الگوی کوسه چیست و چگونه می توان با آن تجارت کرد

ساخت وبلاگ

الگوی کوسه نوعی الگوی هارمونیک است که تغییر فوری در عملکرد قیمت پس از تشکیل آن را توصیف می کند. الگوی کوسه که توسط اسکات کارنی در سال 2011 معرفی شده است ، علاوه بر این به خانواده الگوی هارمونیک است. الگوی کوسه یک ساختار معکوس 5 نقطه ای مجزا است که شبیه به الگوی BAT است ، به جز نقطه C بیش از پای BC. این می تواند به یک حرکت ضد روند قوی اشاره کند.

الگوی کوسه چیست؟

الگوی کوسه از پنج نقطه نوسان (X ، A ، B ، C و 0) تشکیل شده است که به عنوان پاها نیز شناخته می شود و به نسبت ها و سطح فیبوناچی بستگی دارد. الگوی کوسه شبیه به الگوی 5-0 است.

می توانید اطلاعات بیشتری را در مورد شماره ها و نسبت های فیبوناچی و نحوه محاسبه آنها در اینجا بررسی کنید.

کوسه با سایر الگوهای هارمونیک متفاوت است زیرا به نسبت 88. 6 ٪ و 113 ٪ متکی است. پس از توسعه این الگوی ، قیمت به سرعت بین سطح پشتیبانی و مقاومت حرکت می کند. یک معامله گر که نتواند این قوانین را رعایت کند ، فرصت های معاملاتی را از دست می دهد. به عنوان مثال ، یک معامله گر نمی تواند صبر کند و بعداً موقعیت معاملاتی را بگیرد. پس از تأسیس این الگوی ، او باید به سرعت عمل کند.

در اینجا الگوی در یک نمودار به نظر می رسد:

Shark patte on a chart

الگوی کوسه در یک نمودار

برای شناسایی الگوی کوسه ، یک معامله گر باید چند قانون را به خاطر بسپارد. آن ها هستند:

 • پای AB پای گاو را بین نسبت های فیبوناچی 113 ٪ و 161. 8 ٪ گسترش می دهد.
 • پای قبل از میلاد 113 ٪ از گاوها به فراتر از O می رسد.
 • پای BC یک پسوند از پای تبر توسط نسبت های 161. 8 ٪ و 224 ٪ است.

همانطور که نمودار فوق نشان می دهد ، این الگوی با الگوهای سنتی M و W متفاوت است. با این حال ، اصول معاملاتی مانند هر الگوی هارمونیک دیگر باقی مانده است. علاوه بر این ، پای AB گسترده یک موج ضربه ای هارمونیک شدید را تشکیل می دهد.

چگونه از الگوی کوسه استفاده کنیم؟

برای اجرای الگوی کوسه ، باید تغییرات آن را به خاطر بسپارید. صعودی و نزولی.

الگوی کوسه صعودی

الگوی کوسه صعودی پس از رکود رخ می دهد و یک حرکت سریع به سمت بالا از قیمت را مشخص می کند.

Bullish Shark Patte

الگوی کوسه صعودی

الگوی کوسه نزولی

الگوی کوسه های نزولی پس از صعود ظاهر می شود و کاهش قیمت قوی را نشان می دهد.

Bearish Shark Patte

الگوی کوسه نزولی

برای طولانی شدن و کوتاه شدن ، معامله گران 88. 6 ٪ از پای گاو را با هدف سود 61. 8 ٪ از قبل از میلاد وارد می کنند.

اسکات کارنی اظهار داشت که نسبت 88. 6 ٪ یک موج ضربه ای هارمونیک شدید است.

هنگامی که معامله گران موقعیت خود را در گاو می گیرند ، یک حرکت تیز به سمت بالا در کوسه صعودی و حرکت رو به پایین در یک کوسه نزولی وجود دارد. پس از آن ، قیمت بر خلاف خواست معامله گر است. اما پس از آن قیمت بازیابی می شود و خود را به نفع یک معامله گر سوق می دهد. سرانجام ، یک معامله گر در سال قبل از میلاد خارج می شود.

این اوج و پایین می تواند یک معامله گر را ناراحت کند زیرا یک معامله گر ممکن است برخی از سود خود را از دست بدهد. بنابراین ، همانطور که قبلاً ذکر شد ، اقدامات SWIFT از طرف معامله گر لازم است تا از الگوی کوسه استفاده کند.

استراتژی تجارت الگوی کوسه

برای یک استراتژی معاملاتی ، معامله گران ممکن است با توجه به نیازهای تجاری شخصی خود ، به دنبال الگوی کوسه در هر بازه زمانی باشند.

الگوی کوسه وابسته به قدرتمند 88. 6 ٪ قدرتمند و نسبت متقابل 113 ٪ است ، به خوبی نقاط پشتیبانی/مقاومت قبلی (0. 886/1. 13) را به خوبی آزمایش می کند.

