نحوه شروع کار در بازاریابی دیجیتال: 10 مرحله آسان

ساخت وبلاگ

این 10 قدم است که می توانید امروز برای دنبال کردن یک حرفه موفق در بازاریابی دیجیتال دنبال کنید. تجربه قبلی یا مدرک بازاریابی لازم نیست.

الکس کریس به روز شده در 26 اکتبر 2022 14 نظر

آیا به فکر شروع کار در بازاریابی دیجیتال هستید؟این یک انتخاب عالی است! من می توانم این را بدون تردید به شما بگویم.

من بیش از 15 سال است که بازاریابی دیجیتال را تمرین می کنم و هرگز برای کسی (با و بدون تجربه قبلی) خیلی دیر نیست که وارد دنیای هیجان انگیز بازاریابی آنلاین شود.

خبر خوب این است که شما می توانید بازاریابی دیجیتال را بدون دنبال کردن یک دوره بازاریابی دیجیتال در کالج یا دانشگاه یاد بگیرید ، اگرچه گزینه های زیادی وجود دارد.

شما می توانید با ایجاد مهارت های مورد نیاز با استفاده از منابع آنلاین و با خدمت به مشتریان در سراسر جهان از راحتی در خانه خود ، در بازاریابی دیجیتال کار خود را آغاز کنید.

آیا بازاریابی دیجیتال حرفه خوبی است؟

بازاریابی دیجیتال یک انتخاب شغلی عالی است. ما در یک دنیای دیجیتال زندگی می کنیم و بودجه بازاریابی به سمت تبلیغات دیجیتال و به دور از کانال های بازاریابی سنتی حرکت می کند.

شرکت ها باید دید آنلاین خود را بهبود بخشند و افزایش تقاضا برای مشاغل بازاریابی دیجیتال در سراسر جهان وجود دارد.

این واقعیت که شما نیازی به حضور جسمی در یک مکان خاص ندارید ، بازاریابی دیجیتال را برای افرادی که به دنبال شروع مشاغل خود هستند یا به عنوان آزادکار تمام وقت کار می کنند ، ایده آل می کند.

Digital Marketing Training

حقوق بازاریابی دیجیتال

برای بسیاری از افراد ، این حقوق و دستمزد است که حرفه خوبی را ایجاد می کند و حقوق بازاریابی دیجیتال بیش از رقابتی است.

در یک بررسی صنعت اخیر توسط Credo ، آنها دریافتند که میانگین نرخ مشاوران بازاریابی دیجیتال در سراسر جهان 140 دلار در ساعت است.

Digital Marketing Salary

البته ، شما قادر نخواهید بود این نرخ را از روز اول شارژ کنید ، عوامل مختلفی وجود دارد که مانند سالها تجربه ، صنعت مشتری در آن ، مکان کشور و غیره تأثیر می گذارد.

هرچند مسلم این است که در صنعت بازاریابی دیجیتال پولی وجود دارد و تقاضا برای مشاوران بازاریابی دیجیتال بسیار سریع در حال رشد است.

سریعترین راه برای شروع کار در بازاریابی دیجیتال ، ایجاد مهارت های آماده شغلی با استفاده از یک دوره آموزشی گام به گام اثبات شده است. بسته نرم افزاری نهایی بازاریابی دیجیتال به شما یاد می دهد که بازاریابی دیجیتال چگونه کار می کند و شما را برای یک کار در سطح ورودی آماده می کند.

10 قدم برای شروع یک حرفه موفق بازاریابی دیجیتال

در اینجا 10 مرحله وجود دارد که می توانید امروز برای دنبال کردن حرفه ای در بازاریابی دیجیتال دنبال کنید:

1. با اصول بازاریابی دیجیتال آشنا شوید

برای مبتدیان به بازاریابی دیجیتال ، اولین گام آشکار درک بازاریابی دیجیتال و مؤلفه های اصلی که بازاریابی دیجیتال را تشکیل می دهند.

بازاریابی دیجیتال یا بازاریابی آنلاین همانطور که گاهی اوقات شناخته می شود ، اصطلاح گسترده ای است که برای توصیف روند بازاریابی در اینترنت استفاده می شود.

دارای تعدادی مؤلفه است که کلیه زمینه های تبلیغ آنلاین را پوشش می دهد. شما باید درک کنید که این یک رشته واحد نیست بلکه دارای چندین فرآیند (کانال) است که می توانند در یک کمپین بازاریابی دیجیتال شرکت کنند.

