نحوه سرمایه گذاری در سهام - راهنمای مبتدیان

ساخت وبلاگ

این مقاله/پست حاوی اشاراتی به محصولات یا خدمات از یک یا چند تبلیغ کننده یا شرکای ما است. ما ممکن است هنگام کلیک بر روی پیوندها به آن محصولات یا خدمات ، جبران خسارت دریافت کنیم.

سرمایه گذاری در سهام قبلاً یک شرکت گران قیمت و وقت گیر بود که مستلزم شرکت های تحقیق در یک کتابخانه محلی ، گذراندن ساعت ها از طریق تلفن با کارگزار شما و پرداخت هزینه های کمیسیون شیب دار بود.

اما عصر دیجیتال سرمایه گذاری را دموکراتیک کرده است. سرمایه گذاری سهام اکنون در دسترس تر و مقرون به صرفه تر از همیشه است ، و به دلیل افزایش طول عمر ما ، بیشتر از همیشه ضروری است. شروع به کار در بورس سهام امروز از نظر فنی می تواند به آسانی باشد که برخی از خمیر را برای سرمایه گذاری و ثبت نام با یک سرویس سرمایه گذاری آنلاین جمع کنید-از این یک سرویس خودکار مانند WealthSimple یا یک بستر خودمختار مانند Questrade باشد.

* قبل از شروع سرمایه گذاری ، ممکن است شرایطی وجود داشته باشد که باید بدانید.

در این مقاله:

چرا در سهام سرمایه گذاری می کنیم؟

هنگامی که آنها آماده هستند تا انگشتان پا را در استخر سرمایه گذاری فرو کنند ، بسیاری از مردم مطمئن نیستند که کجا می توانند پول خود را سرمایه گذاری کنند. برخی به سرمایه گذاری در اوراق قرضه نگاه می کنند ، برخی دیگر بازده احتمالی سرمایه گذاری در سهام را در مقایسه با املاک و مستغلات می دانند. گفته می شود ، دلیل سرمایه گذاری مردم در سهام مشترک ، کسب درآمد اضافی از طریق سه وسیله اصلی است: سود سرمایه از حدس و گمان ، سود سهام و بازده مرکب برای حفظ قدرت خرید. این یک لقمه بود ، بنابراین اجازه دهید هر مفهوم را به اصطلاحاتی تقسیم کنیم که درک آن آسان تر است.

حدس و گمان برای سود سرمایه

وقتی بیش از آنچه پرداخت می کنیم سهام می فروشیم ، سود سرمایه را "تحقق می بخشیم". سود سرمایه در مقایسه با درآمد حاصل از شغل بسیار مطلوب مالیات می شود ، بنابراین آنها یک روش کارآمد مالیاتی برای ساخت ثروت هستند ، زیرا پول بیشتری در جیب شما باقی می ماند.

درآمد حاصل از سود سهام

بسیاری از شرکت های مستقر سود سهام خود را پرداخت می کنند ، و آنها تمایل دارند سالانه سود سهام خود را افزایش دهند. به آن فکر کنید مثل افزایش هر سال. سهامداران پول نقد را همزمان دریافت می کنند که قیمت سهم (امیدوارم) افزایش یابد ، و این سود سهام معمولاً بهتر از چیزی است که شما می توانید در حساب GIC یا پس انداز دریافت کنید. از منظر مالیاتی ، درآمد سود سهام از درآمد یا درآمد اجاره ای مطلوب تر می شود (اما نه به اندازه سود سرمایه) ، بنابراین دوباره ، ثروت شما سریعتر رشد می کند.

خرج زندگی

سرمایه گذاری در سهام هنوز یکی از بهترین راه ها برای حفظ قدرت خرید در دراز مدت است ، به ویژه در بازنشستگی وقتی که دیگر درآمد تنظیم شده تورم را دریافت نمی کنیم. حتی تورم کم به تدریج در پس انداز ما می خورد. اگر سرمایه گذاری های ما با نرخ تورم همراه نباشند ، ما عقب می افتیم. سرمایه گذاری در سهام به دلیل عملکرد تاریخی خود در مقایسه با GIC ، حساب پس انداز یا اوراق قرضه دولتی در ضرب و شتم تورم بهتر است.

