امور مالی یاهو

ساخت وبلاگ

برخی از قسمت های این صفحه در نسخه مرورگر فعلی شما پشتیبانی نمی شوند. لطفاً به نسخه مرورگر اخیر ارتقا دهید.

بازارهای ایالات متحده در 3 ساعت 28 دقیقه باز می شوند

آینده S& P

DOW Futures

آینده Nasdaq

آینده راسل 2000

نفت خام

نقره

یورو/دلار

پیوند 10 ساله

GBP/USD

USD/JPY

BTC-USD

CMC Crypto 200

ftse 100

نیکی 225

پیش بینی های بازار شما برای سال 2023 چیست؟در نظرسنجی ما شرکت کنید.

قیمت نفت می تواند برای افزایش شدید دیگری تعیین شود

این چند هفته در بازار انرژی بوده است. به عنوان سرمایه گذاران بالقوه شرکت انرژی ، ما متاسف نیستیم که به طور خاص هفته گذشته را مشاهده می کنیم. این فراموشی سال است. تقریباً در نزدیکی هر رعایت احساسات منفی ، سفت شدن فدرال رزرو ، قدرت دلار ، تقاضای چین ، موجودی موجودی یا آنچه به کل کمد قیمت نفت اضطراب ها می رسد ، این هفته به پایان رسید. Oil-WTI برای اولین بار از یازدهم ژانویه سال جاری برای اولین بار زیر 80 دلار به دست آورد و جمعه زیر میانگین حرکت 200 روزه خود 89. 00 دلار بسته شد. این حرکت WTI نزدیک به سطح روانشناختی مهم در 70 دلار پایین است ، گذشته که تولید کنندگان این کار را خواهند کردبه شدت Capex را برای افزایش قیمت ها محدود کنید.

در این مقاله ، من استدلال خواهم کرد که فروش بیش از حد انجام شده و از یک حقیقت اساسی در مورد بازار نفت غفلت می کند. این ماده تحت تأثیر قرار گرفته است ، و این فقط نسخه های SPR است که این واقعیت را نقاب می زند. ما در آستانه یک مصیبت انرژی هستیم که در ماه های آینده شروع به تجلی خود می کند. با شروع اقتصاد جهان در سال 2023 ، دوران ناامنی انرژی آغاز می شود. مهمترین چیز مهم این است که هیچ کاری برای جلوگیری از این "قطار از بشکه شدن به ایستگاه" وجود ندارد. مقاله اخیر NY Times آن را به طور خلاصه بیان کرده است-

"این به این دلیل است که امروز فقط عرضه اضافی وجود ندارد. عرضه بسیار کمی وجود دارد که سعودی ها و اماراتی ها می توانند در بازار قرار بگیرند. و این در مورد آن استما از ذخیره استراتژیک نفت استفاده کرده ایم و طی چند ماه آینده به پایان می رسد. در حال حاضر هیچ کوسن اضافی در بازار نفت وجود ندارد. "

چگونه به اینجا رسیدیم؟

پاسخ کوتاه این است که برای دوره ای از سال 2014 ، تولیدکنندگان برای کشف یا تحریم پیشرانه بزرگ که پایه اصلی دوره 2000-2013 بود ، محاصره شده اند.

نمودار بالا به ما می گوید که به دلایل زیادی پایین قیمت نفت برای بیشتر دوره ، ترجیحات دولتی به سمت انرژی جایگزین و دلسرد کننده تولید "سوخت های فسیلی" و محدودیت سرمایه توسط تولیدکنندگان در سطح جهان که ما در آن کم سرمایه گذاری کرده ایم ، تغییر می کند. عرضه بالادست صدها میلیارد.

بلند مدت ، ما اطمینان داریم که قیمت نفت دوباره به پایان می رسد ، احتمالاً تا پایان سال ، زیرا انتشار SPR که نفت اضافی را در بازار قرار داده است متوقف می شود. نمودار بالا ، گردآوری شده از SP Global و Worldometer یک داستان قانع کننده را بیان می کند. هر ساله تقریباً 80 میلی متر افراد جدید در اینجا به افراد نزدیک به 7. 9 BN می پیوندند ، همه به انرژی نیاز دارند (اما نه همیشه) برای تأمین انرژی زندگی خود. در شش سال از سال 2014 تا 2020 هزینه های جدید بالادست 55 ٪ کاهش یافت ، در حالی که جمعیت جهان افزایش یافته است~8 ٪ریاضی کار نمی کند.