به طور خاص ، بازاریابی دیجیتال کانال های زیر را دارد:

 • - دو حوزه را پوشش می دهد: بهینه سازی موتور جستجو (SEO ارگانیک) و تبلیغات جستجو پرداخت شده.- ارتقاء وب سایت خود در اینترنت.
 • بازاریابی محتوا - نحوه استفاده از انواع مختلف محتوا در کمپین های بازاریابی دیجیتال خود.
 • بازاریابی ایمیل - محصولات یا خدمات بازاریابی با استفاده از ایمیل.
 • بازاریابی رسانه های اجتماعی - بازاریابی در فیس بوک ، اینستاگرام و سایر شبکه های رسانه های اجتماعی
 • بازاریابی موبایل - بازاریابی در فروشگاه های مختلف برنامه (Google Play ، Apple Store)
 • بازاریابی ویدیویی - بازاریابی در YouTube ، Vimeo و سایر کانال های ویدیویی - فروش با ترویج محصولات سایر افراد و دریافت کمیسیون وابسته.

یک مدیر خوب بازاریابی دیجیتال باید مهارت های لازم را برای کار با تمام کانالهای فوق داشته باشد.

استرس نکنید ، لازم نیست همه چیز را از روز اول یاد بگیرید.

با پیشرفت در مسیر شغلی بازاریابی دیجیتال خود ، فرصتی برای کار با تکنیک ها ، فناوری ها و ابزارهای مختلف خواهید داشت و در نهایت ، پازل به پایان می رسد.

منابعی که می توانید برای درک مفاهیم اساسی بازاریابی دیجیتال استفاده کنید:

 • - لیستی از 10 بهترین دوره برای یادگیری بازاریابی دیجیتال (رایگان و پرداخت شده).- مهارت های لازم را برای شروع کار در بازاریابی دیجیتال بسازید.
 • اصول بازاریابی دیجیتال - یک دوره آنلاین رایگان توسط Google که اصول اساسی بازاریابی دیجیتال را توضیح می دهد.- در بازاریابی دیجیتال مجوز بگیرید و حرفه خود را تقویت کنید.

2. وب سایت خود را شروع کنید

پس از آشنایی با اصول اولیه ، مرحله بعدی این است که دستان خود را کثیف کنید و شروع به تمرین بازاریابی دیجیتال کنید.

یکی از بهترین راه های استفاده از مفاهیم مختلف بازاریابی دیجیتال در دنیای واقعی ، شروع وب سایت خود است.

بازاریابی دیجیتال یک مفهوم نظری نیست ، اما بسیار قابل اندازه گیری و عملی است. دانستن تئوری پشت سئو و بازاریابی رسانه های اجتماعی کافی نیست که باید بدانید که چگونه می توانید تکنیک های مختلف را در عمل به کار بگیرید.

در طول حرفه بازاریابی دیجیتال خود ، از شما خواسته می شود انواع مختلفی از وب سایت ها را ارتقا دهید تا از طریق PPC و تبلیغات رسانه های اجتماعی ، ترافیک ارگانیک (SEO) یا فروش خود را افزایش دهید.

برای به دست آوردن مهارت و اعتماد به نفس لازم ، وب سایت خود را شروع کنید که هر دو مفهوم را با هم ترکیب می کند.

به عبارت دیگر ، یک وبلاگ راه اندازی کرده و روی افزایش رتبه های خود کار کنید و در عین حال یک محصول را ایجاد کنید یا محصولی را برای تبلیغ از طریق تبلیغات پیدا کنید و سعی کنید فروش داشته باشید.

من می دانم که این روند زمان خواهد برد و اگر تازه وارد این کار شوید ، منحنی یادگیری بزرگ خواهد بود ، اما این تنها راه برای ایجاد یک پایه محکم برای حرفه شما است.

داشتن وب سایت خود نه تنها به شما در یادگیری مفاهیم مختلف کمک می کند بلکه می توانید از آن به عنوان ویترین برای متقاعد کردن کارفرمایان یا مشتریان جدید برای اعتماد به شما و تأمین یک قرارداد یا شغل خوب استفاده کنید.

وقتی متخصصان جدید بازاریابی دیجیتال را استخدام می کنیم ، فقط به دنبال گواهینامه ها نیستیم بلکه برای افرادی که می توانند دانش خود را اثبات کنند و داشتن وب سایت با رتبه بالا و ترافیک بهترین راه برای انجام این کار است.

3. متخصص سئو شوید

اگر در SEO خوب نیستید ، نمی توانید حرفه ای در بازاریابی دیجیتال را دنبال کنید. ابتدا باید یک متخصص سئو شوید و سپس مهارت های دیگری را بسازید.