راهنمای گام به گام برای سرمایه گذاری در سهام

Guide to investing in stocks

منبع تصویر: Shutterstock

این فناوری امروزه سهام را قابل دستیابی تر کرده است ، اما این دسترسی به شما در حال دسترسی با حجم زیاد گزینه های سرمایه گذاری موجود نیز می تواند روند سرمایه گذاری را ترسناک کند. در اینجا یک راهنمای گام به گام قابل هضم است که می توانید به آن مراجعه کنید تا در طول سفر سرمایه گذاری خود ثابت و در هدف بمانید.

مرحله 1: منابع و اهداف مالی خود را ارزیابی کنید

پول خود را به سه سطل تقسیم کنید:

 1. پول مورد نیاز شما در کوتاه مدت (طی 1-3 سال)
 2. پولی که به مدت میان مدت (3-5 سال) نیاز دارید
 3. پولی که برای مدتی (5+ سال) نیازی به آن ندارید

از جمله پولی که در دو سطل اول وجوه تهیه می شود باید یک صندوق اضطراری با اندازه معقول باشد که به صورت نقدی نگهداری می شود. اگر برای دو سطل اول در محل بودجه دارید ،بودجه در 3 سطل RDسپس می تواند به سمت سرمایه گذاری در سهام هدایت شود.

حالا از خود بپرسید: چرا من در سهام سرمایه گذاری می کنم؟آیا این برای تأمین بودجه آموزش کودک است؟برای پرداخت وام مسکن؟پس انداز برای بازنشستگی؟فقط برای سرگرمی؟شناسایی اهداف مالی شخصی شما زمینه سرمایه گذاری را تعیین می کند ، زیرا تعیین می کند که چقدر نیاز به سرمایه گذاری دارید و تحمل ریسک شما چقدر بالا یا پایین است. مردم می گویند ، "من تحمل بالایی برای خطر دارم."منظور آنها در واقع این است: "من تحمل بالایی برای کسب درآمد زیاد دارم."اینها چیزهای یکسان نیستند. به طور کلی ، افراد جوان باند سرمایه گذاری طولانی تری دارند و معمولاً می توانند خطر بیشتری نسبت به افراد نزدیک به بازنشستگی داشته باشند.

مرحله 2: انگشتان پا را با یک مشاور روبو وارد کنید

این نشانه خوبی است که شما مایل به سرمایه گذاری هستید - باید باشید! هرچه زودتر سرمایه گذاری کنید بیشتر با گذشت زمان درآمد کسب خواهید کرد. اما اگر شما فقط در حال یادگیری افراد و خارج از بازار هستید ، بهتر است سرمایه گذاری را با یک مشاور روبو شروع کنید و نه پرش از پیشرو در سرمایه گذاری مستقل.

مشاوران روبو از الگوریتم هایی برای مدیریت خودکار یک نمونه کارها سرمایه گذاری ، که معمولاً از ETF ها تشکیل شده است استفاده می کنند (به "انواع سهام برای سرمایه گذاری در" در زیر مراجعه کنید). سه مزیت بزرگ برای مشاوران روبو عبارتند از:

 1. مشاور روبو تصمیم می گیرد که چگونه پول خود را سرمایه گذاری کند و دارایی های خود را بر اساس تحمل ریسک خود شناسایی شده ، اهداف مالی و افق زمانی خود اختصاص دهد. این امر تصمیم گیری در مورد اینکه کجا و چگونه می توانید از شانه های خود سرمایه گذاری کنید.
 2. هنگامی که عملکرد نمونه کارها از تحمل ریسک مشخص شده سرمایه گذار منحرف می شود ، به طور خودکار سبد سرمایه گذار را مجدداً تعادل می بخشد.
 3. در صورت وجود ، مشاورین Robo محدودیت هایی در مورد اندازه سرمایه گذاری دارند. این امر باعث می شود ابزارهای سرمایه گذاری ایده آل برای کسانی که سفر سرمایه گذاری خود را شروع می کنند و پول کمتری برای سرمایه گذاری دارند.