همانطور که نمودار EIA در زیر نشان می دهد ، بازار نفت تحت تأثیر قرار نمی گیرد. از ماه مارس که دولت اعلام کرد نسخه های SPR برای کاهش قیمت گاز داخلی ، موجودی ها در حدود 15 میلی متر بشکه افزایش یافته است. اگر در این مدت بشکه 172 میلی متری خارج شده از SPR خارج شوید ، موجودی ها کاهش می یابند~248 میلی متر BBLS. این ممکن است بسیار زیاد به نظر برسد ، اما در واقعیت با ما~19 میلی متر عادت ، این یک است~عرضه 13 روزهکمتر از 2 هفته!

نه تنها موجودی ها با انتشار SPR به طور مصنوعی متورم می شوند ، بلکه بهره وری چاه های جدید همانطور که در گزارش بهره وری EIA گزارش شده است در حال کاهش است. این یک اقدام کاملاً ساده است زیرا فقط در یک نقطه معین ، سکوهای فعال را می گیرد و به تولید چاه جدید تقسیم می شود که توسط منابع مختلف-آژانس های نظارتی دولت معمولاً گزارش شده است. این واقعیت که حیاط در حسابی کلاس 4 و بدون مدل سازی پیشرفته انجام می شود ، به معنای آموزنده نیست. این یک روند غیرقابل انکار در تولید چاه جدید را نشان می دهد. در هر حوضه کلیدی به استثنای حوضه های داکوتای شمالی و نیومکزیکو ، علی رغم رشد پایدار در تعداد دکل برای بیشتر سال جاری ، کاهش قابل توجهی وجود دارد.

خواندن آن با دقت می تواند یک مورد را انجام دهد که حفر شده اما به خوبی از بین رفته ، برداشت شمارش که از اواسط سال 2010 تا ژانویه سال جاری رخ داده است ، تا حد زیادی مسئول سودهای تولید شده در سال جاری است. مطمئناً یک روند قابل مشاهده وجود دارد که با کاهش DUCS ، عملکرد چاه در حوضه های شیل شروع به سقوط کرد.

این بدون در نظر گرفتن دلیل اساسی ، که من در گذشته فرض کرده ام می تواند به دلیل فرسودگی موجودی حفاری حق بیمه باشد. این اخیراً چندین بار در انتشارات گسترده ای که شامل وال استریت ژورنال است ، ثبت شده است. اینجا و اینجا

داده های DPR توسط اطلاعات گردآوری شده از گزارش EIA 914 ماهه تأیید شده است. فقط در داکوتای شمالی و در خلیج مکزیک-گوم ، از ماه مه تا ژوئن شاهد سود هستیم. در مورد Gom Murphy Oil ، (NYSE: MUR) تولید اسکله پادشاهان در حدود 80K BOPD کمک کرده است ، و Herschel BP BOEPD 20K دیگری را به سمت BOEPD 179K نشان داد که برای ماه نشان داده شده است.

هزینه های حفاری بالاتر نیز همانطور که در مقاله WSJ حتی اخیر ذکر شد ، بر سودآوری تأثیر می گذارد. این بدان معنی است که حفظ یا افزایش تولید تحت فشار کمپرس حاشیه ها تحت لنزهای واضح تر قرار می گیرد و اولویت های ترازنامه اپراتور بازی می شود. تقریباً بدون استثنا دریلرهای شیل به ما گفته اند که اولویت های آنها بازگرداندن سرمایه به سهامداران از طریق سود سهام ویژه و بازپرداخت سهام ، پرداخت بدهی و نگه داشتن تولید برای رشد تک رقمی پایین است. اگر قیمت نفت برای هر زمان در 70 دلار معلق است ، انتظار داشته باشید که بودجه های عملیاتی را کاهش دهید که به زودی در تعداد دکل ها نشان داده می شود.

غذای آماده از این بخش این است که تولید ایالات متحده در سال 2023 به 12. 6 میلی متر BOEPD افزایش می یابد ، همانطور که EIA در نسخه این ماه استیو پیشنهاد می کند ، خیلی زیاد نیست. روندهای فعلی در جهت دیگر پیش می روند و کاتالیزورها برای وارونگی البته فقط وجود ندارند. ضعف فعلی در قیمت نفت باعث می شود تولیدکنندگان چاقوهای بودجه خود را تیز کنند. تورم در بودجه های سخت در حال خوردن است ، و طبیعت ممکن است با سنگ با کیفیت ضعیف تر از گذشته در دسترس باشد.