با SEO یاد می گیرید که چگونه وب سایت هایی ایجاد کنید که هم کاربران و هم موتورهای جستجوگر آن را دوست داشته باشند ، و می توانید همان مفاهیم را برای بهبود تبلیغات Google و کمپین های پرداخت شده فیس بوک خود اعمال کنید.

به تدریج حرفه سئو خود را بسازید و وقتی احساس می کنید مهارت های سئو را تسلط داده اید ، با بقیه ادامه دهید.

این منابع به شما کمک می کند تا با SEO شروع کنید:

4- یک گواهینامه تبلیغات Google را دریافت کنید

بخشی از مسئولیت های شغلی شما به عنوان یک مشاور بازاریابی دیجیتال استفاده از Google Ads (که قبلاً با عنوان Google AdWords شناخته می شد) ، برای تبلیغ محصولات یا خدمات در ویژگی های مختلف Google و وب سایت های موجود در اینترنت است.

سریعترین راه برای به دست آوردن مهارت های لازم ، دریافت گواهینامه Google Ads است. Google دارای تعداد زیادی از منابع برای کمک به شما در تبدیل شدن به یک متخصص Google AdWords و دریافت گواهینامه ، راهی عالی برای اثبات به مشتریان یا کارفرمایان بالقوه است که مهارت های لازم را دارید.

برای دریافت گواهینامه Google از منابع زیر استفاده کنید:

5. استاد تبلیغات تبلیغات فیس بوک

قدم بعدی شروع به بازاریابی رسانه های اجتماعی و به ویژه ADR های فیس بوک است. به عنوان یک متخصص بازاریابی دیجیتال ، باید بدانید که چگونه شبکه های مختلف رسانه های اجتماعی (توییتر ، اینستاگرام ، پینترست ، LinkedIn) کار می کنند ، اما اکثر بودجه وقت و کمپین شما در فیس بوک و اینستاگرام هزینه می شود.

فیس بوک علاوه بر اینکه یک شبکه اجتماعی عالی است ، اکنون یکی از مهمترین ابزارها برای هر کمپین بازاریابی دیجیتال است.

دریافت قرار گرفتن در معرض ارگانیک در فیس بوک سخت تر می شود ، بنابراین تنها راه استفاده از فیس بوک به عنوان یک ابزار فروش ، یادگیری نحوه استفاده از پلت فرم تبلیغاتی آن است.

اگر قبلاً مراحل فوق را دنبال کرده اید و دانش خوبی از تبلیغات SEO و Google دارید ، یادگیری نحوه استفاده از تبلیغات فیس بوک دشوار نخواهد بود.

بسیاری از مفاهیم شبیه به PPC هستند اما شما هنوز هم باید یاد بگیرید که چگونه از این ابزار استفاده کنید و خود را با سیاست های مختلف فیس بوک آشنا کنید.

برای یادگیری بازاریابی فیس بوک از منابع زیر استفاده کنید:

6. در Google Analytics متخصص شوید

علاوه بر یادگیری ابزارهای مختلفی که می تواند ترافیک ایجاد کند ، یک متخصص بازاریابی دیجیتال باید تجزیه و تحلیل را بشناسد.

یکی از ویژگی های اصلی هر کمپین بازاریابی دیجیتال این است که همه چیز قابل اندازه گیری است.

شما می دانید که چند نفر کمپین های شما را مشاهده کرده اند ، چند نفر روی تبلیغات شما کلیک کرده اند ، چند تبدیل آنها ایجاد کرده اند و معیارهای دیگری که هر جنبه ای از یک کمپین را پوشش می دهد.

برای اینکه بتوانید بر اساس داده های واقعی تصمیمات آگاهانه بگیرید ، باید بدانید که چگونه می توانید اثربخشی یک کمپین و چگونگی تجزیه و تحلیل نتایج را اندازه گیری کنید.

نقطه شروع شما در حال تبدیل شدن به یک متخصص در Google Analytics است.

راهنماهای زیر می توانند به شما در شروع کار کمک کنند:

7. یک کار بازاریابی دیجیتال به عنوان یک فریلنسر دریافت کنید

قدم بعدی در مسیر شغلی شما برای تبدیل شدن به یک متخصص بازاریابی دیجیتال ، بدست آوردن یک کار واقعی بازاریابی دیجیتال است.

شروع وب سایت خود (مرحله 2 در بالا) یک روش عالی برای تمرین تکنیک های مختلف بازاریابی دیجیتال اما انجام بازاریابی دیجیتال برای مشتری است ، این یک داستان کاملاً متفاوت است.