WealthSimple نمونه ای از مشاور محبوب روبو کانادایی است که حداقل مبلغ سرمایه گذاری ندارد. کسانی که یک حساب Wealthsimple را از لینک حریص ما باز می کنند ، اگر حساب خود را با حداقل 500 دلار تأمین کنید ، می توانند 75 دلار پاداش دریافت کنند.

وجوه سرمایه گذاری شده با یک مشاور روبو می تواند در انواع مختلف حساب ، از جمله حساب های ثبت شده مانند TFSA ، RRSP و RESP و همچنین حساب های غیر ثبت شده برگزار شود. برای بیشتر سناریوهای سرمایه گذاری بسیار توصیه می شود که قبل از هدایت پول به یک حساب غیر ثبت شده ، کمک های حساب ثبت شده خود را به طور کامل حداکثر کنید.

مشاوران Robo به صورت آنلاین مستقر هستند ، بنابراین هزینه ها در مقایسه با مشاوران مالی منظم رقابتی هستند. با این حال ، مهم است که به یاد داشته باشید که سرمایه گذار هزینه خود ETF ها را نیز پرداخت می کند. هزینه های مدیریت نمونه کارها و هزینه های مدیریت ETF را اضافه کنید و کل آن در حدود 1 ٪ - از بیشتر صندوق های متقابل ، اما بسیار ارزان نیست. هنگامی که به اندازه کافی در آموزش سرمایه گذاری خود هستید ، می توانید با پرداخت هزینه از یک مشاور روبو به تجارت مستقل از طریق یک کارگزاری آنلاین خود کارگردانی ، در هزینه ها پس انداز کنید.

مرحله 3: هر آنچه را که می توانید در مورد سرمایه گذاری بیاموزید

پس از سرمایه گذاری پول از طریق یک مشاور روبو ، مدتی وقت بگذارید تا به تدریج به خود آموزش سرمایه گذاری بدهید و در مورد موارد زیر اطلاعات بیشتری کسب کنید:

 • الگوها و روندهای چرخه بازار
 • اوراق بهادار مختلفی که قابل معامله است
 • تنوع سرمایه گذاری ها
 • معیارهایی که می توانند برای ارزیابی ارزش سهام استفاده شوند
 • اصطلاحات مورد استفاده در اجرای معاملات
 • صبر ، انضباط و عاطفی سرمایه گذار

یک آموزش سرمایه گذاری نه تنها شما را برای انجام معاملات به تنهایی آماده می کند ، که می تواند مقرون به صرفه تر از استفاده از یک مشاور روبو باشد. همچنین می تواند استدلال منطقی و توانایی تحلیلی کلی شما را بهبود بخشد ، که به نفع بسیاری از جنبه های دیگر زندگی مالی شما خواهد بود.

مرحله 4: تجارت را به طور مستقل شروع کنید

پس از آویزان کردن این اصول سرمایه گذاری ، می توانید یک حساب کارگردانی خود را با یک کارگزاری آنلاین باز کرده و با شرایط خود سرمایه گذاری کنید. این سیستم عامل ها با مشاوران روبو متفاوت هستند که سرمایه گذاران به طور مستقل با انتخاب اوراق بهادار که می خواهند تجارت کنند ، به طور مستقل اوراق بهادار خود را می سازند. پلت فرم کارگزار آنلاین خرید و فروش اوراق بهادار را تسهیل می کند ، اما سرمایه گذار تمام تصمیماتی را در مورد آنچه در واقع خرید و فروش می کند ، اتخاذ می کند. تجارت با یک کارگزار آنلاین در نهایت می تواند ارزان تر از سرمایه گذاری با یک مشاور روبو باشد ، زیرا بر خلاف مشاوران روبو ، کارگزاران آنلاین به طور معمول هزینه های مدیریت را پرداخت نمی کنند. در عوض ، هزینه ها بر اساس تجارت هر تجارت (و گاهی اوقات در هر چهارم) هزینه می شود.

