Bitcoin ETF گره می خورد اما سسهای alt

ساخت وبلاگ

مسیر ایجاد وجوه تحت حمایت رمزنگاری برای سرمایه گذاران خرده فروشی پس از آنکه تنظیم کننده شرکت ها گفتند در راه مدیران سرمایه گذاری مشتاق نیست ، باز نشده است ، بلکه فقط محصولات مرتبط با بیت کوین و اتر واجد شرایط تأیید هستند.

کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه گذاری استرالیا روز جمعه پاسخ خود را به مشاوره صنعت در مورد استفاده از "دارایی های رمزنگاری به عنوان دارایی های اساسی برای محصولات معامله شده مبادله" (ETP) منتشر کرد. همچنین برای جلوگیری از شکستن قانون ، برای صادرکنندگان محصول که در دارایی های دیجیتالی سرمایه گذاری می شوند ، برای صادرکنندگان محصولات سرمایه گذاری شده در دارایی های دیجیتال را منتشر کردند.

بیت کوین و اتر قادر خواهند بود در ETFS در استرالیا گنجانده شوند. AP

گزارش ASIC گفت: "ما علاقه و تقاضا برای ETP ها و سایر محصولات سرمایه گذاری را که دارای دارایی های رمزنگاری شده در استرالیا هستند را تشخیص می دهیم."معیارهای آنها را رعایت کنید.

انتظار می رود که چراغ سبز تلاش های خود را برای راه اندازی صندوق معامله شده با ارز با حمایت رمزنگاری (ETF) در سهام محلی محلی انجام دهد. مدیران صندوق از جمله Betashares ، Vaneck و Cosmos Asset Management به نظر می رسد که محصولات در حال توسعه هستند.

علاقه جهانی به محصولاتی که سرمایه گذاران خرده فروشی در معرض دارایی های دیجیتال در یک ساختار اعتماد واحد تنظیم شده از طریق مبادله اصلی اوراق بهادار قرار می گیرند ، افزایش یافته است. ETF Futures Bitcoin Futures که توسط شرکت آمریکایی Proshares راه اندازی شد ، در اوایل ماه جاری رکورد 18 ساله ای را شکست که در طی دو روز از معاملات در بورس اوراق بهادار نیویورک 1 میلیارد دلار در دارایی جمع کرد.

اما این گزارش همچنین به مدیران صندوق هشدار داده است كه صدور محصولات تحت حمایت رمزنگاری با دستورالعمل های جدید و دقیق ، از جمله انتظار كه متولی را با تخصص رمزنگاری خاص و حداقل 10 میلیون دلار دارایی ملموس خالص تعیین می كنند ، ارائه می شود.

آنها باید بتوانند سرمایه گذاران را برای هرگونه دارایی حضانت از دست رفته جبران کنند و به وضوح خطرات سرمایه گذاری در دارایی های رمزنگاری ، از جمله خطر جرایم سایبری ، ضرر بازار و حتی تأثیرات زیست محیطی مرتبط با معدن و حفظ برخی از سکه های رمزنگاری را فاش کنند.

بازگشت به آینده

ASIC اقدامی بحث برانگیز برای محدود کردن درج دارایی های رمزنگاری به کسانی که مکانیسم قیمت گذاری قوی و شفاف ، تعداد زیادی از پشتیبان نهادی و - به طور مهم - یک بازار آینده مربوطه برای تجارت مشتقات مرتبط است ، برداشت.

در عمل ، این بدان معناست که فقط بیت کوین و اتر (توکن های معتبر توسط پلت فرم Ethereum) معیارهایی را که در ETF ها "در این مقطع زمانی" گنجانده شده اند ، رعایت می کنند. این قابل درک است که برخی از شرکت کنندگان در صنعت با این پیشنهاد مخالف بودند ، مشتاق به شامل دارایی های نوپا اما بالقوه پر سود مانند Smart Contract Blockchain Solana.

Arian Neiron ، مدیر اجرایی آسیا و اقیانوسیه در Vaneck (که در اروپا یادداشت های معامله شده با مبادلات مربوط به دارایی های رمزنگاری شده از جمله بیت کوین ، اتر ، سولانا ، ترون و پولکادوت را اداره می کند) گفت که این امر باعث می شود که با سرمایه گذاری در بازار شروع به محدود کردن دو سکه بزرگ شود. بشر

آقای Neiron به بررسی مالی استرالیا گفت: "این نتیجه به استرالیا اجازه می دهد تا صلاحیت پیشرو در سطح جهان باشد."

وی گفت: "این یک حرکت بزرگ به جلو خواهد بود زیرا سرمایه گذاران سرانجام قادر به دسترسی به بیت کوین هستند ، هرچند یک وسیله نقلیه سرمایه گذاری مقرون به صرفه و مایع. با بالغ شدن سایر دارایی های دیجیتال ، ما انتظار داریم که دامنه گسترش یابد. "

وی گفت ونك انتظار دارد كه "اولین" ارائه دهنده ETF باشد كه بیت کوین ETF را به بازار استرالیا راه اندازی كند ، اما فهمیده می شود كه تعدادی از رقبا نیز محصولاتی را آماده می كنند و منتظر یقین نظارتی هستند.

سخنگوی ASX گفت: "ما از سطح بالای علاقه سرمایه گذاران برای محصولاتی که دسترسی به این دارایی ها را فراهم می کند ، بسیار آگاه هستیم. ما همچنین در حال نظارت از نزدیک تحولات در سایر حوزه های قضایی هستیم. "

سخنگوی اپراتور بازار نمی تواند چند برنامه رسمی برای لیست ETF تحت حمایت رمزنگاری دریافت کند ، اما گفت که "کار با طیف وسیعی از صادرکنندگان" است و برنامه ها به ترتیب دریافت شده ارزیابی می شوند.

حداقل سه مدیر صندوق های محلی اعلام کردند که سال گذشته در میان همه گیر ، چنین محصولی را لیست می کند ، اما مسابقه به بازار پس از آن متوقف شد که کتی آرمور رسمی ASIC هشدار داد که تنظیم کننده نگرانی های مربوط به چنین محصولی را به خود اختصاص داده است.

ویک جوکوویچ ، رئیس اجرایی Chi-X روز پنجشنبه گفت که بازار به اطمینان بیشتری از تنظیم کننده نیاز دارد. وی گفت: "مدیران صندوق وجود دارند که آماده هستند.""بسیاری از مردم منتظر شفافیت هستند."

در همین حال ، دو سهام ETF شامل سهام با قرار گرفتن در معرض رمزنگاری در این ماه در CHI-X ذکر شده است و دیگری قرار است تجارت در ASX را در ماه نوامبر آغاز کند.

راهنمایی ASIC از انتشار گزارش کمیته فدرال سنا در مورد مقررات رمزنگاری که توسط ناظران به عنوان "تفکر رو به جلو" مورد ستایش قرار گرفت ، پیروی می کند.

الکس ویکوویچ ویراستار ثروت است. او در مورد مشاوره مالی ، مدیریت وجوه ، فوق مالی و بانکداری ، با علاقه ویژه به نسل بعدی سرمایه گذاران می نویسد. ایمیل aleks به aleks. [email protected]

استراتژی‌های اسکالپ...
ما را در سایت استراتژی‌های اسکالپ دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ناصر تقوایی بازدید : 63 تاريخ : جمعه 5 خرداد 1402 ساعت: 23:01