رسیدگی به حساب های مشتری ، شما را مجبور می کند رویه ها را تنظیم کنید ، مهارت های تجزیه و تحلیل و گزارشگری خود را بهبود بخشید ، یاد بگیرید که چگونه بودجه ها را اداره کنید و چگونه می توانید ارتباطات مشتری را مدیریت کنید.

Digital Marketing Job Portals

برای درخواست مشاغل بازاریابی دیجیتال می توانید از درگاه های شغلی مانند upwork.com ، peoplephour.com و fivver.com استفاده کنید.

اگر مبتدی هستید ، ابتدا با کارهای آسان و سریع شروع کنید و به تدریج به پروژه های بزرگتر بروید.

برای فریلنسرهایی که هیچ بازخوردی ندارند سخت است که شغلی تعیین کنند، بنابراین مطمئن شوید که:

 • شرایط آگهی استخدام را با دقت بخوانید و به هر سوالی پاسخ دهید.
 • سریع پاسخ دهیدیک درخواست شغلی صدها متقاضی را دریافت می کند، بنابراین مطمئن شوید که درخواست شما در بالای لیست قرار دارد.
 • قیمت های خود را پایین و معقول نگه دارید. اگر تجربه ای ندارید، نمی توانید حق بیمه دریافت کنید. هدف شما در این مرحله کسب تجربه است تا بعداً بتوانید درآمد کسب کنید.

8. یک کارآموزی واقعی بگیرید

یکی دیگر از راه‌های رشد سریع مهارت‌ها و تجربه‌تان این است که یک شغل واقعی به‌عنوان دستیار بازاریابی دیجیتال در یک آژانس معتبر پیدا کنید.

این به شدت توصیه می‌شود زیرا با نحوه کار یک آژانس دیجیتال مارکتینگ مدرن آشنا می‌شوید و اگر بعداً تصمیم به راه‌اندازی آژانس خود یا پیوستن به شرکت دیگری به‌عنوان کارشناس بازاریابی دیجیتالی گرفتید، می‌توانید از برخی از شیوه‌های آنها استفاده کنید.

شروع حرفه خود به عنوان یک بازاریاب آزاد، بدون داشتن تجربه کاری در یک شرکت، دشوارتر خواهد بود زیرا باید همه چیز را از ابتدا بفهمید.

همانطور که در بالا ذکر کردم، کار با مشتریان با انجام دیجیتال مارکتینگ در وب سایت های خود متفاوت است و اگر فرآیندهای مناسب را در اختیار نداشته باشید، زمان ارزشمندی را در فعالیت هایی که «قابل پرداخت» نیستند از دست خواهید داد و این باعث کاهش حقوق شما می شود. و درآمد

9. از به روز رسانی های جدید مطلع شوید و به یادگیری ادامه دهید

تاکتیک های بازاریابی دیجیتال همیشه تغییر می کنند. برخی از بازاریابان دیجیتال این را دوست دارند و برخی از آن متنفرند، اما این یک واقعیت است که بازاریابی دیجیتال صنعتی است که به سرعت در حال تغییر است.

گوگل صدها تغییر مربوط به جستجوهای ارگانیک و پولی را در سال اعمال می کند، الگوریتم فیس بوک دائما در حال تغییر است و به طور کلی، چشم انداز بازاریابی دیجیتال بسیار پویا است.

این بدان معنی است که اگر تصمیم دارید حرفه ای در بازاریابی دیجیتال دنبال کنید، باید از قبل بدانید که یادگیری بخشی از فعالیت های روزانه شما خواهد بود.

من سال‌هاست که این کار را انجام می‌دهم و هر روز چیز جدیدی یاد می‌گیرم. در واقع، 20 درصد از وقت من صرف مطالعه در مورد به روز رسانی های صنعت و پیشرفت های جدید، مطالعات موردی، یادگیری ابزارهای جدید و به روز ماندن با تغییرات ایجاد شده در تمام کانال های بازاریابی دیجیتال می شود.

برای اطمینان از اینکه هرگز به‌روزرسانی را از دست نمی‌دهید، این وب‌سایت‌ها را دنبال کنید:

 • Seroundtable – تا حد زیادی وب سایت مورد علاقه من در مورد اخبار و به روز رسانی های بازاریابی دیجیتال. باری کار بسیار خوبی را انجام می دهد و ما را از همه چیزهایی که در این صنعت رخ می دهد مطلع می کند.
 • مجله موتورهای جستجو – اخبار و منابع در مورد تمام موضوعات بازاریابی دیجیتال
 • موسسه بازاریابی محتوا - منبع برتر بازاریابی محتوا
 • Google Blog - به روزرسانی در مورد همه فن آوری های Google

10. نحوه استفاده از ابزارهای بازاریابی دیجیتال را بیاموزید

علاوه بر یادگیری نحوه استفاده از Google Analytics ، شما همچنین باید یاد بگیرید که چگونه از سایر ابزارهای بازاریابی دیجیتال استفاده کنید.