اگر هنوز در مورد پرش از سرمایه گذاری با یک مشاور Robo برای انجام سرمایه گذاری های خود کارگردانی ، پاهای سرد دارید ، ممکن است با تأمین اعتبار یک حساب کارگردانی با سرمایه گذاری در مینیموم که کارگزار اجازه می دهد ، به آرامی شروع کنید. شما می توانید بخش عمده ای از سرمایه گذاری های خود را در یک مشاور Robo بگذارید در حالی که به تدریج در انجام معاملات و راحت شدن با سکوی خود کارگردانی آزمایش می کنید. برخی از کارگزاران آنلاین حتی به شما امکان می دهند یک حساب کاربری را آزمایش کنید ، که در آن معاملات به طور واقعی انجام می شود و هیچ پول واقعی در معرض خطر قرار نمی گیرد. کارگزاری های کم هزینه و تخفیف به طور معمول مشاوره مالی نمی دهند ، اما ممکن است منابع آنلاین مانند وبینارها ، گزارش های تحلیلگر و اخبار بازار را ارائه دهند. هرچه در دانش خود به دانش خود اطمینان بیشتری پیدا می کنید ، می توانید به تدریج بیشتر و بیشتر پول خود را از مشاور Robo و به عنوان یک معامله گر به دست خود بکشید.

یکی از محبوب ترین کارگزاران آنلاین در کانادا ، Questrade است که برای معاملات سهام بین 4. 95 تا 95 دلار هزینه می کند (بسته به تعداد سهام معامله شده) ، و هزینه های کمیسیون را برای خرید ETF پرداخت نمی کند. این به سرمایه گذاران جدید اجازه می دهد تا بدون پرداخت هزینه ای ، به طور بالقوه یک نمونه کارها از ETF ها را بسازند و به شما فرصتی می دهد تا بدون اینکه بیش از حد زیادی از پول نقد مورد نظر خود را سرمایه گذاری کنید ، با این سکو آزمایش کنید.

Hire a financial advisor

منبع تصویر: Shutterstock

مرحله 5: یک مشاور مالی را در نظر بگیرید

گزینه دیگر برای افراد با ارزش خالص بالا ، مراجعه به یک مشاور مالی است. یک مشاور مالی تحمل ریسک و اهداف سرمایه گذاری شما را ارزیابی کرده و سپس یک برنامه سرمایه گذاری را برای شما ایجاد و اجرا می کند. اما این یک گزینه در دسترس برای همه نیست - معمولاً برای جلب توجه آنها به حداقل مبلغ سرمایه گذاری از 250K تا 1 میلیون دلار یا بیشتر نیاز دارید.

انواع سهام برای سرمایه گذاری در: سهام انفرادی ، ETF و صندوق های متقابل

شما می توانید با خرید سهام شرکت های تجاری عمومی ، در سهام سرمایه گذاری کنید. از طریق وجوه جمع شده مانند صندوق های متقابل ؛یا از طریق ETF (وجوه مبادله ای). در اینجا چند جوانب مثبت و منفی برای جستجوی هر یک از این مسیرها آورده شده است.

 

طرفدارانمنفی
سهام- مستقیماً از رشد شرکت بهره مند شوید - هزینه کارگزاری را با قطره - کنترل کامل سرمایه گذاری ذخیره کنید- برای متنوع سازی نمونه کارها سهام - خطر بالاتر از خسارات - عدم دانش در انتخاب سهام ارزشمند سرمایه گذاری - فلج تجزیه و تحلیل طولانی طول می کشد
ETF- می تواند از اهرم و خرید در حاشیه استفاده کند - ارزان تر از بودجه متقابل - ارائه تنوع فوری- تنوع بیش از حد ETF برای انتخاب - خطر تجارت بیش از حد
صندوق سرمایه گذاری مشترک- پتانسیل بازده بالاتر از حد متوسط - مدیریت حرفه ای اوراق بهادار- هزینه های بالاتر - ممکن است روز بعد منتظر تجارت باشد و قیمت آن ممکن است تغییر کند - پرداخت سود سرمایه سالانه پرداخت می شود (کارآمد مالیات کمتر) - ممکن است مدیران کم کار داشته باشند

