حاشیه سود ناخالص خوب برای تجارت تجارت الکترونیک من چیست؟

ساخت وبلاگ

بهترین مشاغل جهان حاشیه سود ناخالصی قوی دارند. در اینجا نحوه محاسبه خود و بررسی سلامت مالی خود آورده شده است.

"به چه اعدادی در تجارت خود نگاه می کنید؟"

این اولین سؤالی است که ما برای اولین بار با بنیانگذاران تجارت الکترونیک و صاحبان مشاغل ملاقات می کنیم. اگر پاسخ شما داشبورد فروش در Shopify است ، پس تنها نیستید. اما ابزارهای بهتری وجود دارد که می توانید به آنها مراجعه کنید.

اشتباه نکنید-Shopify یک بستر درخشان با معیارهای عالی جلو است. اما محدودیت های خود را دارد. وقتی صحبت از عملکرد مالی و سلامت تجارت شما می شود ، این بهترین شکل هوش نیست.

چرا؟درآمد یک متریک غرور است که نشان نمی دهد اگر واقعاً سود را تبدیل می کنید. بیایید ببینیم که به جای آن چه اعدادی را باید ردیابی کنید.

در این مقاله:

آنچه بیشتر از درآمد است

بزرگترین مشکل فقط در مورد فروش شما این است که به شما نمی گوید آیا تجارت شما در واقع سود کسب کرده است.

آنچه بیشتر از فروش است ، سود ناخالص شماست. و سود ناخالص از آمار مربوط به فروش مهمتر است زیرا این تعداد کیفیت فروش شما را نشان می دهد.

سود ناخالص مهمترین معیار در تجارت شماست زیرا این یک معیار واقعی برای سود کسب و کار شما برای تأمین هزینه های ثابت شما ، مانند دستمزد و اجاره است.

محاسبه سود ناخالص شما

بنابراین ، چگونه می توانیم سود ناخالص شما را پیدا کنیم؟با یک محاسبه ساده

برای محاسبه سود ناخالص خود ، باید تمام هزینه های مستقیم مربوط به فروش محصول خود را در نظر بگیرید.

این هزینه های مستقیم شامل موارد زیر خواهد بود:

  • هزینه محصول شما
  • هزینه حمل و نقل ورودی یا هزینه های حمل و نقل
  • هزینه های بازرگان و فروش (آمازون ، نوار ، پی پال و هزینه های پس از پرداخت)
  • هزینه های تحقق (هزینه های پستی و وانت و بسته بندی)

تجارت شما به احتمال زیاد هزینه هایی خواهد داشت که از نظر ماهیت متغیر است - به عنوان مثال ، هزینه هایی که با افزایش حجم فروش شما افزایش می یابد. به عنوان یک قانون شست ، این هزینه های متغیر هزینه های مستقیم در نظر گرفته می شود.

این مهم است که درک کنیم تا بتوانیم حاشیه سود ناخالص شما را به طور دقیق تعیین کنیم.

حاشیه سود ناخالص سالم چیست؟

حاشیه سود ناخالص شما بسته به آنچه می فروشید متفاوت خواهد بود.

  • اگر کالاهای کالایی را بفروشید یا یک فروشنده مارک های دیگر باشید ، حاشیه سود ناخالص شما می تواند به 25 درصد پایین باشد.
  • اگر محصولات خود را به فروش می رسانید (یک کلاسیک مستقیم به مصرف کننده) ، باید حداقل 40 درصد و حتی به بالا 60 درصد به حاشیه ها برسید.

هرچه حاشیه سود ناخالص بالاتر باشد ، بهتر می شود. بهترین مشاغل جهان حاشیه سود ناخالصی قوی دارند.

بنابراین سود ناخالص سالم چیست؟این به تجارت شما بستگی دارد.

اگر یک تجارت سریع کالاهای مصرفی (FMCG) را اجرا می کنید که هر سال بیش از 10 میلیون دلار فروش می کند و هدف شما ایجاد یک تجارت سودآور است ، توصیه می کنیم حاشیه سود ناخالص 40 درصد و بالاتر را هدف قرار دهید.

اگر حاشیه شما پایین تر از این است ، برای تولید سود خالص و جریان نقدی باید مقدار زیادی محصول را بفروشید.

ما از مثالی استفاده خواهیم کرد تا نشان دهیم که چرا حاشیه سود ناخالص یکی از مهمترین معیارها برای درک سلامت مالی تجارت شما است.

بیایید بگوییم که تجارت تجارت الکترونیکی ساختگی ما 800000 دلار در هزینه های ثابت سالانه متحمل می شود. نمودار زیر نشان می دهد که تجارت چقدر در فروش فقط به این هزینه ها نیاز دارد تا این هزینه ها را با حاشیه سود ناخالص مختلف به وجود آورد.

با حاشیه سود ناخالص 60 درصد ، این تجارت فقط باید بیش از 1. 3 میلیون دلار فروش سالانه به شکستن حتی 800K دلار هزینه های ثابت بپردازد.

از طرف دیگر ، اگر سود ناخالص فقط 20 درصد باشد ، برای دستیابی به همان نتیجه ، تجارت باید 4 میلیون دلار فروش تولید کند. این تلاش بسیار بیشتری برای همان نتیجه مالی است.

به عنوان یک بنیانگذار و مدیر تجاری ، هدف شما باید این باشد که روش هایی برای به حداکثر رساندن حاشیه سود ناخالص خود را کشف کنید. هنگامی که می توانید اعداد را ببینید ، می توانید رویای راه های ابتکاری را برای بهبود خط پایین خود شروع کنید.

بنابراین دفعه بعد که گزارش های مالی خود را تجزیه و تحلیل می کنید ، تأکید بر سود ناخالص و نه فروش. این یک شاخص به مراتب بهتر در مورد اینکه واقعاً تجارت شما چقدر خوب است.

استراتژی‌های اسکالپ...
ما را در سایت استراتژی‌های اسکالپ دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ناصر تقوایی بازدید : 83 تاريخ : جمعه 5 خرداد 1402 ساعت: 23:21