چرا بیت کوین سرانجام دنیا را تغییر خواهد داد

ساخت وبلاگ

"cryptocurrency" به ما یک انقلاب داد. اما ، آیا در بین بازرگانان خود به سیستم های تبادل ارزش رقیب کمک می کند تا رعد و برق خود را سرقت کند؟

کلمات: ادوین اسمیت

بعد تماشا کنید:

سبک زندگی - 4 سال پیش

اولین تریلر اکتان بالا را برای فورد در مقابل فراری تماشا کنید

بعدی را بخوانید:

ساعت - 6 سال پیش

مراقب باشید: مرجع کلاس Breguet 7147

اگر حتی علاقه ای به فناوری یا امور مالی داشته باشید ، در مورد بیت کوین می دانید. ارز دیجیتالی در سال 2009 منتشر شد و به عنوان یک شبکه غیرمتمرکز برای مبادله ارزش که قدرت را از دولت ها و بانک های بزرگ دور می کند و آن را در دست مردم عادی قرار می داد ، اعلام شد.

فناوری انقلابی "blockchain" آن یک حاشیه عمومی توزیع شده از معاملات را ایجاد کرده و انتقال تقریباً فوری و بدون هزینه پول را در هر نقطه از جهان فعال می کند. با جمع شدن حرکت ، مارک آندرسن ، سرمایه دار Silicon Valley Venture ، در نیویورک تایمز نوشت که اختراع آن به طور همزمان با رایانه شخصی یا اینترنت بوده است.

با این حال ، آرمان های آرمانشهر این فناوری چیزی نبودند که برای اولین بار آن را مورد توجه وسیع تر عمومی قرار داد. درعوض ، به لطف نوسانات شدید آن در ارزش ، وضعیت آن به عنوان یک روش ارجح برای پرداخت مواد مخدر و سلاح در بازار وب تاریک Silk Road ، و به دلیل رمز و راز پیرامون هویت بنیانگذار آن ، معروف به Satoshi ، علاقه خود را جلب کرد. ناکاموتو

پس از چندین شروع دروغین ، به نظر می رسد که این رمز و راز در ماه مه امسال حل شده است که بی بی سی داستانی پیروزمندانه درباره کریگ رایت ، یک رمزنگار استرالیایی که ادعا می کرد مرد پشت نام مستعار معروف است ، اجرا کرد. در حالی که در حساب رایت زیادی وجود داشت که نشان می دهد وی در برخی از سطح در توسعه این فناوری درگیر شده است ، به زودی مشخص شد که "اثبات" ای که وی برای تعیین هویت خود تأمین کرده بود ، زیرا Satoshi همان چیزی نبود که ادعا کرد ، وبحث از سر گرفته شد.

بسیاری از مردم اکنون فکر می کنند که اگر Satoshi فقط یک نفر باشد ، احتمالاً نامزد احتمالاً دیو کلیمان ، یک متخصص پزشکی قانونی رایانه ای است که قبل از درگذشت در سال 2013 از عوارض مربوط به صدمات جدی ناشی از یک تصادف موتور سیکلت تاریخی در تماس با رایت بودبشر

برخی از تماشاگران بیت کوین ، مانند استن هیگینز ، خبرنگار وب سایت Cryptocurrency News Coindesk ، فکر نمی کنند که هویت بنیانگذار بیت کوین بر آینده آن تأثیر بگذارد. هیگینز می گوید: "دنیای بیت کوین بدون درگیری [رایت] در حال حرکت است."‘بدون او یا ساتوشی ادامه خواهد یافت. من فکر می کنم اگر با اکثر توسعه دهندگان بیت کوین صحبت کردید ، آنها به شما می گفتند که هیچ تاثیری ندارد. "

اما همه موافق نیستند. در اوایل سال جاری ، مایک هارن ، یک برنامه نویس رایانه ای بریتانیایی که پس از هشت سال از گوگل خارج شد تا تمام وقت در Cryptocurrency کار کند ، یک پست وبلاگ منتشر کرد که آنچه را که به عنوان "جنگ داخلی" در جامعه بیت کوین توصیف شده است ، برانگیخت. هارن در تخمین خود به محدودیت سرعت و کمیت معاملات که می تواند با استفاده از شبکه بیت کوین - کمتر از هفت در ثانیه انجام شود ، اعتراض کرد. در حال حاضر عقب نشینی ها باعث تأخیر چند روز در زمان پردازش معاملات می شدند و هارن می ترسید که در طولانی مدت چنین مشکلاتی مانع از مقیاس بندی بیت کوین فراتر از پایگاه کاربری تکنیکی موجود و محکم آن شود.

بنابراین هارن و برخی از توسعه دهندگان مشابه ، راه حلی را پیشنهاد دادند - یک نسخه به روزرسانی بیت کوین ، بیت کوین XT ، که باعث افزایش سرعت معاملات می شود و راه را برای استفاده بیشتر از ارز دیجیتال توسط افراد بیشتر و بیشتر هموار می کند. با این حال ، آنها به سرعت مقاومت کردند.