سرمایه گذاری در سهام مشترک

Investing in common stocks

منبع تصویر: Shutterstock

وقتی سهام یک شرکت دولتی را خریداری می کنید ، به یک مالک متناسب تبدیل می شوید. و مانند هر شریک تجاری ، شما حق دارید سهم رشد شرکت را داشته باشید ، که می تواند از افزایش قیمت سهم ، سود سهام ، سهام جدید از اسپین آف ، ادغام یا سهم سهام ناشی شود. شما همچنین در مورد امور شرکت حق رأی دریافت می کنید.

طرفداران

 • شما یک ذینفع مستقیم از رشد شرکت هستید.
 • اگر این شرکت دارای قطره ای (برنامه سرمایه گذاری مجدد سود سهام) باشد ، شرکت به جای پرداخت نقدی ، سهام کامل یا کسری اضافی را صادر می کند و هزینه کارگزاری را برای شما صرفه جویی می کند.
 • شما کنترل سرمایه گذاری را دارید. شما تصمیم می گیرید چه موقع بخرید یا بفروشید.

منفی

 • برای ساختن یک سبد سهام متنوع ، می تواند مدت زمان طولانی یا یک مبلغ بزرگ پولی را به طول انجامد.
 • خرید سهام جداگانه شما را در معرض ضررهای بزرگتر قرار می دهد اگر یک یا چند شرکت از شرکت خارج شود.
 • در حال حاضر شما ممکن است مهارت یا اعتماد به نفس را برای انتخاب سهام ارزش سرمایه گذاری داشته باشید.(توجه داشته باشید که هرکسی با هوش متوسط می تواند یک سرمایه گذار موفق باشد ، اما مهارت و تجربه ساختمان به زمان نیاز دارد.) می تواند تصمیم گیری منطقی را مختل کند. هنگام انتخاب سرمایه گذاری های فردی

سرمایه گذاری در ETF های سهام

بر خلاف یک صندوق متقابل ، ETFS (صندوق های مبادله ای) محصولات سرمایه گذاری منفعل هستند که یک سبد سهام را در خود جای می دهند که یک فهرست را نشان می دهد ، مانند کامپوزیت S& P/TSX.

طرفداران

 • سهام را می توان در طول روز دقیقاً مانند سهام معامله کرد.
 • مانند همه سهام مشترک ، قیمت بازار شفاف است و در طول روز تجارت تغییر می کند.
 • می توانید آنها را در حاشیه خریداری کنید (با استفاده از اهرم) یا گزینه های خرید آنها را خریداری کنید (اینها استراتژی های پیشرفته سرمایه گذاری هستند)
 • معمولاً ارزان تر از وجوه متقابل است
 • ETF های ردیابی شاخص تنوع فوری را ارائه می دهند. به عنوان مثال ، Vanguard Total World Stock ETF دارای بیش از 8،116 سهام از سراسر جهان است!

منفی

 • انواع مختلفی از ETF ها برای انتخاب وجود دارد که برخی از آنها بسیار طاقت فرسا هستند و یک سرمایه گذار تازه کار را در معرض خطر قابل توجهی قرار می دهند.
 • سهولت تجارت ETF می تواند منجر به تجارت بیش از حد شود که می تواند به بازده آسیب برساند.

سرمایه گذاری در صندوق های متقابل سهام

صندوق های متقابل استخرهای سرمایه گذاری حاوی پول از گروه بزرگی از سرمایه گذاران هستند. آنها می توانند در یک شاخص گسترده بورس مانند کامپوزیت S& P/TSX یا بر اساس یک دستورالعمل خاص مانند "شرکت های نفت و گاز در کانادا" سرمایه گذاری کنند. بیشتر وجوه متقابل به طور فعال توسط مدیران نمونه کارها که هدف آنها ارائه بازده بالاتر از متوسط هستند ، اداره می شوند.