وقتی از نردبان بالا می روید و مدیر بازاریابی دیجیتال می شوید ، باید تیمی از متخصصان بازاریابی دیجیتال را مدیریت کنید. تنها راه ارزیابی کار آنها و کنترل پیشرفت چندین پروژه همزمان از طریق ابزارها است.

یک ابزار خوب به شما امکان می دهد داشبورد را برای همه کانال ها و گزارش های معنی دار برای مدیریت یا مشتری ایجاد کنید.

مجموعه ای از ابزارهای خوب در دسترس است ، و اگرچه آنها رایگان نیستند ، هزینه ماهانه یک سرمایه گذاری برای حرفه شما و یک مورد عالی دیگر برای رزومه شما است.

ابزارهای پیشنهادی من عبارتند از:

 • Google Data Studio - رایگان و می تواند برای ایجاد داشبورد های سفارشی و گزارش های خوب استفاده شود.- این ابزاری است که روزانه از آن استفاده می کنم. برای اطلاعات بیشتر ، بررسی SEMRUSH من را بخوانید.

یادگیری کلیدی

شروع کار در بازاریابی دیجیتال یک انتخاب عالی است. افزایش تقاضا برای متخصصان بازاریابی دیجیتال در سراسر جهان وجود دارد ، حقوق و دستمزد خوب است (بسته به تجربه) و این شغلی است که می توانید به خودی خود به عنوان یک آزادکار یا با پیوستن به یک آژانس بازاریابی دیجیتال انجام دهید.

اگر اکنون شروع به کار کرده اید ، اولین نگرانی شما باید مهارت های خود را ایجاد کنید. بازاریابی دیجیتال یک "چیز واحد" نیست که شما با گذراندن یک دوره و سپس کار کردن یاد می گیرید.

رشته های بسیاری وجود دارد که بازاریابی دیجیتال را تشکیل می دهند و اگر می خواهید به پایان بالاتر از مقیاس دستمزد برسید ، باید در همه آنها متخصص باشید.

بهترین راه برای یادگیری بازاریابی دیجیتال تمرین در وب سایت خود است. یک وبلاگ ایجاد کنید و نوشتن مطالب را شروع کنید. وقت خود را صرف تسلط بر سئو کنید و سپس به تبلیغات Google و بازاریابی فیس بوک بروید.

اگر فرصتی برای پیوستن به یک آژانس بازاریابی دیجیتال مستقر دارید ، این کار را انجام دهید. تجربه ای که با کارشناسان کار خواهید کرد و در چندین پروژه بسیار ارزشمند خواهد بود.

اگر می خواهید خود اشتغالی شوید یا تجارت بازاریابی دیجیتالی خود را شروع کنید ، پس کار خود را به عنوان یک آزادکار شروع کنید و به تدریج مشتری خود را بسازید و تجارت خود را گسترش دهید.

الکس کریس یک مشاور ، نویسنده و مربی بازاریابی دیجیتال است. وی بیش از 18 سال تجربه عملی با SEO و بازاریابی دیجیتال دارد. الکس دارای مدرک کارشناسی ارشد در تجارت الکترونیک است و با شرکت های Fortune 500 در صنایع مختلف مشورت کرده است. او مرتباً در مورد SEO و بازاریابی دیجیتال وبلاگ می نویسد و کار وی توسط وب سایت های پیشرو در بازاریابی ارجاع شده است. با الکس در توییتر و LinkedIn ارتباط برقرار کنید.

Digital Marketing Training

10 برابر ترافیک شما از Google دسترسی VIP را به نکات اختصاصی SEO که من فقط با مشترکین خود به اشتراک می گذارم ، دریافت کنید. برای تسریع در ترافیک وب سایت خود ، راهنماهای رایگان ، چک لیست های سئو و قالب ها را بارگیری کنید.

تعامل خواننده

نظرات (14)

این یک پست عالی و باهوش در مورد بازاریابی مدرن دیجیتال است. امیدوارم که به طور مداوم برای ما بنویسید. استراتژی‌های اسکالپ...

ما را در سایت استراتژی‌های اسکالپ دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ناصر تقوایی بازدید : 65 تاريخ : جمعه 5 خرداد 1402 ساعت: 22:56