مشکل ، هارن نوشت ، این بود که پس از ناپدید شدن Satoshi Nakamoto از صحنه و "دستکاری های بیت کوین" را به توسعه دهنده گاوین آندرسن تحویل داد ، دومی نیز به چهار توسعه دهنده دیگر دسترسی به کد اعطا کرد.

یکی از آنها ، گرگوری ماکسول ، به پیشنهاد هارن اعتراض کرد به این دلیل که سرعت معاملات با افزایش اندازه "بلوک ها" به معنای این است که فقط افراد (یا به احتمال زیاد شرکتهای بزرگ) با سخت افزار پیشرفته تر قادر به اجرا هستندگره هایی که معاملات را پردازش می کنند. این امر قابل توجه بود زیرا با پردازش معاملات ، شما بیت کوین های جدید را معدن می کنید و حق دارید در بحث در مورد آینده ارز حرفی برای گفتن داشته باشید.

همانطور که معلوم شد ، توازن عقیده در بین بازیکنان قدرت در جامعه بیت کوین (جایی که حق رأی بر اساس میزان معدن شما انجام می شود) به سمت دیدگاه ماکسول می چرخید - هرچند شاید به دلایلی که او در ابتدا داده بود. پیشنهاد شده است که احتقان در این سیستم در واقع از معدنچیان موجود بهره می برد ، که می توانند هزینه های خود را برای پردازش سریعتر پرداخت های منتخب با شین کردن آنها به جلوی صف پردازش کنند.

به هر دلیلی ، راه حل هارن نتوانست کشش زیادی را بدست آورد و با داشتن یک بار طرفدار مشتاق این فناوری ، از آن زمان اعلام کرده است که "[بیت کوین] شکست خورده است." اما این موقعیت به طور جهانی برگزار نمی شود.

دکتر گریک هیلمن از مرکز دانشگاه کمبریج برای تأمین مالی جایگزین می گوید: "من خیلی نگران این مسئله نیستم."‘برای جامعه بیت کوین خودکشی خواهد بود که با این روش یا دیگری مقابله نکند. یک اقدام متوقف شده به نام شاهد جداگانه از قبل انجام شده است که باعث افزایش موقتاً توان می شود. "

وقتی با مایک هارن تماس می گیرم تا از او بپرسم که آیا معرفی اخیر اقدامات متوقف شده نظر او را تغییر داده است ، وی از مصاحبه خودداری می کند ، و تصمیم می گیرد با یک ایمیل کوتاه پاسخ دهد که در آن توضیح می دهد که او احساس نمی کند که از این موارد عبور کنداز نو'. وی می افزاید: ‘کافی است که بگوییم من هنوز همان دیدگاه را مانند گذشته دارم و فکر می کنم وقایع (یا کمبود آنها) در سال 2016 من را درست ثابت کرده است."

اگر رشد بیت کوین به دلیل عدم موفقیت آن در افزایش کافی حجم و سرعت معامله ، دچار حیرت شود ، ممکن است فرصتی برای یک فناوری blockchain رقیب ، Ethereum ، برای غلبه بر آن وجود داشته باشد. Ethereum به خودی خود پول دیجیتالی نیست ، اگرچه این ارز دیجیتالی خود را به نام اتر تشکیل می دهد.

در عوض ، این یک "سکوی غیرمتمرکز" است که از فناوری blockchain برای تهیه یک چارچوب سازگار استفاده می کند که در آن می توان برنامه های دیگر را ساخت. این شامل به اصطلاح "قراردادهای هوشمند" است که می توانند نوشته یا برنامه ریزی شوند و سپس بر اساس معیارهای از پیش تعیین شده خود را به طور مستقل اجرا کنند. بیمه نامه ها ، وصیت نامه ها ، شرط بندی های ورزشی و هر تعداد برنامه دیگر می تواند به این روش تنظیم شود و در صورت برآورده شدن شرایط کافی ، شرایط از پیش را اجرا کند.

از نظر تئوری ، کل شرکت ها می توانند به همان روش اداره شوند. در حقیقت ، این همان چیزی است که قرار بود با تشکیل سازمان خودمختار غیر متمرکز (DAO) در ماه مه سال جاری اتفاق بیفتد. اساساً DAO قرار بود نوعی صندوق سرمایه گذاری بدون سرنشین باشد ، بدون هیچ هیئت مدیره ، که در اتریوم ساخته شده بود تا به طور خودکار سرمایه گذاری را طبق قوانینی که توسط پشتیبانان آن توافق شده است ، انجام دهد. این رکورد را برای بزرگترین کمپین سرمایه گذاری در تاریخ در تاریخ ، جذب 120 میلیون دلار سرمایه گذاری ، و با کدی که در دسترس همه قرار گرفت ، نوشته شده است.

این می تواند به عنوان الگویی برای شرکت های آینده یا سازمان های مردم نهاد خدمت کند ، اما اکنون بعید به نظر می رسد. در ماه ژوئن ، DAO دچار نقض امنیتی شد و یک سوم بودجه آن توسط "هکرها" از بین رفت. اما از آنجا که هکرها به اصطلاح صرفاً از معماری کد DAO استفاده می کردند ، به جای اینکه یک سرقت را به معنای متعارف انجام دهند ، نظر در مورد چگونگی یا انجام اقدامات تقسیم شده است.