طرفداران

 • پتانسیل بازده بالاتر از حد متوسط در مقایسه با معیار بازار سهام عمومی
 • به صورت حرفه ای و فعال توسط مدیران نمونه کارها اداره می شود

منفی

 • هزینه های بالاتر از اکثر ETF ها. کانادا برخی از بالاترین هزینه صندوق های متقابل در جهان را دارد.
 • سرمایه گذاران صندوق های متقابل باید واحدهای صندوق را مستقیماً با شرکت صندوق خریداری یا بفروشند ، نه بازار سهام. بر خلاف قیمت سهام و ETF که در طول روز تجارت تغییر می کند ، قیمت واحد صندوق ، به نام NAV (ارزش دارایی خالص) فقط یک بار در روز پس از بسته شدن بازارها محاسبه می شود. اگر می خواهید واحدها را تجارت کنید ، سفارش شما در روز بعد ، زمانی که قیمت ممکن است بالاتر یا پایین تر از روز گذشته باشد ، طی می شود. این باعث می شود صندوق های متقابل برای سرمایه گذاران که به طور مکرر تجارت می کنند ، کارآمدتر شود.
 • نسبت به سهام یا ETF کمتر کارآمد است زیرا دارندگان صندوق های متقابل موظفند سالانه پرداخت سود سرمایه را دریافت کنند-خواه آنها را بخواهند یا نه-و باید به آنها مالیات بپردازند.(صاحبان سهام فردی و ETFS می توانند در صورت انتخاب ، مالیات را انتخاب کنند.)
 • نظرسنجی ها نشان می دهد که بیشتر مدیران فعال پس از هزینه ها به طور مداوم از بازار بهتر عمل نمی کنند.
 • برخی از مدیران صندوق "شاخص های گنجه" هستند. آنها هزینه های بالاتری را برای مدیریت فعال شارژ می کنند اما شاخص معیار خود را مانند S& P 500 کپی می کنند. این بدان معنی است که سرمایه گذار بازده مانند شاخص را دریافت می کند ، منهای هزینه های بالاتر.

سهام چقدر خطرناک است؟

How risky are stocks?

منبع تصویر: Shutterstock

سهام به یک دلیل "دارایی ریسک" نامیده می شود. بر خلاف حساب های پس انداز یا اوراق قرضه تحت حمایت دولت که پرداخت بهره را تضمین می کند و سپس ، در زمان سررسید ، سرمایه گذاری اصلی را برگردانید ، سهام چنین وعده هایی را ارائه نمی دهد. از لحاظ تئوری ، قیمت سهام می تواند وارد استراتوسفر شود - یا می تواند به صفر برود. در اینجا برخی از خطرات مهم هنگام سرمایه گذاری در سهام آورده شده است:

 • ریسک مالی: اگر شرکت موفق نباشد یا به نفع سرمایه گذاران باشد ، پول خود را از دست می دهید.
 • ریسک نرخ بهره: در صورت افزایش نرخ بهره ، سرمایه گذاران ممکن است پول خود را به سمت دارایی های عاری از ریسک ، مانند GIC ، تغییر دهند.
 • ریسک بازار: قیمت بازار به طور مداوم افزایش می یابد و کاهش می یابد. در صورت نیاز به فروش ممکن است قیمت ها کاهش یابد.
 • ریسک نقدینگی: اگر سهام هایی را که به ندرت تجارت می کنند خریداری می کنید ، ممکن است در صورت نیاز نتوانید آنها را بفروشید ، با قیمتی که می خواهید.
 • ریسک ارزی: اگر شرکتی که شما در آن سرمایه گذاری می کنید در معرض بازارهای خارجی قرار دارد ، دیفرانسیل نرخ ارز می تواند به بازده سرمایه گذاری شما آسیب برساند.
 • خطرات عاطفی: از آنجا که قیمت سهام به طور مکرر تغییر می کند ، شما می توانید بر اساس ترس یا حرص و آز تصمیم گیری های غیر منطقی سرمایه گذاری کنید.
 • ریسک کوتاه مدت: بازارهای سهام تمایل به افزایش در دراز مدت دارند اما می توانند در کوتاه مدت به طرز فجیعی افت کنند.

