تأثیر مثبتی بر همه سرمایه گذاران ندارد. به عنوان مثال ، معامله گرانی که سهام دارند می توانند با افزایش بازار سهام سود ببرند. با این حال ، معامله گران اوراق بهادار ممکن است پول خود را از دست بدهند زیرا در هنگام افزایش سهام ، اوراق قرضه اغلب در ارزش سقوط می کنند.

هنگامی که بازار به طور گسترده و برای مدت طولانی به پایان رسیده است ، سرمایه گذاران باید با تصمیمی در مورد چگونگی ادامه کار روبرو شوند. به عنوان مثال ، در دسامبر سال 2017 ، بازار سهام به یکی از طولانی ترین بازارهای گاو نر در رکورد خوب بود. آیا سرمایه گذاران باید سود کسب کنند و خطر را کاهش دهند؟البته این یک تصمیم فردی است که بر اساس وضعیت شخصی و مشخصات ریسک شخص است.

در ژانویه سال 2018 ، سرانجام بازار تصحیح طولانی مدت آغاز شد و تنها در مدت چند هفته حدود 12 ٪ سقوط کرد. سرمایه گذاران در حال حاضر ماه ها سهام خود را نگه داشته اند یا هنوز هم معتقد بودند که بازار برای آنها آماده شده است. با این حال ، سرمایه گذاران خرید درست قبل از این کاهش موافق نیستند. افزایش بازار بستگی به این دارد که شما چه کسی هستید و از زمان شروع کار.

استراتژی‌های اسکالپ...
ما را در سایت استراتژی‌های اسکالپ دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ناصر تقوایی بازدید : 67 تاريخ : جمعه 5 خرداد 1402 ساعت: 22:49