در پایان ، سازنده اتریوم-یک کانادایی 22 ساله روسی به نام ویتالیک باترین-یک چنگال سخت از اتریوم را پیشنهاد کرد ، و به طور موثری به کاربران اجازه می داد تا به نسخه جدیدی از سکویی که در آن بود ، انتقال دهنداگر تصرف مجدد هکرها از بودجه DAO اتفاق نیفتاد. در حالی که شایستگی های فنی و اخلاقی این تصمیم بسیار مورد بحث قرار گرفته است ، هیلمن فکر می کند که پاسخ باترین یکی از نقاط قوت اصلی اترئروم را تأکید می کند.

از طرف دیگر بین اتریوم و بیت کوین در اینجا یک تضاد بزرگ وجود دارد ، جایی که بنیانگذار این صاحبخانه غایب است که هنوز صاحب بخش بزرگی از بیت کوین است اما برای رسیدگی به مسائل حاکمیتی وجود ندارد. شما در اطراف مقیاس بیت کوین ، شبکه جدی را دیدید ، در حالی که اتریوم ، با بنیانگذار هنوز هم بسیار درگیر ، می تواند خیلی سریع به موضوعات بسیار بزرگی مانند این هک پاسخ دهد. به نظر می رسد موفقیت آمیز بوده است. "

با این حال ، در ستون به علاوه ، بیت کوین اندازه و شهرت خود را دارد. تقریباً با 10 میلیارد دلار ، کلاه بازار آن فقط 10 برابر بزرگتر از Ethereum (نزدیکترین رقیب خود) خجالتی است و در نتیجه ، همچنان به جذب علاقه خود ادامه می دهد. به عنوان مثال: از تایلر و کامرون وینکلواس ، دوقلوها که گفته می شود 65 میلیون دلار در توافق نامه ای از دادخواستی دریافت کرده اند که در آن ادعا می کردند مارک زاکربرگ با سرقت ایده خود برای یک شبکه اجتماعی مشابه ، فیس بوک را ایجاد کرده است.

Winkelvii ، همانطور که شناخته شده است ، قصد دارد مبادله ای را آغاز کند که به کاربران امکان سرمایه گذاری غیرمستقیم در بیت کوین را می دهد و به طور مؤثر بر عملکرد آینده خود شرط می بندد. این دارایی در طول تاریخ کوتاه خود به طور مداوم بی ثبات بوده است ، اما کامرون وینکلوس با پیش بینی اینکه قیمت یک بیت کوین یک روز به 40،000 دلار یا بیشتر افزایش می یابد ، تلاش خود را انجام داده است. اگر درست باشد ، یک سرمایه گذار که در اکتبر سال 2016 یک بیت کوین را با قیمت 617 دلار خریداری می کند ، بیش از 6،400 ٪ بازده در راستای آن خواهد بود.

در همین حال ، کارآفرین بحث برانگیز اینترنت کیم داتکام از راه اندازی نسخه جدیدی از سایت اشتراک فایل خود Megaupload ، که به بیت کوین مرتبط خواهد بود و راه حلی که وی ادعا می کند برای مشکل مقیاس گذاری خود ایجاد کرده است ، خبر داد. او پیش بینی می کند که ارزش یک بیت کوین به زودی 2000 دلار خواهد بود.

در طرف دیگر بحث ، وارن بافت ، سرمایه گذار افسانه ای به سرمایه گذاران توصیه کرده است که "دور بمانند" ، افزود: ‘بیت کوین یک معجزه است. این روشی برای انتقال پول است. این یک روش بسیار مؤثر برای انتقال پول است […] یک چک راهی برای انتقال پول است. آیا چک ها ارزش زیادی دارند فقط به این دلیل که می توانند پول را منتقل کنند؟

وی این تصمیم را "برنامه ریزی مالی سالم" توصیف کرد و اظهاراتی را که قبلاً توسط ارشد ترین توسعه دهنده بیت کوین ، گاوین آندرسن بیان شده بود ، تکرار کرد: "من هنوز هم می گویم این یک آزمایش است ، و همه چیز می تواند منفجر شود." این حرکت ممکن است برخی از افراد را فریب دهد ، امادر حالی که غول های فنی ، بانک های بزرگ و سرمایه گذاران انفرادی هنوز هم وقت ، پول و تلاش را برای استفاده بیشتر از پتانسیل فناوری صرف می کنند ، دیدن طرف دیگر سکه کار سختی نیست.

و با سه چهارم باقیمانده از بخت و اقبال Buterin ، او هنوز شرط می بندد که بازار در یک جهت پیش می رود: بالا.

استراتژی‌های اسکالپ...
ما را در سایت استراتژی‌های اسکالپ دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ناصر تقوایی بازدید : 65 تاريخ : جمعه 5 خرداد 1402 ساعت: 23:53