یک الگوی کوسه مناسب باید سه قانون فیبوناچی زیر را برآورده کند: AB = بازگرداندن بین 1. 13 - 1. 618 فیبوناچی از پا XA. bc = تا 113 ٪ گسترش فیبوناچی از 0 برابر پا. CD = هدف 50 ٪ فیبوناچی را از پای BC نشان می دهد.

الگوی کوسه یک ساختار معکوس 5 نقطه ای مجزا است که توسط اسکات کارنی در سال 2011 کشف شد. این شبیه به الگوی خفاش است ، به جز نقطه C بیش از پای BC. این می تواند به یک حرکت ضد روند قوی اشاره کند. منطقه معکوس بالقوه (PRZ) با سطح هارمونیک زیر تعریف شده است: 8886 بازگرداندن پا اولیه و نسبت متقابل 1. 13 از پای اولیه. اهداف می توانند عقب نشینی های مختلفی از CD باشند ، تا خود C تا C. روشهای مختلفی برای تعیین محل توقف وجود دارد. برخی آن را فراتر از سطح ساختار بعدی پس از نقطه D قرار می دهند ، برخی دیگر پسوند 1. 41 XA را انتخاب می کنند.

یکی از راه های درگیر کردن الگوی کوسه در یک استراتژی معاملاتی استفاده از آن در رابطه با سایر شاخص های فنی است.

الگوی کوسه استراتژی خرید

 • الگوی را پس از نزولی پیدا کنید.
 • صبر کنید تا نوار قیمت قبل از ورود صعودی شود.
 • تجارت را در پای گاو وارد کنید.
 • یک توقف از دست دادن را در پایین اخیر قرار دهید.
 • از تجارت در پای قبل از میلاد خارج شوید.

استراتژی فروش الگوی کوسه

 • پس از صعود به دنبال الگوی باشید.
 • صبر کنید تا نوار قیمت قبل از ورود به نزولی برود.
 • تجارت را در پای گاو وارد کنید.
 • یک توقف از دست دادن را در نزدیکی بالاترین سطح اخیر قرار دهید.
 • از تجارت در پای قبل از میلاد خارج شوید.

نتیجه گیری الگوی کوسه

الگوی هارمونیک کوسه برخی از منحصر به فرد ترین شرایطی را که می توان در برخی از الگوهای شدید یافت می شود ، به اشتراک می گذارد. به عنوان مثال ، هر دو الگوی کوسه و 5-0 الگوی معمولی M یا W شکل نیستند. الگوی کوسه قبل از الگوی 5-0 ظاهر می شود. همچنین دارای یک سطح فیبوناچی خاص و خاص است که خرچنگ عمیق آن را به اشتراک می گذارد.

الگوی هارمونیک کوسه یک الگوی معکوس 5-0 روند با نسبت های فیبوناچی منحصر به فرد و مجموعه ای از قوانین است. برای تجارت الگوی هارمونیک کوسه ، یک معامله گر به دنبال ورود به تجارت در نقطه C است که 88. 6 ٪ اصلاح گاو است. STOP-LOSS در سطح D یا 113 ٪ سطح فیبوناچی پای XA قرار می گیرد.

معامله گران محافظه کار قبل از ورود به یک تجارت بر اساس مقدار شاخص ، به دنبال تأیید اضافی هستند ، یک شمعدان خاص که به معکوس یا تلاقی با روش های دیگر اشاره می کند. الگوی کوسه می تواند صعودی یا نزولی باشد. به همان اندازه سایر الگوهای هارمونیک مؤثر است و یک تغییر مشترک در تجارت این الگوی تجارت آخرین پای تا تکمیل است.

از الگوی کوسه می توان در نمودارهای پلت فرم معاملاتی شما استفاده کرد تا به عنوان بخشی از یک استراتژی تجاری کلی ، به فیلتر کردن سیگنال های تجاری بالقوه کمک کند.

الگوی کوسه هارمونیک نیز در مقایسه با الگوهای اصلی شمعدان شما که ممکن است در استراتژی تجارت فارکس خود از آن استفاده کنید ، کمی پیچیده است. بنابراین معامله گران تازه وارد تجارت هارمونیک باید فقط پس از کسب تجربه قابل توجهی در شناسایی این الگوی در نمودارهای خود ، الگوی کوسه را تجارت کنند.

خود اعتراف می کند Forex Geek روزهای من را صرف تحقیق و آزمایش همه چیز مربوط به فارکس می کند. من سالها تجربه در صنعت فارکس دارم که هزاران روبات فارکس ، کارگزاران ، استراتژی ها ، دوره ها و موارد دیگر را مرور کرده ام. من دانش خود را به صورت رایگان با شما به اشتراک می گذارم تا به شما در کسب اطلاعات بیشتر در مورد دنیای دیوانه تجارت فارکس کمک کنم! درباره من بیشتر بخوانید

استراتژی‌های اسکالپ...
ما را در سایت استراتژی‌های اسکالپ دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ناصر تقوایی بازدید : 74 تاريخ : شنبه 6 خرداد 1402 ساعت: 0:12