آیا کمکی از اوپک می آید؟

اوپک و همکار مدتی آن هنگام تراز کردن منافع ، روسیه از تولید سطح سهمیه کامل با مقدار قابل توجهی کم شده است. برخی از گزارش ها در حال حاضر این کمبود را بیش از 3 میلی متر BOPD دارند. در حقیقت ، مدیرعامل آرامکو در اوایل ماه جاری بیانیه ای را که به طور گسترده ای خوانده شده بود ، مبنی بر اینکه جهان در معرض شوک انرژی از نسبت های گسترده قرار گرفته است.

وی افزود: "اما هنگامی که اقتصاد جهانی بهبود می یابد ، می توانیم انتظار داشته باشیم که تقاضا بیشتر شود و ظرفیت کمی تولید نفت یدکی را در آنجا از بین ببرد. و تا زمانی که جهان به این نقاط کور از خواب بیدار می شود ، ممکن است تغییر مسیر خیلی دیر شود. "

فدرال دالاس گزارشی را که مستند به کمبود اوپک است ، ارائه داد که حاکی از منبع اصلی کم کاری در پای هیچ کس دیگری از عربستان سعودی است. این تنها تا فوریه سال جاری اجرا می شود ، اما پادشاهی عربستان سعودی را به وضوح نشان می دهد که حدود 1. 2 میلی متر BOPD را در زیر سهمیه تولید می کند.

برای ارائه این بحث در مورد اینکه آیا پادشاهی می تواند در اعماق حفر شود و روغن بیشتری به آن نیاز داشته باشد ، وقتی جهان به آن احتیاج دارد ، ما از خود رهبر دفاعی سعودی ، شاهزاده محمد بن سالمون ، اظهار نظر داریم ، همچنین به عنوان MBS- شناخته می شود

وی در سخنرانی گسترده گفت: "پادشاهی نقش خود را در این زمینه انجام خواهد داد ، زیرا از افزایش ظرفیت تولید خود به 13 میلیون بشکه در روز خبر داد ، پس از آن پادشاهی ظرفیت دیگری برای افزایش تولید نخواهد داشت.". "

شاهزاده در سخنرانی خود خاطرنشان كرد كه تا سال 2027 قادر به رسیدن به سطح ظرفیت BOPD 13 میلی متر نخواهد بود. این باید به این سؤال كه اوپك یا عضو اصلی آن ، عربستان سعودی می تواند دریچه ای را تبدیل كند و به طور قابل توجهی به نفت جهانی اضافه كند. به زودی تأمین می شود.

غذای آماده شما

هیچ کس نمی تواند پیش بینی کند که بازار نفت در طی چند ماه آینده چه کاری انجام خواهد داد. عوامل زیادی وجود دارد که بسیاری از آنها در بندهای افتتاح این مقاله به آن اشاره کردیم ، که می توان گفت وقتی این فشار فروش تسکین می یابد ، غیرممکن است. بهترین حدس من وقتی که در نهایت انتشار SPR متوقف می شود ، با یک قرعه کشی گسترده موجودی اتفاق می افتد.

شاید بتواند یک محوری فدرال باشد. این افزایش نرخ بهره ، مصرف کنندگان را خرد می کند و وام های نرخ قابل تنظیم و پرداخت HELOC را هر ماه بیشتر می کند. در بعضی از مواقع ، فدرال رزرو اگر تاریخ قاضی باشد مکث خواهد کرد. یک بورس سهام که طی چند ماه 50 ٪ کاهش یافته است ، صدها هزار نفر از افراد بدون کار ، تورم در رقم های دوتایی ... همه آن را می خواهند. از نظر من این یک تجمع شدید در قیمت نفت خواهد بود.

یا ممکن است چیز دیگری کاملاً در محدوده چیزهایی باشد که من برجسته کرده ام یا یک چیز مهمتر که از دست داده ام. آنچه من با اطمینان می توانم بگویم این است که وقتی احساسات بازار تغییر می کند ، ما در حال افزایش شدید قیمت نفت هستیم. این امر با تقاضای خردکننده در سطح جهان برای نفت و گاز هدایت می شود که عرضه مداوم آن به طور فزاینده ای مورد تردید قرار می گیرد.

استراتژی‌های اسکالپ...
ما را در سایت استراتژی‌های اسکالپ دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ناصر تقوایی بازدید : 70 تاريخ : جمعه 5 خرداد 1402 ساعت: 23:06