چه کسی باید در سهام سرمایه گذاری کند؟

اگر تمام اظهارات زیر برای شما اعمال شود ، زمان آن رسیده است که سرمایه گذاری در سهام را شروع کنید.

 • شما یک افق زمانی میان مدت و بلند مدت حداقل 4-5 سال دارید.
 • شما این صبر را دارید که بتوانید سرمایه و سود سهام را به هم بزنید. به عنوان مثال ، اگر نرخ بازده شما سالانه 7 ٪ باشد ، سرمایه گذاری شما در حدود 10 سال دو برابر خواهد شد.
 • شما مایل به کسب اطلاعات بیشتر در مورد اصول سرمایه گذاری در بورس سهام ، از جمله نحوه کار بازارهای مالی ، چرخه اقتصادی و نحوه ارزیابی سهام هستید. این مقاله ، گرچه شروع بسیار خوبی است ، اما باید فقط همین باشد: یک شروع.
 • شما تحمل ریسک و اهداف خود را درک می کنید.

چه کسی نباید در سهام سرمایه گذاری کند؟

اگر هر یک از اظهارات زیر برای شما اعمال می شود ، باید پول خود را در سایر گزینه های نقدینگی و ایمن تر اکنون (به عنوان مثال حساب های پس انداز و GIC) سرمایه گذاری کرده و بعداً سرمایه گذاری سهام را دوباره مورد بررسی قرار دهید.

 • در مدت 1-3 سال به پول در کوتاه مدت نیاز خواهید داشت.
 • شما نمی توانید ریسک مالی را تحمل کنید.

سرمایه گذاری در بورس سهام را با کنار گذاشتن پولی که به هزینه های منظم یا صندوق اضطراری نیاز ندارید ، شروع کنید. سپس هر آنچه را که می توانید در مورد اصول بازارهای مالی ، چرخه های اقتصادی ، اوراق بهادار و معیارهای ارزش سهام بیاموزید. سرمایه گذاری را در یک مشاور روبو در نظر بگیرید تا زمانی که اطمینان بیشتری به سرمایه گذاری در مستقل داشته باشید ، در این مرحله ممکن است انتخاب کنید تا با یک کارگزار آنلاین/خود کارگردانی کار کنید.

کارگزاران مختلف آنلاین حداقل سیاست های سرمایه گذاری مختلف دارند. برخی نیازی به حداقل سرمایه گذاری ندارند. دیگران حداقل به 1000 دلار نیاز دارند. ما توصیه می کنیم هر مبلغی را که بیش از صندوق اضطراری خود پس انداز کرده اید سرمایه گذاری کنید.

به سرمایه گذاران مبتدی توصیه می شود که با سرمایه گذاری در ETF و صندوق های متقابل به جای سهام فردی شروع به کار کنند. وجوه متقابل و ETF ها شامل انواع مختلف سرمایه گذاری ، مانند سهام ، اوراق قرضه و کالاها هستند و این تنوع باعث می شود که ارزش آنها نسبت به نوسانات بازار و آشفتگی دارایی های فردی مستعد کمتری باشد.

بله ، همیشه زمان مناسبی برای سرمایه گذاری در سهام است ، به شرط اینکه سرمایه گذاری های خود را متنوع کنید ، صبر و شکیبایی را برای سوار شدن به بازار داشته باشید و می توانید منتظر رشد ارزش سرمایه گذاری های شما در دراز مدت باشید.

استراتژی‌های اسکالپ...
ما را در سایت استراتژی‌های اسکالپ دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ناصر تقوایی بازدید : 76 تاريخ : جمعه 5 خرداد 1402 ساعت: 23:28